trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #540 dnia: Listopad 24, 2008, 07:58:07 pm »
Po pierwsze Toradora idzie w tym kierunku jaki dało się przewidzieć od pierwszego odcinka! :( Takasu powinien ominąć Taigę szerokim łukiem i skończyć z Ami (polubiłem ją po tym jak okazała słabość), a że Kushiete też lubię to ta pasuje idealnie to Kitamury. Aisaka może se popełnić sepuku nie będzie mi jej żal, nawet się ucieszę.

I z tym się niestety zgadzam, nie podoba mi się droga jaką podążają twórcy. Aisaka jest wprawdzie fajną postacią jednak Ami jest ciekawsza. Jeszcze ten jej obłąkańczy uśmiech kiedy odzywa się w niej ciemna strona, np przy spotkaniu z prześladowcą/podglądaczem. O ile w 1, 2, 3 odcinku fajne jest opiekowanie się Aisaką to już w okolicach 7 zaczyna być po woli denerwujące, a jeżeli ten stan utrzyma się jeszcze d o25 odcinka...

Chociaż z drugiej strony odcinek Naruto był całkiem całkiem ;)

Jak dla mnie ep. 85 shippuudena był pierwszym od dawna (gdzieś od 135 kończącego pierwszą serię) odcinkiem który obejrzałem z przyjemnością a nie na przewijaniu. Walkę z aka fajnie pokazali, ładna animacja, nie przedłużali i nie  spowalniali na siłę. Szkoda że to pewnie jednoodcinkowy wyskok (mam nadzieję że się mylę i twórcy zaskoczą na +).


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #541 dnia: Listopad 24, 2008, 08:27:39 pm »
Ja skończyłem 5 ep Toradory a więc z chwila pojawienia się Ami... nie powiem ciekawie to wygląda...
Oczywiście zakończenie można przewidzieć. Mi tam na razie tak ostro nie będzie przeszkadzało utrzymanie się obecnego trendu gdyż mam niezłą zabawę obserwując Taigę ale nachodzą mnie dziwne podejrzenia iż na 1dnym sezonie się nie skończy... choć w sumie to jeszcze nawet nie połowa serii więc mogę się mylić i to ostro :). A denerwuje mnie tylko Minori która jest IMO wstawiona tam tylko w jednym celu... no ale może później coś się bardziej zazębi...
W sumie nie wymagam od tego tytułu jakiejś nie wiadomo jak zaskakującej/oryginalnej fabuły... znowu jestem w stanie zadowolić się schematami ale za to dobrze zaserwowanymi. No bo jeżeli te akcje są w stanie mnie rozśmieszyć, bawić i zaciekawiać to na co ja mam narzekać :)?

A tak BTW to Opening (głównie utwór) miodzio... już myślę o wykorzystaniu go do AMV :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #542 dnia: Listopad 24, 2008, 11:40:23 pm »
Podziwiam was, mnie Ami wpienia ponad miarę. Taigi za to nigdy dość.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #543 dnia: Listopad 24, 2008, 11:52:00 pm »
Drugi powód: Clannad After story. Nie wiem co z tymi ostatnimi odcinkami, ale są po prostu słabe. Ta historia z dwoma gangami jakoś do mnie nie przemawia. Pytanie nr.1. Gdzie jest FUKO!!?? Ta cudna bzdurna dziewczynka która wpadała w nieoczekiwanych momentach i rozdawała strugane rozgwiazdy! :(

Po dwóch epizodach z Katsukim (!!!) drugi Clannad miał u mnie szanse na 10/10, teraz drastycznie niestety zmalały.
Taiga- cóż, kolejne wcielenie tej-pani-od-Louise. Tsundere mi raczej nie przeszkadzają, a co mi się w tej podoba to te fluffy-puffy włosy - trochę jak te rozpuszczone Tessy, do want.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #544 dnia: Listopad 25, 2008, 06:01:19 am »
Podziwiam was, mnie Ami wpienia ponad miarę. Taigi za to nigdy dość.

Obie lubię jako bohaterki i obie równie mnie wkurzają (choć różnymi zachowaniami). Ami jest nieszczera wobec otoczenia, a Taiga wobec siebie samej. Ogólnie dwie ofiary ;) W anime wypadają fajnie, ale w RL to kij i dziesięć metrów odległości - nie przepadam za ludźmi z tak khem skomplikowaną psychiką :) Nie stawiałbym też krzyżyka na fabule i nie zdziwiłbym się gdyby nas czymś autor (bo to na podstawie mangi) zaskoczył.

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #545 dnia: Listopad 25, 2008, 07:49:05 am »
A propo Toradory
Mum ?  :eek:


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #546 dnia: Listopad 25, 2008, 07:51:43 am »
Kapitalna postać. Szczęściem jest jej na tyle mało w odcinkach, by się nie znudziła i nie spowszedniała. A tak to tylko czeka się kiedy wróci z pracy bądź wytoczy się z sypialni :D

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #547 dnia: Listopad 25, 2008, 09:12:22 am »
Cytuj
Kapitalna postać. Szczęściem jest jej na tyle mało w odcinkach, by się nie znudziła i nie spowszedniała. A tak to tylko czeka się kiedy wróci z pracy bądź wytoczy się z sypialni
Hell YEAH!  :D

Cytuj
Obie lubię jako bohaterki i obie równie mnie wkurzają (choć różnymi zachowaniami). Ami jest nieszczera wobec otoczenia, a Taiga wobec siebie samej. Ogólnie dwie ofiary W anime wypadają fajnie
Cytuj
Taiga- cóż, kolejne wcielenie tej-pani-od-Louise.
Cytuj
Podziwiam was, mnie Ami wpienia ponad miarę. Taigi za to nigdy dość.
No to po kolei. Tenchi jesteś na bierząco? Bo dalej Ami odkrywa swoją prawdziwą ja, schowaną za tą słodkością i tą drugą maską pełną wyniosłości.
Z Berem się zgodzę. Niech ktoś mi wytłumaczy, dlaczego Rie zawsze musi podawać głos do brutalnych małych, płaskich dziewczynek. Ok Louise, da się znieść (bo była pierwsza), w Shanie jeszcze to nie wadzi, w Toradora cholernie mnie wkurza, to jej zachowanie. Dlaczego małe i płaskie zawsze musi być szczęśliwe :/ . W Akane iro ni somaru saka podobnie Yuhi (seyuu - też Rie ) brutalna, dobrze, że nie wyzywa od psów (chociaż pervert woła co chwilę). Przestaje lubić Rie za monotematyczność jej postaci, a anime w którym występuje po prostu mnie odrzucają(dobrze, że inni bohaterowie nadrabiają). W dodatku kiepsko śpiewa :D
Wilqu zauważył dobrą prawidłowość z tymi dwoma ofiarami i nieszczerościami. Obie się czegoś boją. Jak dla mnie Taiga ciągnie to anime na dno, chociaż ono całkiem nieźle próbuje utrzymać poziom nowymi zagadnieniami.
CO do Kushieda Minorin - w następnym odcinku pewnie się dowiemy nieco więcej o niej (na nią czas jest, w spojlerach było widać ;D)

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #548 dnia: Listopad 25, 2008, 09:17:34 am »
Widocznie Noli nie lubisz po prostu małych wkurzonych Tsundere i tyle :). Postać zła nie jest ale można jej nie lubić... ja też w różnych seriach spotykam postaci którzy inni lubią a ja nie ;).
Zresztą bądźmy szczerzy... głównym zadaniem Tsundere jest wkurzać i komplikować proste sytuacje... przynajmniej raz na jakiś czas ;D
Jeżeli jakaś Tsundere ani razu mnie nie wkurzyła ostro bym się zastanawiał nad jej "tsunderowatością"
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2008, 09:24:22 am wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #549 dnia: Listopad 25, 2008, 09:25:12 am »
Bez Taigi tego anime by nie było. Poza tym teraz właśnie robi się coraz ciekawsza bo może wreszcie zacznie być ze sobą szczera i zobaczymy co dokładnie się jej w główce lęgnie.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #550 dnia: Listopad 25, 2008, 10:30:18 am »
Tsundere jest w porządku o ile nie jest karłowata i nie wyzywa głównego bohatera od psów. Mam dość karłowatych Tsundere!
Ja nie mówię, żeby jej nie było... ale byłbym wdzięczny jakby zostawiła Takasu w spokoju i oddała go Ami, a sama się zajęła Kitamurą wreszcie.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #551 dnia: Listopad 25, 2008, 11:13:03 am »
Tsundere jest w porządku jeśli nie przezywa nikogo bez powodu ani go nie bije. Ale chyba wtedy to nie jest tsundere w anime.
Lecz są wyjątki wśród tsundere również.

Offline Kainti

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #552 dnia: Listopad 25, 2008, 12:18:43 pm »
Tsudere jest w porzadku, jezeli to jest naprawde 50% Tsun 50% Dere, a nie 95% Tsun 5% Dere jak w wielu ostatnich anime. W porownaniu do ZnT, w Toradorze ten wspolczynnik jest naprawde zrownowazony -.-.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #553 dnia: Listopad 25, 2008, 12:43:09 pm »
Tsundere jest w porządku jeśli nie przezywa nikogo bez powodu ani go nie bije.

Wogule istnieje taka postać, która spełnia te warunki?

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #554 dnia: Listopad 25, 2008, 12:49:18 pm »
Hmm... Taiga rzadko bije i często ma powód (mniejszy lub większy :]) ale nie podpisuje się chyba pod niewyzywane :D. Ale przynajmniej robi to w jak najbardziej odpowiednich momentach :).
A co do tej proporcji "fifty:fifty" to rzeczywiście trzeba z tym uważać... Kieszonkowy Tygrys wypada tu bardzo dobrze na tle wielu bohaterek. A i mimo całego Dere nie jest z nią tak jak (na co uwagę niedawno gdzieś szyszka zwróciła) jak z Chidori w FMP iż przechodzi od pacania wachlarzem do blushowania... często w tej samem scenie O.o.
Taiga na prawdę pod tym względem jest cholernie dobrze zrobioną postacią i dlatego już wylądowała u mnie na MAL w Fav :].

 

anything