trawa

Autor Wątek: Hellsing  (Przeczytany 71637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 14, 2009, 03:06:42 pm »
Ale na plus serii TV mogę dać muzykę. Naprawdę świetnie zrobiona.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Dino

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 14, 2009, 03:19:46 pm »
reszta to już czyste wymysły by zapchać te 7 epów.
Niezbyt udane wymysły. Cała ta akcja z Incognito była jakaś taka nijaka. Seria TV do mniej więcej połowy jest fajna ale potem robi się coraz gorzej.

Jeśli chodzi zaś o to "fantastyczne", możliwe że chodzi iż kolory i styl rysownia (są odmienne od tego z serii TV) ale jak dla mnie tak właśnie Hellsing powinien wyglądać od początku.
Dokładnie. Ultimate wygląda tak jak manga, jest tam samo rysowany i zachowuje dzięki temu ten bardzo fajny klimacik. Jednak seria TV, choć graficznie uproszczona w porównaniu z mangą, też wygląda dobrze. Tyle że nie ma się co równać z Ultimatem.

Tak czy inaczej czekam na kolejny tomik, który pewnie wyjdzie w 2010 przy szybkości rysowania Kouta Hirano.
Ke? Toż Hellsing przecież się skończył. Czekać to nam trzeba na ostatni, dziesiąty tom, od JPFu, nie od Hirano.

Ale na plus serii TV mogę dać muzykę. Naprawdę świetnie zrobiona.
Szczerze mówiąc nie pamiętam kompletnie niczego z muzyki z serii TV, poza oczywiście openingiem i endingiem. Opening jest świetny, ending także bardzo fajny. Jedyne czego brakuje Ultimatowi w porównaniu z serią TV to takiego genialnego openingu.

Offline Ganossa

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 14, 2009, 03:42:25 pm »
Cytuj
Szczerze mówiąc nie pamiętam kompletnie niczego z muzyki z serii TV, poza oczywiście openingiem i endingiem. Opening jest świetny, ending także bardzo fajny. Jedyne czego brakuje Ultimatowi w porównaniu z serią TV to takiego genialnego openingu.
To szczerze ci polecam przesłuchać oba soundtracki.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 14, 2009, 04:01:11 pm »
Przećpany elektro-rock-jazz z domieszką ambientu - OSTy są po prostu rewelacyjne (choć zdaję sobie sprawę, że nie każdemu podpasują).  W swojej kategorii nie mają sobie równych. Właśnie kiwam sobie głową do melodii Faulty Neurosis Like Tune ~ What The Hell Are You Guys ;-)
I'd like to be a tree

Offline Dino

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 14, 2009, 04:55:57 pm »
Ano będę sobie musiał odświeżyć wspomnienia z serii TV. Pamiętam tyle, że gdy ją oglądałem to muzyka mi się podobała. Tyle że jej samej już ni okruszka xD

Offline Konował

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 14, 2009, 05:19:49 pm »
Ale na plus serii TV mogę dać muzykę. Naprawdę świetnie zrobiona.

racja, mnie najbardziej do gustu przypadł kawałek z openingu

na plus zaliczam też angielski dubbing, zwłaszcza księdza z nożami


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 14, 2009, 05:36:02 pm »
Ke? Toż Hellsing przecież się skończył. Czekać to nam trzeba na ostatni, dziesiąty tom, od JPFu, nie od Hirano.
..ee, przespałem chyba coś, zdawało mi się że Hirano jeszcze nie dokończył 10 tomu...jak tak to muszę się uprzejmie "upomnieć" w JPFie

Co do muzy z serii TV to jakoś nigdy się nie wsłuchiwałem, choć OP i END są naprawdę zacne.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dino

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:12:39 pm »
Ano JPF mógłby się pospieszyć zdeczkę, ten 10 tom wyszedł w Japonii w zeszłym roku a u nas ani widu ani słychu. Na MALu widzę jednak jakiś Hellsing: The Dawn, który wychodzi jak widać od 2001 roku również z pod ręki Hirano. Ja wcześniej o tym nie słyszałem, ktoś tutaj czyta tą mangę? Jeszcze btw MALa to naprawdę pomocna rzecz, nie wiedziałem że początkiem Hellsinga był one shotowy hentai : D

Offline Ganossa

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:23:08 pm »
Czytałem kilka chapterów i i było całkiem zabawne. Podobała mi się postać Allucarda i
Spoiler: pokaż
jego chodząca trumna  :shock:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:41:31 pm »
Na MALu widzę jednak jakiś Hellsing: The Dawn, który wychodzi jak widać od 2001 roku również z pod ręki Hirano. Ja wcześniej o tym nie słyszałem, ktoś tutaj czyta tą mangę?

Z tego, co pamiętam, przedstawiono tam rozpierduchę, jaką Alucard i młody Walter robią w Warszawie (pierwsze spotkanie z nazolami) ;-)
I'd like to be a tree

Offline Dino

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 14, 2009, 07:43:46 pm »
Skoro to przeszłość to chyba nie trza znać końca Hellsinga żeby zabrać się za tego The Dawna. Może więc sam wypadam sprawę. Chodząca trumna Alucarda i rozpierducha w Warszawie to brzmi nieźle. Zwłaszcza gdy ową rozpierduchę popełniają Alucard i Walter ^^

Offline Konował

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 14, 2009, 08:26:24 pm »
w the dawn alucard jest dziewczyną z liceum :)
nawet pokazali urywek w którejś OAVce, jak stoi na tle księżyca z karabinem w ręce


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #327 dnia: Lipiec 14, 2009, 08:59:28 pm »
The Dawn czytałem, jest to historia kiedy Alucard i Walther rozwalają hitlerowską fabrykę ghuli. Spotykamy majorka (wtedy chyba jeszcze stopniem porucznika), kapitana i doktorka.
Było to zresztą nadmieniane w samym Hellsingu.

A Alucard tutaj biega jako mała dziewczynka, ok 12-13 letnia a nie licealistka, sam Walthem ma 16 lat (o ile dobrze pamiętam). No i akcja dzieje się w Warszawie, więc tak jakby to nasze podwórko. ^^
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dino

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #328 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:16:56 pm »
Wszystko rozumiem, przeszłość, hitlerowcy i w ogóle ale... dlaczego Alucard jest dziewczyną? W ramach jakiejś przykrywki czy po prostu Hirano zrobił parodię swojej własnej postaci? Nie bardzo wiem jak to rozumieć.

Offline Hunter Killer

Odp: Hellsing
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:00:41 pm »
Alucard może przybierać ponoć taką postać jaką miała jego ofiara, czyli w tym wypadku upodobał sobie małą dziewczynkę która biega z Thompsonem. Nie wiem jaki cel miał tutaj Hirano, ale fakt jest że wyszło to dość humorystycznie.

Ok sprawdziłem, zarówno Walter i Alucard maja tutaj 14 lat, z tym że Alucard to akurat tylko z wyglady tyle ma. A seria została narysowana przez Hirano by nie tyle pokazać wydarzenia z pierwszego spotkania Millenium, co dla fanów i by odskoczyć na chwilę od właściwego Hellsinga. Do tej pory wyszło 6 chapterów i niezbyt szybko zobaczymy pewnie kolejne.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything