trawa

Autor Wątek: Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.  (Przeczytany 4390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pasztet_oo7

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« dnia: Grudzień 04, 2005, 02:00:27 am »
Dziwna pora na nowy temat, ale tak jakoś dziwnie... Nieważne. Tworzę komiks Żłoby Fotelowe (nie wiem, może ktoś z Was zahaczył o niego w sieci już...) i chciałbym poznac Waszą opinię na jego temat. Bo co innego jest opinia czytelników, a czym innym opinia ludzi, hm... "siedzących w temacie" : ]. Żłoby to nie powiązane ze sobą (no, oprócz serii WKU) paski, każdy porusza jakiś inny temat. I tak są i komiksy z 'lekkostrawnym' humorem, ale i też 'cięższe', ot chociażby obecny "Zemsta mohera" czy też "Katoland"... Zresztą, nie będe tu się zbytnio rozpisywał. Dodam tylko, że pierwsze cztery odcinki, graficznie wołają o pomstę do nieba, toteż proszę się nie zrażać, a najlepiej zacząć przeglądanie od odcinka 5 (a te cztery to na samym końcu).

Bluzgać, pluć i mieszać z błotem, bo raczej pozytywnych komentarzy za wiele się nie spodziewam... Dobra. Tyle. I link:

http://www.zlobyfotelowe.friko.pl
iena zbiegająca po schodach

Offline pszren

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2005, 07:03:17 am »
cześć, gadaliśmy na gg w sprawie wymiany linków bohumilka :D

w każdym razie zaletą żłobów jest poruszanie różnych - czasem śmiałych - tematów.

kreska może być. może format jotpegowy powinien być zastąpiony jakimś innym (np. gif)? czcionka prosi o zmiany.

przekleństwa nie zawsze pasują.

no ale sama sytuacja (siedzenie w fotelach) to możliwość popisów żartów słownych, zręcznych dialogów. może coś intelektualnego walnąć? he he

===Pszreniek===

Offline Pasztet_oo7

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2005, 08:20:49 am »
Cytat: "pszren"
cześć, gadaliśmy na gg w sprawie wymiany linków bohumilka :D


Tak? E, nie... Bo bym pamiętał... Chyba że mi GG padło i żadnej wiadomości nie dostałem :oops:

Co do przekleństw: język potoczny nie obejdzie się bez bluzgów, ale mocne słowa to raptem 3 góra 4 razy padają (i to tylko w 'wojskowej' serii', bo wojsko nie zwykło zwracać się do kotów poezją 8) )

I tak: faktycznie, format trzeba zmienić. Ponoć .png dobre... A czcionka i dymki sa robione w Paincie, ale od kilku dni mam Photoshopa, więc problem brzydkich 'dymków' zniknie.

A co do kolorowania... To co jest teraz, to dno. Widoczne pikselki, źle dobrane kolory. Dlatego daje sobie spokój z kolorowaniem. Mam Photoshopa i ciągle próbuję, nawet nieźle mi wychodzi... Ale pozostawie to dla siebie.
No... OK, dzieki za opinie 8)

EDIT: Matko boska, toż to tu chyba będzie rzeź na mojej osobie. Bo jestem w trakcie czytania dyskusji nt. komiksu Juhasa. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że komiks traktuje tylko i wyłącznie jako hobby. Ale ciągle ćwiczę, ćwiczę i ćwiczę rysunek (na tyle, na ile mi czas i studia pozwalają), bo jak cos robię, to chcę to robić w miarę dobrze. I prawdopodobnie wiele wody w Wiśle upłynie, zanim nauczę się rysować. Ale pomimo wszystko wielką satysfakcje sprawia mi to, że mój komiks podoba się ludziom, pomimo dośc prymitywnego wykonania.
iena zbiegająca po schodach

Gilbaert

  • Gość
Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2005, 10:43:49 pm »
pomysły są ok, rysunki mi kompletnie nie podchodzą.

Offline empro

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2005, 08:09:02 pm »
się mnie nie podoba niestety....

rysunki nie podchodzą mi rówineż, chyba wiele pracy przed Tobą i wydaje mi się, ze są troszke nichlujnie rysowane, a to rzadko pomaga ogólnemu wrażeniu :)
do tego dialogi w takim komiksie to podstawowa sprawa, a jak wiadomo, o dobry dialog w obecnych czasach bardzo trudno,

znaczy tragedii chyba nie ma, ale moc pracy jeszce przed Tobą, jesli chcesz osiągnąć next level :)

Offline Pasztet_oo7

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2005, 10:40:04 pm »
Wydawało mnie się, że dialogi mogą być, że są nie wymuszone i w miarę naturalne. Jak najmniej sztuczne. Większy nacisk staram się kłaść na treść (bo nie chce robić kolejnego komiksu o, za przeproszeniem, dupie Maryni. Teraz zresztą w mejlach dostaje sygnaly, ze sie za bardzo "komiks upolitycznil", cytat z mejla. Ale to dobrze. Przynajmniej wiem, że jestem jakiś. Po kilku odcinakch dostałem dośc sporo mejli i rozmow na GG, że jestem prostak, cham, że o pewnych rzeczach nie nalezy mówić. I takie mialem zalozenie, sprowokowac ludzi do dyskusji. A za najlepsze, w tresci, odcinki uwazam "Live 8", "Katoland" i obecny "Zemsta mohera") ale faktycznie, może i mozna inaczej ubrać to w słowa.

Rysunki sprawiają wrażenie niechlujnych. Naprawdę, na poządnym skanerze (tak wiem, zwalanie winy na technike to żadne usprawiedliwienie) wygląd to o niebo lepiej. Ale wiem o co chodzi. Pocieszeniem dla mnie jest to, że widze jako takie postepy w tym co robie...

A to, że sporo pracy przede mną, to bardzo dobrze wiem.
iena zbiegająca po schodach

Gilbaert

  • Gość
Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2005, 10:54:02 pm »
Cytuj
Większy nacisk staram się kłaść na treść
 o to dobrze że chociaż na treść, bo większość komiksów netowych nie kładzie nacisku ani na treść ani na formę, ale na to żeby mieć komiks i żeby się kumplom podobało. Taka moja luźna refleksja, bo jakiś czas obserwuję to środowisko. Ale wiem, że jesteś jednym z rozsądniejszych i słowa krytyki nie trafiają w próżnię :) Więc życzę postępów i trzymam kciuki.

Offline empro

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2005, 11:10:35 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Ale wiem, że jesteś jednym z rozsądniejszych i słowa krytyki nie trafiają w próżnię :)


a to najważniejsze

Offline the_Black

IMHO
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2005, 01:59:59 pm »
Witam

Hehe... jak dla mnie dobre !
Szkoda tylko, że nie zamieniłeś szarych skanów na 100 % czarnego.

Anyway- fajne !

Pozdrawiam Serdecznie
The Black

Offline empro

Re: IMHO
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2005, 02:02:13 pm »
Cytat: "the_Black"

Szkoda tylko, że nie zamieniłeś szarych skanów na 100 % czarnego.


celna uwaga, może ogólnie przy skanie zastosuj opcje "blacke&white"
:)

Offline the_Black

Re: IMHO
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2005, 02:08:12 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "the_Black"

Szkoda tylko, że nie zamieniłeś szarych skanów na 100 % czarnego.


celna uwaga, może ogólnie przy skanie zastosuj opcje "blacke&white"
:)


Albo w photoshopie opcję "Threshold" :)

Pozdro !

Offline Pasztet_oo7

Żłoby Fotelowe. Komiks sieciowy.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2005, 02:11:35 pm »
Skaner to ja mam do wymiany, bo to co ja teraz posiadam, to już ładnych pare lat ma i już długo nie pociągnie:?
Można jedynie skanować "na szaro", żadnego kontrastu nie idzie ustawić... :roll:
W planach mam zakup nowego, ale to po nowym roku dopiero :roll:
Zresztą przechodze dośc intensywny kurs obsługi GIMP-a czy innego Photoshopa, więc już niebawem będzie elegancko czarno lub ewentualnie nawet w kolorze ;)
iena zbiegająca po schodach

 

anything