trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 26, 2008, 02:35:05 pm »
A to nie chodzi o wysłuchanie, tylko o wspomniane przez Anfana dukanie gdy bohater powinien wziąć i głośno wyjaśnić o co chodzi. A ten zazwyczaj się mota i daje zagadać. Wnerwia to strasznie.

Niechęć do słuchania to norma i w RL, ale z taką nieśmiałością do wytłumaczenia się to jeszcze się nie spotkałem.
Amen *sagenod*
Naprawdę, często staram się znaleźć usprawiedliwienie dla takiego zachowania (w sumie to są jeszcze podlotki i gołowąsy, w głowie często pstro albo same hormony), może to też wina innej kultury - taka "kawa na ławę" w nihonie jest po prostu dużo trudniejsza do zrealizowania, naprawdę staram się, ale...
... coraz gorzej mi to wychodzi.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 26, 2008, 02:46:15 pm »
o, randomc pic.

Przecież o tej scenie właśnie mówimy...

*and I'll hug you anyways :P

no.

Nie ma w prawdziwym świecie możliwości podobnych zachowań jak w tym anime. A nawet jeśli by istniał na to cień szansy to reakcje na takie zachowania drugiej strony już całkowicie to dyskwalfikują.
Poza tym denerwuje mnie w wielu anime takie niedokańczanie wypowiedzi czyli zamiast powiedzieć co najważniejsze na początku to oni mówią coś w stylu "nie, ale, poczekaj, to nie tak" itp. Niedobrze mi się robi jak coś takiego słyszę zwłaszcza jak w anime jest jakieś nieporozumienie wymagające nagłego sprostowania to zamiast wyjaśnić w dwóch konkretnych słowach to oni mówią coś takiego co napisałem przed chwilą.

Bardzo fajnie, tylko zwykle inaczej nie byłoby fabuły.

Znam osobę znacznie gorszą od Taigi.

To Bere.  :eek:

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 26, 2008, 03:23:05 pm »
Czy ja wiem... nie zniechęcajcie Anfana bo im dalej tym Taiga pokazuje więcej cech pozytywnych a i głównemu bohaterowi się mniej obrywa :).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 26, 2008, 05:24:58 pm »
Heh, najfajniej wyglądała ta scena na końcu któregoś z ostatnich epków, gdzie Taiga tłumaczyła dlaczego jedzie do Ami "no bo przecież musi pilnować swojego psa" a nikt już nawet na to nie zwracał uwagi :) Dawno już całe otoczenie wie o co chodzi i chyba tylko ona sama tego jeszcze nie dostrzegła - dzięki temu mało już jadu w jej złośliwościach.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 27, 2008, 12:35:10 pm »
Ciekawi mnie czy ten film będzie udany. Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The MOVIE 1st to alternatywna I serii. Mogę od razu powiedzieć, że jeśli będzie dużo fajnej akcji to będzie udany, ale jeśli będzie tylko kilka słabych scenek jak w III sezonie to nie warto tego w ogóle im robić.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6075

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:36:25 pm »
10 ep Toradory

W nie wiem czy spoil (bo nie tyle o wydarzeniach co o outcome'owej sytuacji i moich przemyśleniach na temat epa) to dla bezpieczeństwa jako:
Spoiler: pokaż
A no i dodać ostatni ep 10 już oj działo się działo i... Taiga chyba w końcu sobie z czegoś zdała sprawę (ale tak ostatecznie :D) tylko trzyma to dla siebie a Ryūji choć jest za nią trochę w tyle (czy też nie... ten koleś to w sumie zagadka czasami zachowuje się tak jakby widział i spodziewał się tego co i my a czasami jakby nagle o tym zapominał) to i nawet bardziej zbliżył się ostatnio do pozostałych 2 bohaterek. Chyba ostatnie wydarzenia i dialogi dadzą mu do myślenia (nie żebym mówił iż zakończenie może być inne niż się wszyscy spodziewają ale IMO mimo tego całkiem ciekawe może być oglądanie tego w jakich okolicznościach to nastąpi)
Ostatni odcinek trochę namieszał (w końcu Taiga nie grała w nim 1szych skrzypiec)... ciekawe tylko czy twórcy to wykorzystają do jakiś ciekawych zawirowań czy pominą te wydarzenia :)


Tak na marginesie ostatnio zauważyłem iż niektórzy uważają Char design w Toradorze za mało ciekawy.. cóż zacząłem się zastawiać i może rzeczywiście jest prosty ale IMO bardzo dobry.
Nie wiem może to po prostu ja... owszem postacie detalami itp nie powalają ale kreska jest "prosta czysta i estetyczna" a ja ostatnio właśnie takie sobie cenię nawet czasami o wiele bardziej niż jakieś wybajerzone i pełne detalu (co nie znaczy że tych 2gich nie doceniam...).
Zresztą IMO trudniej zrobić coś prostego i przy tym estetycznego niż coś z detalami co będzie robiło wrażenie...
Detal uzyskać można zawsze... ładny styl kreski już nie :).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2008, 11:41:19 pm wysłana przez wyspa »

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 06, 2008, 04:56:02 pm »
Widzieliście 9 odcinek Chaos Head :D ?
Spoiler: pokaż
zwłaszcza końcówka genialna. Shogun wjeżdża do tego pokoju i podpisane "Nihijou Takumi" ktoś ma jakiś pomysł jak to wytłumaczyć :D ?
Czy to ten sam "gwon up me" o którym pisał w wypracowaniu? I dlaczego ten Shogun taki staro wygląda...

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 06, 2008, 05:36:06 pm »
Widzieliście 9 odcinek Chaos Head :?
Nie widziałem i nie chcę oglądać dopóki nie wyjdzie całość.

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 06, 2008, 05:42:51 pm »
Nie widziałem i nie chcę oglądać dopóki nie wyjdzie całość.

'...bo ludzie, którzy oglądają na bieżąco są nienormalni'.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 06, 2008, 07:39:20 pm »
Hmmm.. źle zadałem pytanie i dałem popis do spamu dla Anfana.. ech silly me.
Zmieniam pytanie. To dla tych, którzy oglądali już Chaos Head 09.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 06, 2008, 08:02:12 pm »
Ta końcówka to jedyne co mnie zachęciło do oglądnięcia 10 epka. Ogólnie to coraz bardziej mnie nudzi to anime.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 06, 2008, 08:55:08 pm »
Dopiero teraz, Wilku? Ja odpadłem po pierwszym odcinku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:21:22 pm »
Ja odpadłem po 2 odcinku.  :doubt:

Offline Kainti

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:23:27 pm »
Ja obejrzalem pierwszy odcinek, przeszedlem gre, obejrzalem drugi, potem trzeci, a potem sie zalamalem i uznalem ze nie bede sobie psul swietnych wrazen z gry.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:36:49 pm »
To jest jakaś grą  :shock: ? I czy jest dostępna po angielsku?