trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 07, 2009, 01:46:34 pm »
Ja tam Shane lubię, ale to subiektywne zdanie, bo anime najlepsze nie jest i bronić go zamiaru nie mam.
Nie ma czegoś takiego jak najlepsze anime.
Ja tam też Shany nie bronię no chyba że ktoś ocenia je niżej niż 7/10.
Chciałbym kontynuację, ale nie ma żadnych informacji o tym.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 07, 2009, 02:03:32 pm »
Cytuj
Tak, bo podpada pod zainteresowania większości  podchodząc w całości pod publiczkę czyli dla większości nie jest shitem  :roll:

zasrana komercjalizacja i zjawisko lolicon. :lol:

Offline Artein

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 07, 2009, 11:17:22 pm »
Wiadomo, że Shana nie jest jakimś super-och-i-ach-anime. Nie wiem co dokładnie, ale coś w sobie ma. Tak z 8.5/10.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 08, 2009, 01:48:19 pm »
8.5/10 to w przybliżeniu 9/10, czyli anime prawie idealne, gdzie każdy element jest niemal całkowicie pozbawiony wad. Po prostu must see. Jak dla mnie Shana nie łapie się w ten zakres. Przyjmując, że 5/10 należy się serii całkowicie przeciętnej, to Shanie przyznałbym maksymalnie 6.5 - coś niezłego i miejscami wciągającego, ale nie 'super-och-i-ach-anime'  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 08, 2009, 02:36:43 pm »
Ja jestem za arteinem tak z 8/10 zwyczajnie mamy inną skale.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 08, 2009, 02:47:20 pm »
Najlepiej przyjąć tą standardową, stosowaną przez ogół - będzie mniej nieporozumień.


Mam zamiar przeprosić się z Kuroshitsuji - ciekawe co z tego wyniknie :)

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 08, 2009, 02:58:36 pm »
Jest już 12 odcinek Kuroshitsuji? Bo czekam na ten odcinek i niemogę się doczekać

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 08, 2009, 03:02:33 pm »
Już jest 17, jeśli przesiądziesz się na grupkę o nazwie Ronery. A IMHO warto - po co czekać na Shinsenów, leniów jednych.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Artein

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 08, 2009, 04:18:24 pm »
8.5/10 to w przybliżeniu 9/10, czyli anime prawie idealne, gdzie każdy element jest niemal całkowicie pozbawiony wad. Po prostu must see. Jak dla mnie Shana nie łapie się w ten zakres. Przyjmując, że 5/10 należy się serii całkowicie przeciętnej, to Shanie przyznałbym maksymalnie 6.5 - coś niezłego i miejscami wciągającego, ale nie 'super-och-i-ach-anime'  ;-)
Idealne anime nie istnieją. Na 10/10 zasługują dla mnie takie serie jak Elfen Lied czy Death Note. Shana na 9 nie załuguje, ale na 8 jak najbardziej, nawet na bardzo mocne 8, dlatego daję 8.5.

W każdym razie zacząłem taką serię oglądać, Chrome Shelled Regios. Jak na razie są 4 odcinki (czekam na suby do piątego). Powiedziałbym, że w klimacie Final Fantasy, duże dziwne potwory, magia i technika, główny bohater lata z mieczem. Jak na razie żadne 'super-och-i-ach-anime' ale zapowiada się całkiem przyzwoicie.

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 08, 2009, 04:57:49 pm »
Cytuj
Najlepiej przyjąć tą standardową, stosowaną przez ogół - będzie mniej nieporozumień.
Alez my używamy skali od (1-10) tylko ze inacze przypisujemy wartosci dla mnie 5/10 to sredniak wsrod sredniakow i juz lepiej obejrzec cos jeszcze raz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 08, 2009, 05:18:43 pm »
Czyli tak samo jak Sir Ace, i ja zresztą też. Więc w czym problem?

Offline Artein

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 08, 2009, 06:53:40 pm »
O gustach się nie dyskutuje. :roll:

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 08, 2009, 06:55:11 pm »
8.5/10 to w przybliżeniu 9/10, czyli anime prawie idealne, gdzie każdy element jest niemal całkowicie pozbawiony wad. Po prostu must see. Jak dla mnie Shana nie łapie się w ten zakres. Przyjmując, że 5/10 należy się serii całkowicie przeciętnej, to Shanie przyznałbym maksymalnie 6.5 - coś niezłego i miejscami wciągającego, ale nie 'super-och-i-ach-anime'  ;-)
To anime jest super ze względu na pojedynki. W nielicznych anime jest tyle dobrych walk bo najczęściej ciągle coś ględzą lub szukają, a walki są nieliczne, a w Shanie było inaczej.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 08, 2009, 07:11:22 pm »
To anime jest super ze względu na pojedynki. W nielicznych anime jest tyle dobrych walk bo najczęściej ciągle coś ględzą lub szukają, a walki są nieliczne, a w Shanie było inaczej.

W Shanie walk też nie było dużo, były odcinki w których stawiano na humor, fabułę czy właśnie walki, ale żaden z tych elementów nie dominował. Same pojedynki w porównaniu np z F/S N; afro samurai, tsukihime czy chociażby Bleachem wypadają przeciętnie. 


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 08, 2009, 07:39:46 pm »
Dobra, żeby nie było - Shana nie jest imo serią najgorszą. Ale... Pamiętasz, Anfanie, gdy na innym forum (na tym, do którego od dziś nie masz dostępu) robiłem ci rozpiskę, w ilu odcinkach drugiej serii ile było walki. Nie było tego zbyt wiele...
I'd like to be a tree

 

anything