Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 28, 2007, 08:35:07 am »
Widziałem pierwszy epek i pod względem animacji zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Zobaczymy jak będzie dalej. Mam jednak wrażenie, że będzie sztampowo do bólu zębów. Już wepchnięcie tego dzieciaka w pierwszym epku ostro mnie zirytowało (te wątki komediowe z nią były żałosne a nie śmieszne).

ps. temat będzie można założyć, jak będzie więcej epków a najlepiej całość (choć niekoniecznie).

Offline Konował

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 28, 2007, 08:38:03 am »
Drugi ep lepiej zapowiada się od pierwszego, już na początku Lady się pojawia ^^
btw nowy odcinek DMC co tydzień wychodzi ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Qraq

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 06, 2007, 07:36:37 pm »
Polećcie mi coś nowego i dobrego. Ostatnią serią jaką ogladałem było zdaje się Samurai Champloo i Elfen Lied, więc znacie już moje pojecie nowości :)
O typy prosze tych, co to niejedno już widzieli i odróźniają totalny chłam od zwykłego chłamu, jakim to podobno są ostatnie produkcje.
żadnych romansideł. najlepiej kryminał/sf
screeny mile widziane

do dzieła!

a, Black Lagoon już widziałem, nie całe, bo głupie to

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 06, 2007, 07:43:19 pm »
http://forum.azunime.net/viewtopic.php?t=581

A od siebie dodam, że naprawdę warto. Seria ma już chyba 12 epków i ciągle trzyma najwyższy poziom. Epki ukazują się gdzieś co tydzień.

Offline Qraq

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 06, 2007, 07:53:43 pm »
Dzięki! zainteresowało mnie :)

Tak wogóle, pomoże mi ktoś odświerzyć wspomnienia i pozyczy swoją kolekcję oryginalych odcinków Slayers? Te wstrętne pirackie torrenty mają po 28 giga

Offline Shalaya

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 28, 2007, 02:44:39 pm »
Miałam szczęście dostać w swoje ręce Ergo Proxy. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze. Kreska nie banalna, muzyka też ciekawie dobrana no i fabuła. Po 5-ciu pierwszych odcinkach  pojawia się mnóstwo pytań, które zachęcają do oglądania tej serii. Osobiście nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.
Coś więcej dla zainteresowanych:

O anime
http://anime-gate.pl/modules.php?name=NaszeAnime&id=39

Podstawowy Słownik EP (również dołączony do DVD)
http://anime-gate.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=45[/b]


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 29, 2007, 12:07:41 pm »
Hmm, to jest przegląd nowości - czegoś, co dopiero się ukazuje, a nie czegoś, co jest nowe dla Ciebie ;)

Zombie Loan.

Mam mieszane uczucia - kiczowate do bólu, fanservice dla płci pięknej w dużych ilościach, ale... fajnie sie to ogląda :) Bohaterowie (jak już się przegryziemy przez kicz) są całkiem fajni i ciekawi, sceny walki (poza tym że tandetnie stylizowane) też miejscami robią wrażenie... Anime pełne przeciwstawieństw. Nie wiem czy to efekt przypadkowy czy zamierzony, ale wyszło widowiskowo i całkiem znośnie. No i z odcinka na odcinek robi się ciekawiej, bo anime i mroczne i miejscami okrutne i komediowe i parodystyczne i.... ostatnio zabiło mnie sceną yuri (na szczęście tylko sceną) xD Czekam na dalsze epki :)

Za to Devil May Cry sobie odpuszczam. Ładne toto, ale kiczowate, z totalnie przegiętymi scenami walki (które nie wpasowują się jakoś imo w konwencje tego anime) i najnormalniej nudne. Do tego całkowicie przewidywalne, bohaterowie to psychologiczne dechy, a humor drętwy.

Offline arkilon

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 30, 2007, 02:36:43 pm »
hmm, cóż, siedzę w robocie i mam dużo wolnego czasu...

"a nie mówiła mamusia co by nie trzymać przeterminowanego jedzenia w lodówce" (czy jakoś tak) - by Richie

a mowa o: Potemayo
Jak narazie widziałem 3 epy. Humor...cóż, specyficzny? saa... Ale jedno można powiedzieć, seiyu tytułowej postaci naprawdę wczuła się w postać a wyniki są rozumialne międzynarodowo  :lol:  (hunia hunia hunia, shiaaaaa! - zobaczycie zrozumiecie). Momentami tak głupie, że żuchwa zaczyna latać przy napadach niepohamowanego śmiechu - dobre po ciężkim dniu pracy.  ;)
az na wozie, raz w nawozie

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 17, 2007, 07:54:55 am »
Zwolnienie lekarskie ma jedną zaletę - większość obowiązków mnie omija, a sam mogę leżeć i oglądać anime (wreszcie). Więc zabrałem się za trochę nowości:

ICE.... szmira. Świat, w którym wyginęli faceci, dziwna społeczność kobiet (strasznie pompatyczna, pełna póz i narzuconych zachowań) a do tego tajemniczy wróg i tajemnicze ICE. Może gdyby grafika była lepsza, to wytrzymałbym dłużej przy tym. Niestety wygląda to tak, jakby producentów zbudzono po długiej hibernacji i kazano coś stworzyć. Kreska imo fatalna, projekty sprzętu też paskudne (choć mechy od biedy ujdą).A wszystko to polane wielkimi słowami, groźnymi minami i drętwymi walkami.
Nie przetrwałem pierwszego epka nawet. 2/10

Baccano!... dawno nie widziałem czegoś tak dobrego! Może to świeżość konwencji tak na mnie podziałała. Otóż akcja dzieje się w ~1930 w USA. Gangi, mafie, rewolwery, wielkie napady, hazard i piękne kobiety. Postacie są wręcz niesamowite, strasznie wyraziste i charakterystyczne, fabuła wydaje się ostro zakręcona. Ale to nie wszystko. Historię jest opowiada w iście gazetowym stylu. I nic dziwnego - narratorami początkowo są wydawca największej gazety i jego następczyni. A dlaczego zainteresowali się tą historią? Bo pojawiają się w niej nieśmiertelni...
Bardzo ładna kreska i animacja. Naprawdę przyjemnie się ogląda - masa pastelowych barw, bardzo szybka kamera, wspominane przeze mnie już specyficzne ujęcia.
Sporo wątków komediowych, ale też sporo brutalności i krwi.
Czekam z niecierpliwością na następne epki. 8+/10

Mushi Uta... Tak, nawet ja oglądam shouneny ;) Bo to shounen pierwszej klasy: bardzo ładny, bardzo dynamiczny, o dziwo nie jest przegadany, czasami zdarzają się niedorzeczności. Miejscami nawet jest dość poważny.
A historia opowiada o hostach,  nosicielach tajemniczych insektów, które żywią się snami dając w zamian różne moce. Gdy host zapomni w końcu swoje sny - ginie.
Głównym bohaterem jest chłopak walczący dla państwowej agencji zajmującej się neutralizacją hostów.
Fajnie się to ogląda, serio. Jestem na 6 epku i mi się nie znudziło :) 6/10

Mononoke.... wtf!?!? Takiej shizy dawno nie widziałem... stop. Takiej shizy nigdy nie widziałem. Dead leaves się przy tym chowa. Choć historia prosta jak budowa cepa, to przedstawiona w sposób, który albo odrzuci Was od monitorów, albo powali na kolana :) Trudno cokolwiek powiedzieć o tym anime. Opowiada o wojowniku polującym na tytułowe Mononoke - rodzaj duchów. I to chyba wszystko, bo resztę trzeba zobaczyć, by wyrobić sobie jakieś zdanie :) Polecam spróbować choć pierwszy epek.

Offline Hollow

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 17, 2007, 01:13:28 pm »
Ostatnio z nowości obejrzałem sobie Doujin Work . Anime opowiada o dziewczynie o imieniu Nejimi, która wpadła na pomysł aby zarobić fortunę jako rysowniczka mang. Ma tylko kilka drobnych problemów: nie umie rysować, nie wie co rysować,ani jak to sprzedać (gdy pokazała swoje pierwsze dzieło koleżance i oczekiwała pochwały usłyszała tylko "Gratuluje. To bardzo dobry papier"). Proste, śmieszne i nie najgorzej się ogląda.
7/10

Offline Michaelius

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 17, 2007, 04:19:55 pm »
Ja ostatnio znalazlem calkiem szalona komedyjke ;)

Sayonara Zetsubou Sensei - ktora opowiada historie pewnego nauczyciela cierpiacego na depresje, ktoremu ciagle ktos przeszkadza popelnic samobojstwo i jego klasy pelnej dziewczyn o wszystkich mozliwych schorzeniach i odchylach psychicznych i jednej niepoprawnej optymistki , ktora wszystko przeinacza na pozytywne ;) Do tego masa gierek slownych w imionach postaci i nabijania sie ze wspolczesnej kultury i swiata.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:49:00 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Baccano!... dawno nie widziałem czegoś tak dobrego! Może to świeżość konwencji tak na mnie podziałała. Otóż akcja dzieje się w ~1930 w USA. Gangi, mafie, rewolwery, wielkie napady, hazard i piękne kobiety.


Czytam początek tego opisu i myślę sobie "może wreszcie coś dla mnie". W końcu historie sensacyjne, zwłaszcza osadzone w latach 30.-50. to to, co lubię najbardziej. Niestety, oczywiście potem pojawiła się informacja o niewytłumaczalnych zjawiskach (czyli Ci nieśmiertelni) plus obejrzałam fotki na sieci. Zamiast pięknych kobiet i gangsterów są jakieś dzieciaki z fioletowymi włosami (Gunslinger Girl 2?)  :?  Czy Japończycy naprawdę już nie wydadzą dobrego sensacyjnego, realistycznego  anime? Czy te czasy minęły bezpowrotnie?

Offline Skrzydlaty

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:05:30 pm »
Cytat: "Louise"
Czy Japończycy naprawdę już nie wydadzą dobrego sensacyjnego, realistycznego  anime? Czy te czasy minęły bezpowrotnie?


Huh, Death Note?

Offline Konował

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:11:51 pm »
DN realistyczne ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:12:52 pm »
Cytat: "Skrzydlaty"
Huh, Death Note?


Miało być realistyczne. A DN chyba nie jest.

To ja raczej poproszę coś w stylu Zamieci, Felon'a, Gotham Central bądź też Better Living Through Crime.
Był Golgo13 i CF, ale to stare dzieje.

 

anything