trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #945 dnia: Kwiecień 19, 2009, 08:16:25 pm »
Ten sezon ogólnie rozpoczął się bardzo dobrze, Basquash, Sengoku Basara, K-ON!, Alchemik i Valkyria Chronicles. Największe nadzieje wiążę z ostatnim tytułem ponieważ najlepiej trafia w moje gusta (realia, wojna etc)

Dragon Ball Kai op i end świetne, dopracowane na wysokim poziomie graficznym, ale kiedy tylko się kończy opening cały czar pryska i jest stary DBZ.  Szkoda


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #946 dnia: Kwiecień 19, 2009, 08:22:39 pm »
No właśnie, użyłeś dwóch słów-kluczy: basketball - nie cierpię sportówek

Też nie cierpię, omijam zawsze szerokim łukiem. Co śmieszne koszykówki nie lubię oglądać, choć grałem w nią namiętnie całą szkołę średnią. Ale nic to - Basquash! mnie kupił i już :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #947 dnia: Kwiecień 19, 2009, 08:29:03 pm »
No i dobrze. Przecież o to chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie do oglądania, czyż nie? Gdyby wszystkim podobało się to samo, byłoby zwyczajnie nudno.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #948 dnia: Kwiecień 19, 2009, 08:50:23 pm »
No i dobrze. Przecież o to chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie do oglądania, czyż nie? Gdyby wszystkim podobało się to samo, byłoby zwyczajnie nudno.

Qft - różnorodność jest bardzo ważna. Zresztą, nie zawsze miałbym akurat na to anime ochotę - teraz po prostu idealnie wpasował się w moje potrzeby.

A mała dygresja:
Ja z kolei uwielbiam taką kreskę, to jest dla mnie kwintesencja mangowatości, że tak powiem. Przypomina trochę Kapłanki.
Ja wychowałem się twardo na komiksie europejskim i pałałem (jak i pałam) wielką miłością do komiksu francuskiego - a Basquash właśnie ma taką lekko francuską nutę w kresce. To co określiłeś jako kwintesencję mangowości za to nie bardzo mi pasuje.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #949 dnia: Kwiecień 19, 2009, 09:06:04 pm »
U mnie to był głównie Disney, Waner Bros. (Bugs i Merrie Melodies/Looney Tunes) oraz ś.p. Janusz Christa (mam prawie wszystkie jego komiksy, niektóre to sporo dziś warte na rynku kolekcjonerskim pierwsze wydania, jeszcze na żółtym papierze) czy Henryk Jerzy Chmielewski. Francuszczyzna nigdy zbytnio mi nie podchodziła, coś mnie w tych obrazkach odpychało i zostało mi to do dziś. Za to gdy zobaczyłem w jakiejś zachodniej gazetce komputerowej swój pierwszy mangowy obrazek, wiedziałem od razu: to jest to, tak rysowane panienki będę kochał do końca życia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #950 dnia: Kwiecień 19, 2009, 09:30:36 pm »
Ten sezon ogólnie rozpoczął się bardzo dobrze, Basquash, Sengoku Basara, K-ON!, Alchemik i Valkyria Chronicles. Największe nadzieje wiążę z ostatnim tytułem ponieważ najlepiej trafia w moje gusta (realia, wojna etc)

 Zapomniałeś o najmnocniejszym tytule - Eden of the East.

 Rewelacja, naprawdę, kupił mnie już opening - nie dość, że nie wyje jakiś kitajec do cymbałków, to jeszcze Oasis ._. To ewenement srogi, chyba jeszcze tylko Beck miał non-dżapan opening.

 Animiec strasznie zacny.



__________
informejszyns na temat Gurren Lagann movie

>...the character with the most lines and screen-time in the second Gurren-Lagann movie is a tie between Simon and Nia.
>Simon and Nia are the stars of the movie. It's their struggle, their story and their adventure. "How will the battles of Simon and Nia be tied together?"
>Nia and Simon's relationship the axis of Lagann-hen. And so, Lagann-hen's story was made to bring Nia and Simon's feelings more to the surface.
>Lagann-hen's Nia is more romantic, more intense, more severe, and more active. She is not only the heroine, Nia is Simon's co-protagonist.
>Lagann-hen's story will focus on Simon & Nia's relationship, even more than the TV series
>This time, Messenger Nia will be more impressive than in the TV series
>In the TV series, Rossiu was Simon's main "antagonist" during the 3rd arc, in the movie Rossiu will be more of an obstacle for Simon and Nia's relationship
>Lagann-hen has so many new scenes that you can call it "an all new story with some old scenes to fill in blanks" rather than "a recap movie with some new scenes to make it exciting" like Gurren-Hen
>In her blog, Yukalyric, Yukari Fukui said that Nia is, the character with the most character-focused new scenes in the movie.
>The climax will be the consummation of Simon and Nia's love.
>After the release of Yoko's Music Video, they'll begin the production of a Music Video for Nia.

 zapowiada się beznadziejnie, chcoiaż i tak manly manliness sprawi, że będzie super :p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 09:33:38 pm wysłana przez Krova »
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #951 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:15:57 pm »
Pozwolę sobie na double posta

Eden of the East ep2 - k-on leży, Sengoku leży, Alchemik leży, jak dla mnie zapowiada się anime sezonu. Bardzo fajne graficznie, ciekawe, bez moe-moe, ale też nie niepoprawnie poważne, z ciekawą fabułą. Ma mnie.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #952 dnia: Kwiecień 22, 2009, 12:23:52 am »
Basquash! - MEGA! Typ kreski z moich ulubionych, zgadzam się w pełni z Wilkiem, intensywne kolory, cała ta tętniąca życiem sceneria, wszystko jest prze! No, może poza fryzurą głównego bohatera, jakieś fox kids, czy coś.

Sengoku Basara - nie wiem, nie rusza mnie w ogóle. Nie mam do czego jakoś konkretnie się przyczepić, ale też nic mnie do tego animu nie przyciąga, odpadam.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #953 dnia: Kwiecień 22, 2009, 03:57:36 am »
Ludzie mnie za to zjedzą, ale muszę uczciwie przyznać, że ten nowy Alchemik zwyczajnie posysa jak na razie. Odcinek trzeci (z ojczulkiem który potrafił robić cuda) był o wiele lepiej zrealizowany w poprzedniej serii. Tutaj akcja jest jakoś dziwnie rwana, zasuwa do przodu jak ruski odrzutowiec. Gdybym nie pamiętał o co dokładnie tam chodziło, to zwyczajnie bym się pogubił w tym co się działo na ekranie. Jeszcze dwa takie odcinki i naprawdę rzucę to w cholerę, zostając przy starej serii.
Zresztą widzę, że ludkowie rozpisują się o tym szerzej w adekwatnym temacie i tam też odsyłam wszystkich zainteresowanych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2009, 04:05:30 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #954 dnia: Kwiecień 22, 2009, 01:29:41 pm »
Jako że 3go epa wciąż jeszcze nie oglądałem to rozwiązuje mój mały problem, dzięki Tenczu
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #955 dnia: Kwiecień 22, 2009, 05:21:05 pm »
Zawsze do usług. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #956 dnia: Kwiecień 22, 2009, 05:44:57 pm »
Strasznie ciężko było mi się zabrać za tego nowego Alchemika i również Tenchi rozwiązał mój mały problem ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #957 dnia: Kwiecień 22, 2009, 06:00:22 pm »
Powiem tak: gdybyście znali starą serię, to zmiany uderzyłyby was bardzo boleśnie po oczach. Gdybyście jej nie znali, to prawdopodobnie nic byście nie zrozumieli. No ja rozumiem że zależy im na jak najszybszym przeskoczeniu początku, żeby skupić się na akcji od momentu, w którym się rozjechali z mangą. Ale to co odstawiają jest po prostu niewybaczalne. Wniosek nasuwa się jeden: obejrzeć starą serię, a potem zaczekać do momentu rozjazdu i od tego odcinka oglądać drugą. I tak jak napisałem w innym temacie: jeśli powtarzającym się odcinkom z "nowej" Haruhi też zafundują taki face-lifting, to panie uchowaj...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Knurek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #958 dnia: Kwiecień 23, 2009, 10:58:59 pm »
Tak szczerze to jestem cholernie zawiedziony. Jedynym anime z tego sezonu (z tych, których widziałem więcej niż 1 ep) do którego nie mam na razie żadnych zastrzeżeń jest Cross Game. No, poza tym że Adachi jest złym, złym człowiekiem i będzie się smażył w piekle.

No ale po kolei:

Sengoku BASARA: Znaczy, jasne, NAJLEPSZE ANIME NA ŚWIECIE, WYBUCHY ATOMOWE PO UDERZENIACH MIECZEM!!!jeden, ale szczerze... To jest takie głupie że przekracza granicę i puka z drugiej strony. Świetna rzecz do obejrzenia na jakimś konwencie, po nieprzespanej nocy i z grupą ludzi po kilku głębszych, nie samemu w domu.

K-ON!: Zdecydowanie za dużo moeblobów jak na moje gusta a za mało scen takich jak ta z odruchem klikania czy wyjmowaniem gitary ze wzmacniacza. Dość dziwna praca kamery, momentami się zastanawiam czy to nie jest aby kierowane dla ludzi z fetyszem stóp...

Valkyria Chronicles: Aż się roześmiałem jak przeczytałem jak Konował napisał że to w jego gustach (realia, wojna etc). Realizmu to chyba nawet Kaiba więcej miała :D A ktokolwiek wymyślił te sceny wojenne, to chyba jedyne doświadczenie apropo wojny czerpał z filmu Hot Shots. Już nawet nie będę się czepiał tego że w rzeczywistości Alicia po 5 minutach spędzonych na polu walki z tą tarczą strzelniczą na głowie byłaby bardziej dziurawa niż fabuła Evangeliona. Już nie będę się czepiał tego, że ci żołnierze uuu-bardzo-bardzo-złego-uuuu Imperium, to chyba nauki pobierali razem z Stromtroopersami (przypominam, elitarna jednostka, którą pokonały jakieś Lucasowe Gumisie) w szkole imienia "Jej, fajno jest na wojnie, można sobie w powietrze postrzelać i w ogóle wybuchy, jej!". Przełknął bym nawet to, gdyby nie fakt że każda, ale to absolutnie każda postać jaka się na razie pojawiła, IQ ma na poziomie temperatury powierzchni Neptuna. Jedyną dobrą rzeczą w tym tworze jest muzyka (no, wiadomo, Hitoshi Sakimoto), ale ja tam OSTa z gry mam (nawet oryginał, ale MP3 w sieci łatwo też znaleźć), więc naprawdę, żadnych powodów żeby oglądać nie widzę.   

Cross Game: Nawet się nie będę rozpisywał, jak ktoś zna Adachiego, to więcej zachęty nie potrzebuje, a jak ktoś nie zna, to zobaczy tą piłkę do baseballa i wykasuje w cholerę. Mimo tego, że sportówka z tego taka jak z parówek mięso.

Saki: "[2009-04-23 14:45:19] >> Mensch, wpadłem na to skąd się wziął tytuł Saki. To chodzi o te wielkie pękate wory, które Nodoka wszędzie ze sobą nosi."
Jeśli komuś było mało Boobonauta, to polecam, nie zawiedzie się...

FMA2009: Tak ogólnie myślę, że większość zastrzeżeń jakie ludzie mają, mają dlatego że bardziej pamiętają pierwszą serię anime (bo pierwszy tom mangi to pewnie przeczytali jak wyszedł te kilka lat temu w Polsce, jeśli nie wcześniej). Tak, trzyma się to bardziej mangi, nawet jeśli nie treścią (niektóre zmiany są, łagodnie mówiąc, durne) to samym klimatem (chociażby te komediowe wstawki nibySD, w mandze też były co kilka paneli). Tylko to co działa na papierze, niekoniecznie działać będzie na ekranie. Jak dla mnie to przy oglądaniu trochę za często się czuję zażenowany, żeby móc to z czystym sercem polecić.

Eden of the East: No, jak na razie może się podobać. Nawet bym zatrzeżeń nie miał, gdyby nie te QUALITY rendery. Normalnie ta woda w drugim odcinku to wyglądała gorzej niż rendery w grach PC z wczesnych lat 90 (7th Guest, Myst).
Naprawdę, coś takiego w roku 2009 to obciach na całą Azję (szczególnie że animca robiło I.G)...

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #959 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:16:33 pm »
Potwierdzę jedno: Cross Game jest zły, zły, zły! Pierwszy odcinek wdeptał mnie w ziemię i od tej pory boję się zapuszczać kolejne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.