Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 28, 2008, 11:56:03 am »
Bardzo dobry ten czwarty odcinek nowego Clannada. Zwłaszcza bójki :). Klimat tego anime jest nieporównywalny do niczego innego :)
Yeee ja włąśnie mam na dysku choć jeszcze nie widziałem :P
I ogólnie powiem iż jak dotąd IMO Clannad trzyma poziom poprzednika... no i cieszy meni to iż teraz zobaczymy trochę info o postaciach których historie pominięto w 1szym sezonie :D (mam nadzieje iż po Suzucharze przyjdzie kolej na Bliźniaczki x3)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 29, 2008, 04:36:44 pm »
One Outs - kolejne anime o baseballu? Nic bardziej mylnego... po zaliczeniu pierwszych dwóch epów stwierdzam że dużo bliżej tej serii do takich psychologicznych hiciorów jak Kaiji czy Akagi. A wobec tego nie muszę chyba dodawać że pierwsze dwa odcinki zostały skonsumowane w mgnieniu oka, teraz czekamy na więcej :>
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 30, 2008, 06:58:54 am »
One Outs - kolejne anime o baseballu? Nic bardziej mylnego... po zaliczeniu pierwszych dwóch epów stwierdzam że dużo bliżej tej serii do takich psychologicznych hiciorów jak Kaiji czy Akagi. A wobec tego nie muszę chyba dodawać że pierwsze dwa odcinki zostały skonsumowane w mgnieniu oka, teraz czekamy na więcej :>

najśmieszniejsze, Ryczysławie, jest to, że główny bohater nie robi tak naprawdę nic, czego osoba minimalnie znajaca się na baseballu by nie potrafiła przewidzieć, jeśli zna okoliczności... ale jak to jest świetnie podane! Dodajmy jeszcze naszego ukochanego seiyuu z obu wymienionych wyżej serii i naprawdę rozgrywka staje sie przecudna. Mieliśmy wczoraj z Knurem świetny ubaw, kiedy równocześnie powiedzieliśmy "trzecia to też fastball, a fork jest po to, by obniżył kij" - bo chwyt do forkballa pozwala na rzut zarówno fasta jak i forka :P jeśl,i nie dodadzą rzutów z kosmosu i finty w fincie będzie to absolutny szyszy hit.

a baseballista z drugiego epa popełnił kardynalny błąd - powinien był stanąć od razu dalej w boxie, teraz nie powinien mieć szans uderzyć piłki, jeśli Toua faktycznie walnie w to samo miejsce (a powinien :P), a nie czekać, aż smarkacz "może nie zauważy" :D

czekaj... facet na pewno uderzy piłkę. Przecież gnojek jakoś musi się na te stadiony dostać.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 30, 2008, 08:47:00 am »
A czy ogląda ktoś nowy sezon  Nodame Cantabile Paris Chapter ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 30, 2008, 09:12:24 am »
no ba.

Nodame rządzi, wymiata i gyabuje! Denerwujący jest brak progresu w relacji miedzy nią a Chiakim, ale... no... Purigorotta Batton! I Milchi!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 30, 2008, 11:54:22 am »
no ba.

Nodame rządzi, wymiata i gyabuje! Denerwujący jest brak progresu w relacji miedzy nią a Chiakim, ale... no... Purigorotta Batton! I Milchi!

Ciekawe czy uda im się utrzymać poziom do końca, seria prawdopodobnie zamknie się w 11 odcinkach (na 2 stronach takie info znalazłem) więc szanse na bardzo dobre anime są realne.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 30, 2008, 12:27:05 pm »
wiesz, jakoś mam zaufanie do anime, które trzymają sie mangi, że będą dobre - przynajmniej unikniemy tych głupich gdybań producentów, jak to było w przypadku Alchemika.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 31, 2008, 03:12:35 pm »
najśmieszniejsze, Ryczysławie, jest to, że główny bohater nie robi tak naprawdę nic, czego osoba minimalnie znajaca się na baseballu by nie potrafiła przewidzieć, jeśli zna okoliczności... ale jak to jest świetnie podane! Dodajmy jeszcze naszego ukochanego seiyuu z obu wymienionych wyżej serii i naprawdę rozgrywka staje sie przecudna.
Tu akurat szczerze mówiąc poczułem pewien niesmak, no ja wiem że gościu ma niezły głos do takich postaci, ale czy znowu musiał być on? Już oglądając Kaijiego czułem na początku pewien dyskomfort, bo Akagi to był badass, Kaiji - wiadomo, a tu mówią tym samym głosem. Teraz jeszcze doszedł Toua. No nic, mam nadzieję że po paru kolejnych epach mi przejdzie.

Cytuj
Mieliśmy wczoraj z Knurem świetny ubaw, kiedy równocześnie powiedzieliśmy "trzecia to też fastball, a fork jest po to, by obniżył kij" - bo chwyt do forkballa pozwala na rzut zarówno fasta jak i forka :P jeśl,i nie dodadzą rzutów z kosmosu i finty w fincie będzie to absolutny szyszy hit.
Tak na wszelki wypadek uprzejmie przypominam tylko że zdecydowana większość publiczności NIE JEST świeżo po lekturze Majora, więc... :P

Cytuj
czekaj... facet na pewno uderzy piłkę. Przecież gnojek jakoś musi się na te stadiony dostać.
Hyo hyo hyo~~
Spoiler: pokaż
czy aby na pewno... :D
W mordę jeża, 3 ep był wyj*bany w kosmos, dawno się tak świetnie nie bawiłem!!!
Mina właściciela klubu gdy dostarczono mu pierwsze wyniki... oraz pierwszy czek - priceless!
Komentator: "na pewno rookie pitcher jest teraz bardzo zdenerwowany.... CO, ON ŚPI NA ŁAWCE!!"
Trzęsące się nóżki catchera w szatni... EPIC

Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka.


A, tak z innej mańki - 5 ep Toradory był też, no, absolutnie wymiatający :)
Scenki z Minorin były super :) No i Taiga pokazująca pazurki... mniaaaaam
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2008, 03:16:36 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 31, 2008, 04:08:57 pm »
czekam z trzecim epem na Knura.

Richie, ja jestem po lekturze H2, wiesz ile bym dała za mangę Majora? Tego drugiego to tylko anime, niestety, choć te ochłapki z mangi są taki... mniam >.<

Poza tym to miło wiedzieć, że ktoś zrobił DOBRE anime psychologiczne o baseballu - na tyle dobre, że osoba znajaca się choc trochę nie skrzywi się z niesmakiem i nie pobiegnie w poszukiwaniu egzorcysty.

A seiyuu Touy jest dreamy i nie popuszczę ani milimetra w tej kwestii - tak mało jest pożywki dla Szyszek w tym sezonie, że nie daruję :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #519 dnia: Listopad 02, 2008, 06:06:05 pm »
Mouryou no Hako
- obecnie mój nr 1 jesiennego sezonu. Wyjątkowo klimatyczna historia mystery, świetnie prowadzona i reżyserowana. Do tego animacja i udźwiękowienie na najwyższym poziomie. Tajemnica jest odkrywana w idealnych proporcjach, wątki powoli splatają się ze sobą tworząc coraz bardziej wyraźną całość (choć pomimo 4 epka dalej błądzimy totalnie). Jeśli tylko ktoś ma ochotę na poważną historię mystery z wiarę realistyczną kreską to sięgać bez zawahania.
9/10

Michiko to Hatchin
- gangsterska komedia. Kobieta ucieka z więzienia i odnajduje swoją córkę. Raczej będzie totalnie niepoważnie. W każdym razie fajna (choć specyficzna) kreska, niezła reżyseria (twórcy Samurai Champloo w końcu). Ja w każdym razie na komedię gdzie seria z pistoletu maszynowego wytrąca broń tym złym mam średnią ochotę.
Na razie 5/10

Switch
- dwie oavki, egzaltowani detektywi walczą z handlarzami narkotyków. Oklepane i imo nieciekawe.
4/10

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #520 dnia: Listopad 02, 2008, 06:16:59 pm »
Mouryou no Hako

Odrzuciły mnie screeny, obejrzałem pierwszy odcinek i dałem sobie spokój. Nie dla mnie

Michiko to Hatchin
- gangsterska komedia.

Baccano! to pewnie nie będzie. Jeżeli twórcy nie będą chcieli jakiegoś przesłania dodać na siłę to pewnie obejrzę całość :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #521 dnia: Listopad 02, 2008, 06:42:38 pm »
Mouryou no Hako to zdecydowanie nie jest lekka i łatwa w odbiorze historia. Sam dość ciężko zniosłem pierwszy epek, i zdziwiłem się, że pozostałem tak bardzo mnie wciągnęły. W każdym razie to anime ma reżyserię, dialogi, postacie i fabułę na poziomie naprawdę dobrego serialu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 06:31:17 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #522 dnia: Listopad 03, 2008, 06:08:33 am »
Po pierwszym epie Mouryo no Hako. Zapowiada się genialnie, psychodela aż wylewa się z ekranu.
Spoiler: pokaż
Mamusia krzycząca zmienionym głosem i scena z żołnierzami w pociągu
zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Na pewno większe, niż hektolitry krwi i stosy trupów w tzw. horrorze, jakim miał być nie szukając daleko np. Hellsing. Jeśli utrzymają, a nawet podkręcą taką klimę, to jak dla mnie będzie to drugie objawienie tego sezonu. Z kolejnymi odcinkami zaczekam do jutrzejszej nocy, gdy wszyscy pójdą już spać. Jeżeli seria utrzyma poziom, to szkoda ją marnować na światło dzienne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #523 dnia: Listopad 03, 2008, 06:19:11 am »
Trzyma klimat, ale robi się bardziej kryminalnie (jak wspominałem wątki łączą się ze sobą powoli) A jak podobały Ci się te sceny co zaznaczyłeś spoilerem to dalej są jeszcze lepsze.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #524 dnia: Listopad 03, 2008, 05:46:48 pm »
Ale jestem niemożebnie szczęśliwy - Black God - jedna z moich ulubionych mang będzie zekranizowana - Kuro Kami
:D

Mam tylko nadzieję, że nie skopią tego przy adaptacji... Sunrise za to się bierze, więc są nadzieje na porządną produkcję.

 

anything