Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 04, 2008, 07:09:13 pm »
Clannad jak Clannad. A co do op'a to wizualnie bardziej podobał mi się z pierwszej serii, ale piosenka zdecydowanie lepsza w After Story

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 04, 2008, 07:28:23 pm »
Ja osobiście muzycznie nie potrafię ich wystopniować. Gdyby kazano mi wybierać, miałbym spory problem. Każdy ma swoje mocne strony. Pierwszy jest szybki, rytmiczny i ma fantastyczną sekcję smyczkową. Drugi ma to genialne piano i świetną melodykę refrenu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 05, 2008, 12:24:10 am »
Nowy Rosario+Vampire jest tragiczny. Fabuła nie trzyma się kupy, kreska bardziej niedbała, potwornie naciągane, jedynie muzykę da się znieść. Jestem zły. To anime zawsze było bezsensu, a teraz jest tak tragicznie, że zastanawiam się czy jednak będę to oglądał.
Casshier Sins - próbwałem przebrnąć przez pierwszy odcinek... nie dałem rady, nie pasuje mi ani kreska ani muzyka ani pomysł.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 05, 2008, 02:56:54 am »
Nowy Rosario+Vampire jest tragiczny. Fabuła nie trzyma się kupy, kreska bardziej niedbała, potwornie naciągane, jedynie muzykę da się znieść. Jestem zły. To anime zawsze było bezsensu, a teraz jest tak tragicznie, że zastanawiam się czy jednak będę to oglądał.
Owszem już I sezon był beznadziejnie głupi, ale ten I odcinek II sezonu jest jeszcze dużo gorszy aż dziwię się że to możliwe. Już nie zostawili nawet minimum sensu. Po prostu poniżej dna poziom. I nie wiem kreska podobna, może trochę gorsza ale przecież powinna być lepsza skoro II sezon.

Offline fazimodo

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 05, 2008, 06:36:25 pm »
Myśle, że przed oglądaniem Casshern Sins powinno się obejrzeć film, aby zrozumieć o co w anime chodzi(chyba, przy filmie zasnąłem po 20minutach, ale na początku Luna jescze żyje, a w Sinsach już nie, więc pewnie jest to kontynuacja).
A kreska taka stylizowana na stare anime, jakieś Saint Seyia czy inne Załogi G, w sumie nie kłuje w oczy, no może oprócz tego kostiumu super bohatera...

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 06, 2008, 09:45:20 pm »
Tales of The Abyss - fantasy w ładnej grafice ze zdziecinniałym głównym bohaterem. Naprawdę nie da się wiele powiedzieć o tym anime po pierwszym odcinku nic ponad, że jest średniawe. Nie odrzuca ale specjalnie mnie nie przyciąga. Ja tam czekam na drugi Tower of Duraga w 2009r. Daje opowieściom kolejną szansę i może zdoła mnie do siebie przekonać. Ocena pierwszego wrażenia: 3.5/6

Kyou_no_Go_no_Ni - kiepska grafika, kiepska muzyka, kiepska fabuła - nuuuuudne. Nie przebrnąłem nawet przez ten pierwszy odcinek. Jak dal mnie nic zachęcająco. Drop. 2/6

Kannagi - dziwne to to. Nie jakieś specjalnie porywające. Kolejne średnie anime, któremu dam jeszcze szanse. Zostawiam w folderze głównym będzie oczekiwać na werdykt po 2 odcinku. 3.5/6

To Aru Majutsu no Index - początek genialny, pierwsze kilka minut zaciekawiło mnie mocno. Reszta odcinka nudnawa, końcówka trzymająca w napięciu. Zobaczymy jak będzie rozwijać się dalej. 4/6


Jak na razie sezon jesienny wydaje się słabiutki. Na razie stworzyłem foldery tylko dla dwóch anime: Akane-iro ni Somaru Saka i Clannad After story, co w porównaniu z letnim wysypem(około 14 serii oglądałem) kiepski wynik. Na pewno zastanowię się jeszcze nad To Aru Majutsu no Index, Kannagi, Taless of the Abyss - to czy dla nich powstanie nowy folder dowiem się po obejrzeniu dwóch odcinków kolejnych. Rosario jest u mnie na granicy Dropa. Jedynie sentyment to 1 sezonu każe mi dać mu szansę.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 06, 2008, 11:15:34 pm »
Tales of The Abyss - fantasy w ładnej grafice ze zdziecinniałym głównym bohaterem. Naprawdę nie da się wiele powiedzieć o tym anime po pierwszym odcinku nic ponad, że jest średniawe. Nie odrzuca ale specjalnie mnie nie przyciąga. Ja tam czekam na drugi Tower of Duraga w 2009r. Daje opowieściom kolejną szansę i może zdoła mnie do siebie przekonać. Ocena pierwszego wrażenia: 3.5/6

W Tales of the Abyss fascynujące jest to, że coś tak kompletnie pozbawiony chociażby krzty oryginalności potrafi tak wciągnąć (a potem wychodzi, że każda postać ma nawet nie drugie tylko trzecie dno i się okazuje że te 80 godzin gry tak jakoś minęło jak z bicza strzelił i człowiekowi najbardziej szkoda... a nie, bo jeszcze Miranda mnie zabije :D).

Wyszły angielskie suby do pierwszego odcinka, tak przy okazji. Shitsenów jeszcze nie widziałem, Osu! są na poziomie (trochę błędów tu i tam, ale nie do wyłapania bez znajomości gry), Bobu44/Weib nie polecam (oba używają tego samego tłumaczenia i oba nie są jakoś szczególnie dobre).
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 06, 2008, 11:19:09 pm »
Ech, gdybym to mógł wybierać tak jak nie mogę... Pooglądam te, które mi ruszą. Niestety rozdziałki wyższe niż DVD (854x480) w H264 tną u mnie niemiłosiernie. Za słaby komp. :sad:
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 06, 2008, 11:28:25 pm »
Ech, gdybym to mógł wybierać tak jak nie mogę... Pooglądam te, które mi ruszą. Niestety rozdziałki wyższe niż DVD (854x480) w H264 tną u mnie niemiłosiernie. Za słaby komp. :sad:

Wszystkie 3 mają wersję SD. I bogu dzięki
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 06, 2008, 11:33:33 pm »
Proc może i słaby, ale monitor (poczciwy stary IBM) całkiem nieźle się trzyma. Do tego mam dobry wzrok. :D A tak poważnie - czyżbym nie ja jeden miewał takie problemy z najnowszymi seriami...?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 06, 2008, 11:39:18 pm »
Proc może i słaby, ale monitor (poczciwy stary IBM) całkiem nieźle się trzyma. Do tego mam dobry wzrok. :D A tak poważnie - czyżbym nie ja jeden miewał takie problemy z najnowszymi seriami...?

Problemy to są tylko jak się człowiek zamierzy na luksusy w rodzaju 720p.
mplayer.exe -fs -framedrop ciut pomaga, ale to i tak tylko lizanie loda przez szybkę.

BTW, zauważył ktoś poza mną inicjatywę Horrendous-Raw? Wspaniałe RAWy w rozdzielczości 320x180. Aż się człowiekowi VIVy przypominają.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 06, 2008, 11:51:13 pm »
Problemy to są tylko jak się człowiek zamierzy na luksusy w rodzaju 720p.
Czy ja wiem czy takie luxusy... Pomalutku zaczyna to już być standardem. Coraz więcej rzeczy w tym wychodzi, a za niedługo chyba zrezygnują w ogóle z SD.
No ale fakt faktem - jeśli to nie jest H264 720p albo rip z HDTV (1440x1080) to poniżej tej granicy wszystko ładnie fruwa.

Cytuj
BTW, zauważył ktoś poza mną inicjatywę Horrendous-Raw? Wspaniałe RAWy w rozdzielczości 320x180. Aż się człowiekowi VIVy przypominają.
Przebóg, nie! Nie było chyba gorszego formatu niż to badziewie. Do dziś mam trzy odcinki Nuku-Nuku zgrywane na VHS właśnie z VIVO. I aż się boję teraz do nich wracać...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 07, 2008, 01:05:05 am »
Sub Shitsenów obejrzany, i jak bardzo bym tej grupy nie lubił, tak jest to zdecydowanie najlepsze tłumaczenie.
Wszystkie błędy z subów Osu! poza jednym, naprawdę maleńkim nie występują, sama składnia i szyk zdania dużo lepsze (oczywiście wiadomo, niektóre kwestie lepiej brzmią tu, niektóre lepiej tam, ale ogólnie Shitsen górą), tylko typesettera bym zabił za literę g w czcionce.
No nic, mam nadzieję że się nie wykruszą po 6 epie.

I nie mogę się 3 odcinka doczekać. Będzie Asch i o kilkaset procent mniej Cheagli. :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 07, 2008, 03:28:36 am »
Zapowiada mi się pracowity sezon. Właśnie obkukałem trochę nowości. Kannagi - Nagi jest słodziutka, definitywnie będę oglądał. Toradora - Taiga zapowiada się na całkiem fajną laseczkę. Hyakko - może i głupie, ale coś w tym jednak jest. Akane-iro ni Somaru Saka - jakże mógłbym odpuścić animca z taką ilością zettai ryouiki. Wszystko to mało ambitne? Guzik mnie to obchodzi, grunt że jest czym oko nacieszyć. Między innymi właśnie po to oglądam anime: coby sobie popatrzeć na kawaii dzierlatki. Zatem już cztery serie do śledzenia, a jeszcze kilka nowych przede mną...
BTW, ogląda ktoś może Time of Eve? Pierwszy mnie zaciekawił, drugi spowodował obsuw szczęki, trzeci pewnie sprawi że zaliczę glebę. Polecam sprawdzić samemu, bo chyba zapowiada się ambitniejszy kawałek kina.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 07, 2008, 07:49:57 am »
A tak poważnie - czyżbym nie ja jeden miewał takie problemy z najnowszymi seriami...

Też tak mam :) W subedicie nie da się wówczas tego oglądać, ale przy bestplayerze już jest lepiej. 1280x720 to staram się omijać, często rmvb oglądam jak znajdę.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything