trawa

Autor Wątek: Mroczne Anime ? Hilfe!  (Przeczytany 17419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Achilles

Mroczne Anime ? Hilfe!
« dnia: Grudzień 02, 2005, 07:24:29 pm »
Witam wszystkich szanowych fanów i fanek amngi i anime.
Od pewnego czasu po oglądnięciu Hellsinga (SIC!) zainteresowało mnie czy istnieją jeszcze anime o takim klimacie!

Poszkuałem troche znalazłem film BLOOD: the last vampire musze powiedzieć że fajny, oraz film Vampire Hunter D. Ale nadal to nie to samo (przynjamniej w moim odczuciu czegoś jeszcze brakuje). Cóż szukałem a teraz poszukuje rady w waszym wspaniałym gronie. Powiedzcie czy znacie jeszcze jakieś "Mroczne Anime" jak Hellsing?


PS: Dziękuje z góry za pomoc!  :badgrin:
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

grzybek

  • Gość
Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2005, 10:33:34 am »
Ja bym napisal "Berserk" ale Berserk dla mnie to kazdy gatunek :P no prawie kazdy :)

Offline lady magma

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2005, 04:46:46 pm »
ja bym powiedziała pet shop of horrors
jest to film ciut słodziutki ale i przerazajacy
dużo króliczków ale nie takich jakich mozna sie w domu spodziewac  :evil:
inku  no usagi wa kowaii

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2005, 04:57:10 pm »
Jak mroczne klimaty to koniecznie Le Portrait de Petit Cossette.

Offline penpen

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2005, 05:30:55 pm »
Ja bym powiedział po raz kolejny Angel's Egg.
url=http://manga.gildia.pl/][/url]

Offline steelie

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2006, 06:57:03 pm »
Hellsing mroczny? Nie nazwałbym tak anime, które jest niby poważne, a jednak z przymrużeniem oka (w ten sam sposób jak np. Kill Bill)

Offline Kainti

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2006, 11:51:00 pm »
Podobne klimatem do Hellsinga.. na pewno Trinity Blood, moze troche tez Shingetsutan Tsukihime i Fate / Stay Night.

Offline Chaoschild

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2006, 07:39:09 pm »
Ja bym zaryzkowal "3x3 Eyes". Dawien dawno ogladalem jeden czy dwa odcinki. A TERAZ ZA CHOLERE NIEMOGE TEGO NIGDZIE NA NECIE ZNALEZC  :cry:  Stara kreska, brak animacji komputerowych ale klimatyczne.
..AND THEY WILL RISE FROM THEIR GRAVES TO MARCH UPON THE WORLD OF MEN...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2006, 10:04:19 pm »
Cytat: "Chaoschild"
Ja bym zaryzkowal "3x3 Eyes". Dawien dawno ogladalem jeden czy dwa odcinki. A TERAZ ZA CHOLERE NIEMOGE TEGO NIGDZIE NA NECIE ZNALEZC Crying or Very sad Stara kreska, brak animacji komputerowych ale klimatyczne.


"Oczka" nawet mi sie podobały. Co prawda denerwował mnie głowny bohater, ale za to Pai lubiłam. Krwiste to było anime...

A z mrocznych anime to zdecydowanie "Darkside Blues". Tytuł bardzo mało znany w Polsce.

Offline Jezus

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2006, 10:30:29 pm »
Cytat: "Chaoschild"
Ja bym zaryzkowal "3x3 Eyes". Dawien dawno ogladalem jeden czy dwa odcinki. A TERAZ ZA CHOLERE NIEMOGE TEGO NIGDZIE NA NECIE ZNALEZC  :cry:  Stara kreska, brak animacji komputerowych ale klimatyczne.

www.anime-virtual.pl
Jest teraz w wiekszosci empikow i przecenione.
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline JACHOO

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 07:10:50 pm »
A ja polecam anime Monster. Może nie do końca takie jak Hellsing, ale troche mhroczne jest ;)

Shino

  • Gość
Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2006, 07:41:31 pm »
kousetsu hyaku monogatari.. (jesli nie pomylilem nazwy)...
moze nie o wampirach (hellsing), ale b. dobre;]

Offline KoZZ

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2006, 09:36:22 am »
Cytat: "JACHOO"
A ja polecam anime Monster. Może nie do końca takie jak Hellsing, ale troche mhroczne jest ;)
nudne.......

i tylko momentami mroczne

z mrocznych anime, może Kakurenbo????
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline JACHOO

Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2006, 01:50:13 pm »
Mi sie podobało i ani razu nie byłem znudzony podczas oglądania tej serii.
Jak już wszyscy podają takie strasznie długie anime ;) to moge zaproponować jeszcze Kigeki. Trwa to 10min ale miło sie to ogląda

Offline Kimi-chan

Odp: Mroczne Anime ? Hilfe!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2008, 12:47:45 pm »
Hmmm no cóż. Mroczne anime, tak? No więc widzę, że tu się pojawiają takie tytuły jak "3x3 Eyes", "Le Portrait de Petit Cossette" czy na przykład "Darkside Blues". A próbowałeś może obejrzeć "Elfen Lied" czy "Devil May Cry"? Osobiście co do mrocznych anime stawiam na "Darker than Black". Niektórzy mogą uznać, że anime takie mroczne nie jest, jednak jest bardzo ciekawe. Zaledwie 25 odcinków, w czym znajdują się różne historie "rozpisane" na podwójne odcinki. Z początku zdaje się, że żadna z historyjek nie ma ze sobą nic wspólnego, jednak potem łatwo zauważyć między nimi powiązanie. Trzeba jednak być uważnym podczas oglądania anime, bo jeśli zapomni się części zdarzeń z poprzednich części, to rzeczywiście nie będzie widać powiązania.
W "Darker than Black" jest dużo krwi. Praktycznie w każdym odcinku ktoś ginie (coś jak w "Higurashi no Naku Koro ni", jednak to anime pod względem fabuły jest po prostu chore...). Autorzy anime nie cackali się, i przy każdym zabójstwie dawali możliwie jak najwięcej krwi. Oprócz tego, że jest tam dużo krwi, to do tego dochodzą jest nadprzyrodzone moce, których  obawiają się zwykli ludzie. To dodaje temu anime klimatu. Polecam to.

PS. "Full Metal Panic!" jest dobre, ale dopiero przy serii "The Second Raid' staje się bardziej mroczny i bardziej krwisty.

 

anything