Autor Wątek: Hellsing  (Przeczytany 72077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kik

Hellsing
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2003, 08:14:38 pm »
Cytat: "Necrarch"
Zwróćcie uwagę na to, że jedną z głównych cech charakteryzujących humor w Hellsingu jest wypaczenie naszej rzeczywistości, ukazywanie jej w krzywym zwierciadle. Spójrzcie choćby na marki produktów, jakie się w nim pojawiają, albo na reklamy, które można czasem przyuważyć...

to fakt że humor w Hellsingu jest specyficzny ale czy sama seria ma pokazywać świat w krzywym zwierciadle to bym nie powiedział...a te reklamy to tylko kwestia tego że firmy nie zgodziły się na użycie prawdziwych nazw...tak samo jak na przykład w którymś ISS na psxa nazwiska znanych piłkarzy były poprzekręcane...

Cytat: "Necrarch"
Niech wygląda, byleby zachowywała się normalniej...

ekhm...wydaje mi się że mówicie o Victorii...co z nią jest nie tak? przecież to właśnie ona stanowi wspaniałe wykończenie fabuły...jest żywym kontrastem pomiędzy człowiekiem który wampirem stał się przez ugryzienie i w każdej chwili może zdecydować i odejść od swojego Pana, ma swój kodeks i zasady a laleczką która ma w głowie jakiś cholerny chip i żyje po to żeby niszczyć...

Cytat: "Kormak"
Postać Integral - co za kawał kloca!  tak sztywnej postaci kobiecej dawno nie widziałem, bardziej ludzcy od niej są zombiaki

a jak niby ma się zachowywać córka wielkiego przywódcy agencji Hellsing która cały czas stara się nie splamić rodowego nazwiska i do tego cały czas ktoś jej staje na drodze? btw. Integral jako małą dziewczynka była goniona przez wujka który chciał ją zabić, została postrzelona w ramię i spotkała najpotężniejszego wampira w historii...to dosyć traumatyczne przeżycie...

Cytat: "Kormak"
najfajniejsza postacią był ten psycho-księżulo

ciekawa postać ale raczej wsadzona na przedłużenie serii...albo rzeczywiście ma wyjść druga seria...

Cytat: "Solitaire"
Troszkę OT, ale jutro o 22 na kanale Hyper zaczyna sie Vampire Princess Miyu.
A teraz wy mi powiedzcie, gdzie tego Hellsinga znaleźć?

ta...hehe...i znowu GW...

Offline Janek Pietkiewicz

Hellsing
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 09, 2003, 06:34:05 pm »
Cytat: "Kik"
to fakt że humor w Hellsingu jest specyficzny ale czy sama seria ma pokazywać świat w krzywym zwierciadle to bym nie powiedział...a te reklamy to tylko kwestia tego że firmy nie zgodziły się na użycie prawdziwych nazw...tak samo jak na przykład w którymś ISS na psxa nazwiska znanych piłkarzy były poprzekręcane...

OK. Raz - może trochę przesadziłem, dwa - może rzeczywiście nie był to najszczęśliwszy przykład.

Cytat: "Kik"
ekhm...wydaje mi się że mówicie o Victorii...co z nią jest nie tak? przecież to właśnie ona stanowi wspaniałe wykończenie fabuły...jest żywym kontrastem pomiędzy człowiekiem który wampirem stał się przez ugryzienie i w każdej chwili może zdecydować i odejść od swojego Pana, ma swój kodeks i zasady a laleczką która ma w głowie jakiś cholerny chip i żyje po to żeby niszczyć...

Co z nią jest nie tak?
Piszczy, na początku nawet szczelić :) nie potrafi, przeszkadza, nie pasuje do klimatu ani w ogóle do niczego i - przede wszystkim - NOSI DZIWNE NAKRYCIA GŁOWY!

Cytat: "Kik"
a jak niby ma się zachowywać córka wielkiego przywódcy agencji Hellsing która cały czas stara się nie splamić rodowego nazwiska i do tego cały czas ktoś jej staje na drodze? btw. Integral jako małą dziewczynka była goniona przez wujka który chciał ją zabić, została postrzelona w ramię i spotkała najpotężniejszego wampira w historii...to dosyć traumatyczne przeżycie...

Co nie zmienia, że jest kawałem kloca. Traumatyczne przeżycia jej nie usprawiedliwiają! Ha!

Cytat: "Kik"
ciekawa postać ale raczej wsadzona na przedłużenie serii...albo rzeczywiście ma wyjść druga seria...

W mandze było o nim dużo więcej. W anime się nie zmieściło.

Offline Kik

Hellsing
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 09, 2003, 07:03:22 pm »
Cytat: "Necrarch"
Co z nią jest nie tak?
Piszczy, na początku nawet szczelić  nie potrafi, przeszkadza, nie pasuje do klimatu ani w ogóle do niczego i - przede wszystkim - NOSI DZIWNE NAKRYCIA GŁOWY!

okej...może po prostu jestem chorym zbokolem który lubi fajnie narysowane laski w anime ;]]] tylko tych nakryć głowy nie rozumiem...

Cytat: "Necrarch"
W mandze było o nim dużo więcej. W anime się nie zmieściło.

chyba że tak ;] w takim razie czas przeczytać mangę...

Offline Blade

Hellsing
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 09, 2003, 09:09:18 pm »
To ma PoweR!

Tak jak nie mam glowy do powaznych dziel, odpalam Hellsinga...
Kazdy glupiec moze krytykowac, i wielu z nich to robi"   Winston Churchil

http://www.blade-kun.blog.pl
:: | BladE | ::

Offline Oka

Hellsing
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2003, 09:58:23 pm »
CUDO! tyle mogę powiedzieć :)
rótkie życie płonie jasno...

Offline Malthan

Hellsing
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 18, 2003, 08:52:04 pm »
Hellsing należy do czołówki moich ulubionych mang i anime...

Z Hellsinga wolę mangę od anime...mam 4 z 5 tomów a 5 będzie przetłumaczony wkrótce :) W mandze postacie są dużo bardziej rozbudowane...wampiry są bardziej potworne, ludzie mniej ludzcy...Alucard i Victoria zachowują sięjak prawdziwe potwory mordując niewinnych ludzi bez zachamowań, Anderson ma dużo bardziej rozbudowaną rolę i wiele starć z Alucardem :) Wogóle fabuła jest zupełnie inna, pokrywają się tylko pierwsze 2 tomy z pierwszymi 7 odcinkami anime...pozostałe 3 idą w zupełnei inną stron, ciekawszą moim zdaniem...

Z mangi można dowiedzieć się wielu rzeczy m.in że wampirami mogą zostać tylko dziewice (zastanawiam się jak powstał Alucard;) ) I że Alucard na początku nie pyta Victorii czy chce być wampirem, tylko czy jest dziewicą :)
Pozatym humor jest inny...sama historia jest poważniejsza i morczniejsza, za to są wstawki totalnie niepoważne i odjechane w stylu tych z końcówek anime...najbardziej powalił mnie koszmar Alucarda...to trzeba zobaczyć...

No i w mandze jest wiele nawiązań do filmów, np. do Full metall jacket.

A anime rozwinęło moje zainteresowanie m&a, ma wg. mnie najlepszą muzę i jest pierwszym jakie udało mi sie zdobyć w całości ;)

Offline Kik

Hellsing
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 18, 2003, 11:00:43 pm »
wrrr...co to za spoilery ;] jeszcze mangi nie dorwałem a Ty mi tutaj połowę opowiadasz ;]

Offline Malthan

Hellsing
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2003, 08:54:51 am »
Te spoilery to kilka pierwszych stron 1 tomu ;)

aha pierwsze dwa tomy mangi ściąga się przez irca łatwo, a 3 i 4 trzeba się naszukać, ale jak już się znajdzie to szybko idzie...

grzybek

  • Gość
Hellsing
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2003, 09:29:21 am »
Jest bardziej rozbudowana i wiele rzeczy sie wyjasnia...

pozdrawiam
Grzybek

Offline Malthan

Hellsing
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 19, 2003, 07:34:45 pm »
Aha zapomniałem dodać, że zarówno mangę jak i anime Hellsing można ściągnąć odemnie przez dc++ ;) A jeśli ktoś ma 5 tom przetłumaczony to chętnie poznam taką osobę ;)

Offline sivy

Hellsing
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 25, 2003, 09:20:56 am »
Blllllllllllllaaaaaaaaaaaaaa moj kumpel ma calego Hellsinga i mu sie zacina i nie moge przez to aobie go ogladac  :evil:
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline iru

Hellsing
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 29, 2003, 04:42:06 pm »
wpadlem tu przypadkiem i tylko dorzuce swoje 3 grosze

hellsing ssie.

Offline Janek Pietkiewicz

Hellsing
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 29, 2003, 06:39:38 pm »
Cytat: "iru"
hellsing ssie.

Nie ma to jak znakomita, wnosząca wiele do dyskusji wypowiedź poparta licznymi argumentami.

Offline Finfarin

Hellsing
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 29, 2003, 10:04:04 pm »
Ty mi lepiej powiedz jak uruchomicx te twoje lewe odcinki  Hellsinga, a nie się na newbiesach wyżywać
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Janek Pietkiewicz

Hellsing
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 29, 2003, 10:36:12 pm »
Cytat: "Finfarin"
Ty mi lepiej powiedz jak uruchomicx te twoje lewe odcinki  Hellsinga, a nie się na newbiesach wyżywać

Powtarzam ci to od jakiegoś miesiąca:
1. Zainstaluj kodek. 2. Uruchom film.
(@Grzybek - wybacz nasze prywatne porachunki) :lol:

 

anything