trawa

Autor Wątek: Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic  (Przeczytany 2518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« dnia: Grudzień 05, 2005, 01:00:53 pm »
http://www.magia.gildia.pl/ - od dziś przeszliśmy na nowy silnik, na którym działa już m.in. Gildia Komiksu czy Gildia Literatury. No i mamy nową szatę graficzną. Jest jeszcze kilka malutkich niedociągnięć, ale w ciągu paru dni powinny zniknąć.

Co sądzicie o zmianach?

Offline Adam Waśkiewicz

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2005, 01:11:03 pm »
Kolorystyka kompletnie mi się nie podoba. Stary layout przywodził na myśl pożółkłe pergaminy, a w tym zielonym kolorku Gildia Tajemnic wygląda jakby ktoś ją obrzucił zgniłymi wodorostami.  :?
 
 Nowy silnik ma zwiększyć przejrzystość, ułatwić nawigację, usprawnić zarządzanie zawartością. Te zadania spełniać będzie na pewno dobrze, ale aktualna kolorystyka Gildii Tajemnic budzi we mnie odruchy wymiotne. Ale i tak będę tam regularnie zaglądał.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2005, 01:49:21 pm »
Może nowy wygląd GT nie wzbudza u mnie tak żywych emocji jak u Adama, ale zgodzę się z Jego wnioskami. Kolorystykę można było zostawić starą.

ps. chyba że ma się ona z UFO kojarzyć ;)

Offline Kormak

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2005, 01:52:46 pm »
Czy uwagi odnoszą się tylko do zielonego kolorku linków, czy całości (tło, czcionka itd?)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2005, 02:04:03 pm »
Zielony kolor przede wszystkim, ale można by też inne rzeczy zmienić. Co do koloru tła i czcionek to nie mam zarzutu z technicznej strony, ale czy to pasuje do konwencji gildii, to już inna sprawa. Layout powinien budować określony klimat - tutaj ta funkcja nie jest wykorzystana.

Offline Kormak

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2005, 02:07:15 pm »
Poprzednio słyszałem głosy porównujące stary layout do "ciepłej sraczki"... :(

Offline Adam Waśkiewicz

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2005, 02:10:05 pm »
Głównie do tła, nagłówków newsów - ten morowo-oliwkowy kolor wygląda paskudnie.

 Biała czcionka na czarnym tle w takim otoczeniu jest średnio czytelna, zwłaszcza jeżeli spora część tekstu pisana jest kursywą (jak w newsie o nowym numerze "Atlantis Rising").

 Mnie stara kolorystyka podobała się o wiele bardziej, ale może krytykom poprzedniego layoutu nowy wygląd strony bardziej przypadnie do gustu.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline jasisz

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2005, 02:15:00 pm »
Rzeczywiście niezbyt to ładnie wygląda, wtedy było lepiej.
Ale wierzę, że to właśnie zmobilizuje Kormaka do wytężonej pracy i powstanie coś o czym wszyscy powiemy "wow!" ;)
mój blog - a co!

Offline AtumX

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2005, 03:03:42 pm »
Szczerze mówiąc szata graficzna mało mnie obchodzi. Jest czytelnie i to się liczy. Martwi mnie jednak dłuższy czas ładowania strony. Być może chodzi tu o mojego internetowego demona szybkości, albo o kłujące w oczy, wszechobcecne reklamy.  W każdym razie życzę powodzenia i oczekuję na więcej materiałów :).

Pozdrawiam

Offline Kormak

Zmiana szaty graficznej Gildii Tajemnic
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2005, 06:19:15 pm »
W tej chwili najtęższe gildiowe umysły siedzą nad zmianami, więc mam nadzieję, że za jakiś czas będę miał lepsze wieści :)