Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 748024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 14, 2008, 02:46:54 pm »
A obejrzał ktoś Mahō Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora ?
Jestem pod sporym wrażeniem grafiki. Najprawdopodobniej użyto tutaj zdjęć krajobrazu... nie potrafię sobie wyobrazić tak ładnej grafiki. Zaczynam oglądać i zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest kinówka. Bardzo starane wykonanie. Ogólnie kreska sposób prowadzenia fabuły czy raczej klimat przypomina "the girl who leap through the time". Wydaje się jakby cały odcinek toczył się powoli, swoim tokiem, ale to nie znaczy, że nudzi. Najpewniej oglądanie kilku odcinków naraz mogłoby znudzić ale takie pojedyncze dawki to miła odmiana od innych bardziej żywych animców.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 14, 2008, 03:54:30 pm »
Owszem, to są zdjęcia. Na początku trochę raził mnie kontrast pomiędzy "żywymi" obrazami a animowanymi postaciami, ale szybciutko przestałem zwracać na to uwagę. A co do fabuły - jak na razie lekko przynudza. Piszesz że obejrzenie kilku odcinków pod rząd mogłoby znudzić, ale pojedyncze dawki są w porządku. A ja przypomnę Kanona i równie leniwe prowadzenie fabuły, jednak mimo to następny odcinek włączał się sam i nie było problemu przy tzw. masówce.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 16, 2008, 03:35:47 pm »
Czy w Mieczy Nieśmiertelnego główny bohater ma swastykę na plecach ? Czy w polskiej wersji mangi ocenzurowali to ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2008, 05:38:02 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 16, 2008, 05:52:03 pm »
Ano ma swastykę. Też mnie to zastanawiało. Nigdy mnie nie interesowało jaką symbolikę ma swastyka tak w ogóle. Ale anime niezłe. Opening śweitny. To co nam zaserwowali w odcinku takie sobie. Mam nadzieje, że się jeszcze rozwinie ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 16, 2008, 08:54:51 pm »
Swastykę to hitlerowcy zapożyczyli więc to nie musi mieć nic wspólnego akurat z tym ustrojem.

A anime ssie - za dużo stylizowanych scen, jakiś dziwnych pseudo artystycznych ujęć i innego szajsu. Daruję sobie oglądanie.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 16, 2008, 09:09:08 pm »
Swastyka pierwotnie pochodzi z Indii i symbolizuje równość czterech stron świata. W mandze One piece Ace też ma swastykę na plecach. Dopiero w anime przerobili ją na krzyż.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 16, 2008, 09:32:30 pm »
W naruto też przerobili znak podobny do swastyki na czole jednego z bohaterów na x.

Pierwszy odcinek nieśmiertelnego oglądałem na przewijaniu i nie odrzucił mnie, pewnie obejrzę tą serię.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 16, 2008, 10:21:02 pm »
hmmm mnie na wykładach z historii sztuki uczono że swastyka pochodzi ze starożytnego egiptu, i jest atrybutem trzymanym w ręku jednego z bóstw, jedyny szkopuł taki, że wcale tam nie była kwadratowa a wpisana w okrąg, a druga rzecz to już bardziej wiadoma, od rzymskiego fasci - rózga, razem z faszyzmem, ale to akurat moje ględzenie o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy.

w wielu mangach widzieliście ludzkie szkielety ?
Under Northern Skies

Offline Knurek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 17, 2008, 03:40:53 pm »
Ano ma swastykę. Też mnie to zastanawiało. Nigdy mnie nie interesowało jaką symbolikę ma swastyka tak w ogóle.

Ja tylko dodam, że główny bohater BotI nazywa się Manji, a takie kanji 卍 się czyta zupełnym przypadkiem manji.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 20, 2008, 11:24:10 am »
World Destruction - fantasy dla dzieci. Wygląda jak na podstawie jakiegoś rpga typu Angel online.
Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo - spodziewałem się więcej po tym tytule: ciekawych spraw kryminalnych, jakiś bardziej rozbudowanych postaci, ale nic z tego. Seria po pierwszym epku zdaje się przeciętna, ale dam jej jeszcze szanse.
Koihime Musou - kolejne głupie fantasy na podstawie ero-gierki. Jak komuś podobało się Prism Ark to pewnie ten tytuł też się spodoba. Reszta powinna omijać to szerokim łukiem.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 20, 2008, 02:16:18 pm »
Nogizaka Haruka no Himitsu - kolejna szkolna komedia romantyczna. Główny bohater Yūto Ayase nie ma żadnych zainteresowań i do tego siostrę-darmozjada na karku, która dzień w dzień upija się z jego nauczycielką ze szkoły, a na niego zrzuca wszystkie obowiązki domowe. Do tego nie jest zainteresowany żadnymi dziewczynami więc jego kolega ciągle marudzi mu o jakimś anime. Przez przypadek odkrywa pewien sekret najpopularniejszej dziewczyny w szkole co prowadzi do sporego zamieszania. Kreska przypomina trochę Clannada (niestety chyba tylko to). Po pierwszym odcinku raczej mam mieszane uczucia więc z oceną poczekam na kolejne odcinki.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 21, 2008, 04:12:57 pm »
Nogizaka Haruka no Himitsu

A tutaj ciekawostka jeśli ktoś jeszcze nie zdążył zauważyć...


Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #327 dnia: Lipiec 21, 2008, 04:43:41 pm »
A wiecie może skąd taki swojski akcent?

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #328 dnia: Lipiec 21, 2008, 05:45:03 pm »
W pierwszym odcinku takie akcenty były tylko w openingu. Poza pijaną nauczycielką w bieliźnie dobierającą się do swojego ucznia nie było żadnych ecchi sytuacji.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 21, 2008, 06:22:13 pm »
Hmm, popatrz jeszcze raz na ten screen :D

 

anything