trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 17, 2008, 01:26:47 pm »
Richie, Ty stary koniu, cukrzycy dostaniesz :) Ja nie jestem w stanie tknąć Akane-iro...

Wilku, cukrzycy to ja mogłem dostać np. po oglądaniu takiej Nogizaki Haruki ale po tym?
Po za tym nie mówię o całym animcu tylko o konkretnej scenie - od 22:05 w 2 epie do końca, obejrzyj sobie (tym bardziej jeśli nie oglądasz, to się nie musisz martwić o ciągłość fabularną czy spoile)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 17, 2008, 06:11:52 pm »
Serio, pierwsze trzy epki są z tego NUDNEGO kawałka gry, kiedy wprowadzamy po kolei wszystkie postaci, bla bla, ja się nazywam tak i tak, cześć, jestem taki i taki. Teraz czeka nas Coral Castle, gdzie postacie zaczną powolutku przejawiać jakiś rys charakteru (no, Jade jest już teraz bitchy i złośliwy).

BTW, nienawidzisz już Luka za jego lamerskość czy jeszcze nie? :P Mogę tylko powiedzieć, że będzie gorzej z nim, ale hje. Hje hje hje. Miranda moze potwierdzić, bo jej już zrobiłam krzywdę i zawlekłam do pierwszego main eventu :D
Jak to są nudniejsze momenty to chętnie zobaczę ciekawsze :) Jednak jeżeli będzie gorzej to wiem do kogo mieć pretensje z powodu rozbudzonych nadziei :P
Luke na razie nie wkurza mnie za bardzo ale też nie darzę go jakąś sympatią, są lepsze postacie jak Tear, nekromanta czy młody kapłan (Ion, chyba). Polubiłbym go gdyby po "skoku" na obszar innego królestwa powiedział: "brawo Tear, a teraz odprowadź mnie do domu, tylko możemy wracać pieszo i najlepiej okrężną drogą, w końcu i tak nic lepszego do roboty nie mamy" (do gdańska z krakowa przez Czechy). Mam nadzieję że Ci co zginą pozostaną martwi, czyli np zabity w 3 odcinku
Spoiler: pokaż
jakiś rycerz przebity przez Jadea nie pojawi się cudem wyleczony


Wilk Stepowy: może i nic poza wykonaniem nie ma ale robi na mnie cholernie dobre wrażenie i świetnie trafia w mój gust, fantasy, bohaterowie, historia(może:P), walki i chcę żeby tylko utrzymali poziom.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #467 dnia: Październik 17, 2008, 08:23:40 pm »
well...
Spoiler: pokaż
żeby zabić jednego z Six GOD Generals trzeba czegoś więcej, niestety.  Mam nadzieję, że w animku też to ładnie wytłumaczą, jak w grze. Jakby co, to ja wyjaśnię:)
.

A te dziwne cosio co gościu rzucił na Jade'a to taki tani chwyt z gry, ktory 50lv postać sprowadza do levela głównego bohatera :P To po to, żeby się ludzie nie dziwili, że gościu, który jednym czarem rozpieprza pół miasta potem miał problemy z byle potworkiem. Poza tym Jade jest tak cudownie bezwzględny, że niechybnie by te pół miasta rozwalił... z tym swoim uroczym "oya, oya" :D



zabijcie mnie.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #468 dnia: Październik 17, 2008, 08:29:49 pm »
Ale wiesz co? Mi się ten chwyt diabelnie podobał. Bo jak widziałem w takim (eg) FF X jak super-hiper-najlepszy-strażnik ledwo przerasta gostka co zazwyczaj piłką rzuca, a mieczem macha od święta, to mnie skręca :) To zawsze było bolączką wielu jrpg'ów.

Dlatego ToA zbiera u mnie coraz więcej plusów, nawet jeśli to "tanie chwyty", bo tylko tu w ogóle o tym pomyśleli :)

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 17, 2008, 09:01:05 pm »
well...
Spoiler: pokaż
żeby zabić jednego z Six GOD Generals trzeba czegoś więcej, niestety.  Mam nadzieję, że w animku też to ładnie wytłumaczą, jak w grze. Jakby co, to ja wyjaśnię:)
.

...

Czegoś więcej niż przebicie włócznią ? Dude, that sux :) Takie coś już mnie na prawdę wkurza. W takich chwilach zaczynam podziwiać Gainax gdzie
Spoiler: pokaż
jak Kamina zginął to na śmierć, a twórcy nie bawili się jak w CG w wielokrotne zmartwychwstanie.
Co to do cholery jest za podejście do widza ?  Na prawdę nie można inaczej ? Ostatnio powalił mnie House (ep 5x04) gdzie tytułowy bohater zrobił najdurniejszą rzecz na pogrzebie ojca jaką w życiu widziałem.

edyta:
Spoiler: pokaż

najpierw nacisnąłem wyślij potem przeczytałem i pewnie dlatego użyłem: gainax, podziwiać, śmierć, kamina w jednym zdaniu  :shock:


Dodałam spojler tagi, jak chcesz to przeredaguj post po swojemu, tylko uważaj na spojle.
Mi.


wybacz, zapomniałem zmienić.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 08:51:29 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 18, 2008, 07:40:45 am »
Konowale, to edytuj, edytuj, wrzucaj w spojlerka, od tego jest. na przykład taki:
Spoiler: pokaż
świat jest stworzony z fononów - wszystko jest melodią. foniści to osoby, które potrafią "stworzyć" odpowiednią melodię. Tear jest siedmiofonistką, czyli używa siódmego fononu, odpowiedzialnego za leczenie i czary wzmacniające, Jade jest fonistą elementarnym, czyli włada fononami niższych poziomów, fakimi "fizycznymi" - dlatego potrafi między innymi stworzyć włócznię. Jednak w momencie nałożenia fonslotu jego umiejętności są zredukowane, a przez to niestabilne - tak więc jego włócznia tak naprawdę nie posiadała "włóczniowej" sekwencji melodii, a co za tym idzie bardziej "przenikła" niż "przeszyła" - była stabilna mniej więcej na poziomie skóry Generała :P


Wilku, w grze najfajniejsze jest to, że im bliżej postać leveluje do pierwotnego levela, tym częściej w "rozmowach pobocznych"  wspomina o tym, że "lada moment zdejmie fonslot i wreszcie będzie mógł się normalnie rozwijać, choć nawet z nałożoną pieczęcią jest wyraźnie lepszy niż Luke, więc o siebie się nie martwi". :P

chyba założę w niedzielę osobny temat, taki z obrazkami i sikaniem po nogach - aż dziw, że mnie modowie nie gonią, hi hi.

Mogę pogonić, jak chcesz... No zakładaj ten temat, szybciutko! :]
Mi.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 05:16:36 pm wysłana przez Miranda »
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 19, 2008, 06:48:42 pm »
Tales to nowość, więc nie ma co się zapędzać z zakładaniem czegokolwiek. A ten temat właśnie jest do dyskutowania o nowościach - do oporu :)

Btw. jestem po [edit]trzwartym epku Tales i to chyba najsłabszy epek jak na razie. Straszne było to ich wybieranie się do Coral Castle - tak naciąganego motywu to dawno widziałem (może w grze to jeszcze jakoś wygląda, ale w anime zabija). Mogli to jakoś podszlifować fabularnie, bo jak zobaczyłem tych robotników wbiegających jak na zawołanie z tekstem "prosimy, prosimy" to...
Jade za to zdecydowanie jest najlepszą postacią i rzeczywiście jest cudnie bezwzględny (w tego typu fantasy produkcjach to prawdziwy skarb xD)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 05:13:16 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 19, 2008, 08:29:35 pm »
A ja na 3 epizodzie Rosario + Vampire. Nareszcie jest coś ciekawego. Mamuśki koleżanek Tskune sa świetne;D zwłaszcza matki Mizore i Kurumu :P

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 19, 2008, 08:38:27 pm »
I wszystkie pantyshoty zasłaniane są nietoperzami ? lol.
Widziałem pierwszą serię i nie wiem czy będę się zmuszał do drugiej, zobaczymy.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 19, 2008, 08:49:29 pm »
Tales of the abyss:
Spoiler: pokaż
Czemu mi się wydaje, ze ten chłopak z czerwonymi włosami to nie jest prawdziwy gość z przeowiedni/prawdziwy syn, tylko jakiś podrzucony?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 19, 2008, 08:52:22 pm »
Tales to nowość, więc nie ma co się zapędzać z zakładaniem czegokolwiek. A ten temat właśnie jest do dyskutowania o nowościach - do oporu :)

Btw. jestem po trzecim epku Tales i to chyba najsłabszy epek jak na razie.
Jade za to zdecydowanie jest najlepszą postacią i rzeczywiście jest cudnie bezwzględny (w tego typu fantasy produkcjach to prawdziwy skarb xD)

czwartym, chciałeś powiedzieć? :) Ten naciagany motyw miał jak najbardziej sens - argument w stylu "bo mu Score przepowiedział, że będzie cały i zdrowy, więc musicie pójść" ma dużo głębsze znaczenie. Zobacz, jak porypany jest świat, że ludzie uznają to za rozsądny i słuszny argument :D

Za to Jade jeszcze nie pokazał pazurków :D nawet Mi nie wie, jak ostre są te pazurki... ale, ale, mam nadzieję, że w piątym epku będzie jednak scena z łaskotaniem Guya, ech. Była by na nią pora.

Co do tematu, to chciałam po prostu zrobić coś w rodzaju live-journala ze screenami uzupełnianą po każdym kolejnym odcinku :) tak, ja naprawdę kocham tę grę. A animek jest śliczny.

Noli, wszystko się wyjaśni. Coś Ci dzwoni, ale jednak nie w tym kościele. (mua, ale mam ubaw. i  niesamowitą satysfakcję z minki Mirandy, kiedy sie domyśliła wszystkiego... :D).
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 19, 2008, 08:59:17 pm »
Szyszka: załóż temat z dopiskiem: SPOILERY w tytule i wszyscy będą szczęśliwi, później ewentualnie zmodyfikujesz pierwszego posta :) W tym anime potencjał jest.

nolifesking: który z czerwonymi włosami ? Jest luke i asch. Oby nie byli braćmi... :P Ten drugi wydaje się ciekawszą postacią :)

Wilk Stepowy: a jak ty jesteś w stanie stwierdzić po 3 ep. że Jade jest "cudnie bezwzględny" ? Na razie to ograniczył się do przebicia jednego gościa, jeszcze nieskutecznie, no chyba że bezwzględnością jest przyłożenie komuś włóczni do szyi.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #477 dnia: Październik 20, 2008, 05:12:51 am »
Jak Szysz zaznaczyła: po 4tym (co już w poprzednim poście poprawiłem); wyprawy do Coral Castle w trzecim ewidentnie nie było :) A w 4tym Jade pokazał co mógłby zrobić gdyby go nie powstrzymywać.

Rosario + Vampire to fanservis i nic więcej. Wrzucając tam stado nietoperzy morduje się tą serię - nie wiem jak można to teraz oglądać (przedtem też się nie dało, ale to przez gusta, a teraz po prostu się nie da). Coś ostatnio cenzorom w Japonii odbija totalnie. Zostaję przy przeglądaniu jednym okiem mangi.

ps.
jestem też po 3cim epku Kannagi. Nie wiem na dobrą sprawę co mi się tak podoba w tym anime. Pierwszy epek był nudny,drugi ledwo lepszy, ale w każdym postać Nagi przykuwała uwagę. Prawdopodobnie duża w tym zasługa Haruka Tomatsu, która naprawdę fajnie podłożyła głos, jak i samej postaci Nagi, która mi osobiście wydaje się naprawdę ciekawa jeśli o zachowanie idzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 06:10:33 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #478 dnia: Październik 20, 2008, 06:35:47 am »
Świetna scena w 3 odcinku Kannagi była, kiedy Nagi rzuca się w obijęcia głównego bohatera a ten.. unika. Rozśmieszyło mnie to, a scena tak fajnie zrobiona, że przewijałem.
Ja tam wiem co Mi się podoba. Magiczna laska! No i opening. Jest świetny :D

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #479 dnia: Październik 20, 2008, 06:42:07 am »
Mi podobała się ta scena, w której znalazła te kotki i mówiła o karmieniu piersią tym zmienionym głosem xD No i jak przed telewizorem wspominała to jak się ta magiczna laska przykleiła do stołu hehe Ogólnie Nagi ma przezabawny (do obserwowania) charakter.