trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:37:47 pm »
Ja obejrzalem pierwszy odcinek, przeszedlem gre, obejrzalem drugi, potem trzeci, a potem sie zalamalem i uznalem ze nie bede sobie psul swietnych wrazen z gry.

Ja zdążyłem pograć trochę a anime oglądam z rozpędu i zgrzytam zębami.

Offline Kainti

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:56:39 pm »
To jest jakaś grą  :shock: ? I czy jest dostępna po angielsku?

No Chaos;Head jest na podstawie visual noveli, jest patch tlumaczacy na angielski, ale jest to taka mocna beta. Przetlumaczone jest wszystko (no, z 99%, zdaza sie raz na 2-3h czytania jakas linia nieprzetlumaczona), ale sa problemy z pozycja i zawijaniem tekstu (czasami trzeba wejsc w tryb logu by doczytac to co ucielo na ekranie). I gra jest naprawde swietna. Zainteresowanym polecam tt i /rs/.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:03:55 pm »
Ja nie odpadłem bo ostatnimi czasy już nie mam co oglądać.
W sumie to tylko Toradora, ef, kannagi i clannad. Na siłę nieco oglądam rosario, akane iro ni somaru saka, to aru majutsushin no index, youkazura quartet no i Tales of Abyss chociaż ostatnio się do neigo przekonywuje.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:13:44 pm »
Odpadnijcie wszyscy i będzie spokój z wami. Chwilami mam wrażenie, że lubicie się żalić że anime takie złe i że odpadacie oglądając :lol:
Najlepiej takie anime obejrzeć w 2 dni i wtedy ocenić.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:24:46 pm »
A po co w ogóle oglądać coś, z czego absolutnie nie mam frajdy? Jeśli widzę że przy drugim lub trzecim odcinku dyskretnie poziewuję i niecierpliwie sprawdzam ile jeszcze do końca, to chyba coś to znaczy.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:42:19 pm »
Ja jako jescze młody starzem "animaniak" posiadam sporą tolerancję na różne tytuły i czasami nawet niekoniecznie musi mi się jakoś specjalnie podobać co z ciekawości zobaczę :).
Ale jednak tez się zdarzy iż coś rzucę...
Ot np:
Hanaukyo Maid-tai czy Amaenaide yo!
A inne mam "na wstrzymaniu"  ;-)

Tylko chyba Anfan taki wyjątkowy jest że wszystko ogląda :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #621 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:57:00 pm »
Osobiście może i bym oglądał, jak za Starych Czasów(tm) kaset video. Ale jest tego za dużo, a nie samym anime człowiek żyje. Walczę z różnymi emulatorami starych platform, zbieram i taguję muzykę (koszmarne ilości), lubię sobie czasem z kumplami na piwko wyskoczyć. Więc gdy widzę że seria mnie nie wciąga, to idzie na odstrzał. Cenię swój czas wolny, którego ostatnio jest coraz mniej i nie mam zamiaru marnować go na oglądanie na siłę, w imię zasad.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #622 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:03:48 am »
Odpadnijcie wszyscy i będzie spokój z wami. Chwilami mam wrażenie, że lubicie się żalić że anime takie złe i że odpadacie oglądając :lol:
Najlepiej takie anime obejrzeć w 2 dni i wtedy ocenić.

Tip: Nie każdy ma 2 dni na nołlajfienie przed ekranem.  :idea:

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #623 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:21:45 am »
Powiem w skrócie. Nie ma nic głupszego niż oglądanie kilku odcinków i przerywanie oglądania anime.
Oczywiście są wyjątki, ale jeśli dotyczy to więcej niż kilku anime w ciągu roku to już coś nie tak z wami.
Ja też nie oglądał bym anime, które jest bardzo słabe, ale takich anime jest mało, a staram się wybierać te lepiej oceniane.
PS:
Jak anime jest logicznie zrobione z fajnymi postaciami nawet jeśli nie ma akcji to prawdopodobnie mi się spodoba. Bo jak wiele razy podkreślałem jeśli anime jest bardzo głupie lecz na dodatek nie ma nic co to rekompensuje np dobra akcja to wtedy chyba nie mam siły obejrzeć i je usuwam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2008, 12:27:35 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #624 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:35:42 am »
Słabe, słabe - wkurza mnie takie gadanie. Ty i 90% fanów powiecie o Strike Witches "słabe", a ja powiem "świetne". Czy to oznacza że wy macie rację, bo jest was więcej, a ja jestem głupi? Nie, ponieważ anime są częścią kultury, a kultura nie jest stopniowalna. Nie ma lepszej i gorszej kultury - każdy dobry kulturoznawca ci to powie. Chodzi tylko o to, że każdy z nas jest podatny na inne jej rodzaje. Dlatego moim zdaniem lepiej już mówić "nie podoba mi się". I o to właśnie w tym wszystkim chodzi. To czy chce mi się dooglądać serię do końca czy nie, to kwestia mojego gustu. Oglądam anime od ładnych nastu lat i przez ten czas wyrobił mi się jakiś gust - po prostu wiem czego oczekuję. Jeśli dany tytuł nie zapewnia mi tego, to posiada dla mnie małą wartość rozrywkową. Szukam wtedy takiego, który dostarczy mi bodźców jakich potrzebuję, gdyż nie jestem masochistą i nie zamieniam rozrywki w torturę. A jako że mam dosyć specyficzne wymagania, to i niewiele serii ostatnio trafia w mój gust. I nie uważam że jest ze mną coś nie tak z tego powodu. Myślałbym że jestem chory, gdybym z jakichś powodów zmuszał się do oglądania serii, które mi się nie podobają.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2008, 12:42:44 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #625 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:43:28 am »
Hmmm ogląda ktoś KEMEKO?
Próbowałem obejrzeć ale historia mnie odrzuca. Jeżeli ktoś ogląda, może mi powiedzieć jak się historia rozwija (porzuciłem przy drugim odcinku)

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #626 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:54:56 am »
Nanoha StrikerS była co prawda zdecydowanie najsłabszą częścią tego anime, ale i tak nie mogę się zgodzić z recenzją takiego fm że jest to seria całkowicie beznadziejna. Czyli postacie: 4/10, grafika: 4/10, fabuła: 2/10, muzyka: 6/10. Takie oceny nikt normalny by nie wystawił, a w dodatku poprzednie sezony kto inny oceniał i też dosyć nisko. Co ciekawe ocena za grafikę, muzykę, postacie najczęściej jest wprost proporcjonalna do oceny za fabułę. Jak trzeba być głupim żeby tak oceniać ? Dotyczy to mnóstwa anime że grafika automatycznie jest obniżana jeśli fabuła jest słaba.
Z nowości to ja czekam na ten film kinowy 2009 i mam nadzieję że będzie lepszy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2008, 01:02:04 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #627 dnia: Grudzień 07, 2008, 08:41:07 am »
Omg, że Wam jeszcze się chce na anfanowe zaczepki reagować.

Noli, co do KEMEKO to sięgnij po pierwszy tom mangi - szybciej zorientujesz się w fabule i w tym, czy w ogóle chcesz mieć jakikolwiek dłuższy kontakt z anime.
Btw. "youkazura quartet" ? Zaczynam się o Ciebie martwić ;)

Idę oglądać 10 epek Toradora :D Czy mi się dobrze wydaje, że na początku ta seria miała mieć ~13 epków a dopiero w produkcji zmienili ich liczbę na 25?

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #628 dnia: Grudzień 07, 2008, 09:10:05 am »
Czy mi się dobrze wydaje, że na początku ta seria miała mieć ~13 epków a dopiero w produkcji zmienili ich liczbę na 25?

13 odcinków jest lepszym rozwiązaniem niż 25, ciekawe co oni chcą tak długo ciągnąć ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #629 dnia: Grudzień 07, 2008, 11:43:19 am »
Cytuj
Btw. "youkazura quartet" ? Zaczynam się o Ciebie martwić
Is's ołkej... i'll make it :D
Nie martw się. o wcale takie złe nie było.. na początku.. teraz mam już 3 z rzędu nie obejrzane odcinki bo jakoś nie mam ochoty na to ostatnio.

No to zerknę do mangi Kemeko.

 

anything