Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 14, 2008, 08:22:16 pm »
A ja sobie Shikabane Hime: Aka odpuszczę, jakoś pozycje gainaxu nigdy nie należały do moich ulubionych czy takie które oglądałbym z wielką przyjemnością, pewnie przez ich miłość do mechów.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 14, 2008, 08:34:34 pm »
Tutaj mechów (na razie...?) nie ma, ale to też nie uratowało tej serii w moich oczach.

Chaos;Head - podobne zarzuty co do Shikabane Hime: Aka. Znowu pseudomistyka, tym razem polana sporą ilością krwi. Jest za to humor i trochę fanserwisu, ale mimo wszystko dropped. Toć już Rozen Maiden był chwilami bardziej mroczny niż obie te serie razem wzięte.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 08:57:30 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 15, 2008, 09:16:16 pm »
Tytania
- łaaa, ale oldschoolowy s-f xD I jaki kicz :) Ale jak ktoś się wychował na starych filmach to łyknie to bez problemu, szczególnie, że fabuła i intrygi mogą być ciekawe. A kreska i animacja całkiem całkiem (walki flot przypominają te z Crest of the Stars). Może z czasem wymięknę, bo patetyczne to trochę, ale jak na razie czekam na kolejne epki.
Czekłem:
-opening to szkoda, że jest- taki dobry...
-ending znośny,
-SF śrenie: parę momentów mi się rzuciło ostro w oczy mimo, że oglądałem z nastawieniem "chcę się wciągnąć" a nie "wyłapię tyle wałków ile się da".

Zobaczymy dalej, lepszy taki SF niż żaden. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 16, 2008, 03:54:35 pm »
Kurozuka ....

Majstersztyk. Nie spodziewałem się, że dla jakiegoś anime wydam tą najwyższa ocenę za pierwsze wrażenie... dostaje 6/6.
Siadł mi klimat totalnie, fabuła ma mniejsze znaczenie chociaż i tak jest niezła! Podoba mi się i kreska i muzyka (chociaż op słabiutki). No i te walki! Wydawało mi się, że najlepsze ostatnio walki to są w Blade of Immortal, ale tam to jest nic. Kurozaka rządzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 04:06:33 pm wysłana przez nolifesking »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 16, 2008, 06:57:34 pm »
Kurozuka ....

Fajne, co? A z openingu wynika, że będzie jeszcze lepsze, bo akcja przeniesie się w bliższe nam czasy :)


Mouryou no Hako
ho ho, coś ciekawego i nietuzinkowego nam się wreszcie trafiło. Bardzo nastrojowe anime o przepięknej kresce, animacji i kolorach. Poważna historia mystery.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 16, 2008, 09:02:36 pm »
Wilku te walki w Kurozaka!
Nie przypominam sobie, żebym widział tak dobre walki od czasu powiedzmy Samurai Champloo

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 16, 2008, 09:17:53 pm »
Dobre walki w SC ?  :shock: One w porywach były przeciętne, przynajmniej do ok 15 odcinka (później odpadłem). Już w afro samuraju były one lepiej zrobione. 

po 3 odcinku Tales of the Abyss zaczyna coraz bardziej mi się podobać :) Żeby tylko utrzymali poziom.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline steelie

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 16, 2008, 09:48:50 pm »
Obejrzałem pierwszy ep tej Kurozuki
Opening brzmi, jak coś pomiędzy NIN a moją pralką, nie wystarczy dodać mnóstwa elektroniki, zakłóceń i zniekształceń wokalu, by robić dobry industrial rock. Ending to miła niespodzianka o tyle, że jest to zwykły, nudny pop, jaki można usłyszeć w radiu, a nie jpop, po którym ma się ochotę przebić sobie bębenki. Grafika ładna, tylko w niektórych miejscach kiepsko wykorzystano cg albo animacja nie za bardzo wyszła.
Jak na początku była ta badziewna zrzynka z Matriksa ze strzałami to zacząłem się śmiać, ale 18:30 - \m/
Podoba mi się póki co historia i sposób jej opowiedzenia, ma taki posmak starej legendy. Będę oglądać, jak się skiepści to z chęcią je zniszczę.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 16, 2008, 10:34:37 pm »
Cóż SC oglądałem dawno i coś mi się zatarło w takim razie :D

Zresztą niezła też walka była w 28 odcinku Soul Eater :D

Steelie co do opa to ja i tak nie przepadam za taką muzyką, więc nawet nie potrafiłbym rozróżnić czy jak na swój gatunek jest dobra czy nie, dla mnie jest po prostu marna.

Gai Rei Zero odc 02.
Dalej niewiele wiadomo... zostawiają niedokończone wątki i jeśli tak dalej będzie to się wkurzę i dropne. Szkoda by było bo ciekawe się wydaje.

Shikabane Aka. Taki Bleach bardziej "dojrzały". Zobaczymy jak się potoczy dalej.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 16, 2008, 10:42:36 pm »
Akane-iro ni Somaru Saka - scenka pod koniec 2 odcinka z lunatykującą (niedobudzoną?) Yuuhi... KA-WA-IIIIII!!! Nie pamiętam już kiedy oglądałem coś równie słodkiego a jednocześnie nie mdłego... teraz już nie mam wyjścia, muszę oglądać to dalej...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 17, 2008, 06:21:44 am »
Richie, Ty stary koniu, cukrzycy dostaniesz :) Ja nie jestem w stanie tknąć Akane-iro...

Gai-Rei oglądam z jednym wielki "WTF?!?!" Wszystko pomieszane, a często nawet odwrotne, ale może to i dobrze, że wymyślili coś nowego. W każdym razie zaskoczył mnie poziom brutalności (szczególnie walka z końca pierwszego epizodu, ale i z drugiego też)

Shikabane Aka. Taki Bleach bardziej "dojrzały". Zobaczymy jak się potoczy dalej.

Identycznie to odebrałem, ale jak na razie nie jest źle

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 17, 2008, 06:47:10 am »
po 3 odcinku Tales of the Abyss zaczyna coraz bardziej mi się podobać :) Żeby tylko utrzymali poziom.

Etner the Amazing Guy!

Serio, pierwsze trzy epki są z tego NUDNEGO kawałka gry, kiedy wprowadzamy po kolei wszystkie postaci, bla bla, ja się nazywam tak i tak, cześć, jestem taki i taki. Teraz czeka nas Coral Castle, gdzie postacie zaczną powolutku przejawiać jakiś rys charakteru (no, Jade jest już teraz bitchy i złośliwy).

BTW, nienawidzisz już Luka za jego lamerskość czy jeszcze nie? :P Mogę tylko powiedzieć, że będzie gorzej z nim, ale hje. Hje hje hje. Miranda moze potwierdzić, bo jej już zrobiłam krzywdę i zawlekłam do pierwszego main eventu :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 17, 2008, 07:06:51 am »
Tales of the Abyss zyskuje wiele dzięki świetnemu wykonaniu, bo nie czarujmy się - jak na razie poza wykonaniem wiele sobą nie reprezentuje. Ot, poprawna fabuła i postacie, na poziomie popularnego jrpg'a (czyli średnim poziomie). Szysz nie należy wierzyć, gdy zapewnia, że będzie lepiej, bo tam będzie po prostu więcej angsujących biszy ;) Żartuję, żartuję - nie wiem jak dalej będzie, ale patrząc po poprzednich Tales'ach to czegoś wybitnego (fabuła i postacie) raczej się nie spodziewam. W każdym razie Luke nie wkurza mnie za bardzo, a nawet lubię tą jego nieporadność, bo odpowiada rysowi fabularnemu (gość całe życie spędził 'pod kloszem'). Reszta też fajna poza loli z potwornymi zabawkami (choć fajnie rysowane i animowane to wrrrr) No i ten latający przydupas, który jest tak cholernie oklepanym moe chwytem, że aż mnie trzęsie (jak i Luka) gdy go widzę. Choć w zamian mamy blushującą Tear, która wygląda naprawdę kawaii :)

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 17, 2008, 07:45:03 am »
Jeżeli poprzednie Talesy (Phantasia, Symphonia) robili w formie 4-odcinkowych OAVek, a Abyss dostała 26 epów, to coś jest na rzeczy :] Przynajmniej fabularnie. Nie grałam w wiele RPGów... no dobra, w żadnego RPGa nie grałam dłużej niż godzinę, bo mnie szybko nudziły. A tutaj mamy naprawdę świetnie zrobione postaci (co nie znaczy, że wszystkie lubię), zwroty akcji lepsze niż w niejednej przygodówce, anime dobrze to oddaje, dodatkowo racząc nas śliczną kreską (niezbyt udaną animacją statku) i przyjemną muzyką.
Well, Szyszka i ja pewnie i tak będziemy się animkiem zachwycać, więc dla równowagi ktoś może ponarzekać ;) Byle nie za bardzo :P
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 17, 2008, 07:54:42 am »
Wilku, za dobrze mnie znasz :D Anise można spokojnie olać sikiem prostym, fabularnie rzadko się pokazuje tak naprawdę, główną postacią kobiecą jest Tear. Która rzeczywiście uroczo wygląda jak blushuje :P

Jak ja się nie mogę doczekać tej nieszczęsnej kopalni...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata