trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 11, 2009, 08:31:27 pm »
Powiem tak: cóż, Wilku. Nie obchodzi mnie niczyje zdanie poza moim własnym. 99% internetów mówi że szit? Co z tego? Obejrzę i sam ocenię, a nuż mi się spodoba. A po pierwszym odcinku wciąż mam ochotę na drugi.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 11, 2009, 08:46:51 pm »
Też se ziewnę. Czy bawi czy nie, to kwestia gustu (mnie średnio), ale że jest dennie wykonane to fakt (najdenniej, nie widziałem jeszcze gorzej wykonanego odcinka, choć może ja mało widziałem) i to nie jest konwencja, tylko błędy.
Wilku, proste pytanie: czy to naprawdę jest pierwszy raz kiedy usłyszałeś/jesteś świadkiem niedoróbek/fuszerek w anime że cię to aż tak, hmm, ruszyło?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 12, 2009, 03:45:46 am »
Taaa, i ta animacja ruszania drabiny. Scena może i miała być szkaradna. Wykonanie nie. I nie jest to tylko moje zdanie. I sorry, ale po pierwszym szoku pozostał tylko niesmak.

a ja po tym odcinku ostatecznie przestałam oglądać - cały nastrój, jaki próbowało we mnie zbudować to anime poszedł się w tym momencie kochać, potężnie i jak kubeł zimnej wody. To był chyba jeden jedyny raz kiedy zrezygnowałam z anime z powodu zażenowania, jakie wzbudziła we mnie kreska i animacja. Niestety perspektywa przynajmniej kilku takich "szałów" bohaterek, które ani nie straszą, ani nie są zaskakujące, ani cokolwiek sprawiła, że niezależnie od ogólnych dobrych opinii raczej tego animca nie tknę.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:09:28 pm »
Sora o Kakeru Shoujo
- dziewczęcy s-f, magical girls w kosmosie, etc, z masą przydupasów, tzn. przytulanek, a główna bohaterka to buntowniczka uciekająca z domu przed ślubem. Do tego mamy też emo-AI i jakąś starszą cycatą 'policjantkę'.
Projekt postaci nie bardzo mi się podoba, ale całość zrobiona przyzwoicie więc pewnie znajdzie amatorów wśród młodszej publiki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 13, 2009, 04:18:33 pm »
Chrome Shelled Regios
- ładne, dynamiczne, z fajnymi jak na shounen postaciami (Karyan ma głos Jade, jeśli mnie słuch nie myli :)). Będzie całkiem fajna seria 'fantasy'.

Edit:

RideBack
- pierwszy epek zrobił na mnie takie wrażenie, że zbierałem szczękę z podłogi. To jest przepiękne - dawno nie widziałem tak cudnej i dopracowanej grafiki oraz animacji. Cudne tła, cudne kolory, cudne 3D, niesamowita dbałość o szczegóły. A do tego świetna praca kamery oraz bardzo fajna reżyseria plus fajna główna bohaterka. Wszystko wydaje się być utrzymane w miarę poważnej konwencji. Jak nie obniżą poziomu w kolejnych epkach, to będzie dla mnie hit sezonu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 06:20:18 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:40:02 pm »
Chrome Shelled Regios
- ładne, dynamiczne, z fajnymi jak na shounen postaciami.

gdzieś natrafiłem na opinię że będzie podobne do fma, jak wygląda to w rzeczywistości ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:07:19 pm »
FMA? Hmm, raczej nie, na pewno nie pod względem bohaterów (przynajmniej tych głównych co ich na początku dostajemy) Pierwsze skojarzenia raczej z Talesami, ale to chyba przez Karyan, bo gada i wygląda jak Jade (wygląda lepiej w sumie a jest jeszcze wredniejszy)

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:22:48 pm »
Wilk Stepowy: To nawet dobrze, a seria zapowiada się ciekawie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:40:39 pm »
Chrome Shelled Regios
- ładne, dynamiczne, z fajnymi jak na shounen postaciami (Karyan ma głos Jade, jeśli mnie słuch nie myli :)). Będzie całkiem fajna seria 'fantasy'.
Mua ha ha 8) Sprawdziłam i potwierdzam, seiyuu Jade'a. Przejrzałam pierwszy ep, później obejrzę jak należy :] I póki co na liście "do oglądania".
A, btw, fajna muzyka, zwłaszcza przy początkowych scenach.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:47:04 pm »
15ty epek Toradora
- bardzo fajny epek, a przy jednej scenie to musiałem włączyć pauzę, bo poryczałem się ze śmiechu xD
Spoiler: pokaż

coraz więcej o bohaterach, coraz ciekawsze relacje i coraz bardziej toto zagmatwane.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 19, 2009, 12:21:04 pm »
Kurokami ep. 02
- animacja i walki ciągle na wysokim poziomie, ale całość coraz bardziej mnie zawodzi. Ogólnie zawodzi mnie przez wzgląd na mangę, ale scena synchronizacji po prostu ssie (aż się obawiałem, że Keita krzyknie 'transform!'). Do tego anime goni z fabułą w zastraszającym tempie (jest 8 tomów mangi, a 2 pierwsze epki zawarły w sobie mniej więcej 1 tom) co oznacza własną radosną twórczość reżysera albo ucięcie fabuły (wepchnięcie braciszka w miejsce jakiegoś midbossa)

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 19, 2009, 01:32:43 pm »
Kurokami, które mam w planach obejrzeć bo obrazek na anidb wygląda zachęcająco. Liczę na świetne walki jak w Shanie.
Są takie czy raczej nie ?
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6211

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 19, 2009, 04:50:24 pm »
Kurokami, które mam w planach obejrzeć bo obrazek na anidb wygląda zachęcająco.
Są takie czy raczej nie ?

głupio się przyznać ale mnie ten obrazek też zachęcił do sięgnięcia po tą serię. Walki, oceniając na podstawie pierwszego odcinka, są dobrze zrobione, ale cała reszta mnie odrzuciła.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 19, 2009, 04:58:55 pm »
Z walkami w Shanie to ma mało wspólnego i całe szczęście. W Kurokami są typowo fizyczne starcia (tłuką się po prostu) z dodatkiem różnych mocy.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 19, 2009, 09:44:14 pm »
Z walkami w Shanie to ma mało wspólnego i całe szczęście. W Kurokami są typowo fizyczne starcia (tłuką się po prostu) z dodatkiem różnych mocy.
A ja wolę magię bo jest lepsza i ciekawsza od starć bez większych mocy.

 

anything