Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 15, 2008, 01:38:23 am »
I kolejna porcja.

Bus Gamer - spotkałem się już z nieprzychylnymi opiniami dotyczącymi tego tytułu, jednak mnie wciągnął od samego początku. Mroczna gra, trzech tajemniczych graczy z ponurą przeszłością, trochę brutalnej akcji. Szkoda że mają być tylko trzy odcinki. Póki co nie wiem czemu tak mało - nie chciało mi się szukać informacji. :P

Kyouran Kazoku Nikki - oh my god, a myślałem że większego gniota niż Kanokon już nie będzie w tym sezonie. Myliłem się... Główną bohaterkę należy zastrzelić na początku pierwszego odcinka - ma być zabawna z tą swoją paplaniną, a jest wkur... denerwująca na maxa. Anime to generalnie aspiruje do miana komedii, ale jest przy tym tak debilnie głupie że szkoda gadać. Special A czy Zettai Karen Children to przy nim błahostki. Odradzam, zdecydowanie odradzam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 15, 2008, 07:01:45 am »
Bus Gamer to adaptacja jednotomowej mangi Kazui Minekury. I całe szczęście, że tylko 3 epy, nie zdążą ich naładować jakimiś dzikimi fillerami (vide: anime Saiyuki). Po pierwszym epie wrażenia dość pozytywne, zobaczymy co będzie dalej.

Kurenai szczerze mówiąc pierwszy ep nie wciągnął mnie specjalnie. Dostanie szansę żeby się rozkręcić jeszcze przez dwa epy, albo poczekam na wasze późniejsze opinie ;)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 15, 2008, 12:24:56 pm »
Hmm - jeśli pierwszy cię nie wciągnął, to śmiem wątpić czy dalej coś sie zmieni. Ja z miejsca chciałem drugi zapuszczać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 15, 2008, 12:55:10 pm »
Ja tak samo ;D I teraz wyczekuję z niecierpliwością trzeciego.

To co najbardziej ujęło mnie w Kurenai to niesamowicie realistyczne zachowanie tej dziewczynki i ogólnie postaci. I świetny klimat - z jednej strony mroczny, ale w jakiś dziwny sposób złagodzony, tak, że ten ciężki klimat widzi się, ale nie odczuwa. Przynajmniej ja to tak odbieram. Imo, bardzo fajne połączenie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 15, 2008, 01:11:13 pm »
Mnie się strasznie podoba ta powolna przemiana z małej arystokratki w zwyczajną dziewczynkę. A co do klimatu - mimo wszystko coś ciężkiego wisi w powietrzu. Sam główny bohater to jedna wielka chodząca tajemnica - zwróć uwagę na te jego problemy z ręką. Tajemnicza jest praca którą wykonuje, tajemniczy są zleceniodawcy. A ja wprost kocham tajemnice.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 15, 2008, 01:38:01 pm »
Spoooro tego w tym sezonie. Żeby nie odpowiadać sam sobie, przerabiam starego posta.

Penguin no Mondai - kolejna miniaturka, tym razem o pingwinie, który nazywa sie Beckham. :) Głupawe, ale nawet zabawne.

Crystal Blaze - prywatny detektyw i jego wesoła kompania w akcji. Wygląda na to że wplątali się w jakąś totalnie dziwną sprawę. Będzie akcja i tajemnica. Póki co nie zachwyciło mnie jakoś specjalnie. Tytuł do bliższego zbadania.

Amatsuki - podróż w czasie do starożytnej Japonii. Będą potwory, zapewne walki z nimi oraz różnego typu dramaty. Może komuś się spodoba, ale ja się przy tym doskonale wyspałem. Nawet nie będę badał drugiego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 06:51:36 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:03:00 pm »
muah.... Vampire Knight. W połowie szczęka mi opadła, mózg się wyłączył i potem było z górki. Scena, w której bisz sie najpierw rozebrał, zeby seksownie podyszeć w wyniku angsta - bezcenna. Podręcznikowe dialogi z dzieła klasy "jak zrobić grę o biszach, żeby dziewczyny sikały po nogach", nadęte kwestie wypowiadanie w przestrzeń beznamiętnym głosem... nie, ja to musze oglądać dalej. Dawno sie tak nie odmóżdżyłam - taki śmiertelnie poważny Ouran z tego, że można tylko się zachwycić albo przegonić kijem.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:18:02 pm »
Deshou? :D Ubaw po pachy i to za darmochę ;)

Zostając w klimatach: Neo Angelique Abyss - nie mam bladego pojęcia o czym to. Zdążyłam obejrzeć dosłownie trzy minuty pierwszego epa. I od razu przy pierwszej scenie odruchowe skojarzenie: "osz... powtórka z Saint Beast*?!". Tak, mam zamiar to sprawdzić. Ale nie wiem kiedy, na razie się boję :P

* kto nie wie o co chodzi, ten szczęściarz. Wystarczy powiedzieć, że porównanie do SB komplementem nie jest :] Więcej powiem może jak obejrzę cały ep, jeżeli zdołam...
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 17, 2008, 07:34:01 pm »
Himitsu - The Revelation - Specjalny oddział policji zajmuje się extraktowaniem pamięci ofiar zabójstw, aby na ich podstawie odnaleźć mordercę. Oczywiście pojawia się pytanie o moralność takiego czynu... Zapowiada się całkiem spoko. Tylko nie wiedzieć czemu jakoś mi tak shounen ai zapachniało... Pożyjemy, zobaczymy.

Monochrome Factor - przenaczenie, tajemnicze potwory i nie mniej tajmniczy biszyk z warkoczem. Zresztą ogólnie sporo tu biszyków. Albo jestem dziś za bardzo podejrzliwy, albo mam zły dzień i naprawdę wynajduję pozycje niekonieczne dla mnie przeznaczone...

Zenryoku Usagi - kolejna miniaturka, tym razem o gromadzie królików pracujących na budowie, które wszystko starają się robić "at it's best". Dziwne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2008, 08:36:02 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 17, 2008, 10:13:52 pm »
Soul Eater,
Pierwszy odcinek bardzo dobry. Świetna oprawa graficzna, ciekawe postacie. Zwłaszcza księżyc zapada w pamięć, mnie skojarzył sie z tym na tarczach goblinów w Warhammerze FB. Z kolei scenografia przypomina mi filmy Burton'a, ale nie dam głowy że inni będą mieli takie same skojarzenie ;). Na ocenianie fabuły za wcześnie, mangi (jeżeli taka powstała) nie czytałem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 17, 2008, 10:19:56 pm »
SE są już odcinki dwa.
To całkiem inne anime niż dotąd oglądałem. Chodzi mi o samą kreskę, historię... nie no .. w ogóle wszystko takie jakieś inne ... i nawet się podoba :)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 17, 2008, 10:34:33 pm »
Fakt,dzisiaj wyszedł 2nd z ang sub ale nie zdążyłem obejrzeć jeszcze :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 18, 2008, 04:06:06 pm »
Ni Juu Mensou no Musume - złodziej-dżentelmen i młoda dziedziczka rodowej fortuny w akcji. Czy tylko ja widzę tu pewnie nawiązania do legendarnego Lupina III...? Anyway, zapowiada się ciekawie. Kawałek dobrej, trzymającej w napięciu akcji, do tego przyjemne designy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2008, 04:16:46 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Domino76

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 18, 2008, 07:00:17 pm »
Właśnie obejrzało mi się pierwszy ep "Nabari no Ou" (nie wiem, czy ktoś już o tej serii nie pisał). Pierwsze skojarzenia, jeszcze na ciepło:
OMG, depresyjny młody bisz (z angstem i zapieczętowaną w swym wiotkim ciele super-potężną mocą) i przystojny dorosły bisz (założę się, że również z angstem, choć może bez super mocy), który przysięga go chronić przed tajemniczymi wojownikami ninja... fabułą i kreską pachnie to Loveless'em... W pierwszym odcinku poznajemy głównego, nieletniego bohatera i 2 innych ważnych męskich protagonistów, w drugim epie ma do nich dołączyć dziewczyna, co znakomicie daje nam do zrozumienia, że płeć piękna tutaj będzie na dalszym planie. Zresztą ilość hintów ("sensei, to boli...") jest doprawdy powalająca  :badgrin:. Podsumowując - coś dla miłośniczek wiotkich, angstowatych biszów (oraz pewnych sugestii o relacji typu seme-uke między bohaterami), czyli pozycja, której Szyszki nie powinny pominąć  8).
Phoca vitulina :)

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 19, 2008, 08:09:38 pm »
Ja widziałem już dwa odcinki tego anime.
Takie inne co nie?
W każdym razie obojętność głównego bohatera zabija...
albo jego naiwność...
a te jego słodkie oczy...
"iada senseeeeeei" - jak w jakimś yaoi...

 

anything