Autor Wątek: Hellsing  (Przeczytany 73323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Hellsing
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 21, 2006, 01:21:14 pm »
Ale gdzie go można zdobyć ten odcinek?



Ja przyznam się, że dzisiaj dotarł do mnie 1 tomik z JPF'u,  :D świetny klimat "mroczności" :p  i ta kreska, cudo.  :D  :D

Jak ktoś nie ma 1 tomu, to biegiem na stronke JPF'u i zamawiać bo właśnie zrobili dodruk i lada moment może się wyczerpać.  :?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Snake

Hellsing
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 21, 2006, 02:48:12 pm »
No tu jest troche problem. Oficjalnie nowy Hellsing wyszedl jedynie w Japonii, pozostaje wiec sciagniecie z neta, albo czekac na premiere chociaz w USA  i sprowadzic. Pierwszy odcinek fabularnie odpowiada pierwszemu tomowi mangi, czyli raczej bedzie jeden odcinek=jeden tom, dlatego nastepne odcinki beda wychodzic raz na pare miesiecy.
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Lelololdinio

Hellsing
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 03, 2006, 07:45:16 pm »
A znasz moze stronke z kąd można ściągnąć???


A pozatym Hellsing to anime i manga ******** na maxxaaaa!!!! Ten klimat, Ta kreska ( i w mandze i anime) to jest cudo !!!!! Polecam wszystkim najmocniej jak tylko mogę !!!!!!! ( i jeszcze trochę więcej.... ;) )

oliwkowe cięcia cenzury
You said you wanted evolution ,
the ape was a great big hit.
You say you want a revolution, man ,
and I say that you're full of shit "

Offline Dreadorus Maximus

Hellsing
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 03, 2006, 07:53:58 pm »
Widzę że kolega jest nowy i nie zna jeszcze zasad tu obowiązujących. Po pierwsze nie tolerujemy tutaj piractwa, jeśli oglądasz ściągane z netu licencjonowane anime to nikt przykrości robić nie będzie, tylę że chwalić się tym nie powinieneś, a tym bardziej pytać o źródła.
Po drugie język dyskusji. Zaglądają tutaj różni ludzie, z różną wrażliwością, dlatego na forum panuje bezwzględny zakaz przeklinania i używania słów niecenzuralnych.

pełny regulamin całej Gildii masz w tym dziale.
http://www.noweforum.gildia.pl/viewforum.php?f=21



Pozdrawiam, moderator ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Hellsing
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 22, 2006, 04:10:22 pm »
Hellsing był pierwszym anime jakie widziałem (poza DB, Sailor Moon, Yattamanem i całą resztą serii, od których wszyscy zzaczynali :) ) i kiedy je oglądałem po raz pierwszy bardzo mi się podobało. A konkretnie to pierwsze 7 epizodów, czyli te trzymające się mangi. Później była już tendencja zniżkowa. W pierwszych odcinkach fabuła nie była co prawda zbyt oryginalna ani skomplikowana, ale seria miała Styl przez duże S, co było głównie zasługą świetnych postaci. Problem polega na tym, że wszystkie ciekawe postacie pochodziły z mangi (Anderson ponad wszystkich!), kiedy po 7 odcinku twórcy zaczęli improwizować z fabułą i bohaterami widoczny stał się brak preferencji do stworzenia serii w klimatach mangi. Chociaż nie można anime odmówić bardzo dobrej muzyki (mam obie płyty ^^) i niesamowitych walk. Tak, Hellsing zdecydowanie ma najlepsze walki jakie kiedykolwiek widziałem, zwłaszcza Alucard vs Megaświr (czyli Anderson).

Manga mi się podobała mi się dużo bardziej niż anime, ponieważ była bardziej humorystyczna (chociaż seria też była z lekkim przymrużeniem oka) i miała ciekawszą fabułę. Oklepaną, ale ciekawszą. No i postacie, które pojawiły się po drugim tomie (a w tym miejscu drogi mangi i anime się rozeszły) były równie dobre co początkowe. A humor Hirano jest naprawdę czasami rozbrajający, kiedy pod jakąś sceną walki dopisuje "Sorry, że w tym odcinku same dziadki" albo "Tym razem chyba trochę przesadziłem" pod Victorią z gigantyczną spluwą. Czekam na ósmy tom z niecierpliwością ;)

Pierwszy odcinek OAV był przyjemny, acz brakowało mi w nim "tego czegoś". Grafika świetna, ale muzyka według mnie za wolna, zwłaszcza w czasie walk. Chociaż pojawiły się dwa rewelacyjne utwory - ten z trailera, nie pamiętam w którym miejscu odcinka on się pojawia, i chóralny ending.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Hellsing
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 22, 2006, 05:46:03 pm »
Z hellsingiem miałem styczność,zaraz po obejrzeniu Evangeliona na HYPER'ze ,i choć żadne anime (przynajmniej dla mnie) nie dorówna EVIE to i tak Hellsing jest bardzo fajnym anime.Klimat,kreska i wogóle fajne anime.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Dreadorus Maximus

Hellsing
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:55:16 am »
Właśnie jestem po 13 odcinkach Hellsinga. Ogólnie ciekawe i fajne, ale dwa motywy mi się nie spodobały. Po pierwsze, że ten cały Alicard (Alukard?)  to kolo na którego nie ma bata i że co chwilę ginęły całe stada dzielnych wojaków (później przerabianych na ghuli).

Poza tym wszystko ok, no może poza tym, że miałem wersję z dubbingiem, co doskonale psuje każde anime.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Hunter Killer

Hellsing
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:50:09 pm »
Ja właśnie jestem po 1 odcinku Hellinga Ulimate i musze powiedzieć, że może nie jest to na co po cichu czekałem, ale i tak oceniam OAVke bardzo wysoko.

Dred, nie myl Alucarda z plascikardem. ;)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Astaroth

Hellsing
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 10, 2006, 08:43:43 am »
Cóż, przyznam się, że ja też miałem okazję rzucić na to okiem. Definitywnie OAV jest bliższy mandze, co raczej wychodzi mu na zdrowie.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Snake

Hellsing
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 10, 2006, 06:06:12 pm »
Takie bylo zalozenie zeby OAV byl fabularnie dokladnie taki jak manga. Dodam jeszcze, ze drugi ofcinek OAV ma byc podobno wydany w lipcu.
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

gość1

  • Gość
Hellsing
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 10, 2006, 08:06:10 pm »
Cytat: "Snake"
Dodam jeszcze, ze drugi ofcinek OAV ma byc podobno wydany w lipcu.


dokladnie to w sierpniu =p a jeszcze dokladniej 4 sierpnia ^^

Offline Snake

Hellsing
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 10, 2006, 08:07:50 pm »
Kurka znowu przesuneli date premiery :)
The world is a fine place and worth fighting for." - E. Hemingway

Offline Astaroth

Hellsing
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 10, 2006, 09:55:24 pm »
Przyzwyczaj się, taki jest ten świat.  ;)
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Dreadorus Maximus

Hellsing
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 10, 2006, 10:38:09 pm »
Cytat: "Hunter Killer"
Dred, nie myl Alucarda z plascikardem. ;)

Cóż, miałem wersję z dubbingiem angielskim i tam krzyczeli zawsze "Alicard". Że ma być przez "u", to się domysliłem, że to jest "Dracula" od tyłu.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ktoś

Hellsing
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 13, 2006, 02:15:20 pm »
Zgadzam się z Follow me w kwesti mieszania w głowie nic nie dorówna NGE chodciaz przyznaję że hellsing jest takze bardzo ciekawy jesli ktos zna podobne anime w których trzeba troche pomysleć zeby cokolwiek skapować to prosze o podanie tytułu xD... pozdro
ztuka jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...

 

anything