trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 30, 2009, 11:25:26 pm »
Teraz pytanie czy grupa subująca źle przetłumaczyła, czy w anime wstawili nie tą flagę  :lol: .

Nie widać ? W krzaczkach napisane jest 'Litwa', to subberzy się rąbnęli.
Poza tym; nie wiem czy dobrze się orientuję w historii Polski, ale z Łotwą nie miałoby to żadnego sensu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 11:29:40 pm wysłana przez Bere »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:20:17 pm »
Asu no Yoichi - tytułowy bohater Yoichi, od dziecka wychowywany niczym 18 wieczny samuraj na straszliwym zadupiu nagle musi radykalnie zmienić styl życia przenosząc się do zwykłego, dzisiejszego japońskiego miasta. Dziwnym trafem jego nowe miejsce zamieszkania będzie musiał dzielić z czterema osobnikami płci odmiennej ale to szczegół ;)
Anime choć może specjalnie fabularnie nie zaskakuje, robi to, czego sie wymaga od takiej komedyjki: po prostu śmieszy. Na dzisiejszych obradach rada nadzorcza (w składzie trzech starych tentakli) gładko przełknęła pierwsze trzy epy wydając jednogłośny wyrok: approved
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #782 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:33:21 pm »
Owszem, na przewijaniu może być. Inaczej zwyczajnie szkoda czasu, gdy się ma takie zaległości jak ja.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Artein

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #783 dnia: Luty 01, 2009, 04:01:02 pm »
Shakugan no Shana III zapowiedziane na jesień
Wreszcie :D

W każdym razie z tego co oglądam obecnie....

Akikan - chłopak kupuje puszkę z automatu, gdy chce ją wypić ta przemienia się w dziewczynę.... Potem pan homoseksualna orientacją w towarzystwie seksownej asystentki mówi o walce pomiędzy stalowymi puszkami a aluminiowymi, przy okazji próbuje dobierać się do głównego bohatera....
Opowieść o problemach egzystencjalnych i sercowych puszek przybierających ludzką postać. Nie rozwala, ale jest przyjemne, można obejrzeć jak się ma wolną chwilę.

Asu no Yoichi - opisane kilka postów wyżej.

Slayers Evolution-R - niby starzy Slayersi, niby śmieszne, ale jakoś już nie to co kiedyś.... mam mieszane uczucia.

Tower of Druaga - Sword of Uruk - Moim zdaniem już jest lepsze od poprzedniej części, a wyszły dopiero chyba 4 odcinki.

i niedawno oglądane
Rosario+Vampire: Capu 2 - druga seria raczej popularnej haremowej komedii ecchi. Przyjemne, śmieszne, utrzymane w klimacie halloween.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #784 dnia: Luty 01, 2009, 06:41:26 pm »
Oglądnąłem właśnie 5 film z serii 'Kara no Kyoukai' o tytule 'Mujun Rasen'.
Tym razem dostaliśmy prawie dwugodzinny film, niestety okupiono to pogorszeniem jakości grafiki. Dość dziwny był też sposób pokazania akcji - co chwilę przedstawiano ją z innego punktu widzenia skacząc to w przeszłość to w przyszłość. W każdym razie film ma kilka dobry momentów i nawet pomimo tego, że nie robi wrażenia jak choćby trzecia część, to ciągle warto go oglądnąć, bo sporo można się dowiedzieć o Touko Aozaki.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #785 dnia: Luty 01, 2009, 07:32:24 pm »
Cytuj
Oglądnąłem właśnie 5 film z serii 'Kara no Kyoukai' o tytule 'Mujun Rasen'.
dzięki za info. ;-)

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #786 dnia: Luty 01, 2009, 08:57:24 pm »
Oglądnąłem właśnie 5 film z serii 'Kara no Kyoukai' o tytule 'Mujun Rasen'.
...
 nie robi wrażenia jak choćby trzecia część

Jak dla mnie nie mogłeś wystawić gorszej opinii piątej części :D
A film i tak obejrzę, z przyzwyczajenia.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #787 dnia: Luty 02, 2009, 04:41:58 am »
Chodziło mi o stronę wizualną. W 5tym filmie pierwsze wrażenie jest takie, jakby zwolnili część studia odpowiedzialnego za dopracowywanie kadrów.
A całość filmu skojarzyła mi się dość mocno z GitS: Innocence.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #788 dnia: Luty 02, 2009, 09:07:05 am »
Dalej oglądam Shikabane Hime: Kuro i za prawdę coraz ciekawiej i coraz lepiej im dalej w serię
Szczególnie ostatni odcinek (znaczy się 4)
Spoiler: pokaż
Czyżby Kesei został Shikabane?

Tylko dziwne bo ostatnio opóźnienia w subach są... już jest 5 ep w RAW w dopiero dzisiaj dorwałem 4. do tego 3 i 4 mam z Animebraker w mp4 zamiast od TDM w mkv... bo coś się spóźniają już zupełnie z tym TDM czy może porzucili serie?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #789 dnia: Luty 02, 2009, 09:08:00 am »
To raczej ta zielonowłosa jędza się przebrała.

Offline kazio_gt

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #790 dnia: Luty 02, 2009, 08:33:46 pm »
To raczej ta zielonowłosa jędza się przebrała.

Też mi się tak wydaje.
Spoiler: pokaż
Keisei umarł z uśmiechem na twarzy i nic nie trzymało go dłużej na ziemi, dlatego nie mógł stać się Shikabane.


Tylko dziwne bo ostatnio opóźnienia w subach są... już jest 5 ep w RAW w dopiero dzisiaj dorwałem 4. do tego 3 i 4 mam z Animebraker w mp4 zamiast od TDM w mkv... bo coś się spóźniają już zupełnie z tym TDM czy może porzucili serie?

Z subami do Shikabańca cały czas był problem, a to głównie dlatego, że jest zlicencjonowany poza Japonią.

Kazio, korzystaj ze spojler tagów.
Mi.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 08:57:38 pm wysłana przez Miranda »

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #791 dnia: Luty 02, 2009, 09:12:27 pm »
Ga-Rei -Zero- po obrazku zapowiadało sie świetne anime, narazie jestem po 1 epie i faktycznie te anime jest wspaniałe. Design postaci jest bardzo dobry a i reszta oprawy wizualnej nie odstępuje o krok jak do tego dodam fajną muzę to juz odlot. Akcji jest tam tyle ze na dwa odcinki by starczyło więc nudno nijak raczej nie będzie, tak w sumie to anime jest o organizacji zwalczajacej istoty ponadnaturalne zjawy itp. tylko ze jedna rzecz w tym anime jest dziwna przynajmniej z perspektywy tego pierwszego odcinka a mianowicie:
Spoiler: pokaż
k**wa wszyscy z grupy pod koniec zgineli! :shock:, no nie no co jest to pierwszy odcinek co oni tam wykombinowali?! :-?

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #792 dnia: Luty 02, 2009, 09:18:31 pm »
Spoiler: pokaż
k**wa wszyscy z grupy pod koniec zgineli! :shock:, no nie no co jest to pierwszy odcinek co oni tam wykombinowali?! :-?


A właśnie dlatego chciałem to obejrzeć. Tylko z recenzji wiem że dalej nie jest już tak interesująco.

Offline kazio_gt

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #793 dnia: Luty 02, 2009, 09:22:24 pm »
Po tym jak skończył się Ga-Rei -Zero- można stwierdzić, że już niedługo będzie kontynuacja.

Faktycznie seria trzyma w napięciu przez cały czas, a zwroty akcji są zupełnie nieprzewidywalne. Według mnie, anime to było jednym z lepszych serii sezonu jesiennego. Chciałbym powiedzieć, że nawet najlepsze, ale jednak ef - a tale of melodies zrobiło na mnie większe wrażenie.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #794 dnia: Luty 02, 2009, 09:26:13 pm »
Cytuj
A właśnie dlatego chciałem to obejrzeć. Tylko z recenzji wiem że dalej nie jest już tak interesująco.
Recenzje to kicz lepiej okiem i szkiełkiem samemu sprawdzic. ;-)
Cytuj
ale jednak ef - a tale of melodies zrobiło na mnie większe wrażenie.
Trudno się dziwic w tym anime duzo wepchnięto przekazu artystycznego tak jak w poprzednim sezonie.

 

anything