Autor Wątek: Hellsing  (Przeczytany 71756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Hellsing
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 04, 2007, 03:31:32 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Można gdzieś dostać mangę Hellsing w PL? Ile jest tomów?


Myślałam, że jak spędzasz tyle czasu na komiksówce, to takie rzeczy wiedzieć powinieneś :roll:

Offline steelie

Hellsing
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 24, 2007, 07:23:02 pm »
Obejrzałem sobie te trzy odcinki OAV-ki znowu.
Dochodzę do wniosku, że siła zarówno mangi, jak i animki tkwi w tym, że wszyscy główni bohaterowie to banda zdrowo p***banych sukinsynów :o Scena, w której Alucard nabija policjantów na maszty, a maniakalny śmiech ogarnia i hitlerowców, i Watykan, i kwaterę Hellsing niszczy.

Offline Konował

Hellsing
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:13:34 pm »
steelie: co do nabijania na pal, to maszty miały kule u góry a policjanci nabili się na nie jak na naostrzone co mnie trochę zdziwiło, ale OAVki Hellsing ma kapitalne i z niecierpliwością czekam na resztę :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline steelie

Hellsing
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 07, 2008, 05:44:25 pm »
OAV 4
Manga zekranizowana właściwie kadr po kadrze, więc twórczej inwencji w tym niewiele, ale to i tak kawał dobrego animca. Grafika i muzyka na bardzo wysokim poziomie, do tego dużo krwi, błyskania okularami, badass longcoatów i kozackich rozmów. Widać, że konflikt świry v. skurczysyny v. bydlaki zbliża się do swojej najkrwawszej części, czyli ataku na Londyn. Moi ulubieńcy Rip van Winkle i Schroedinger równie dobrzy jak w mandze. Szkoda tylko, że walki z udziałem Alucarda są nudne, bo jest on tak potężny, że rozwala całą wampirzą załogę razem z Rip i nawet się nie poci, ale to już wina pierwowzoru.

za następną bluzgę wywalę posta całego

Offline obik

Hellsing
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 07, 2008, 05:56:30 pm »
zgodze sie z tobą
"kawał dobrego animca"
gdy zaczełem oglądać oavki zdziwiłem sie troche,całkiem inny klimat i według mnie lepszy niż w samej serii ;] gdy obejrzałem zaczełem dobierać sie do mangi

Offline Konował

Hellsing
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 07, 2008, 05:59:26 pm »
steelie: Rip bazowała na swoich magicznych nabojach a z innych mocy nie korzystała tak jak Alucard, który dopiero z Andersenem ma trudniejszy pojedynek. Ja czekam na pojedynek Zorin z Sears, który pewnie będzie w oav 6...


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline steelie

Hellsing
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 07, 2008, 10:05:06 pm »
Cytuj
Ja czekam na pojedynek Zorin z Sears, który pewnie będzie w oav 6...
Patrząc na częstotliwość wydawania będzie to tak pod koniec moich studiów

Offline Ginko

Hellsing
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 08, 2008, 11:24:21 pm »
Obejrzałem właśnie tą nową OAV'kę. Całkiem fajna, tylko strasznie przesiąknięta faszyzmem. Wiecie może ile ma być tych OVA? I czy oprócz nich ma coś jeszcze wychodzić?
Haruhi Suzumiya's fan


Offline steelie

Hellsing
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 09, 2008, 12:26:01 am »
Cytat: "Evangelion01"
Całkiem fajna, tylko strasznie przesiąknięta faszyzmem. Wiecie może ile ma być tych OVA?
:o A czym miałaby być przesiąknięta seria o ataku faszystów (nazistów właściwie) na Wielką Brytanię, buddyzmem?

Offline Konował

Hellsing
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 09, 2008, 08:44:54 am »
OAVek będzie pewnie tyle żeby zekranizować wszystkie tomy mangi, nie jest nigdzie powiedziane ile ich powstanie
steelie: jest domieszka katolicyzmu  ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ginko

Hellsing
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 09, 2008, 06:43:04 pm »
Dziwi mnie jedno... 80% scen w trailerach nie ma w OAV'kach. np. taki motyw z Amerykańską Dacotą lecącą nad polską w 44r. Co to sceny z innych OAV?
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Hunter Killer

Hellsing
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 09, 2008, 08:22:42 pm »
Ta dakota lecąca nad Polska w 44r to sceny z przebiegu operacji ataku Waltera i Alucarda na bazę projektu millenium. Hirano obecnie rysuje jakieś chaptery do mangi Hellsing The Dawn - to właśnie opowiada o tych wydarzeniach.
A jeśli chodzi o same OAV 4 to całkiem niezłe, b. dobra animacja, muzyka na wysokim poziomie, a faszyzm, cóż to w całej serii się wałkuje, dochodzi potem katolicyzm, aby pod koniec zrobić totalną rozp...rozwałkę.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z OAV 4, choć akcja żywcem odtworzona z mangi, ale ma swój urok. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ginko

Hellsing
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 13, 2008, 08:04:39 pm »
Zacząłem się bardziej interesować i wgłębiać w mangę. I tu nagle fatal error. Zacząłem się zastanawiać ile wyszło tomów mangi(nie chodzi mi tu o wydanie polskie lecz świat) i co to jest za Hellsing The Down? To jest kontynuacja Mangi czy jakaś nowa historia?
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Hunter Killer

Hellsing
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 13, 2008, 08:15:06 pm »
Obecnie tomów jest 8, czyli tyle co i w Polsce. Hellsing jest nadal rysowany, a nowy tom wychodzi średnio jeden na rok.
Natomiast HellSing the Dawn to manga opowiadająca jak w 1944r. Walter i Alucard przypuszczają atak na bazę projektu millenium. Nie wiem do końca jak to wychodzi, ale widać, że Hirano traktuje to bardziej jako odskocznie od właściwego Hellsinga. W sumie opowiada to taki swoisty początek powstania millenium i Letzte Batallion.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ginko

Hellsing
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 13, 2008, 08:20:48 pm »
A ile wyszło tych tomów The Down? I czy JPF ma zamiar je wydawać?
Haruhi Suzumiya's fan


 

anything