Autor Wątek: Zbir  (Przeczytany 16839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J.K. Gordon III

  • Gość
Zbir
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2006, 04:46:36 pm »
Klimat Zbira bardzo mi pasuje. Kawał dobrej nienapuszonej rozrywki. Mam nadzieję iż dalsze części będą wydawane w cyklu comiesięcznym

Offline Charlie_Cherry

Zbir
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2006, 09:08:14 pm »
Prolem ze "Zbirem" jest taki, że Taurus wydał najpierw TPB z "bonusowymi" historyjkami o Zbirze, zamiast zacząć od TPB #0 (co robi teraz), gdzie zawarta jest jego historia (i kilka bonusów) lub od właściwej serii (którą ujrzymy dopiero w Zbir 4).

Tu są recenzje jak ktoś chce widzieć o tym więcej:

http://komiks.nast.pl/artykul/1103/Zbir-1-Ciagle-pod-gorke/
http://komiks.nast.pl/artykul/1102/Zbir-2-Ciagle-pod-gorke-2/

Charlie

Offline KoZZ

Zbir
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2006, 09:50:15 pm »
Cytat: "Charlie_Cherry"
Prolem ze "Zbirem" jest taki, że Taurus wydał najpierw TPB z "bonusowymi" historyjkami o Zbirze, zamiast zacząć od TPB #0 (co robi teraz), gdzie zawarta jest jego historia (i kilka bonusów) lub od właściwej serii (którą ujrzymy dopiero w Zbir 4).
-1-tom 0 również zawiera "bonusowe" historie"
-2-właściwa historia zaczyna się od tomu drugiego, nie czwartego (zeszyty wydane już od darkhorse)
-3-Taurus wydaje w kolejności takiej jak zostały wydane tomy w stanach, nie widzę tu żadnego problemu.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Charlie_Cherry

Zbir
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 22, 2006, 03:07:29 pm »
Hello

Cytuj
tom 0 również zawiera "bonusowe" historie


To prawda, mój błąd.

Cytuj
właściwa historia zaczyna się od tomu drugiego, nie czwartego (zeszyty wydane już od darkhorse)


Faktycznie w USA zaczyna się od drugiego, ale pisząć czwarty, miałem na myśli numer "Zbira" w Polsce. Czyli "Ciągle pod górkę" 1 i 2 (amerykański nr. 1) oraz "Rozróba" (amerykański nr 0) - łącznie trzy, prawda? Dlatego też w Polskim numerze 4 (czyli zero), zacznie się początkowa historia Zbira (amerykański nr. 2). Dobra, za bardzo zakręciłem... W skrócie - miałem na myśli, że przedruk właściwej seri "The Goon" (oryginalny tytuł) rozpocznie się w Polsce od czwartego komiksu z przygodami Zbira...

Cytuj
Taurus wydaje w kolejności takiej jak zostały wydane tomy w stanach, nie widzę tu żadnego problemu.


Ale ja widzę, gdyż w USA najpierw wydawano serię komiksową "Zbir" a dopiero po pewnym czasie zaczęto ją przedrukowywać w formie wydań zbiorczych - a wydawca rozpoczął je od tomiku z dodatkowymi przygodami Zbira. Miało to sens, gdyż czytelnik znał już go wcześniej z zeszytówek. Potem wydano tomik "zerowy" aby zaznajomić ze "Zbirem" nowych czytelników, którzy nie mieli możliwości śledzić jego komiksów od początku. I dopiero wtedy rozpoczęto przedruk właściwej serii w Trade Paper Back (która ciągle się ukazuje również w formie zeszytowej).

Natomiast my zaczęliśmy niejako od środka przygód Zbira - nie wiedząc co on za jeden i o co w ogóle chodzi (przynajmniej było wesoło). To trochę tak jakby zacząć wydawanie Asteriksa od "Kiedy niebo spada na głowę", albo Kaznodziei od "Dawnych Historii" lub jakiegoś środkowego woluminu - bo przecież czytelnik i tak dowie się o co chodzi z następnych części... (ha, ha).

Niestety Taurus zrobił jakąś dziwną rzecz wydając zgodnie z kolejnością made in USA, gdzie czytelnik znał Zbira już z zeszytówek. Jest to cholernie dobry komiks, jeden z najlepszych które czytałem w tym roku. Tyle że część ludzi zrezygnowała z niego lub im się nie spodobał, gdyż nie wiedzieli o co w nim chodzi.

Gdyby polski wydawca wydał od razu "Rozróbę", lub chociaż napisał o tej całej zagmatwanej sytuacji we wstępie lub dał info w sieci, być może komiks sprzedałby się lepiej.

Pozdrawiam

Charlie[/quote]

Offline Frigmo

Zbir
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2006, 04:03:16 pm »
Cytat: "Charlie_Cherry"

Gdyby polski wydawca wydał od razu "Rozróbę", lub chociaż napisał o tej całej zagmatwanej sytuacji we wstępie lub dał info w sieci, być może komiks sprzedałby się lepiej.



Mam nadzieję że sprzedał się na tyle dobrze że Taurus z niego nie zrezygnuje i wydadzą całość. Dla mnie komiks jest jak najbardziej ok. A jak jeszcze zyska po opublikowaniu wcześniejszych historii no to po prostu miodzio. Komiks miał kilka niepochlebnych recenzji więc tym bardziej zachęcam niezdecydowanychdo jego kupna . Jak dla mnie warto.

Offline freshmaker

Zbir
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 26, 2006, 10:54:25 pm »
zbir 0 bardzo przyjemny. szkoda tylko ze papier troche odchudzony w stosunku do poprzednich tomow.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Blacksad

Zbir
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:14:23 am »
Taki mix horroru, klimatów noir i Monty Pythona. Czyli jakby pode mnie pisany (ale mam nadzieję, że nie tylko pode mnie). A rysunki śliczne i wierzę głęboko, że pójdzie całość!
Chrzań się, Smirnov

Offline empro

Zbir
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:51:05 am »
Cytat: "freshmaker"
zbir 0 bardzo przyjemny.


tak, chyba najlepszy póki co tom :)
zobaczymy co będzie dalej :)

ja czekam niecierpliwie :)

Offline mackey

Zbir
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2006, 10:07:38 am »
A ja żałuje tylko ze nie wyszedł jako pierwszy. Może sprzedaż byłaby lepsza, bo historia wydaje sie bardziej spójna.
Poza tym ta historia z tomem 0 to jakaś lipa.
Według mnie Powell rysował po kolei, tylko po wydaniu tomu 0 zmienił wydawnictwo i kolejne zaczęło wydawac od tomu 2 a po wygaśnięciu licencji tom 1 (0) został wznowiony. Wiec TM mogl to wydawac chronologicznie.
Zaznaczam jednak, ze to jest moje przemyslenie, ktore wynikneło z przeczytania wstępu do tomu 0. Ale czytałem to pobieżnie i mogłem coś źle zrozumieć.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline ejm2000

<<<>>>>
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2006, 09:24:03 pm »
:) Rysunki są owszem, owszem
co do fabuły ....................... :cry: .................nudy......
ost tenebras spero lucem
carpe diem

Offline empro

Re: <<<>>>>
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2006, 10:26:22 am »
Cytat: "ejm2000"
.................nudy......


itam,
to taka konwencja troszkę kryminału noir plus dodatki i to nie leci na łeb na szyję, tylko się powolutku wlecze
:)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Re: <<<>>>>
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2006, 01:05:41 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "ejm2000"
.................nudy......


itam,
to taka konwencja troszkę kryminału noir plus dodatki i to nie leci na łeb na szyję, tylko się powolutku wlecze
:)


Nie mam nic przeciwko takiej konwencji, gdzie akcja się wlecze, zamiast lecieć na złamanie karku, ale "Zbir" to dla mnie nic ciekawego, właśnie nudy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline am666

Zbir
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2006, 01:53:43 pm »
Zbir to calkiem fajna opowiesc w stylu noir z dosc duzym dodatkiem absurdalnego humoru ala Monty Python. Połaczenie wyszło autorowi całkiem fajnie i jak dla mnie jest warte wydania ciezko zarobionych pieniedzy.
Jak komus podoba sie Hellboy to istnieje duza szansa ze Goon tez przypadnie mu do gustu, tylko nalezy sie nastawic na wieksza dawke absurdalnego humoru.
Mi sie podoba i mam nadzieje ze TM wyda wszystkie TPB z Brzydalem i Frankiem w roli głownej.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Zbir
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2006, 10:36:11 pm »
Cytat: "am666"
.
Jak komus podoba sie Hellboy to istnieje duza szansa ze Goon tez przypadnie mu do gustu, tylko nalezy sie nastawic na wieksza dawke absurdalnego humoru.


A... to już wiem czemu mi nie leży. Absurudalne to "Zbir" jest na pewno, ale mam wątpliwości, czy to "humoru ala Monty Python", moim zdaniem jednak zbyt daleko tej serii do słynnych Brytyjczyków.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline ainsel

Zbir
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 15, 2006, 12:13:16 pm »
ciekawe kiedy kolejny tom (polowka tomu). ostatnie zapowiedzi taurusa (albo ich brak) dobrze nie wroza
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"