trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3510 dnia: Lipiec 23, 2015, 01:10:07 pm »
To Ovelord ma adaptację anime? Kurde dopiero co przeczytałem dostępne rozdziały mangi, zaraz lecę na anime. :D

A to Rokka no Yuusha, to czyste fantasy, czy jakiś mieszaniec z mmorgp czy czymś podobnym? Ostatnimi czasy sporo tego. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3511 dnia: Lipiec 23, 2015, 01:40:15 pm »
Czyste fantasy, adaptacja książki. Fajny setting - obecnie akcja dzieje się w takich ala inkaskich okolicach. Do tego jak na razie nie stwierdziłem innych ras, niż ludzie.

EDIT: w sumie to nie dam głowy za czystość tego fantasy, bo widziałem już masę anime, w których w trakcie zmieniało się to dość diametralnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 01:45:16 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3512 dnia: Lipiec 23, 2015, 05:49:31 pm »
Jestem po 3 tomach light novelki Overlord. Fajnie się to czyta, ale ilustracje są słabe lub bardzo niewyraźne. Anime jest w miarę wierne. Zwłaszcza tła i lokacje świetnie wykonali (są takie jak w opisach). No i NPC są świetne. Zwłaszcza Albedo. Ta potrafi rozbawić.


EDIT: w sumie to nie dam głowy za czystość tego fantasy, bo widziałem już masę anime, w których w trakcie zmieniało się to dość diametralnie.


Ja tak zaskoczyłem się przy mandze Shiro no Koukoku Monogatari. Niby fantasy, są rycerze, smoki i magia, a tu wyskakuje panienka z mieczem z ostrzami jak w pile łańcuchowej. A potem to już z górki - mechy, sztuczni ludzie, komputery i samochody.  :badgrin:

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3513 dnia: Lipiec 25, 2015, 02:01:25 pm »
Obejrzałem Overlorda i Rokka no Yuusha.
Overlord trzyma klimat mangi jak na razie i choć ma trochę sztuczne CG to i tak wygląda o niebo lepiej niż taki GATE. Przede wszystkim postacie wyglądają ciekawie, nie jak dzieci, a sam licz a raczej gracz ma fajne zakłopotanie i dezorientacje. :smile: No i Albedo jest super, ciekawiło mnie jak ją pokażą jako zakochaną ale wyszło wg mnie bardzo dobrze.
Chociaż brakuje mi trochę tych SD licza z mangi, fajnie wyglądała ta jego czacha jako okrąg z dwoma kropkami zamiast oczu i zygzakiem jako zęby. :biggrin:

A Rokka... jest chyba odkryciem sezonu, tak jak nie przepadam za Aztekami, czy Majami, tak 3 odcinki po prostu wchłonąłem. Kurcze może dlatego, że temat ludów pierwotnych Ameryk mało się pojawia w MiA, ale jakoś pasuje mi ten klimat w tym anime. Księżniczka z króliczymi uszami też jest fajna i co najciekawsze nie jest jakąś tam słodką idiotką. Jak nie spierdzielą czegoś, to będzie fajny animu, bo bohaterowie nareszcie chcą walczyć a nie jęczą i ryczą.
 
Trzymam kciuki za oba tytułu bo to mogą być naprawdę ciekawe serie.

BTW.
Jest już 5 sezon kucyków, nawet nie wiem kiedy oni to wypuścili... liczy to już ponad 100 odcinków. Zresztą Hasbro zrobiło fajny krok w stronę fanów i w setnym odcinku pokazali "życie" kucyków drugo/trzecioplanowych. Mało tego, sporo elementów wykorzystali na podstawie fanfików i innych rzeczy stworzonych przez fapdom na internetach.
Bronisy teraz pewnie siedzą i młócą poniacze w opór, a Hasbro nie nadąża z przeliczaniem hajsu. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2015, 02:06:01 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3514 dnia: Sierpień 12, 2015, 06:52:25 pm »
Shimoneta - klimatem zbliżona  do Seitokai Yakuindomo. Bardzo podobny rodzaj humoru. Poza tym seria celnie punktuje niektóre tendencje w japońskim społeczeństwie. Jak na razie bardzo na plus.

Próbowałem czytać a potem oglądać Prison School. I dziwne jak na mnie ale seria wydaje mi się zbyt wulgarna i naiwna za razem. Plus oczywiście cenzura w takim anime zupełnie uniemożliwia jego oglądanie. Drop.

W planie jeszcze Gangsta ale poczekam aż wyjdzie dvd.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 07:00:18 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3515 dnia: Sierpień 13, 2015, 08:33:58 pm »
Mnie kupiło Rokka no Yuusha tak, jak spodziewałem się kolejnej serii w stylu, banda bohaterów obca sobie na początku, zżywa się i pokonuje tego złego na końcu przygody, a tu zaskoczenie. Owszem, filar tej historii to 6 herosów pokonujących złego "króla demonów" (Majin). Ale to tylko ogólny zarys bowiem, jak na razie, mamy lekką historię kryminalno, detektywistyczną, z elementami magi i miecza. A wygląda że historia dopiero się rozwija i może mieć jeszcze kilka zakrętów, o ile nie nie całe skrzyżowanie. :biggrin:
Zresztą bohaterowie też są dość charakterystyczni z ciekawymi charakterami i historią, moją faworytką jest Fremy. :)
A to wszystko w ciekawym i raczej rzadko spotykanym klimacie Majów i Azteków.

No i zakochałem się w 3 endingu tej serii....ja chcę pełną wersję, teraz.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3516 dnia: Sierpień 17, 2015, 11:39:03 am »
Mamy kilka tytułów na tą jesień:



Zaciekawiło mnie nowe Utawarerumono, Asterisk i oczywiście One Punch man. Ciekawe jak będzie wyglądać ostateczna wersja listy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3517 dnia: Sierpień 17, 2015, 12:21:52 pm »
Nowe K, One Punch Man, nowy Utawarec, Owarimonogatari, nowe Noragami i to chyba wsio.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3518 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:10:14 pm »
Jak dla mnie sezon ogórkowy... Może dwa filmiki z Little Witch Academia i Girls und Panzer.
Względnie One Punch Man, chociaż jakoś podoba mi się forma mangowa. No cóż nie zawsze musi być coś ciekawego. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3519 dnia: Wrzesień 07, 2015, 04:01:06 pm »
Jest na co czekać: jak dla mnie na razie wygląda to świetnie

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3520 dnia: Wrzesień 07, 2015, 06:32:45 pm »
Ło. :3 Nie ukrywam, obawiałem się, że będzie wyglądało dużo gorzej.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3521 dnia: Wrzesień 08, 2015, 09:00:47 pm »
Zapowiada się naprawdę fantastycznie. :)

Offline Tiszka

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3522 dnia: Wrzesień 15, 2015, 11:37:50 pm »
Jak myślicie, będzie warto? Attack on Titan: Junior High Animacja wygląda nieźle, kreska, jak na tego typu anime, też, ale nie znam w ogóle mangi, więc nie wiem, czy nie zmarnuję czasu ;)
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3523 dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:29:33 am »
Już było kilka takich serii (np. odcinki specjalne Naruto i Fairy Tail) i mang (np. Hataraku Maou-sama czy Nanatzu no Taizai). Dla wielbicieli serii była to zabawny dodatek do serii. Dla innych kiepskie odcinki.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3524 dnia: Wrzesień 16, 2015, 04:47:29 pm »
Jak na razie na nowy sezon z pewniaków tylko druga seria Haikyuu. Mam nadzieję że zbyt dużo nowości nie będzie, muszę odpocząć po tym sezonie który był zdziebko pod tym względem... męczący
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything