Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 747413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 21, 2008, 09:28:04 pm »
Tak się producenci w openingu bawią. Oprócz języków znanych i uznawanych za międzynarodowe jest kilka cokolwiek egzotycznych więc... polski też się załapał ;p Aha, i są jeszcze przynajmniej ze dwa cut'y gdzie po polsku można poczytać ale ten mi się jakoś najbardziej rzucił w oczy (ciekawe dlaczego :D)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 28, 2008, 07:03:18 am »
Natsume Yuujinchou - już 3 epki i jestem zachwycony - bardzo sympatyczna seria. Spokojny klimat, fajne postacie, ładna kreska bez bajerów - idealne do odpoczynku, gdy człowiek chce się wyciszyć.

Ultraviolet:Code 044 - ale się przejechałem na tym tytule. Spodziewałem się (sam nie wiem dlaczego) czegoś na kształt pierwszego Underworld'a (przynajmniej pod względem dynamiki i narracji). Wytrzymałem do połowy odcinka  i sobie darowałem - wszystko mnie tam drażniło: kreska stylizowana na na staroć, takie same ujęcia (jak ze starego teledysku - kadr dzielony na trzy części na których jest wyświetlane to samo, ale z kilku sekundowym opóźnieniem, albo na jednej części kadru jest pokazana część ruchu, na drugim dalsza część itp), pretensjonalne postacie (design, zachowanie, wszystko!), sztampowa fabuła, nieciekawa choreografia walk. Może komuś takie "retro" przypadnie do gustu, ale ja uciekam.

A Sekirei to kolejne anime dla frustratów, którym nic w życiu nie wyszło (no sex, no education, no money). Przeczytałem kilka tomów mangi z rozpędu (przekartkowując i czytając jeden dialog na dziesięć stron - nic nie straciłem z fabuły!), gdzie goły biust na biuście wszystko przesłaniał, i rozumiem, że to może się komuś spodobać, ale w anime to wszystko jest ocenzurowane >_> Tak więc totalnie nie ma komu tą serię polecić.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 07:14:52 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 28, 2008, 11:07:35 am »
Kara no Kyoukai - w trzecim epizodzie pojawia się kolejna osoba o nadprzyrodzonych zdolnościach, która morduje młodych ludzi, których coś łączy. To anime wciąga mnie coraz bardziej  ;-) Trochę denerwujące jest, że w pierwszym odcinku są wydarzenia współczesne, drugi jest retrospekcją, w trzecim znów powrót do teraźniejszości a w czwartym ma być znowu retrospekcja.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 28, 2008, 12:55:40 pm »
Batman: Gotham Knight

6 krótkich odcinków dobrze zrealizowanych. Historie są ciekawe i miło się je ogląda. Świetna przystawka przed daniem głównym jakim niewątpliwie jest film The Dark Knight. Postać Bruce wygląda inaczej w niektórych częściach, w 6 OVA wydał mi się w stylu amerykańskich super-herosów, w innych np. gdy uczył się umiejętności fakirów bardziej przypominał postaci z m&a co wyszło mu na dobre.

Serię polecam, nie jest to nic wielkiego, trwa około 1h15min ale jest to produkt dopracowany któremu warto poświecić czas.

Zaczynam  Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, kolejne anime o samurajach, rozgrywające się mniej więcej w tych samych czasach co ostatni samuraj (tutaj również są np działka Gatlinga dopiero wchodzące na rynek). Pierwsze odcinki zachęcają do obejrzenia kolejnych.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 28, 2008, 02:07:45 pm »
Ja i Wilk mamy identyczne gusta widzę. W sumie on napisał za nas dwóch "nic ująć może najwyżej nie co więcej ponarzekać".
UV - dropped
Sekirei -mimo tego, że nie podobają mi się przerysowane piersi obejrzę to dalej aż totalnie mnie odrzuci(np. tak jak Air Gear).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 29, 2008, 08:07:45 am »
Kara no Kyoukai (...)

Mnie też coraz bardziej wciąga; z odcinku na docinek coraz lepszy klimat, który w połączeniu ze świetną kreską i animacją tworzy piorunującą mieszankę :) Marzy mi się dorwać to na blue-ray.

A z rzeczy, na które czekam z nadzieją na coś fajnego, można wymienić:
Tytania; liczę na jakieś dobre hard sf,
Michiko to Hatchin; nie wiem na co liczę ;) pewnie skończy się na pierwszym epku, ale mam nadzieję się mylić,
Resident Evil: Degeneration; hmm, hmm :)
Trigun the Movie; to nie potrzebuje komentarza :D
Afro Samurai: Resurrection; OAVki wybitnie mi się podobały więc z chęcią oglądnę kontynuację.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 29, 2008, 11:19:46 am »
Podobał mi się 2 film z aktorami Resident Evil (RE2 Zagłada). 1 i 3 były słabe.
Mam nadzieję że twórcy anime nie wezmą przykłady z tych którzy Devil May Cry zrobili słabą serią mając do dyspozycji wręcz genialną grę.

Kolejne przygody Afro Samuraia napewno zobaczę, takie pojedynki cieszą oko, przy nich fabuła nie jest ważna ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 29, 2008, 12:42:40 pm »
Bym zapomniał: Chaos;Head - mystery, sf, horror, na podstawie wysoko ocenianej VN.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 29, 2008, 01:46:52 pm »
Podobał mi się 2 film z aktorami Resident Evil (RE2 Zagłada). 1 i 3 były słabe. .
Jeżeli mowa o tym o czym ja myślę to się nie zgodzę... RE1 było najlepsze (miało klimat) a RE 2 i 3 to zwykłą sieka IMO

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 29, 2008, 02:21:19 pm »
Według mnie żaden z filmów RE nie miał klimatu gry, po prostu niemożliwością jest przeniesienie tego napięcia do filmu. Rozwałka w RE2 najbardziej mi się spodobała dlatego najmilej wspominam ten film.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 29, 2008, 02:24:37 pm »
A wg mnie to nie jest temat do rozmowy o filmach RE

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 29, 2008, 06:12:12 pm »
Cytuj
Bym zapomniał: Chaos;Head - mystery, sf, horror, na podstawie wysoko ocenianej VN.
Ech nie dość wam jeszcze moe moe dziewczynek, których otacza krew i dziwne zjawiska ^^' ? Są schematy, które mimo powielania wciąż można oglądać. Małe słodkie dziewczynki, krew i psychoza to nich nie należą.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 29, 2008, 06:40:33 pm »
Bo widzisz, ja takie rzeczy baaaardzo rzadko oglądam, a mroczne klimaty jak Kara no Kyoukai (vide 3 epek z utaplaną w krwi laską) wybitnie lubię. Wątpię, by Chaos;Head to było coś ala Kara no Kyoukai, ale z chęcią dam mu szanse. Jak będzie czymś na kształt EL to wyciepię w cholerę i tyle :)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpień 28, 2008, 04:47:33 pm »
Detroit Metal City - młody, nieśmiały (itp itd) chłopaczyna przyjeżdża ze swojej wsi studiować w Tokyo, po cichu marząc o tym aby założyć "trendy pop group" i zrobić w nim karierę. I tu zdziwko, gdyż trzeba przyznać że mu się to udało... ekhm,w pewnym sensie...:D
Nie chcę napisać nic więcej żeby nie zepsuć zabawy, ale oglądając pierwsze dwa odcinki tego anime umierałem naprawdę długo i boleśnie ze śmiechu. Odsłuchanie tego samego kawałka piosenki, śpiewanego w cudownie skrajnej aranżacji oraz wymowie tekstu równocześnie to jest coś, czego się nie da opisać słowami, to jest coś co trzeba koniecznie samemu przeżyć :)

Uwaga techniczna - seria zaplanowana jest na 26 trzynastominutowych OAVek, ukazały się na razie tylko pierwsze dwie + tzw. special. Przy czym special to niestety jest.. wycinka na żywca fragmentów z pierwszych dwóch odcinków, innymi słowy polecam zacząć oglądanie od odcinków, a speciala można dla zasady zaliczyć potem (nie oglądając go nic się nie traci, naprawdę)

ps. ...i nie proście mnie żebym coś wam powiedział na do widzenia po francusku ;)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpień 31, 2008, 06:06:38 am »
seconded!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything