Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 26, 2008, 07:12:56 am »
o, randomc pic.

Spojrzałam wczoraj na niego i momentalnie łańcuch skojarzeń nastąpił -blush+łezki+płaska klata=tsundere. A tsundere loli jest dobra bo jest loli i tsundere. Mam słabość do tsundere loli, jakoś mi Berego przypominają* <złośliwość mode on>

*and I'll hug you anyways :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 26, 2008, 07:22:06 am »
Straszny kwas to-to był.
Ano widzisz - zależy jak dla kogo. Mnie tam ruszyło. Zresztą przede wszystkim chodzi mi o
Spoiler: pokaż
słowa które Taiga wykrzyczała przez łzy.


Mówisz? To dam szansę, choć po pierwszym epku seria wylądowała w "dropped" właśnie z powodu nudy i konwencji, za którą nie przepadam (strzelaniny gdzie seria z pm'a oddana "z biodra" wytrąca broń kilku osobom powodują u mnie mocne reakcje alergiczne)
Wiesz, mnie osobiście takie kwasiki nie przeszkadzają - nie oglądam anime żeby szukać w nich wiernego odwzorowania rzeczywistości. Zwracam uwagę przede wszystkim uwagę na klimat. A im dalej w serię, tym bardziej bebopowo: śmiesznie, ironicznie, gorzko. Poza tym niektóre dialogi powalają na ziemię. Tym niemniej jeśli tak po trzecim epku nie poczujesz drygu na więcej, to dalej już się nie zmuszaj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 07:32:42 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 26, 2008, 07:32:20 am »
Powiedzcie tak szczerze odnośnie tego anime. Czy pozostałe odcinki też są tak denerwujące jak pierwszy ?
Czy jeśli pierwszy ep Toradora mi się nie spodobał to pozostałe mi się spodobają ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 26, 2008, 07:49:12 am »
Czy jeśli pierwszy ep Toradora mi się nie spodobał to pozostałe mi się spodobają ?

EDIT:

Aj, źle przeczytałem.

Anfanie, jeśli dobrze Cię znam, to denerwuje Cię Taiga - jej zachowanie w stosunku do głównego bohatera jak i to, że on na to pozwala.
No więc dalej jest podobnie; choć Taiga zaczyna przejawiać sporo pozytywnych cech, to potrafi to zrekompensować powalającą dawką tsundererowatości w wydaniu znielubionym przez Ciebie (bicie, obrażanie etc.)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 07:58:56 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 26, 2008, 07:53:45 am »
Zgadzam się z Wilkiem. Po pierwszym epie niemalże obwołałem to największą porażką tego sezonu. A teraz wręcz modlę się do Taigi.

Edit: dobra, dotarło. Zatem nie będę drugi raz powtarzał tego co już napisałeś poniżej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 08:37:39 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 26, 2008, 07:59:34 am »
Tenchi, jak źle post Anfana przeczytałem i dlatego tak mi się napisało. To co my lubimy w tym anime to Anfana odrzuca akurat :)

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 26, 2008, 08:11:07 am »
A powiem tak dla sprostowania, że mnie wcale nie musi denerwować bicie i przezywanie innych. Pod jednym warunkiem. Musi być choć w minimalnym stopniu uzasadnione, a nie na zasadzie że tak się komuś chce (no chyba że to przestępca lub ktoś zły).
W wielu anime są takie rzeczy, ale ci którzy obrywają to są albo zboczeni albo inne głupie rzeczy robią. Wtedy to jakoś pasuje, ale jak widzę takie sceny robione ot tak sobie dla jakiejś pseudorozrywki to głupota producentów danego anime jest denerwująca.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 26, 2008, 08:20:09 am »
W Toradora to jest uzasadnione, bo Taiga jest taką postacią. Potrafi być niesprawiedliwa i maskować uczucia agresją. A Ryūji strasznie rzadko zasługuje na takie traktowanie.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 26, 2008, 08:23:28 am »
To NIE jest żadne usprawiedliwienie, że Taiga taka jest. Nie obchodzi mnie to kto jest jaką postacią wg tam jakichś producentów anime. Takie zachowanie jest bardzo głupie i denerwujące.
Jak pisałem jedynie jakby to była postać negatywna to miało by to sens.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 26, 2008, 08:34:13 am »
A w życiu mało jest niesprawiedliwości? Znam osobę znacznie gorszą od Taigi. Ja nie oczekuje od anime pokazywania idealistycznego świata gdzie ludzie dostają tylko to na co zasłużyli.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 26, 2008, 08:43:34 am »
To NIE jest żadne usprawiedliwienie, że Taiga taka jest. Nie obchodzi mnie to kto jest jaką postacią wg tam jakichś producentów anime. Takie zachowanie jest bardzo głupie i denerwujące.
Jak pisałem jedynie jakby to była postać negatywna to miało by to sens.
Anime mimo swojej ciężkiej czasem naiwności starają się w jakimś stopniu odzwierciedlać rzeczywistość. A w życiu spotykasz różnych ludzi o różnych charakterach. Są osoby miłe i grzeczne, są wredne i wyzłośliwiające się bez powodu. Taki jest ich sposób na życie, takie mają charaktery, takimi się urodzili. Żadna terapia nie byłaby w stanie tego zmienić - no, może pranie mózgu lub czyszczenie pamięci. Oni też są dla mnie megawkurzający - ja nikomu się w życie z buciorami nie wpycham, jestem raczej tolerancyjny i od innych oczekuję tego samego względem mnie. Ich zachowanie też jest dla mnie głupie i denerwujące, nie rozumiem jak komuś może sprawiać przyjemność dokuczanie czy wręcz krzywdzenie bliźniego dla zabawy. Najchętniej bym takich powybijał, a mówiąc bardziej realnie, po prostu powyrzucał ze swego życia. Niestety nie zawsze jest to możliwe, bo życie to nie anime, którego zwyczajnie więcej nie obejrzysz.
I podobnie właśnie jest z Taigą - ona po prostu taka jest, taką ją wymyślono i narysowano. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zaakceptować, to skorzystaj z luksusowej (w stosunku do prawdziwego życia) możliwości odcięcia się, czyli po prostu nie oglądaj tej serii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 08:52:32 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 26, 2008, 10:22:41 am »
Nie ma w prawdziwym świecie możliwości podobnych zachowań jak w tym anime. A nawet jeśli by istniał na to cień szansy to reakcje na takie zachowania drugiej strony już całkowicie to dyskwalfikują.
Poza tym denerwuje mnie w wielu anime takie niedokańczanie wypowiedzi czyli zamiast powiedzieć co najważniejsze na początku to oni mówią coś w stylu "nie, ale, poczekaj, to nie tak" itp. Niedobrze mi się robi jak coś takiego słyszę zwłaszcza jak w anime jest jakieś nieporozumienie wymagające nagłego sprostowania to zamiast wyjaśnić w dwóch konkretnych słowach to oni mówią coś takiego co napisałem przed chwilą.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 26, 2008, 01:02:57 pm »
Hmm jakby się zastanowić, to pierwszy odcinek Toradora był świetny. Żałuje, że zrezygnowali z kilku wątków na przykład: podejrzanego wyglądu Takasu i jego ojca :D Fajne to było jak ludzie przed nim zwiewali :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 26, 2008, 01:30:09 pm »
Poza tym denerwuje mnie w wielu anime takie niedokańczanie wypowiedzi czyli zamiast powiedzieć co najważniejsze na początku to oni mówią coś w stylu "nie, ale, poczekaj, to nie tak" itp. Niedobrze mi się robi jak coś takiego słyszę zwłaszcza jak w anime jest jakieś nieporozumienie wymagające nagłego sprostowania to zamiast wyjaśnić w dwóch konkretnych słowach to oni mówią coś takiego co napisałem przed chwilą.
Tutaj akurat się z tobą zgodzę. Też mnie szlag trafia, gdy głupiutkie nieporozumienie urasta do rangi problemu na kilka odcinków, podczas gdy można by je wytłumaczyć dwoma zdaniami, oczywiście gdyby tylko druga strona łaskawie raczyła ich wysłuchać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 26, 2008, 01:37:20 pm »
A to nie chodzi o wysłuchanie, tylko o wspomniane przez Anfana dukanie gdy bohater powinien wziąć i głośno wyjaśnić o co chodzi. A ten zazwyczaj się mota i daje zagadać. Wnerwia to strasznie.

Niechęć do słuchania to norma i w RL, ale z taką nieśmiałością do wytłumaczenia się to jeszcze się nie spotkałem.

 

anything