trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2505 dnia: Sierpień 03, 2011, 11:12:37 am »
Podobnie stwierdziłem jak Tenchi, takie oglądanie, czekanie pół czy nawet rok i znów przypominanie sobie, choć mam wszystkie tomiki i przypomnienie sobie nawet z mangi to chwila, ale jakoś poczekam na całość.

A na razie kończę Shiki, kurde, wiedziałem że ten doktor to będzie moją ulubioną postacią od początku i się nie zawiodłem. To jak udowodnił istnienie Shiki w wiosce... cudo, po prostu masterplan. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2506 dnia: Sierpień 03, 2011, 11:20:46 am »
Blood C - jak przewidywałem robi się ciekawiej. Niestety cenzura mocno nadwyrężyła moją chęć oglądania tego na bieżąco. Jeśli nie wyjdzie jakaś wersja normalna to trzeba będzie porzucić serię do czasu wyjścia DVD.

Dantalian no Shoka - z odcinka na odcinek coraz gorzej. Same pomysły na fabuły są dobre ale z realizacją zdecydowanie słabiej. Na początku myślałem, że umieszczenie akcji w miarę realistycznym świecie i określonym czasie jest fajnym pomysłem, ale z czasem powoduje to, że wszystkie wydarzenia z tego anime zaczynają kłuć w oczy sztucznością i nierealizmem. Odnosząc się jeszcze konkretnie do 3 odcinka, czy po I Wojnie Światowej ktoś jeszcze nazywał Amerykę nowym światem? Strasznie głupie mi się to wydało. Dalian, mimo, że jest to chyba pierwsze anime z tego typu charakterem jakie oglądałem, wydaje mi się strasznie sztampową i płaską postacią. 
Jeśli nic się dramatycznie nie zmieni to po kolejnym odcinku drop.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2507 dnia: Sierpień 03, 2011, 11:42:17 am »
Fajnie masz że seiyuu cię nie kręcą. Też bym pewnie tym rzucił gdyby tam grała jakaś drugoligowa panna, ale Sawashiro Miyuki nie popuszczę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2508 dnia: Sierpień 03, 2011, 02:10:53 pm »
A na razie kończę Shiki, kurde, wiedziałem że ten doktor to będzie moją ulubioną postacią od początku i się nie zawiodłem. To jak udowodnił istnienie Shiki w wiosce... cudo, po prostu masterplan. :D
Faktycznie bo mi również bardzo się podobała scena jak udowodnił, że tamta to wampir.
Zwłaszcza, że to przez nią były najsmutniejsze sceny w tym anime.
Ogólnie pisząc "Shiki" to wyciskacz łez w wielu scenach.
Jeśli nie wyjdzie jakaś wersja normalna to trzeba będzie porzucić serię do czasu wyjścia DVD.
Chyba Blu-Ray.
Dantalian no Shoka - z odcinka na odcinek coraz gorzej. Same pomysły na fabuły są dobre ale z realizacją zdecydowanie słabiej. Na początku myślałem, że umieszczenie akcji w miarę realistycznym świecie i określonym czasie jest fajnym pomysłem, ale z czasem powoduje to, że wszystkie wydarzenia z tego anime zaczynają kłuć w oczy sztucznością i nierealizmem. Odnosząc się jeszcze konkretnie do 3 odcinka, czy po I Wojnie Światowej ktoś jeszcze nazywał Amerykę nowym światem? Strasznie głupie mi się to wydało. Dalian, mimo, że jest to chyba pierwsze anime z tego typu charakterem jakie oglądałem, wydaje mi się strasznie sztampową i płaską postacią. 
I znowu to twoje narzekanie. Dalian to bardzo fajna bohaterka. Oglądałem wczoraj II odcinek i takie mam wnioski więc jak dla mnie nie ma sensu to co piszesz.
Jeśli nic się dramatycznie nie zmieni to po kolejnym odcinku drop.
No to rób drop i każdy będzie zadowolony.
Fajnie masz że seiyuu cię nie kręcą. Też bym pewnie tym rzucił gdyby tam grała jakaś drugoligowa panna, ale Sawashiro Miyuki nie popuszczę.
Dla mnie seiyuu to szczegół. Po pierwsze oceniam charakter bohaterki, potem jej wygląd, a na końcu jej głos.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2011, 02:14:31 pm wysłana przez anfan »

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2509 dnia: Sierpień 03, 2011, 05:03:12 pm »
Obejrzyjcie sobie Mawaru Penguindrum.
Miła, nietypowa odmiana po wszystkich szkolnych komediach. No i koncepcja dość ciekawa :)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2510 dnia: Sierpień 03, 2011, 05:04:38 pm »
Już ich namawiałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2511 dnia: Sierpień 03, 2011, 05:09:10 pm »
Obejrzyjcie sobie Mawaru Penguindrum.
Miła, nietypowa odmiana po wszystkich szkolnych komediach. No i koncepcja dość ciekawa :)
Bishounen, Super Deformed, Shoujo ? Wygląda na jakieś anime dla dziewczyn, a takie rzadkie są fajne.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8421

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2512 dnia: Sierpień 05, 2011, 02:10:10 pm »
No. 6 zaczyna się robić coraz bardziej miałki. Biorąc pod uwagę fakt że od początku nie powalał na kolana... Poza tym zaczyna mi to śmierdzieć jakimś shounen ai - obmacują się, tańczą ze sobą, jeden gra rolę kobiecą w przedstawieniu. Tak dalej pójdzie, to będzie kolejna seria mniej do śledzenia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2513 dnia: Sierpień 05, 2011, 04:57:57 pm »
Ta cenzura w Hidan no Aria jest okropna. Nie wiem jak ktokolwiek może oglądać anime z taką cenzurą.

Jednak do wersji BD jeszcze trochę muszę poczekać.

http://www.sankakucomplex.com/2011/07/29/who-needs-ishihara-when-anime-makers-are-this-useless/

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2514 dnia: Sierpień 05, 2011, 11:00:35 pm »
Już ich namawiałem.
Nie da się namówić, co?

Nie wiedzą co tracą ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2515 dnia: Sierpień 05, 2011, 11:10:49 pm »
Oj tak - to się robi z odcinka na odcinek coraz śmieszniejsze i jednocześnie coraz bardziej intrygujące. A OP i ED swoim niepokojącym brzmieniem ładują klimacior na maxa.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2516 dnia: Sierpień 06, 2011, 05:55:30 am »
Jak już mówiłem. Nie będzie cenzury, będzie oglądanie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2517 dnia: Sierpień 06, 2011, 07:06:56 am »
Czy te shiki to to http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7268 ?
Bo juz sam nie wiem.

Mawaru Penguindrum - zarzucam do mojej listy top do obejrzenia. zobaczymy co to będzie ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2518 dnia: Sierpień 06, 2011, 10:04:40 am »
Jak już mówiłem. Nie będzie cenzury, będzie oglądanie.
Skoro przez tyle odcinków nie było, to wątpię żeby nagle się teraz pojawiła. To nie seria tego typu, w której cokolwiek trzeba by było cenzurować.

Czwarte Dantalian wymiotło totalnie. ŚWIETNY ODCINEK. Mroczny, mocny, makabryczny jak cholera. Już poprzedni
Spoiler: pokaż
z roślinką pożerającą ludzi
był niezły, ale ten przebił go o dwie długości. Czyżby ta seria nareszcie schodziła na właściwe tory?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 12:24:11 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2519 dnia: Sierpień 06, 2011, 12:53:01 pm »
Czwarte Dantalian wymiotło totalnie. ŚWIETNY ODCINEK. Mroczny, mocny, makabryczny jak cholera.
To anime ma mieć tylko 12 odcinków. Ty jak zwykle oglądasz na bieżąco, a ja wolę poczekać na całość i wtedy ocenić.

Widać, że nie masz anime do oglądania skoro ciągle bierzesz się za nowości.  :) Polecałem ci coś fajnego na PW, ale widocznie ciebie nie interesowało.




 

anything