Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 25, 2009, 02:37:54 pm »
Kurokami 03
- myślałem, że się przy tym epku pochoruję. To jakiś żart twórców anime. Mam nadzieję, że wypuszczą jeszcze drugą wersję trzeciego epka. To już z mangą nie ma nic, totalnie nic wspólnego. Mamy za to tandetny shounen, w którym już nawet sceny walki wyglądają nieciekawie (czyli standard - dwa pierwsze epki dobrej jakości a potem można sobie odpuścić). To mówi wszystko o tej produkcji.

Shikabane Hime: Kuro 03
- za to jeszcze lepiej niż było. Ciekawie się dzieje, oj ciekawie :)

Offline kazio_gt

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #736 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:35:41 pm »
Toaru Majutsu no Index jest całkiem fajną serią. Przyjemnie się ogląda. Fakt, że Touma za specjalnie się nie wyróżnia, ale za to Index i Mikoto są bardzo interesującymi postaciami. Mimo wszystko jak już się zaczęło to oglądać, to warto dotrwać do końca.

16 epizod przyniósł ciekawy zwrot akcji i jestem ciekaw, w jaki sposób zakończy się ten nowy wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #737 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:45:50 pm »
15 odcinek był niezły - moje nadzieje wzrosły. Ale 16 położył wszystko dokumentnie. Znowu oglądam na przewijaniu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:36:35 pm »
A ja 14 na 14 się zatrzymałem. Jaki jest teraz wątek ? Dalej walczy z Acceleratorem ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:46:00 pm »
Nie, zaczął się nowy plot.
Pierwszy odcinek Kodomo no Jikan 2nd Term już jest. Kurde, z tego się robi niemal dramat psychologiczny. Do tego brak jakichkolwiek scen, które wymagałyby cenzury. Jeśli taka tendencja się utrzyma, to będzie wreszcie mocny argument na wszystkich przeciwników tej serii, wyzywających ją od tandetnej pedofilskiej komedyjki.
Edit: w zasadzie to się już trochę pogubiłem. Nie wiem czy to naprawdę drugi sezon. ANN podaje że to tylko pierwsza z planowanych trzech OVA. Cóż - pożyjemy, zobaczymy.
Edit 2: Kurokami faktycznie zaczyna posysać. Nie wiem, może wyrastam już z takich fantastycznych historyjek... Tak czy siak, nie podoba mi się idea robienia z tego mordoklepki, a wszystko zmierza w tym właśnie kierunku, choć zapowiadało się fajnie - krwawa, brutalna i mroczna historia podlana odrobiną walki. Poza tym pojawia sie coraz więcej absurdalnych scen wśród których prym wiedzie ta, w której
Spoiler: pokaż
sensei siedzi sobie na lasce i tłucze ją pięściami po twarzy, a nasz główny bohater o wiecznie zaćpanych oczach spokojnie się temu przygląda kompletnie nic robiąc. A przepraszam, chwycił za gaśnicę. Ale bynajmniej nie po to żeby nią gościowi przyxxxxdolić. Pomijam już głupotki typu kilkumetrowa jazda na gołych pietach po asfalcie po mocnym ciosie bez żadnych efektów ubocznych.
No przecież żal.pl. I nawet Yukarin nic tutaj nie pomaga. Jeszcze jeden taki ep i podziękuję, bo chyba od dawna nie mieszczę się w grupie wiekowej do której adresowane jest to anime.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 02:52:13 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline kazio_gt

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:32:11 am »
Grupa gg zsubowała pierwszy odcinek Hetalia Axis Powers. Niestety jakość jest fatalna, a epizod trwa 5 minut. Mimo to myślę, że warto obejrzeć pierwszy odcinek i wyrobić sobie zdanie na jego temat. Mi się nawet podobał. Takie stereotypowe ukazywanie państw świata jest całkiem zabawne. No i muszę wspomnieć, że w tym epie na moment pokazał się polak. 

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:53:05 am »
Grupa gg zsubowała pierwszy odcinek Hetalia Axis Powers. Niestety jakość jest fatalna, a epizod trwa 5 minut. Mimo to myślę, że warto obejrzeć pierwszy odcinek i wyrobić sobie zdanie na jego temat. Mi się nawet podobał. Takie stereotypowe ukazywanie państw świata jest całkiem zabawne. No i muszę wspomnieć, że w tym epie na moment pokazał się polak. 

Dlaczego warto sięgnąć po ten odcinek ? O czym jest ta seria ? Jakie ukazanie państw, takie stereotypy jak przy ostatniej pracy pewnego czecha ? Co z tego że pojawił się tam polak ? To na prawdę takie wielkie wydarzenie że uberjaponia wie o ziemniaczanym kraju ?  konkrety, konkrety, konkrety !  :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:55:24 am »
Ten odcinek trwa pięć minut... jakie konkrety chcesz? Oglądnij, wiele czasu Ci to nie zajmie.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:57:22 am »
Np to o czym ma być seria i dlaczego warto ściągnąć ten odcinek i na czym ma polegać to stereotypowe ukazywanie państw. Posta pisałem raczej po to żeby w przyszłości uniknąć takich opisów. Tak profilaktycznie


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:07:30 am »
To ja może coś powiem :] Zatem: Axis Powers Hetalia - anime na podstawie komiksu sieciowego, w którym bohaterami są państwa świata. Myk polega na tym, że państwa są przedstawiane pod postacią biszów :) Stereotypy - np. Niemiec (czy raczej Niemcy) co chwile myśli o kiełbasie, plus jest dobrze zorganizowany. Włoch jest uroczy i zamiast prowadzić poważne dyskusje woli pogadać o zaletach makaronu. Idea jest taka, że ma być śmiesznie. Odcinki są 5-minutowe, a będzie ich 26. Po pierwszym zapowiada się ciekawie - jest słodko (gentleman, behold! chibi bisze xD) i zabawnie, ale nie liczcie na jakiś wysoki humor, ot taka zabawa ze stereotypami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 09:13:53 am wysłana przez Miranda »
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:23:40 am »
Obejrzałbym wieczorkiem, gdyby mi karta dźwiękowa w laptopie się nie fochała. Może to i dobrze, jak wrócę to pewnie jakieś porządniejsze suby będą.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 27, 2009, 11:15:38 am »
To ja może coś powiem :] Zatem: Axis Powers Hetalia - anime na podstawie komiksu sieciowego, w którym bohaterami są państwa świata. Myk polega na tym, że państwa są przedstawiane pod postacią biszów :) Stereotypy - np. Niemiec (czy raczej Niemcy) co chwile myśli o kiełbasie, plus jest dobrze zorganizowany. Włoch jest uroczy i zamiast prowadzić poważne dyskusje woli pogadać o zaletach makaronu. Idea jest taka, że ma być śmiesznie. Odcinki są 5-minutowe, a będzie ich 26. Po pierwszym zapowiada się ciekawie - jest słodko (gentleman, behold! chibi bisze xD) i zabawnie, ale nie liczcie na jakiś wysoki humor, ot taka zabawa ze stereotypami.

Dzięki ;)
Zapowiada się coś... hmm innego ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:13:49 pm »
Cytuj
15 odcinek był niezły - moje nadzieje wzrosły. Ale 16 położył wszystko dokumentnie. Znowu oglądam na przewijaniu.
No 15 to był wypas podobały mi się nowe stroje Index i Misaki.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:17:09 pm »
No właśnie, przydałoby się częściej coś takiego. Odrobina fanserwisu jeszcze żadnemu tytułowi nie zaszkodziła. A gdy ciągle widzę Index w tej koszmarnej sutannie, to chce mi się wyć. W miniówkę ją ubrać, albo w krótkie spodenki!
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:21:47 pm »
Jej czarny stroj kapielowy był o taki... ":shock:" (jak narazie bez fapania ale sie zastanawiałem ;-))