Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 741998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 02, 2009, 07:00:47 pm »
Trochę już te animce z nowego sezonu lecą, więc czas na małe wilcze podsumowanie:

Valkyria Chronicles - naiwne i na dodatek nudne, do tego przygłupie postacie i średnia animacja (3D ssie). Średnich lotów seria przygodowa w lekko absurdalnych realiach. Daruję sobie.

Tears to Tiara - nie jestem zachwycony (pierwsze dwa epki były średnie), ale całość zdaje się iść w dobrym kierunku. Fajne postacie, ładna animacja, fajny świat. Zapowiada się dobre fantasy bez nadmiaru cukierkowości.

Sengoku Basara - nie wytrzymałem jednak przy tym długo. Strasznie sztampowe postacie - blushująca blondyna w obcisłym wdzianku ostatecznie mnie odstraszyła; kreska średnio mi się podoba, a do tego te absurdalne walki z wybuchami atomowymi w tle. Może jak będę się bardzo nudził to wrócę do tej serii.

Phantom ~Requiem for the Phantom~ - nie wysiedzę przy tym - niby fajne, ale za bardzo zmanieryzowane i egzaltowane. Pewnie jeszcze jakieś epki oglądnę, ale doś już mam nieletnich niepokonanych zabójczyń.

K-ON! - fajne, lekkie, komediowe, będę oglądał : )

Guin Saga - daruję sobie. Kreska mi się nie podoba, bohaterowie nie przypadki do gustu, sceny wali nie bardzo się podobają, historia nie wciągnęła, po co się przy tym mam męczyć.

Basquash! - mrauuuu, moar! Już wcześniej się rozwodziłem nad tym anime, to teraz tylko wspomnę, że już 5ty epek i dalej trzyma poziom, każdy imo cudny.

Arad Senki ~Slap Up Party~ - poprawnie zrobiony przygodowy shounen fantasy dla młodszej widowni - pozwolę sobie odpuścić.

07-Ghost - nie wyszła im ta adaptacja; co w nadze uchodzi to w anime jednak nie - średnia kreska, słabe sceny walki, bisze to nie dla mnie, więc sobie daruję.

Poza tym:
- kilku rzeczy jeszcze nie widziałem, jak Pandora Hearts bądź Asura Cryin’, ale z czasem pewnie się za to zabiorę.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 02, 2009, 07:12:47 pm »

Phantom ~Requiem for the Phantom~ - nie wysiedzę przy tym - niby fajne, ale za bardzo zmanieryzowane i egzaltowane. Pewnie jeszcze jakieś epki oglądnę, ale doś już mam nieletnich niepokonanych zabójczyń.

By się przydała niepokonana, ale zła bo ja już mam dość tych dobrych zarówno żeńskich jak i męskich bohaterów pokonujących wszystkich wrogów.
Oglądnę to jak wyjdzie w całości bo inaczej nie ma sensu.

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 02, 2009, 07:22:21 pm »
Wolf and Spice II, odcinek 00.
Cóżżżż... Jest dziwnie. Horo nagle stała się zazdrosną nastolatką. I wali tym boleśnie po oczach. Ja rozumiem, że może być nieco zazdrosna o pastereczkę, w końcu zawsze miała Lawrence'a dla siebie i takie tam, ale bez przesady. Dostałam marne szkolne shoujo, tyle że w spicywolfnym świecie. Nie tego się spodziewałam. I mam nadzieję, że to tylko taki dziwny przerywnik, bo pokładam spore nadzieje w drugiej serii.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 02, 2009, 07:39:07 pm »
Valkyria Chronicles - naiwne i na dodatek nudne, do tego przygłupie postacie i średnia animacja (3D ssie). Średnich lotów seria przygodowa w lekko absurdalnych realiach. Daruję sobie.

A dla mnie jest to najlepsze anime tego sezonu, jedyne przy którym czekam na następny odcinek. ;)

Sengoku Basara - nie wytrzymałem jednak przy tym długo. Strasznie sztampowe postacie - blushująca blondyna w obcisłym wdzianku ostatecznie mnie odstraszyła; kreska średnio mi się podoba, a do tego te absurdalne walki z wybuchami atomowymi w tle. Może jak będę się bardzo nudził to wrócę do tej serii.

Tą serie oglądam właśnie dla walk. Wybuchy atomowe coś w sobie mają, odmóżdżającego wprawdzie, ale jednak przyjemnie marnuje się przy niej czas.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 07:44:14 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 02, 2009, 08:11:08 pm »
Wolf and Spice II, odcinek 00.
Cóżżżż... Jest dziwnie. Horo nagle stała się zazdrosną nastolatką. I wali tym boleśnie po oczach. Ja rozumiem, że może być nieco zazdrosna o pastereczkę, w końcu zawsze miała Lawrence'a dla siebie i takie tam, ale bez przesady. Dostałam marne szkolne shoujo, tyle że w spicywolfnym świecie. Nie tego się spodziewałam. I mam nadzieję, że to tylko taki dziwny przerywnik, bo pokładam spore nadzieje w drugiej serii.
Co ty nie powiesz. Ja tam uważam że cały I sezon był słaby więc to wcale nic dziwnego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 03, 2009, 06:04:58 am »
Wolf and Spice II, odcinek 00.
(...)

A to sobie daruję i poczekam spokojnie na II sezon.

A dla mnie jest to najlepsze anime tego sezonu, jedyne przy którym czekam na następny odcinek. ;)

Przyznam szczerze, że jak często potrafię sobie czyjeś odmienne zdanie uzasadnić gustami, to tu straszliwie mi ciężko :) Co Ci się aż tak spodobało w tym anime?

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 03, 2009, 08:40:34 am »
Przyznam szczerze, że jak często potrafię sobie czyjeś odmienne zdanie uzasadnić gustami, to tu straszliwie mi ciężko :) Co Ci się aż tak spodobało w tym anime?

W skrócie: realia i żołnierze. O realiach się nie będę się rozpisywał, bo jakie one są wiadomo po pierwszym epku, ale na żołnierzy trochę czasu poświęcę.
Widzisz ja bardzo lubię oglądać/czytać o przygodach żołnierzy/oddziałów. Właśnie dlatego jestem wielkim fanem Czarnej Kompanii (co akurat widać na pierwszy rzut oka) czy Malazańczyków Eriksona. Ten oddział Welkin to coś jak Podpalacze Mostów w dużo, dużo, dużo gorszym wydaniu, ale jednak jest im bliżej do Parana i spółki niż mechom grającym w kosza, alchemikom poszukującym swych ciał, dziewczynom zakładającym zespół etc. Bohaterów polubiłem, nie będę porównywał Welkina i Alicii do Konowała, Pani, Duszołap, Parana, Szybkiego itd bo w zestawieniu z nimi odpadają w przedbiegach.

A dzięki naiwności fabuły nie będę oglądać ponownie śmierci Sójeczki tylko happy end (swoją drogą, czytając różne spoilery  odniosłem wrażenie, że Sójeczka nie jest martwy w takim stopniu jakby się to wydawało :) )


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 03, 2009, 09:37:43 am »
Wymieniłeś dwa moje ulubione cykle, ale podobieństwa do Valkyrii kończą się hmmm, na tym że występuje tam wojsko ;) To co dostajemy w Valkyrii to jakieś paramilitarne oddziały amatorów. A najgorsze to, że przeciwnicy, którzy niby są zawodową armią, reprezentują podobny poziom - to głównie miałem na myśli pisząc o naiwności. Naiwność zdarzeń wynika z naiwności świata - vide. westalka bawiąca się w strzelnicę dla sniperów i brak takowych we wrogiej zawodowej armii. Do tego kampania prowadzona przy użyciu kilku czołgów i kilku ludzi. Absurdalny ten świat straszliwie - przynajmniej to co dostaliśmy w pierwszych dwóch epkach.

Offline Knurek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 03, 2009, 10:19:21 am »
To co dostajemy w Valkyrii to jakieś paramilitarne oddziały amatorów. A najgorsze to, że przeciwnicy, którzy niby są zawodową armią, reprezentują podobny poziom

Ja bym nawet powiedział, że lepszą taktyką niż ta zawodowa 'armia' to by się wykazały 3 tygodniowe embriony.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 03, 2009, 10:46:11 am »
Wilk: nieprawda, wymieniłem swoje dwa ulubione cykle :) (no dobra, dwa z trzech, pratchetta pominąłem)

Bohaterowie to amatorzy, i to mi się podoba. 14 Armia Tavore to byli amatorzy przez dwa tomy. Dopiero na Malazie stoczyli pierwszą prawdziwą walkę (o czym jeden z żołnierzy wspominał). Tutaj jest zwykły oddział Milicji, nawet wojskiem nie są, lekceważony przez wszystkich.
Taktyka w Valkyrii leży, określanie mianem wielkiej ofensywy starcia kilku czołgów to śmieszność, ale cały problem polega na tym że dawno nie widziałem czegoś takiego. Jedyną serią w której było coś podobnego (wojna, oddziały żołnierzy) to Berserk. Berserk był jednym z pierwszych anime jakie widziałem, potem było pełno mechów, schoollife'ów, przepakowanych bohaterów z ich przepakowanymi umiejętnościami, ale czegoś takiego nie (przynajmniej nie pamiętam)
Dlatego czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek tej serii pomimo wielu wad.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 03, 2009, 11:17:57 am »
A dla mnie jest to najlepsze anime tego sezonu, jedyne przy którym czekam na następny odcinek. ;)
Ja nie czekam na następny odcinek Valkyria Chronicles bo nienawidzę czekać na następne odcinki lecz przynajmniej obrazek na anidb ma bardzo ładną kreskę więc choćby po tym wygląda zachęcająco.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6244

Offline Knurek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 03, 2009, 11:34:42 am »
Taktyka w Valkyrii leży, określanie mianem wielkiej ofensywy starcia kilku czołgów to śmieszność, ale cały problem polega na tym że dawno nie widziałem czegoś takiego. Jedyną serią w której było coś podobnego (wojna, oddziały żołnierzy) to Berserk. Berserk był jednym z pierwszych anime jakie widziałem, potem było pełno mechów, schoollife'ów, przepakowanych bohaterów z ich przepakowanymi umiejętnościami, ale czegoś takiego nie (przynajmniej nie pamiętam)

Tak z pamięci: Patlabor (w sumie o policji a nie o wojsku, ale wszystkie reguły zachowane), Votoms Pailsen Files albo cześć o Kunmen z serii TV (odcinki 14-27) czy od biedy Gundam: The 08th MS Team.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 03, 2009, 12:11:58 pm »
No ale to wszystko o mechach. Wymień tak samo o oddziałach z naszych czasów albo wcześniejszych.

Ciut Konowała rozumiem, ale sam na to nie idę, bo to dla mnie przesunięcie powiedzonka "na bezrybiu i rak ryba" w kierunku "na bezrybiu i stary but ryba" ;)

Offline Knurek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 03, 2009, 01:11:57 pm »
No ale to wszystko o mechach. Wymień tak samo o oddziałach z naszych czasów albo wcześniejszych.

Nie no, są mechy i są mechy. Różnica między, powiedzmy, Gurrenem a Patlaborem jest mam nadzieję widoczna na pierwszy rzut oka.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 03, 2009, 02:46:22 pm »
Akurat w Votomsie MECHy to takie prawie nie MECHy ;) Tzn. to nie wszechmocny twór, który jednym kaszlnięciem zmiata pół armii razem  z okrętem flagowym, tylko kawał żelastwa, co ma ręce i nogi. Rusza się, daje osłonę i ma broń, ale to w istocie 'czołg kroczący' (tak przynajmniej było w pierwszej połowie). Pierwszy odcinek ala Szeregowiec Rayan ... Mniam  ;-)

No i Chirico jest dwa do trzech razy starszy od Shinjego  :p
I'd like to be a tree