Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #405 dnia: Październik 08, 2008, 05:45:36 am »
Z prozaicznych. AMD 1,3 giga. Nie gryzie H264 wyżej rozdziałki DVD (854x480), ani HDTV (1440x1080). Wszystko inne fruwa bez najmniejszych problemów, nawet XVIDy uspcale'owane do 1024x768. Ale H264 to częściowo za wysokie progi póki co.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 05:49:03 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #406 dnia: Październik 08, 2008, 06:22:47 am »
Dla mnie Wilku to ma odstraszającą nazwę. Sam zerkne jutro.

Dla mnie to w całości było (i jest!) odstraszające. Nie zmienia to faktu, że nieźle uśmiałem się przy pierwszym epku i sięgnę po drugi :)


A co do rozdzielczości HDTV to jeden z powodów dla których wymieniłem jakiś czas temu kompa. Cholery dostawałem jak w wyższych rozdzielczościach komp mi nie wyrabiał.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #407 dnia: Październik 08, 2008, 06:38:33 am »
A co do rozdzielczości HDTV to jeden z powodów dla których wymieniłem jakiś czas temu kompa. Cholery dostawałem jak w wyższych rozdzielczościach komp mi nie wyrabiał.
Lubię mój zestawik. Kumplowi od którego go kupiłem służył ładnych kilka latek, u mnie bezproblemowo chodzi już drugi rok (nie licząc wymiany wiatraków, no ale to konieczność). Jednak ta cholera, o której piszesz, pomalutku i mnie zaczyna brać, więc chyba niestety trza będzie za pewien czas postarać się o jakiś upgrade.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #408 dnia: Październik 08, 2008, 07:45:56 am »
Eh, jak na razie nie widzę wśród ostatnio wypuszczonych serii czegoś, co naprawdę by mnie zaciekawiło. Sporo zawiedzionych nadziei; kilka fajnych serii, ale to jakoś nie to. Trza poczekać na Chäos;HEAd.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #409 dnia: Październik 08, 2008, 07:59:41 am »
Lubię mój zestawik. Kumplowi od którego go kupiłem służył ładnych kilka latek, u mnie bezproblemowo chodzi już drugi rok (nie licząc wymiany wiatraków, no ale to konieczność). Jednak ta cholera, o której piszesz, pomalutku i mnie zaczyna brać, więc chyba niestety trza będzie za pewien czas postarać się o jakiś upgrade.
Za płynność filmów odpowiada procesor więc jeśli nie masz antycznego gniazda na płycie głównej to przynajmniej go zmień.
Wiesz ile kosztuje procesor (2700 MHz) na którym ci pójdą wszystkie filmy HD 264 ? Tylko 136 zł.

Offline Kainti

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #410 dnia: Październik 08, 2008, 09:47:23 am »
Jak ma AMD 1,3, to ma socket A, na ktore nie ma procesora ktory kiedykolwiek odtworzy 1080p ( nawet jednordzeniowe 2700 nie da rady, u mnie aktualnie na amdx2 2.78 ma troche czkawke, zalezy od filmu ). Moglby szukac uzywanych athlonow XP okolo 2000+ lub szybszych, powinny przy odpowiednich ustawieniach odtworzyc 720p, jednak kupowac ich sie zupelnie nie oplaca (kosztuja wiecej niz dwa razy szybsze odpowiedniki na nowsze sockety). Duzo lepiej sprzedac starego kompa i kupic nowego, bo teraz takie ceny, ze za 1000zl zlozy juz cos fajnego.

A co do nowych serii, to jak narazie obejrzalem 1 epy Kannagi, Toradora, Toaru Majutsu no Index, i mi sie bardzo spodobaly, oraz przemeczylem jakos Akane iro ni Somaru Saka (za duzo chyba adaptacji visual noveli ogladalem by ogladac kolejny raz to samo).

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #411 dnia: Październik 08, 2008, 10:10:42 am »
Jak ma AMD 1,3, to ma socket A, na ktore nie ma procesora ktory kiedykolwiek odtworzy 1080p ( nawet jednordzeniowe 2700 nie da rady, u mnie aktualnie na amdx2 2.78 ma troche czkawke, zalezy od filmu ). Moglby szukac uzywanych athlonow XP okolo 2000+ lub szybszych, powinny przy odpowiednich ustawieniach odtworzyc 720p, jednak kupowac ich sie zupelnie nie oplaca (kosztuja wiecej niz dwa razy szybsze odpowiedniki na nowsze sockety). Duzo lepiej sprzedac starego kompa i kupic nowego, bo teraz takie ceny, ze za 1000zl zlozy juz cos fajnego.
Przecież napisałem mu co się najbardziej opłaca kupić. A 130 zł każdy ma. Wszystkie filmy 720p pójdą płynnie a 1080p to śmieć i w ogóle nie potrzebny. Poza tym takich anime i filmów praktycznie nie ma.

Offline Kainti

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #412 dnia: Październik 08, 2008, 10:26:33 am »
Dwa lata temu wszyscy mysleli ze 720p jest niepotrzebne, a widzisz jak teraz jest. I co do tego, ze praktycznie nie ma, to bym sie nie zgodzil, bo mam przynajmniej 10 filmow (anime) w 1080p. 130zł moze i kazdy ma, ale nie zawsze moze wydac, szczegolnie ze jak juz pisalem, zupelnie sie to nie oplaca - lepiej wydac 130zl na 6 letniego uzywanego athlona xp 1.6 ghz (ktory sie podkreci na moze 1,9), czy na dwurdzeniowego athlona 64 2,3 ghz (ktory sie moze podkrecic nawet na 3.3)? W takie stare kompy zupelnie nie oplaca sie nic inwestowac.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #413 dnia: Październik 08, 2008, 12:50:53 pm »
Głupotą jest kupować procesor żeby go podkręcać. Filmy 1080p to absurd bo rodzielczość max ekranu 26 cali to 1366x768. Więc widzisz jak mało. Dlatego 1080p nadaje się do kosza. No chyba żebym kupił telewizor full HD, a nie HD jaki mam. Lecz to nie ma sensu bo ten który mam mnie bardzo dużo kosztował.

Co do nowości to czy tylko mnie się tak wydaje że jakby się trochę pogorszyła jakość kreski w I odcinku II sezonu Rosario ?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 01:01:21 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #414 dnia: Październik 08, 2008, 01:11:34 pm »
Nie do kosza tylko na monitor. Przy 24 calach full HD w monitorze to teraz norma, więc gdzie problem?

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #415 dnia: Październik 08, 2008, 01:23:29 pm »
A po licho mi monitor skoro mam telewizor lcd 26 cali ? Niższa rozdzielczość to same zalety np mniejsze wymagania dla gier i filmy 720p idealnie pasują na cały ekran praktycznie bez powiększania (tylko minimalnie).


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #416 dnia: Październik 08, 2008, 01:31:22 pm »
A po licho mi telewizor jak mam monitor? Rozmowa o wyższości Świąt Bożego narodzenia nad Wielkanocą więc odpuść sobie lobbowanie z TV LCD.

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #417 dnia: Październik 08, 2008, 01:34:10 pm »
Porady w sprawie nowego procesora to przez pwki. Dyskusję o rozdzielczości też proszę już zakończyć, to nie ten temat.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #418 dnia: Październik 08, 2008, 01:38:15 pm »
HYAKKO pierwszy odcinek przypadł mi do gustu. Nie jest to prawdopodobnie anime w którym odliczałbym dni do ukazania się następnego epizodu, ale jak już się pojawi to obejrzę.

Rosario to Vampire Capu2 pewnie znowu będzie echi połączone z walkami + wybitnie przewidywalna fabuła, czyli to samo co w części pierwszej. Nic więcej nie oczekuję po tej pozycji ale i tak dalej będę oglądał.

Tales of the Abyss po 2 odcinkach uważam że jest to najlepiej zapowiadające się anime tego sezonu. Świetna animacja, bohaterowie, prawdopodobnie historia :) Tylko ten naziemny krążownik/forteca z 2 odcinka wykonany w 3D słabo wypada. Niebieski pokemon może nawet nie być tak wkurzający jak przypuszczałem, ale to wyjdzie dopiero "w praniu".
A anime bazuje na grze czy mandze ? Jeżeli na pierwszym to czy gra ma więcej niż jedno zakończenie i czy 26 odcinków wystarczy twórcą, ponieważ nie wiem czy nastawiać się na kolejny sezon ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #419 dnia: Październik 08, 2008, 03:46:17 pm »
A anime bazuje na grze czy mandze ? Jeżeli na pierwszym to czy gra ma więcej niż jedno zakończenie i czy 26 odcinków wystarczy twórcą, ponieważ nie wiem czy nastawiać się na kolejny sezon ;)

Na grze. Nawet ujęcia są na żywca wyjęte ze scenek przerywnikowych.
I nastawiałbym się na 26 epów, a potem jeszcze 13 bo sama gra jest tak zrobiona.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything