Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2475 dnia: Lipiec 29, 2011, 04:06:00 pm »
Owszem, moment w którym
Spoiler: pokaż
potwór tygodnia pastwił się nad swoją ofiarą, rozrywając ją na strzępy i pożerając.
1/3 ekranu zasłonięta czarnym pasem.

Jakas felerna wersja. U mnie nie bylo :)
A blizn nie bedzie miala bo zaczyna sie juz budzic, wiec pewnie w kolejnych epkach sobie zregeneruje co potrzeba.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2476 dnia: Lipiec 29, 2011, 04:12:05 pm »
Czyją wersję oglądałeś? Będę wiedział na przyszłość.
Aha, i taka prośba na przyszłość: ukrywaj proszę spoilery. To mój pierwszy kontakt z Bloodem, nie miałem zatem pojęcia o jakimś budzeniu się. A teraz będę siedział i kombinował, niewykluczone nawet że przeczytam sobie streszczenia poprzednich wersji plus dokładne charakterystyki bohaterów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 04:19:06 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2477 dnia: Lipiec 29, 2011, 06:24:58 pm »
A teraz będę siedział i kombinował, niewykluczone nawet że przeczytam sobie streszczenia poprzednich wersji plus dokładne charakterystyki bohaterów.
Tenchi powiem ci tak. Zobacz ten krótki film Blood The Last Vampire (50 minut) i jak ci się spodoba to obejrz serię TV Blood+. Jednak w tym filmie w większości mówią po angielsku i jest specyficzny wygląd postaci. Jednak i tak jest bardzo dobry.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2478 dnia: Lipiec 29, 2011, 06:33:31 pm »
A ja ci powiem tak: na razie dobijam Speed Graphera, a potem mam połowę pierwszej serii Shany, plus kinówka, druga seria i OVA. I jak już wyczyszczę z tego dysk, to po małych wakacjach (z gierkami) od maratonowania może o tym pomyślę. Ale przyznam ci się szczerze, że gdy patrzę na kadry zarówno filmu (w szczególności), jak i poprzedniej serii, to raczej mi się odechciewa to oglądać. Ja już wiem że moją ulubioną Sayą będzie właśnie ta "najnowsza". Filmowa kompletnie nie ma u mnie szans - jest zbyt brzydka. Zaś ta z serii musiałaby nie wiem jak cudowny mieć charakter, żeby pobić tego "bieżącego" słodkiego klutza w okularkach z długimi włosami.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 06:36:48 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2479 dnia: Lipiec 29, 2011, 06:41:54 pm »
A ja ci powiem tak: na razie dobijam Speed Graphera, a potem mam połowę pierwszej serii Shany, plus kinówka, druga seria i OVA. I jak już wyczyszczę z tego dysk, to po małych wakacjach (z gierkami) od maratonowania może o tym pomyślę.
Speed Grapher - czas obejrzenia to 2-3 dni. Tak samo I sezon Shany. W takim najczęściej czasie oglądam 24-26 odcinkowe anime.
Ale przyznam ci się szczerze, że gdy patrzę na kadry zarówno filmu (w szczególności), jak i poprzedniej serii, to raczej mi się odechciewa to oglądać. Ja już wiem że moją ulubioną Sayą będzie właśnie ta "najnowsza". Filmowa kompletnie nie ma u mnie szans - jest zbyt brzydka. Zaś ta z serii musiałaby nie wiem jak cudowny mieć charakter, żeby pobić tego "bieżącego" słodkiego klutza w okularkach z długimi włosami.
Do wyglądu Sayi i innych postaci z filmu trzeba się przyzwyczaić, ale jakościowo film jest świetny.

Lecz co do Sayi z Blood+ to ten słodki Klutz z Blood-C nie dorasta jej do pięt. Tamta w Blood+ była przepiękna jak i miała fajny charakter. Co prawda chwilami mogła irytować, ale to głównie pod koniec anime.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2480 dnia: Lipiec 29, 2011, 07:00:51 pm »
Speed Grapher - czas obejrzenia to 2-3 dni. Tak samo I sezon Shany. W takim najczęściej czasie oglądam 24-26 odcinkowe anime.
Jasne, dziś już skończę Graphera. Ale męczy mnie takie siedzenie przez cały dzień i oglądanie. Raczej wolę spędzić cały dzionek przy gierkach (wciąż mam ich kilkadziesiąt tysięcy do przejścia), na anime poświęcając max 3 godzinki. A że teraz siedzę i maratonuję to wyjątek - po prostu chcę się tego jak najszybciej pozbyć, żeby zrobić miejsce na dysku na kolejny ROMset z kolejnej konsoli którą mam na liście do przerobienia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2481 dnia: Lipiec 29, 2011, 09:55:13 pm »
Jasne, dziś już skończę Graphera. Ale męczy mnie takie siedzenie przez cały dzień i oglądanie. Raczej wolę spędzić cały dzionek przy gierkach (wciąż mam ich kilkadziesiąt tysięcy do przejścia), na anime poświęcając max 3 godzinki. A że teraz siedzę i maratonuję to wyjątek - po prostu chcę się tego jak najszybciej pozbyć, żeby zrobić miejsce na dysku na kolejny ROMset z kolejnej konsoli którą mam na liście do przerobienia.
Ja albo gram w gry albo oglądam anime i jak pisałem nigdy nie oglądam więcej niż jednego anime naraz.

Przez 3 godziny obejrzał bym zaledwie 4-5 odcinków anime, a dziennie to około 10 oglądam (jeśli w ogóle oglądam).

A tak w ogóle Tenchi to jeśli ciebie anime nie wciąga to lepiej go nie oglądaj choć akurat te produkcje uważam za świetne. Zresztą jeśli piszesz w stylu żeby obejrzeć i się pozbyć to nie ma w tym sensu. Ja nagrywam na płytki.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 10:02:54 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2482 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:14:07 pm »
A ja lubię różnorodność, jedno zajęcie powtarzane w kółko mnie nudzi. Postrzałem się i nic na to nie poradzę. Kasuję sporą większość obejrzanych anime, bo niepotrzebny mi złom do którego nigdy nie wrócę. Nie potrzebuję go fizycznie, bo emocje i wspomnienia z oglądania zostają we mnie i to wystarcza w zupełności. Zresztą gadaliśmy o tym wszystkim już niejeden raz i nie ma sensu się powtarzać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2483 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:40:03 pm »
A ja lubię różnorodność, jedno zajęcie powtarzane w kółko mnie nudzi.
Jeśli nawet dobre anime ciebie nudzi po kilku odcinkach to już widzę że niedługo przestaniesz je całkiem oglądać.

A ja oglądam teraz Gosick i to naprawdę ciekawe anime, a główna bohaterka jest chwilami słodziutka. Ciekawe czy mógłbyś obejrzeć powiedzmy 10 odcinków Gosicka pod rząd.
Kasuję sporą większość obejrzanych anime, bo niepotrzebny mi złom do którego nigdy nie wrócę.
Tenchi akurat złomem to możesz nazwać swój komputer, ale nie anime.
Nie potrzebuję go fizycznie, bo emocje i wspomnienia z oglądania zostają we mnie i to wystarcza w zupełności.
No jak chcesz. Jednak ja nie mogę usuwać anime, które mi się spodobały choć są również inne powody.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2484 dnia: Lipiec 29, 2011, 10:46:05 pm »
Jeśli nawet dobre anime ciebie nudzi po kilku odcinkach to już widzę że niedługo przestaniesz je całkiem oglądać.
Nawet jeśli, martwi cię to?

Cytuj
Tenchi akurat złomem to możesz nazwać swój komputer, ale nie anime.
Nice troll try buddy, ale nie tym razem. W ogóle pora skończyć tę dyskusję, bo jak napisałem poprzednio, dawno straciła sens, jeżeli jakikolwiek kiedyś miała.

Edit: Z przyjemnością stwierdzam, że albo poziom humor w Baka to Test to Shoukanju Ni! poprawia się z odcinka na odcinek, albo to ja zacząłem się już przyzwyczajać. Tak czy siak, na czwartym niemal popłakałem się ze śmiechu, i to kilka razy. Oby tak dalej.

Edit 2: Mawaru Penguindrum to niekwestionowana perełka tego sezonu. Już czwarty odcinek, a ja dalej nie wiem o co tam tak naprawdę chodzi. To jest zakręcone jak faworki w karnawale, ale na szczęście w tym zdrowym, a nie abstrakcyjnym stylu (tak jak Arakawa czy FLCL). Zachęcam wszystkich którzy jeszcze nie widzieli do obadania tego tytułu. Przy okazji, chciałem wrzucić opening i ending do odpowiedniego tematu, bo to kapitalne, takie trochę niepokojące nuty, ale nie ma jeszcze na tubie. Szkoda, bo zwłaszcza ending ładuje klimat na maxa, tym bardziej jak się ogląda serię i kojarzy postacie. Przypuszczam że to jedna z tych klasycznych sytuacji, w których gdybyśmy posiadali nieco więcej informacji, to moglibyśmy z niego odczytać o co chodzi w tej serii. Ale informacji nie mamy, przez co wydaje się on strasznie tajemniczy, dając sporo do myślenia. Uwielbiam takie zabawy z widzem, sto razy bardziej niż majciochy kolejnej loli w kolejnej haremówce.

Edit 3: Dantalian no Shoka trzeba oglądać, nie ma zmiłuj. Sawashiro-sama daje taki popis swojego talentu, że uszy dostają orgazmu. A w trzecim epie dołączyła do niej Mamiko-san. Ogólnie trochę makabryczny odcineczek...
Pod względem seiyuu fap festu to nader udany sezon, bo jest i Yukarin, jest Itou Kanae, a Hanazawa Kana to za niedługo mi z konserwy wyskoczy (nie żebym miał coś przeciwko temu). Poza tym bardzo udany debiucik (powiedzmy) Ogury Yui jako Hiny-chan z Ro-Kyu-Bu! - jest po prostu faptastyczna, grana przez nią postać to żywa landryneczka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 05:24:43 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2485 dnia: Lipiec 30, 2011, 05:21:01 pm »
Dantalian no Shoka
Jestem pewien na 99 procent, że to anime będzie  znacznie lepsze od tego gniotowatego/bajkowego/irytującego Gosicka. Chyba nie ma innej możliwości.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2486 dnia: Lipiec 30, 2011, 05:51:44 pm »
Kurde, poprzedni ep Itsuka Tenma no Kuro Usagi był spoko, a w tym z kolei zapodali taką forced dramę przez pełne 20 minut, że mało pawia nie puściłem. Mówiłeś Wilku że kreska cię kupiła i tu bym się zgodził, bo ładna. Ale poważnie jesteś w stanie przełknąć takie głupoty jakie nam tutaj zaserwowali? Jacyś bogowie, demony, inne wymiary, a to wszystko serwowane dead seriously - słowem totalne idiotyzmy dla 12-letnich dzieci, bo nie wyobrażam sobie żeby coś takiego mogło kręcić kogoś starszego. Autentycznie, jeszcze jeden taki odcinek i to jest drop z mojej strony, w dodatku z wielkim hukiem zawodu, bo aż TAK fatalnie się nie zapowiadało na początku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 06:49:45 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2487 dnia: Lipiec 30, 2011, 06:05:41 pm »
Kurde, poprzedni ep Itsuka Tenma no Kuro Usagi był spoko, a w tym z kolei zapodali taką forced dramę przez pełne 20 minut, że mało pawia nie puściłem.
:lol:
Jacyś bogowie, demony, inne wymiary, a to wszystko serwowane dead seriously - słowem totalne idiotyzmy dla 12-letnich dzieci, bo nie wyobrażam sobie żeby coś takiego mogło kręcić kogoś starszego.
:lol: :lol:

To jest najlepsze podsumowanie tego co wypisujesz.
Odnośnie tego anime to jakość wizualna jest na niskim/średnim poziomie. Jakby anime akcji miało tak świetną animację i tła jak w Kurokami to wtedy z chęcią bym to oglądał i oczywiście musiało by być poważniejsze (przynajmniej jak w Kurokami). Itsuka Tenma no Kuro Usagi nie ma tego klimatu.

Gosick też okazało się dziecinną bajeczką i mnie zniechęca do oglądania.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 06:10:57 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2488 dnia: Lipiec 30, 2011, 06:31:56 pm »
Mówiłeś Wiku że kreska cię kupiła i tu bym się zgodził, bo ładna. Ale poważnie jesteś w stanie przełknąć takie głupoty jakie nam tutaj zaserwowali?

Jeszcze nie wiem, bo widziałem tylko 2 epki jak na razie. Ale szczerz to też uważam, że polecieli po bandzie i pewnie długo tego nie zdzierżę. A szkoda.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2489 dnia: Lipiec 31, 2011, 07:45:49 pm »
SEIZON SENRYAKU!!!!

MAWARU-PENGUINDRUM "ROCK OVER JAPAN"

Boże, ależ ten kawałek (zarówno muzyki jak i animacji) jest mózgojebny. Dla niego samego oglądać Penguina musowo trza. A już to co wtedy wyprawia seiyuu Himari jest absolutnie bezbłędne.
Z trzeciego epa:
Spoiler: pokaż
"no to wam udowodnię: gul-gul-gul-gul *beek*"
:lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 07:57:24 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright