Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 740548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3645 dnia: Marzec 26, 2018, 09:24:11 pm »
To jest w ogóle jakaś zakręcona sytuacja, bo tutaj prawie nie ma punktów wspólnych w zespołach, które tworzyły stare FLCL i nowe FLCL. Jest Sadamoto Yoshiyuki, który odpowiadał za projekty postaci i był bodajże jednym z ojców starego Gainaxu i jest soundtrack by The Pillows. A tak to chyba wszystko postawią na głowie. Włączając w to fakt, że nawet Director jest inny dla FLCL Alternative i FLCL Progressive.

Zupełnie nie wiem, czego się spodziewać, ale w sumie trzymam kciuki.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3646 dnia: Kwiecień 14, 2018, 07:27:52 pm »
Mirai nikki - początkowo wkręciło mnie, ale od pewnego momentu zaczęło słabnąc strasznie. W głównej mierze to zasługa dwójce głównych bohaterów. Ich głupota potęgowała się w zastraszającym tempie i nie mogłem tego zdzierżyć,  a zachowanie w ostatnich scenach Yukichiry to prawdziwa koronacja.
Spoiler: pokaż
Stając się bogiem siedział i patrzył na telefon nic nie robiąc przez 1000lat co więcej dodać?
Było by 7,5, a jest 6,5/10

Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai 1 i 2 - o dziwo przepłynęło to przeze mnie pomimo, że nie trawie piszczących 12-latek w majtkowym wydaniu. Jednak to była tak zjadliwa wersja, że chwila nie uwagi i byłem po 2 sezonach. Pomyślałem, że jednak można zrobić tak żeby człowiek nie czuł się jak krypto pedofil.

Overlord - kolejny temat przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości na stałe jak SAO i Log horizon. Jednak nadal sprawiało mi frajdę. Na początku lekkie obawy czy nie spalą sprawy, ale nie.

Overlord II sobie odpuściłem, bo wątek z lizardmenami nie był imo ciekawy. Potem pewnie wrócę, jak Sebas Tian otrzyma więcej czasu ekranowego.

Z tym się zgodzę miałem wrażenie, że to fillery. Trochę nie pasowało też mi zachowanie Momona w drugim sezonie z tym zabijaniem lekką ręką.
9/10

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3647 dnia: Kwiecień 14, 2018, 11:03:54 pm »
Z Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai najmilej wspominam odcinki specjalne z Kuroneko w roli głównej. Chyba najlepszy element tego anime.

Widziałem pierwszy odcinek Sword Art Online Alternative - Gun Gale Online. Jest to historia poboczne o 3 arcu Sword Art Online. Pewna licealistka jest strasznie wysoka i ma na tym punkcie kompleksy. Więc zaczyna grać w VRMMO aby mieć niską postać. Tak trafia do Gun Gale Online i zaczyna swoją przygodę w tym świecie (a przynajmniej tak było w light novel).
 Pierwszy odcinek prezentował nam rozgrywki z mistrzostw i poza strzelaninami nic w nim nie ma. Dopiero od następnego odcinka nastąpi zarys fabuły prezentacja postaci i wprowadzenie. Animacja ładne, ale puki co nic więcej nie można o tym powiedzieć. Na pewno obejrzę z 2 odcinki. Seria wydaje zapychaczem przed pojawieniem się 3 sezonu oryginalnej serii.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3648 dnia: Kwiecień 18, 2018, 12:29:14 pm »
Akurat SAO Alternative jest na podstawie spin-off'u, więc czy zapychacz, to bym nie powiedział, bo to samodzielna seria. Bohaterowie są fajni, odwzorowanie broni i ogólnie taktyki na przyzwoitym poziomie, animacja na wysokim poziomie. Do tego budżet też wydaje się wyższy niż to, czym się traktuje zapychacze. Dlatego daję szansę i będę oglądał, jako jeden z dwóch tytułów z tego sezonu.
Za to 3go sezonu SAO to kijem nie tknę z dziesięciu metrów, bo to będzie to zakichane Alicization Arc, gdzie autor z historii na jeden tom zrobił lanie wody na tomów chyba już dziesięć. Brr.

Drugim tytułem, z tego sezonu, który mam zamiar śledzić, to Full Metal Panic! Invisible Victory. FMP jak to FMP, kto lubi serię, ten pewnie będzie oglądał : )


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3649 dnia: Sierpień 09, 2018, 03:26:33 pm »
Od długiego czasu nie oglądam już anime (choć teraz zacząłem Tonegawę, czyli spin-off Kaijiego), ale to na pewno obejrzę:

W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć anime z tak piękną kreską.

9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3650 dnia: Sierpień 24, 2018, 03:37:36 pm »
Natknąłem się na zwiastun anime Kumo Desu ga, Nani Ka? (podstawie light novel wydawanej pod tytułem  So I'm a Spider, So What?). Jest to anime o tym jak w pewnej klasie dochodzi do tajemniczej eksplozji (spowodowanej walką bohatera i króla demonów w innym świecie). Cała klasa odradza się w innym świecie jako ludzie, elfy i wampiry. Z wyjątkiem jednej uczennicy odrodzonej jako potwór w lochu. I od chwili narodzin musi walczyć o życie i pożywienie. A wszystko wypełnione jej przemyśleniami i komentarzami. 


Manga i LN są zabawne i pełne nawiązań do gier i mang, ale anime wygląda kiepsko. Zwłaszcza animacja tego smoka. Chyba nie warto.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3651 dnia: Wrzesień 24, 2019, 06:00:26 pm »
https://www.livechart.me/fall-2019/all

Ale grubaśny sezon! Nie dość, że miło zobaczyć, że wraca Psycho Pass 3, to jeszcze - co najważniejsze - powraca jedno z najfajniejszych anime świata: CHIHAYAFURU. Mega podjarka!

 

anything