trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #915 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:42:43 pm »
Czy ja wiem jak dla mnie epek w porządku takie o wprowadzenie a z tego co się zapowiada następne będzie dzieciństwo i Lior więc juz jak należy a co do
Spoiler: pokaż
Bradleya to owszem dla kogoś kto wie o nim to co wie ta scena była po prostu OCZYWISTA. Ale dla kogoś kto z FMA nie miałby styczności pokazuje tylko to iż ten koleś nie jest Fhurerem bez powodu i umie mieczykiem machać :). Także taka osoba nie połączy jego postaci z tym "tajemniczym" telefonem z Lioru :P

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #916 dnia: Kwiecień 09, 2009, 10:02:31 pm »
Czy ja wiem jak dla mnie epek w porządku takie o wprowadzenie a z tego co się zapowiada następne będzie dzieciństwo i Lior więc juz jak należy

Nom, dzieciństwo to było w 6 tomie mangi, więc nie do końca jak należy.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #917 dnia: Kwiecień 09, 2009, 10:10:52 pm »
Ale też nie zaczęła od fillera, który spoiluje rzeczy z cirka 13 tomu mangi.
Spoiler: pokaż
brakowało tylko żeby Bradley zdjął przepaskę z oka, naprawdę


Na razie wiadomo że Bradley jest wyjątkowo potężny i groźny, to bardziej intryguje niż denerwuje ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Kalasanty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #918 dnia: Kwiecień 09, 2009, 10:35:49 pm »
Aż sobie tego Sengoku Basara ogarnąłem. Walki fajne, ale poza tym nic specjalnie ciekawego nie ma zauważyłem. Zobaczę jeszcze drugi odcinek, ale coś czuję, że na tym się skończy.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #919 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:01:04 am »
Krova - wiem że w oryginale manga też nie zaczyna chronologicznie od początku (sprawdziłem). Ale pierwsza seria się tego akurat trzyma (tyle jeszcze widziałem). Więc jeśli chodzi o zgodność z mangą, to pierwsza seria póki co wygrywa przez KO.
Jestem w stanie zrozumieć, że chcieli zrobić początek jakoś inaczej, ale wrzucanie tu rzeczy które mają miejsce w 13 tomie (jak twierdzi Szysz) to jest przegięcie pały i to ostre.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #920 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:31:29 am »
Jestem w stanie zrozumieć, że chcieli zrobić początek jakoś inaczej, ale wrzucanie tu rzeczy które mają miejsce w 13 tomie (jak twierdzi Szysz) to jest przegięcie pały i to ostre.

Knurek:
To nie tak, ten pierwszy odcinek to jest filler zrobiony specjalnie dla animca (jakoś go sobie przynajmniej nie przypominam z czytania mangi, a jestem prawie na bieżąco). Tyle że niektóre postacie które się w nim przejawiają, to w mandze się pokazują dopiero w okolicach 13 tomu (Kimbley na przykład) i w ogóle burzy toto chronologię z mangi (głowy nie dam, ale z tego co pamiętam to w mandze Hughes się pokazał dopiero po tym jak Al i Ed wrócili z Lioru, a tutaj u niego nocują przed wyjazdem tamoj).

Ale oczywiście, jak na serię która miała w założeniu być remedium na wszelkie zło pierwszej adaptacji (która rozjechała się z mangą kompletnie w okolicy 10 odcinka), to gorzej zacząć nie mogli...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #921 dnia: Kwiecień 10, 2009, 03:15:23 pm »
Dlatego pierwszego epka Alchemika nie ruszę - dobrze, że poczekałem. Zobaczymy czy od drugiego będzie to miało ręce i nogi oraz, jak zapowiadali, wiernie trzymało się mangi.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #922 dnia: Kwiecień 10, 2009, 07:54:46 pm »
Skończyłem oglądać pierwszy odcinek Tears to tiara i średnio mi się podobał. Zapowiada się przeciętna ekranizacja gry na konsolę.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #923 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:14:54 pm »
W przeciętnej ekranizacji nie masz tyle krwi (jeśli w ogóle jest). Klimatem toto może przypominać Utawarerumono i z taką nadzieją czekam na kolejny epek.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #924 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:21:54 pm »
Niestety krew to za mało żeby mnie zainteresować. Może potem będzie lepiej, ale po pierwszym odcinku mam mieszane uczucia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #925 dnia: Kwiecień 10, 2009, 08:37:57 pm »
Dla mnie to wprowadza pewną dozę realizmu i spójności - jak już się tną to coś lecieć musi. Sam odcinek był w miarę; 7/10 z nadziejami, bo pewnie potem fabuła się skonsoliduje i dostaniemy więcej wątków jak i w ogóle więcej wszystkiego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #926 dnia: Kwiecień 11, 2009, 04:50:39 pm »
Wreszcie jakieś dobrze zapowiadające się fantasy, bez wielkich przedwiecznych demonów które trzeba będzie na końcu pokonać (a przynajmniej na razie i oby im tak pozostało), za to z doskonale zarysowanymi charakterami postaci. Mowa oczywiście o Guin Saga. Pierwszy odcinek oglądałem z zapartym tchem, co było spowodowane zarówno zauroczeniem prześliczną i silną Lindą, jak i zachwytem dla doskonałej muzyki.
A K-ON! fajnie się rozwija. Jeszcze ze dwa takie odcinki i będę totalnie uzależniony.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #927 dnia: Kwiecień 11, 2009, 05:22:37 pm »
A ja się rozczarowałem pierwszym epkiem Guin Sagi. Liczyłem, że wgniecie mnie w ziemię, a tu lipa. Braciszek-pierdoła-kompletna denerwuje do potęgi, siostrzyczka niewiele lepsza, a Tiger-man to taki tam koleś z amnezją, który nie wiedzieć czemu pomaga rodzeństwu. Walki są średnie (przypomina mi się Hellsing, lampart jest über silny, aż za über) i trochę drażnią mnie duszki... Co prawda to tylko pierwsze wrażenie, zapewne w niedalekiej przyszłości wyjaśnią co i jak dlatego mam nadzieję, żę będzie już tylko lepiej.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #928 dnia: Kwiecień 11, 2009, 05:31:09 pm »
No właśnie na tle braciszka-pierdoły siostra wypada ultrafapuśnie. Nie zapominaj że to tylko dzieci. Patrząc na Lindę przez ten pryzmat nie potrafię nie być nią zachwycony. Walki osobiście mnie nie interesują - może ich nie być wcale. A ten super power leopardmana to był tylko tak, na pokaz, teraz pewnie będzie już walczył normalnie. Zaś duszki, well... Typowy folklor fantasy. Nawet jeśli fabularnie potem okaże się kicha, to i tak będę oglądał dla samej Lindy.

Edit: Eden of the East - oto doskonały przykład jak powinien wyglądać pierwszy odcinek każdej serii. Już na samym początku kopara opadła mi do samej ziemi i pozostała tam aż do końca. Kompletnie nie wiem co powinienem o tym myśleć. Mam tylko nadzieję, że odpowiedzi na masę pytań które ten epik postawił nie okażą się jakieś wybitnie banalne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 09:53:51 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #929 dnia: Kwiecień 12, 2009, 12:10:39 am »
Pierwszy odcinek Eden of the East mną pozamiatał, autentycznie. Akcja z pogranicza absurdu (ale jeszcze po tej dobrej, właściwej stronie mocy) podlana niesamowitym poczuciem humoru + oryginalny design tej od Honey&Clover, efekt piorunujący. Jak na razie zdecydowanie najlepsza rzecz jaką widziałem w tym sezonie :D
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything