Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 25, 2008, 06:02:56 pm »
Riczu, schowaj kosę i żyj jakoś z tą barbarzyńską definicją :D

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #571 dnia: Listopad 25, 2008, 06:26:07 pm »
wątpię, czy posłucha, bo Richie to purysta językowy :D

i jest przy tym taki moeeeeeeeeeeeeeee~!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #572 dnia: Listopad 25, 2008, 06:32:52 pm »
Nie rozumiem, zadałem proste pytanie. Czyżby nikt nie umiał na nie odpowiedzieć?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #573 dnia: Listopad 25, 2008, 06:45:48 pm »
A co powiesz na to:


Durne i nieśmieszne stworzonko  ;-)
albo to:

emo, siebie pewnie też tnie  :idea:


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #574 dnia: Listopad 25, 2008, 07:48:39 pm »
I'm a moe-moe-boy! I bite :(

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 25, 2008, 08:07:57 pm »
Nie rozumiem, zadałem proste pytanie. Czyżby nikt nie umiał na nie odpowiedzieć?

matko, mam flashbacki z anfana >.<

tak, to też są moe. tylko nie smutnookie. zadowolony? Przeczytaj sobie post steeliego, który dokładnie definiuje moe w sensie jakiego my tu używamy i w jakim sensie używa go znakomita większość ludzi, z którzymi rozmawiam.

Zaraz zakażesz nam mówić, że coś jest popieprzone, bo jakoś nie widzisz, żeby ktoś na tym używał przyprawy, nie będzie nikomu można przysolić, bo przecież pięścią się nie soli, nie będzie sie można rozkrzaczyć, być lamą, fagasem, a broń Boże wypić browara*

Język ewoluuje, więc kosę w gacie i cierp.

*tak, sprawdziłam sobie. Słowo "browar" znaczy "warzelnia piwa" a nie "piwo", słowniki wspominają EWENTUALNIE że to slangowe określenie piwa. Tak więc "idziemy na browarka" oznacza pójście na dach fabryki. Małej fabryki :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 25, 2008, 08:35:07 pm »
Dobra, zanim się rozkręcicie, nie będzie powtórki z definiowania moe. A przynajmniej nie tutaj.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 25, 2008, 08:58:46 pm »
Szyszka, naprawdę nie rozumiem skąd ta histeria, reagujesz jakbym cię co najmniej napadł w ciemnej ulicy, jedno pytanie na forum - a ty je przyjmujesz osobiście wprost na klatę, po czym za chwilę wypowiadasz się w imieniu "my wszyscy".
Jeśli tak jest naprawdę, to może daj się tym innym wszystkim wypowiedzieć a mnie z łaski swojej olej sikiem falistym, miast insynuuować mi tu nie daj boże jakie faszystowskie zakusy czegoś zakazywania z redefinicją słowa browar włącznie, ok?
O, Miranda, skoro już jesteś to może zstąpiłabyś na chwilę z wyżyn moderatorskich, i wyjaśniła mi jaki w takim razie ma sens twoja poprzednia wypowiedź. W świetle wyjaśnień udzielonych przez Szysz, brzmi to mniej więcej jak: wolę oglądać smutnookie (Guchko podpada jak najbardziej) niezdarne moe czy inne majtkowe żarty niż smutnookie, niezdarne moe czy inne majtkowe żarty. Bo jak dla mnie to jest masło maślane, no chyba że czegoś znowu ja nie zrozumiałem (w szczególności pewnej definicji którą używają "wszyscy")
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 26, 2008, 04:43:24 am »
Kapitalna postać. Szczęściem jest jej na tyle mało w odcinkach, by się nie znudziła i nie spowszedniała. A tak to tylko czeka się kiedy wróci z pracy bądź wytoczy się z sypialni :D
Ona chyba wkurza mnie jeszcze bardziej niż Ami.

Tenchi jesteś na bierząco? Bo dalej Ami odkrywa swoją prawdziwą ja, schowaną za tą słodkością i tą drugą maską pełną wyniosłości.
Właśnie zabieram się za ósmy odcinek.

Spoiler: pokaż
Edit: ależ mnie sponiewierała końcowa scena na basenie, muszę przyznać że się, hmm, wzruszyłem. Właśnie dla takich scen oglądam anime tego typu. Kocham te momenty, gdy szydło zaczyna wyłazić z wora. Niby można się spodziewać, ale zawsze jakoś tak cieplej się człowiekowi na sercu robi. Ech, chyba wciąż jestem niepoprawnym romantykiem (nie mylić z emo).


Dodam jeszcze tyle, że figurka Taigi wskakuje mi na drugie miejsce do kupienia, zaraz po Shinku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 06:10:43 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 26, 2008, 05:46:49 am »
Jp, ale ma ochotę Richowi odpisać :P

Co do Toradora. Ami jest postacią raczej nieprzesadnie skomplikowaną i już po trzech odcinkach z nią praktycznie niczym nie zaskakuje. Za to największą tajemnicą ciągle jest Minori :) Mam cichą nadzieję, że z roli "supporting" przesunie się kiedyś na "main".
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 05:52:57 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 26, 2008, 06:08:47 am »
W sumie czemu nie... Ale to dopiero po tym, jak już zeswatają Taigę z Ryuujim.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 06:34:11 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 26, 2008, 06:27:33 am »
richie, też nie rozumiem reakcji innych (Szyszki w szczególności) i też nie wiem co to moe (w sumie to nawet nie chcę wiedzieć). Widać gdy będę w stanie rozróżnić taką postać zaistnieje ryzyko, że stanie się coś z moją banią, sądząc po dziwnych odpowiedziach ludzi na tym i innych forach...
Nie bardzo rozumiem skąd ta ekscytacja jakąś głupią, nieścisłą definicją jakiegoś fikcyjnego wytworu.
Cytuj
*tak, sprawdziłam sobie. Słowo "browar" znaczy "warzelnia piwa" a nie "piwo", słowniki wspominają EWENTUALNIE że to slangowe określenie piwa. Tak więc "idziemy na browarka" oznacza pójście na dach fabryki. Małej fabryki
To nawet nie slang, ale mowa potoczna: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=browar&od=&from=os
Każdy pełnoletni, niedotknięty upośledzeniem umysłowym Polak zrozumie o co chodzi i nie musi być góralem czy dresem.

A tak żeby zachować chociaż pozory pisania na temat, obejrzałem pierwsze 10 min. Michiko to Hatchin i zanudziłem się... Nie dałem rady obejrzeć całości i z tego co widzę nie warto brnąć w tą serię dalej. A po trailerach zapowiadało się nawet nieźle.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 26, 2008, 06:35:46 am »
Michiko swój potencjał zaczyna ujawniać tak koło trzeciego odcinka. Ludzie, litości - akcji trzeba pozwolić sie zawiązać. Zaraz się posypią gromy na moją głowę, ale klimatem ta seria przypomina mi Bebopa. Jak dla mnie jedna z nielicznych perełek tego sezonu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 26, 2008, 06:41:14 am »
Mówisz? To dam szansę, choć po pierwszym epku seria wylądowała w "dropped" właśnie z powodu nudy i konwencji, za którą nie przepadam (strzelaniny gdzie seria z pm'a oddana "z biodra" wytrąca broń kilku osobom powodują u mnie mocne reakcje alergiczne)

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 26, 2008, 07:02:41 am »
Edit: ależ mnie sponiewierała końcowa scena na basenie, muszę przyznać że się, hmm, wzruszyłem. Właśnie dla takich scen oglądam anime tego typu. Kocham te momenty, gdy szydło zaczyna wyłazić z wora. Niby można się spodziewać, ale zawsze jakoś tak cieplej się człowiekowi na sercu robi. Ech, chyba wciąż jestem niepoprawnym romantykiem (nie mylić z emo).

Straszny kwas to-to był.