Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:25:38 pm »
Dla mnie pod termin 'realistyczne' podchodzą przede wszystkim pozycje w których bohaterowie nie zaliczają gleb na twarz, nie pojawia im się gigantyczna kropelka potu na skroni itp. Zatem troszkę się rozmineliśmy. No nic, w takim razie nie pomogę. Ale zobaczę sobie za to Twoje propozycje.

Pzdrwiam

edit: (Hmm. Pod jakim względem takie Gotham Central ma być bardziej realistyczne niż DN?)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 18, 2007, 06:39:12 am »
Przenieście się do innego tematu, ok? Np. tego.

Btw. Louise:
- nigdzie nie pisałem, że to anime jest realistyczne :)
- pojęcie piękna jest względne ;)
- z filetowymi (i to ciemno filetowymi) włosami jest tam tylko jedna postać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 09, 2007, 03:33:16 pm »
Niestety Darker than BLACK wziął i się skończył. A skończył się, imo, bardzo fajnie.
Cytuj
Bo skupił się na bohaterach, a nie całym świecie :)
Bones kolejny raz pokazało, że potrafi nie skopać końcówki, chwała im za to wielka.

A co do rzeczy, które dopiero mają zacząć się ukazywać, to warto wymienić drugie sezony Kiddy Grade oraz Shakugan no Shana. Ja już sobie na to ostrzę zęby :)

Offline Michaelius

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 09, 2007, 07:15:41 pm »
Drugi sezon shany calkiem przyjemny zaczal sie ciekawym watkiem

Mnie natomiast interesuje jak rozwinie sie nowy Gundam 00 bo jak na razie to smierdzi Gundam wingiem na kilometr. Ot znowu banda popaprancow bedzie usilowac zastrzelic wszystko co sie rusza i przypomina mobile suita w celu zaprowadzenia globalnego pokoju. Chociaz na razie systuacje ratuje po pierwsze fakt ze bohaterowie nie sa przegladem najnudniejszych dupkow z anime jak wingu , a po drugie kilka odniesien do wspolczesnej sytuacji. Ciekawe czy fabula sie rozwinie.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 09, 2007, 10:06:14 pm »
otóż podsumowanie nowego sezonu. Knurek wymyślił nową jednostkę oceniania anime: czas po którym wyłączasz pierwszy odcinek, wywalasz go w cholerę i przestajesz oglądać serię.

I tak:

Rental Magica - 5 minut
Dragonaut - 12 minut
Kimikiss - Szyszka wytrzymała 5 minut, ja sobie obejrzę jeszcze cały, ale nie nastawiam się pozytywnie
Mononoke - 0.5 minuty
Zombie Loan - 1 minuta, ale za czwartym podejściem przebrnąłem przez te dwa odcinki
Lovely Complex - jakieś 10 minut
Mokke- cały, ale Mushishi toto nie jest. coś jakby Sara mała księżniczka wsadzona w świat z mrocznymi krwiożerczymi latającymi wiewiórkami z japońskich wierzeń ludowych.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Knurek

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 09, 2007, 10:34:06 pm »
A zanim ktoś się doczepi, że ocenianie anime po kilku minutach jest be, fuj i w ogóle jak tak można, to ja powiem że ostatnio z większością anime jest jak z jedzeniem fekaliów. Już po pierwszym kęsie wiadomo, że z czasem lepiej nie będzie. Można se mówić - facet, poczekaj, jedz tą kupę, po 18 odcinku się robi dobre, ale jak dla mnie to bardziej dlatego że twój gust/kubki smakowe się wyłączają.

Offline Michaelius

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 09, 2007, 10:43:28 pm »
Cytat: "Szyszka"
otóż podsumowanie nowego sezonu. Knurek wymyślił nową jednostkę oceniania anime: czas po którym wyłączasz pierwszy odcinek, wywalasz go w cholerę i przestajesz oglądać serię.


U mnie to sie nie sprawdza;) Dla mnie bardziej miarodajne sa skoki podczas przewijania anime im nudniejsze tym skoki byle do konca dluzsze :D
Do listy gniotow dorzucilbym jeszcze nowy sezon Fullthrottle.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline wyspa

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 09, 2007, 10:50:14 pm »
Hmm czy ja wiem trudno powiedzieć... czasami wyłączam po 5 min ale np tak też było z Green Green... a jednak potem seria mi się spodobała... No chodź są takie tytuły co do których po 5 czy ew 1 odcinku wiem iż nie wrócę :]

Offline Nakago

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 09, 2007, 11:02:33 pm »
Cytat: "Szyszka"
Mokke- cały, ale Mushishi toto nie jest.

Knurku, "Mushishi" jest tylko jedno, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Nic, co nie jest "Mushishi", jest "Mushishi" :-).


"Myself; Yourself" Na razie nic specjalnie ciekawego, ale będę oglądać dalej. Bo a.) w openingu jest zespół muzyczny - może w samym anime też będzie, a takie tematy lubię (nawet jeśli to tylko licealiści), i b.) Takehito Koyasu :-D (choć pomysł obsadzenia tego głosu w roli takiego dzieciaka wydaje mi się co najmniej dziwny...).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 10, 2007, 05:51:43 am »
Cytat: "Nakago"
Cytat: "Szyszka"
Mokke- cały, ale Mushishi toto nie jest.

Knurku, "Mushishi" jest tylko jedno, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Nic, co nie jest "Mushishi", jest "Mushishi" :-).


cóż, zapowiadany był jako mushishi dla młodszych widzów, a tu co najwyżej shishi jest :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 10, 2007, 09:58:11 am »
Blue Drop - równiutko 6 minuta, gdy na ekranie pojawił się facet, na oko, lat 40 w dłuuuugich fioletowych włosach i na dodatek z wąsami.... Potem było już tylko przewijanie do końca, by zobaczyć, mniej więcej, o co biega i z kim będą walczyć, bo pewnie z kimś będą.

Ge Ge Ge no Kitaro (2007) - najnowsza odsłona starej jak świat serii. Kreska przedpotopowa, nie przepadam za taką. Epek zmęczyłem cały, ale raczej nie będę powtarzał tego eksperymentu. Takie historie o demonach dla młodszej widowni.

Dragonaut - do openingu. Straszne, co bohaterka, to większe cycki. Jakiś futurystyczny shounen na podstawie gierki - fuj.

Offline Knurek

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 10, 2007, 11:27:32 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"

Dragonaut - do openingu. Straszne, co bohaterka, to większe cycki. Jakiś futurystyczny shounen na podstawie gierki - fuj.


Szkoda tylko, że w tym szajsie gra cały cast Haruhi. :(

Da Crapo II 0 minut, wystarczyło, że zobaczyłem ten obrazek:


ef - a tale of memories 0 minut, dowiedziałem się że to robi Shaft. Choć ten obrazek śliczniutki (Wilk np doceni parodię):

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 10, 2007, 11:41:52 am »
Cytat: "Knurek"

Da Crapo II 0 minut, wystarczyło, że zobaczyłem ten obrazek:


Też w przedbiegach odpadłem :)
Cytat: "Knurek"


ef - a tale of memories 0 minut, dowiedziałem się że to robi Shaft. Choć ten obrazek śliczniutki (Wilk np doceni parodię):


Hyhy, z Th8 :) Ogólnie takie zestawienia jak: Game, Harem, Love-Romance, School Life z shoujo w tle jest dla mnie nie do przełknięcia. Również w przedbiegach.

Offline Knurek

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 10, 2007, 11:46:05 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Hyhy, z Th8 :)


Tylko postacie z Lucky Star :)

Offline Nakago

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 10, 2007, 07:27:32 pm »
Cytat: "Szyszka"
cóż, zapowiadany był jako mushishi dla młodszych widzów, a tu co najwyżej shishi jest :P

Toteż zapowiedziom nie wierzę wcale, a nawet w ogóle ich nie słucham / czytam. Ale "Mokke" skosztuję, może mi zasmakuje jednak :-).

Cytat: "Wilk Stepowy"
Ge Ge Ge no Kitaro (2007) - najnowsza odsłona starej jak świat serii. Kreska przedpotopowa, nie przepadam za taką. Epek zmęczyłem cały, ale raczej nie będę powtarzał tego eksperymentu. Takie historie o demonach dla młodszej widowni.

Widziałam jeden odcinek jakiejś (raczej wcześniejszej) serii w japońskiej telewizji i nawet mi się spodobało. Takie z lekkim morałem (ten jeden epizod, który widziałam, w każdym bądź razie), faktycznie dla młodszej widowni, jednak całkiem interesujący główny bohater (nie bishounen :-p). Kreska dziwna, ale odrzucała mnie tylko na początku, szybko się przyzwyczaiłam.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

 

anything