Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 749070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:32:14 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Oglądał.

Ta seria jest stara jak świat :) Klimat mystery, ale raczej dla młodszej widowni.

Oglądałeś, ale chyba nie tą wersję. Ta zdecydowanie nie jest dla młodszej widowni. Pozwolę sobie zacytować głównego tłumacza Shinsen-Subs:
Cytat: "Cyprene"
The original version, as you'll see when you watch the episode, is not suitable for children. Basically, imagine you’re watching the original Scooby-Doo, and finding out that Fred was a serial ax murderer, and that Daphne had a heroin addiction.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:37:11 pm »
Widziałem dwa pierwsze epki nowej serii - one były zdecydowanie dla dzieci. Jak potem, to nie wiem, ale seria sama w sobie mnie nie zachwyciła.

Offline Bere

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 24, 2008, 09:30:28 pm »
Tak przy okazji- ostrzegam przez Rosario to Vampire, patetyczne ecchi nie mające nic do zaoferowania. Nie tykać.

Offline Abi-san

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 24, 2008, 09:41:04 pm »
Cytat: "Bere"
Tak przy okazji- ostrzegam przez Rosario to Vampire, patetyczne ecchi nie mające nic do zaoferowania. Nie tykać.


Muszę przyznać, że manga jest lepsza i o dziwo  mniej ecchi niż anime ale faktycznie początku rewelacyjnego nie ma. Jednak z rozdziału na rozdział naprawdę się rozkręca, pytanie tylko czy anime również się rozkręci i a) skończy na 20-paru odcinkach z wymuszonym przez liczbę odcinków zakończeniem czy też b) rozciągnie się w tasiemiec typu Bleach, D.Gray-man czy nie daj boże Naruto gdyż manga nie jest zamknięta. BTW niedługo pojawi się kolejne anime oparte na mandze publikowanej w Shounen Jump, będzie to tym razem To-Love-Ru, klimaty troszkę podobne ale z większym ładunkiem ecchi i z kosmitami zamiast "legendarnych" potworów.

EDIT

Żeby nie mnożyć postów chciałbym zwrócić uwagę na remake niesamowicie kiedyś popularnej w Polsce serii jaką był Yattaman czy jak kto woli Yatterman. Nie powiem, żeby była to rewelacyjna seria o nie ale godna polecenia z dwóch powodów. Pierwszy dotyczy ludzi którzy tak jak ja na tej serii się wychowali, gdyż niesie za sobą sporą dawkę wspomnień (brakuje tylko włoskiego dubbingu z wersji puszczanej na Polonii 1). Drugi powód to możliwość zobaczenia przez młodszych fanów "jak to drzewiej anime robili".

Mnie osobiście rozbawiła scena z pierwszego odcinka i pierwszego wybuchu w którym Miss Dronio traci górną cześć garderoby lecz zostaje uratowana przez Tonzlera, który swą wielką łapą zasłania jej wdzięki. Całe zdarzenie kwituje z nutką nostalgii w głosie Boyakki stwierdzeniem, "Wiecie co, w starej serii by je po prostu pokazali..."  :lol: Czy wspomniałem może, iż głosów użyczają ci sami seiyu co w oryginale ? Ech, aż mi się łezka w kąciku oka zakręciła.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline Bere

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 24, 2008, 10:28:29 pm »
Cytat: "Abi-san"
Muszę przyznać, że manga jest lepsza i o dziwo mniej ecchi niż anime ale faktycznie początku rewelacyjnego nie ma. Jednak z rozdziału na rozdział naprawdę się rozkręca, pytanie tylko czy anime również się rozkręci i a) skończy na 20-paru odcinkach z wymuszonym przez liczbę odcinków zakończeniem czy też b) rozciągnie się w tasiemiec typu Bleach, D.Gray-man czy nie daj boże Naruto gdyż manga nie jest zamknięta.


Mogę dać drugą szansę w postaci kilku następnych epów, jednak potencjału tu nie widać żadnego.

Offline Abi-san

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 25, 2008, 08:44:58 am »
Cytat: "Bere"
Mogę dać drugą szansę w postaci kilku następnych epów, jednak potencjału tu nie widać żadnego.


Napisałem tego posta nie po to by dać serii drugą szansę ale by dać jakąkolwiek i nie stawiać jej na przegranej pozycji w oczach ludzi którzy serii w ogóle nie widzieli. To tylko moje prywatne zdanie i nie musisz się z nim zgadzać chociaż jak to się mówi tylko świnia nie zmienia zdania  ;) .

Tak przy okazji nie rozumiem podejścia z "potencjałem" danej serii, jak to już wielokrotnie zaznaczano przy każdej okazji anime jest kierowane do różnych widzów. Tak jak już wspomniałem jest to manga/ anime z nurtu shounen czyli z założenia skierowane głównie do nastoletnich chłopców (co nie znaczy, że tylko do nich), więc w miarę łatwe, przyjemne  i okraszone mniej lub bardziej erotycznymi akcentami. Są ludzie, którzy z chęcią sobie taką serię obejrzą ale są też ludzie, którzy już po pierwszym odcinku stwierdzą, że to dziecinada niewarta uwagi. Nie można stawiać wszystkich tytułów na równi, i oceniać jedną miarą... Ja bym raczej napisał :
"Moim zdaniem seria niewarta uwagi ale jak ktoś lubi takie proste historyjki to MOŻE mu się spodobać.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 25, 2008, 04:41:52 pm »
Cytat: "Abi-san"
Tak jak już wspomniałem jest to manga/ anime z nurtu shounen czyli z założenia skierowane głównie do nastoletnich chłopców

To może w takim razie uściślijmy - do maksymalnie... hm, 14letnich chłopców. Wydaje mi się że statystyczny szesnastolatek może już być RosarioxVampire porządnie znudzony.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Abi-san

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 25, 2008, 06:31:34 pm »
Cytat: "richie"
To może w takim razie uściślijmy - do maksymalnie... hm, 14letnich chłopców. Wydaje mi się że statystyczny szesnastolatek może już być RosarioxVampire porządnie znudzony.


Mój wiek to to 14x2 plus coś jeszcze i nie czuję się serią znudzony, czy to znaczy, że jestem dziecinny ?? Nie spodziewam się po Rosario jakichś wielkich rzeczy, tylko łatwej i lekkiej rozrywki i to właśnie dostaję.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 25, 2008, 08:33:54 pm »
Cytat: "Abi-san"
Mój wiek to to 14x2 plus coś jeszcze i nie czuję się serią znudzony, czy to znaczy, że jestem dziecinny ??

A kiedy to powiedziałem? Zawsze tak wszystko na klatę przyjmujesz? Mowa była do jakiej grupy to anime jest skierowane, ja uważam że do maksymalnie 14latków. A że od czasu do czasu rykoszetem trafi w osobę spoza grupy docelowej - to się zdarza. Żeby nie być gołosłownym, ja na ten przykład latek mam 14x2 plus coś jeszcze i wciąż oglądam Shugo Chara - ale nic nie zmienia faktu że to typowe anime dla nastoletnich dziewczynek.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Abi-san

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 25, 2008, 08:54:11 pm »
:lol:  wreszcie się z czymś zgodziliśmy, mi też nie wiedzieć czemu spodobało się Shugo Chara. Natomiast jeżeli chodzi o wiek to sam właśnie sobie zaprzeczyłeś, klasyfikacja wiekowa to rzecz bardzo iluzoryczna, i stwierdzenie , że seria może się znudzić osobom starszym niż docelowy odbiorca jest równie trafne jak stwierdzenie, że anime nieważne jakie to tylko i wyłącznie głupie bajeczki dla dzieci bo to kreskówka a one są tylko dla dzieci.
a już znam te wasz obserwacje, podłączycie mnie do prądu i będziecie patrzeć jak się wychylam...

Offline Bere

Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:57:13 pm »
Cytat: "Abi-san"
Cytat: "Bere"
Mogę dać drugą szansę w postaci kilku następnych epów, jednak potencjału tu nie widać żadnego.


Napisałem tego posta nie po to by dać serii drugą szansę ale by dać jakąkolwiek i nie stawiać jej na przegranej pozycji w oczach ludzi którzy serii w ogóle nie widzieli. To tylko moje prywatne zdanie i nie musisz się z nim zgadzać chociaż jak to się mówi tylko świnia nie zmienia zdania  ;) .

Tak przy okazji nie rozumiem podejścia z "potencjałem" danej serii, jak to już wielokrotnie zaznaczano przy każdej okazji anime jest kierowane do różnych widzów. Tak jak już wspomniałem jest to manga/ anime z nurtu shounen czyli z założenia skierowane głównie do nastoletnich chłopców (co nie znaczy, że tylko do nich), więc w miarę łatwe, przyjemne  i okraszone mniej lub bardziej erotycznymi akcentami. Są ludzie, którzy z chęcią sobie taką serię obejrzą ale są też ludzie, którzy już po pierwszym odcinku stwierdzą, że to dziecinada niewarta uwagi. Nie można stawiać wszystkich tytułów na równi, i oceniać jedną miarą... Ja bym raczej napisał :
"Moim zdaniem seria niewarta uwagi ale jak ktoś lubi takie proste historyjki to MOŻE mu się spodobać.


Pisałem to nie jako recenzent do anonimowych czytelników, a jako ktoś kto zna mniej-więcej gusta tutejszych stałych bywalców, i jakoś ciężko mi wymyślić kogokolwiek z tego forum kto uznałby, osądzając po tych pierwszych dwóch epach, serię za wartą obejrzenia. A jeśli do kogoś trafiają takie tytuły to i tak obejrzy- mój post, z wydźwiękiem pozytywnym czy negatywnym, niczego w tej materii nie zmieni.

Swoją drogą trochę ciężko się nawet przy tym pośmiać czy rozluźnić, chyba że w towarzystwie*- inaczej pojawia się jedynie jeden wielki *sweat*. Na ogół oglądam z kimś, w tym wypadku jednak sam, nie będę przecież dziewczyn zmuszał do oglądania jakiegoś ecchi... W takim układzie anime skazane na porażkę. Choć, jak zapowiadałem, obejrzę jeszcze z 1-2 epy, z czystej ciekawości czy coś z tak oczywistym wydźwiękiem może jeszcze rozwinąć skrzydła.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 25, 2008, 11:21:36 pm »
Cytat: "Abi-san"
Natomiast jeżeli chodzi o wiek to sam właśnie sobie zaprzeczyłeś

Niby w którym momencie? Wyjątki tylko potwierdzają regułę. Owszem, dzisiejsze anime stały się bardziej rozmyte, to już nie to samo jak w starych dobrych czasach gdy widziałeś zestaw typu magiczna czarodziejka z gadającą przytulanką lub pojawiał się na ekranie jakiś mech to wszystko było od razu jasne: co to za anime i dla kogo przeznaczone. I owszem, bywają anime wysoce "niezdefiniowane" lub z targetem docelowym tak rozmytym że na trzeźwo tego nie rozbierosz, ale RosarioxVampire? Daruj.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 26, 2008, 05:47:53 am »
Cytat: "richie"
gdy widziałeś zestaw typu magiczna czarodziejka z gadającą przytulanką

Czy słodka wampirzyca z gadającym makabrycznym pokemonem też się do tego zaliczała? :)
BP, NMSP
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 26, 2008, 02:53:23 pm »
Cytat: "cpt. Misumaru Tenchi"
Cytat: "richie"
gdy widziałeś zestaw typu magiczna czarodziejka z gadającą przytulanką

Czy słodka wampirzyca z gadającym makabrycznym pokemonem też się do tego zaliczała? :)
BP, NMSP

Sam sobie odpowiedz - dla ułatwienia pozaznaczałem hinty :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 26, 2008, 06:11:29 pm »
Oczywiście żarciłem sobie, ale pomyśl tak na spokojnie: pamiętasz co Miyu wyczyniała w serii TV? Myślę że od biedy można by ją było podciągnąć pod magical girls.
Loli time is anytime and anytime is loli time.