Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 06, 2009, 08:51:59 am »
Przemęczyłem się też przez pierwszy epek Queen's Blade. Zdecydowanie nie warto - chłam straszliwy. Nawet jako czyste ecchi średnio się sprawdza, bo kreska i chardes mi się nie podoba. O fabule i postaciach nie ma co nawet wspominać; wybuchowe cycki plujące kwasem...


Też oglądałem pierwszy odcinek i bardzo mnie zaskoczył. Liczyłem na coś głupiego w stylu ikkitousena/kohime musou, ale to co dostałem przerosło moje oczekiwania. Gdyby to był hentaj to pewnie by się sprawdził, ale twórcy uznali że lepiej będzie zrobić, no właśnie nie specjalnie wiem co oni chcieli osiągnąć/zrobić.
I zastanawia mnie ta scena z wybuchającym biustem, zupełnie nie wiem jaki był jej cel, czy miała być śmieszna ? a może straszna, tragiczna ? Lub jakieś przesłanie twórcy chcieli w niej umieścić ? Przecież nie mogli być aż tak głupi żeby dać coś takiego bez powodu.

Slap Up Party -Arad Senki- a taki sobie shounen fantasy na podstawie jakiegoś oldschoolowego jrpega. Raczej skierowany do młodszej widowni, całkiem fajne, ale Slayersom jednak do pięt nie dorasta.

Chciałem to oglądać ale widzę że nie warto ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 06, 2009, 09:25:39 am »
I zastanawia mnie ta scena z wybuchającym biustem, zupełnie nie wiem jaki był jej cel, czy miała być śmieszna ? a może straszna, tragiczna ? Lub jakieś przesłanie twórcy chcieli w niej umieścić ? Przecież nie mogli być aż tak głupi żeby dać coś takiego bez powodu.

Naturalnie. Jest to prześmiewczość zaczętego w latach 90 trendu w sztuce animangowania, a mianowicie krowich cycków. Sam wybuch oznacza wypieranie owego trendu przez trend loli. Wszystko przemija, ale rodzi się na nowo, big bang i te sprawy...  :idea:
W każdym razie, jak wszyscy wiemy Queen's Blade to IDEALNE ANIME- niestety nie udało mi się tego specjalnie dostrzec, nawet z niemałą ilością alkochololu. Fajnie było tylko wtedy jak Aya coś mówiła.


Offline Artein

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 06, 2009, 11:59:03 am »
To i ja coś napiszę o tym co obejrzałem....

Saki - a bo ja wiem.... takie anime o mahjongu (czy jak to się pisze). Nie mam pojęcia o zasadach gry ale pierwszy odcinek nawet w porządku.

FMA Brotherhood - pierwsze anime uwielbiam, tutaj jest jakoś inaczej, nie leży mi do końca.... ale obejrzę dalej, zobaczymy jak się rozwinie.

Queen's Blade - cóż, oglądając trailer spodziewałem się raczej zwykłego ecchi o wojowniczkach w blaszanej bieliźnie i z dużymi.... mieczami ;-) Cycki strzelające kwasem.... hmmm, jakoś nie jestem przekonany.

Slap Up Party - Arad Senki - do Slayersów temu daleko, może jakoś się rozwinie, chociaż nie nastawiałbym się na coś wybitnego.

Asura Cryin - sporo wątków w pierwszym epku, na dobrą sprawę nie wiadomo o co chodzi.... jakaś walizka, kolesie w białym, kolesie w czarnym, różnooka dziewczyna, latający duch....

Phantom - Requiem for the Phantom - jakoś... yhhhh, sam nie wiem.... jak dalej będzie jak w pierwszym epku to sobie daruję.

Obejrzę sobie z zsubowanych nowości jeszcze Natsu no Arashi i Shin Mazinger Shougeki! Z-Hen, może K-ON!-a. Czekam na napisową wersję nowego Dragon Balla. Póki co nic nie powala.

edit:
Dragon Ball Kai - jest nieźle, mogło być lepiej ale daje radę. Wprawdzie brakuje trochę francuskiego dubbingu i nałożonego polskiego lektora.... Głos Goku z początku strasznie irytuje. Bulma masakrycznie brzydka....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 01:56:53 pm wysłana przez Artein »

Offline Frey Ikari

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 06, 2009, 04:08:36 pm »
Cytuj
Dragon Ball Kai - jest nieźle, mogło być lepiej ale daje radę. Wprawdzie brakuje trochę francuskiego dubbingu i nałożonego polskiego lektora.... Głos Goku z początku strasznie irytuje. Bulma masakrycznie brzydka....
To o czym to jest?

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 06, 2009, 04:12:02 pm »
To o czym to jest?

O tym co manga, i DBZ tylko że bez fillerów, dlatego teraz maja się wyrobić w ok. 100 odcinków a nie ponad 250 jak poprzednio ;)

Naturalnie. Jest to prześmiewczość zaczętego w latach 90 trendu w sztuce animangowania, a mianowicie krowich cycków. Sam wybuch oznacza wypieranie owego trendu przez trend loli. Wszystko przemija, ale rodzi się na nowo, big bang i te sprawy...  :idea:

wiedziałem że coś mi umknęło podczas seansu, nie doceniłem twórców.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 06, 2009, 05:17:35 pm »
O tym co manga, i DBZ tylko że bez fillerów, dlatego teraz maja się wyrobić w ok. 100 odcinków a nie ponad 250 jak poprzednio ;)

kończąc na sadze frezera to im się uda. Bo nie wierzę że upchną w te 100epów jeszcze sage cell'a

Offline Artein

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:01:19 pm »
Cały DBZ miał 291 odcinków i zmieściły się sagi Frezera, Cella i Buu. DBK jest skrócony, nie ma fillerów, gadania narratora przez pół odcinka, mierzenia się wzrokiem bohaterów przez drugie pół.... Powinni zmieścić wszystkie 3 sagi.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:10:15 pm »
Namec miał wybuchnąć w kilka minut a ciągneli ten wybuch przez kilka odcinków...
Bez takich krzywych akcji seria powinna sporo zyskać, choć co wtedy nie będzie czego wspominać :(


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:31:52 pm »
Cały DBZ miał 291 odcinków i zmieściły się sagi Frezera, Cella i Buu. DBK jest skrócony, nie ma fillerów, gadania narratora przez pół odcinka, mierzenia się wzrokiem bohaterów przez drugie pół.... Powinni zmieścić wszystkie 3 sagi.
fakt faktem sama walka frezera z songiem nie licząc poprzednich walk oraz frezer kontra banda, tylko pojedynek z samym goku to trwało z 30epów. Racja też te godzinne mierzenie się wzrokiem bądź gdy songo miał lądować na namek za 5min trwało to  7epów itd.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:07:05 pm »
Charady's Daily Joke - pierwszy odcinek po prostu mnie zniszczył. Zapowiada się znakomita seria dla dorosłych widzów, jeśli tylko uda im się utrzymać taki poziom (a to może być trudne).
Jak na razie nieparzyste (1,3,5) trzymają poziom :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:14:09 pm »
SENGOKU BASARA



NAJLEPSZE ANIME NA ŚWIECIE


WALKA SZEŚCIOMA MIECZAMI NARAZ

DWOMA WŁÓCZNIAMI NARAZ

WYBUCH ATOMOWY OD CIOSU MIECZEM

LAGGAN WYMIĘKA

NALEPSZE ANIME NA ŚWIECIE  :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:27:24 pm »
Ok.

Po TAKIEJ recenzji wiem, że już tego na pewno NIE obejrzę

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #897 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:35:41 pm »
WALKA SZEŚCIOMA MIECZAMI NARAZ

To nic, w Naruto jeden walczył przy użyciu 7 mieczy, naraz !


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #898 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:37:14 pm »
Ok.

Po TAKIEJ recenzji wiem, że już tego na pewno NIE obejrzę
A ja wręcz przeciwnie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #899 dnia: Kwiecień 06, 2009, 11:27:13 pm »
Basquash - przyszłość, taka brudna, i uwaga

SAMOCHODOWE MECHY GRAJĄCE W KOSZYKÓWKĘ

jutro ogarnę


ale patrząc po screenach, ta seria ma kreskę swoją szczegółowością zmiatającą większość OAVek. Warto chyba obejrzeć pierwszy epek tylko dla grafiki.
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything