Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 07, 2008, 07:58:30 am »
1280x720 H.264 chodzą bez problemu. Jedynie full HD nie pójdzie płynnie.
A mam słaby komputer bo zaledwie Athlon 64 2,2 Ghz

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 07, 2008, 09:25:34 am »
JA mam nawet ripy Blue Ray'a w 1900coś na 1080 i chodzi płynnie... problemy są dopiero przy edycji a Premierze na loseless'owych kodekach itp... choć ostatnio ogólnie mam z tym jakieś problemy bo .avi które wcześniej spokojnie edytowałem bez żadnych "lagów" teraz mi lagują... na razie mogą być 2 przyczyny skopany HD (dziś chyba oddam na gwarancje... tylko jeszcze kilka rzeczy muszę na DVD zgrać) albo grafika (uszkodzone chłodzenie być może że spadła jej wydajność). Ogólnie mam Core Quad 3.2 GHz 2Gb Ram i GeForce 7300GT plus 2 dyski z czego jeden właśnie skopany...
Zazwyczaj wszytsko co się da załatwiam w jak najwyższej rozdziałce z przyczyn technicznych... (łatwa praca na materiale np ew zoomy itp w AMV będą ładne bez specjalnej utraty jakości)

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 07, 2008, 10:35:42 am »
JA mam nawet ripy Blue Ray'a w 1900coś na 1080 i chodzi płynnie...Ogólnie mam Core Quad 3.2 GHz
Wyspa przestań wreszcie pisać bzdury ty kłamco.
http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Core2_Extreme_S775_dual_core_64_bit_/katalog,kat,4847/

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #393 dnia: Październik 07, 2008, 11:15:40 am »
khem, overclocking, to naprawdę nie problem. No ale chyba nie byłbyś sobą gdybyś nie obrzucił kogoś wyzwiskiem gdy tylko powie o czymś co wykracza za Twój malutki horyzont.

ps. a może najnormalniej się pomylił i dał 3.2 zamiast 2.3? Ale lepiej zwyzywać, co?
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 11:26:37 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #394 dnia: Październik 07, 2008, 11:41:50 am »
Wyspa przestań wreszcie pisać bzdury ty kłamco.
http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Core2_Extreme_S775_dual_core_64_bit_/katalog,kat,4847/
Geez. Jest jak wilk mówił... -.- tyle że 2.4 a 3.2 to walnąłem z przyzwyczajenia bo wcześniej taki miałem tyle że z tych starszych pentiumów :P
Zresztą jeden pies jak dla mnie... niby coś tam w kompach grzebie, co trzeba to umiem zrobić, rozkręcania się nie boję ale szkoda mi czasu na śledzenie sprzętu nowości itp więc mogę się pomylić od czasu do czasu... A tego proca to wyrwałem przez przypadek od znajomego co sklep prowadzi po cenie prawie jak za Dual.
EDIT
Coby Offtopu kompletnego nie było
Clannad
IMO dobry początek i ładny Op (muzyczka grafika mniej), Ending też lepszy w mojej opinii  (wcześniejsze Dango mi nie przypadło ;))
Co do jakości serii trzyma poprzedni poziom... filmu nie widziałem więc nie wiem co i jak dla mnie będzie ciekawie...
Lucky Star OVA
Słyszałem gdzieniegdzie iż nic nie wnosi do serii... ale przecież to Lucky Star... śmieszne sytuacje dialogi wyrywki z życia bohaterek o to chodzi i IMO dobrze to wyszło... (szczególnie część o Kagami xD). Nie widziałbym sensu w prowadzeniu fabuły w OVA serii która ogólnie miała jej jak na lekarstwo... Graficznie mi się podoba... klimat i cała reszta typowa dla LS...
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 11:53:05 am wysłana przez wyspa »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #395 dnia: Październik 07, 2008, 07:01:29 pm »
tak zupełnie na marginesie - wszystkie mądre posty powyżej pisał mój chłop, który jest śmierdzącym leniem i nie chce mu się przelogowywać.

Noli, w przeciwieństwie do WSZYSTKICH anime, gdzie główny bohater jest irytujacym smarkaczem tutaj ma to dokładne uzasadnienie - przede wszystkim jego pamięć zaczyna się od 7 roku życia, po tym, jak został porwany przez Malkuth, a od tego czasu gnojek nigdy nie wyszedł poza rezydencję, a wszyscy trzęsą się nad nim jak nad zepsutym jajem. Też byś był taki upierdliwy. Poza tym - jako że ŻADNA z postaci nie jest tym, na kogo wygląda na początku... i to nie na takiej prostej zasadzie "bo on ma angsta tylko go ukrywa", oj, nie... Miodem tej opowieści jest to, ze wciaga powoli, a nie jak większość dzisiejszych serii, którym dobre pomysły kończą się w okolicy trzeciego odcinka, a w pierwszy ładują połowę budzetu, bo inaczej sie nie sprzeda.
Świat, w którym ludzkie życie dyktowane jest przez kawałek kamienia brzmi może nieciekawie (ah, ileż razy widzieliśmy proroctwo, które się spełnia i bohaterów, którzy z nim walczą). Bohaterowie żywcem wyciagnięci z typowego shounena, aż się niedobrze robi (mały krzykacz, dziewczyna, cool-type, przystojniak drugoplanowy, jakiś pluszak...). Fabuła jakaś dziwna, naciągana i nieciekawa.

A ja siedzę i rechoczę złośliwie, bo wiem, co się stanie za chwilę i jak ludzie będą na szybko "dozałatwiać" sobie kolejne odcinki. Jak nagle gra zrobi się popularna. Bo to nie jest ładne fantasy, gdzie ci dobrzy są dobrzy, a giną tylko ci, którzy na to zasługują. Będzie brud, krew i zdrada. Będzie niemożliwa miłość i nienawiść aż do kości.

a te 3.5 to będę Ci, noli, wypominać do końca życia.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 07, 2008, 07:16:08 pm »
wyspa, i tak jesteś kłamcą ;)

Po pierwszych epkach (i mandze):

Ga-Rei Zero - włączam i... wtf!? czy ja na pewno to czytałem? Dobra, zapomnijmy o mandze (a szkoda, bo bardzo dobra). Anime samo w sobie 3+/4-. Razi mocno nieudolne 3D (grzech w tych czasach), ale jest sporo fajnych rzeczy, bo i animacja ładna, i kreska, akcja dynamiczna (choć niektóre sceny ciut sztuczne), jak ludzie machają mieczami to jest krew itp. Dodatkowo pierwszy epek zostawia widza nieźle skołowanego tak, że drugi epkek oglądnę z czystej ciekawości.
Nie mam pojęcia dlaczego zrezygnowano z fabuły mangi - szło ją spokojnie przerobić dobre anime przy odrobinie inwencji zjadliwe i dla starszego widza.

MSN - Shiroki Tsubasa Ala Abla - pierwszy odcinek bardzo przyjemny; idą mniej więcej za mangą i jak gdzieś w las nie pójdą, to będzie super, bo brakuje mi dobrego shounena bitewnego w klimacie fantasy, z fajną kreską, a pozbawionego jakiś skrajnych debilizmów.

Kurogane no Linebarrels - mechy w wydaniu NGE, ale bez tego psychologiczno-mitologicznego klimatu. I jak na razie bez znienawidzonych przez mnie wybrańców losu etc. Zamiast tego mamy konflikt na skalę świata i trochę polityki, ale jak to się skończy to nie wiem. Mam nadzieję, że wątek mystery (roboty) zostanie jakoś sensownie rozwinięty i zakończony, bo jak na razie jest bardzo fajnie prowadzony. Niestety zmienili sporo w stosunku do mangi gdzie bohater był pewnym siebie sukinkotem i ostro pojechali z chronologią dodają kilka wyssanych z palca wątków o fanservisowej wartości :/ Fuk...

To Aru Majutsu no Index - nic nadzwyczajnego lub oryginalnego (jak i manga), ale kawałek dobrego i lekkiego shounena z tego będzie. Można oglądać jako zapychacz, a może komuś bardziej się spodoba.

Tales of the Abyss - jak Szysz prawi, choć ja znam tytuł z mangi a nie gry. Kawał dobrego fantasy, z fajnymi bohaterami i fabułą. A dodatkowo kreska całkiem ładna.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 08:12:58 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 07, 2008, 07:21:07 pm »
Jest już drugi odcinek abyssa od shinsesnów więc obejrzę i zobaczę ;]

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 07, 2008, 07:40:57 pm »
:P ostrzegam, drugi epek też może być nudny - w końcu w grze to jest jakaś druga godzina, to dopiero sam czubeczek fabuły. Jest latajacy wkurzający pikacz, ale na szczęście główny bohater nie trawi go żywiołowo i pikaczowi sie od czasu do czasu oberwie. Dobry pikacz to zbity pikacz, hje. Ale pojawi się Jade, który jest świetną postacią, no i zacznie się wreszcie jakaś akcja poza "no, to tak wygląda nasz świat". Trzeci odcinek zapowiada się przesmacznie, muahahahaha.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 07, 2008, 07:59:55 pm »
A są tam jakieś fajne loli, niekoniecznie tsundere? W ostateczności mogą też być nieco starsze dziewuszki, ale musowo kawaii. To by się świetnie wpisało w ten sezon - już pięć serii mam zamiar oglądać tylko dla panienek.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #400 dnia: Październik 07, 2008, 08:13:10 pm »
A są tam jakieś fajne loli, niekoniecznie tsundere? W ostateczności mogą też być nieco starsze dziewuszki, ale musowo kawaii. To by się świetnie wpisało w ten sezon - już pięć serii mam zamiar oglądać tylko dla panienek.

Tu masz trzy w rosnącym gradiencie moe (i malejącym gradiencie loli):





:D
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 08:17:19 pm wysłana przez Szyszka »
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 07, 2008, 08:18:12 pm »
Tenchi, oglądnij sobie Macademi WAsshoi :D

Offline nolifesking

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 07, 2008, 10:41:07 pm »
Dla mnie Wilku to ma odstraszającą nazwę. Sam zerkne jutro.

Natomiast Polecam wam Kurshitsuji - zrobiło na mnie wrażenie. Kreska niczym z Nabari no Ou, ale za to fabuła genialna. Ciekawe jak to się rozwinie dalej. Ocena pierwszego wrażenia 5(!!)/6 ;]

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #403 dnia: Październik 07, 2008, 10:51:50 pm »
Tenchi, oglądnij sobie Macademi WAsshoi :D
Już widziałem. Niebieskowłosa panienka (Suzuno...?) wymiata.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #404 dnia: Październik 08, 2008, 05:30:12 am »
Z ciekawości, z jakich powodów macie problemy z 720p ? Nie trolluję tym razem, srsly.
Aha i Talesa zapewne obejrzę, tak żeby było już bardziej na temat.