Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > Mordheim

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę

(1/41) > >>

Moze:
Gra z tego co czytam jest świetna, zacznę grać jak mi stypendium wypłacą. Krasnali wybrałem bo mi się figurki podobają :)

Wiem że w rozpiskach jest sporo, ale zanim moderator to zdejmie to macie jakieś sugestie (rozpiske)  w co zainwestować?

Osobiscie myslalem bardziej nad mała ilością figurek (taniej i lubię nie mieć strat) z thunderami na początek... czy mam jakies szanse na wygrana bez slayersow (z tego co widzialem pojawiaja sie w kazdej rozpisce) i czy ma sens zamiast nich wieksza ilosc thunderow?

z gory dzieki

Pozwoliłem sobie na zmianę tematu - w rozpiski jest już tyle postów ze nie zaszkodzi nowy temat dotyczący tylko krasnali (obok istniejącego już o Łowcach Czarownic)

Nazroth:
Słuchaj...na start powinieneś z góry założyć, aby wykupić wszystkich czterech herosów... zarówno do kampani jak i one off game się przydadzą wszyscy czterej.. poza tym sami thunderersi i same kusze to wklep na klate i tyle... no ale 3 tez powinieneś mieć... czyli 4 herosów, 3 thunderersów i powiedzmy halfling scouta (najemnika) a do tego jednego maluszka (birdlinga) i masz już grywalną 9wiątkę z dobrym w miarę ekwipunkiem... dośc standardową...

na pewno NIE OBEJDZIE się bez 4 herosów i minimum 3 thunderersów na star bandy

Motorek:

--- Cytat: "Moze" ---Gra z tego co czytam jest świetna, zacznę grać jak mi stypendium wypłacą. Krasnali wybrałem bo mi się figurki podobają
--- Koniec cytatu ---
Faktycznie jest mega wypaśna :p, co do krasnali to polecam figurki Reapera, te do systemu Warlord czy jakoś tak to się nazywa, są  klimatyczne i o niebo ładniejsze od tych z GW (to moja prywatna opinia :p ) jedyny mankament nie ma troll slayerów w reaperze, trzeba kupić tych z GW.

--- Cytat: "Moze" ---Osobiscie myslalem bardziej nad mała ilością figurek (taniej i lubię nie mieć strat) z thunderami na początek... czy mam jakies szanse na wygrana bez slayersow (z tego co widzialem pojawiaja sie w kazdej rozpisce) i czy ma sens zamiast nich wieksza ilosc thunderow?
--- Koniec cytatu ---
Krasnali na początek nie bedziesz miał dużo max 9 modeli no chyba , że rozpiszesz na samych Beardlingach + np. Halfing Scout to wtedy możesz dobić i do 13 , ale to jest lipa wg. mnie. Co do Slayerów musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz grać kampanię czy on-of-game ( hmmm jak to się pisze) w 2 przypadku Slayerzy Ci się nie przydadzą, ale w kampanii jak najbardziej z prostej przyczyny, którą zna każdy mordheimowiec :p to są bohaterzy a bohater to kość w fazie eksploracji ;)
Pozdro ;)

Mistrz wałków :):
Ja bym nie przesadzał z thundererami.. dwóch wystarcza w zupełności.
A przyoszczędonąkase lepiej wydac na lepszą broń do walki niż smętne młotki.
Bochaterów tez nie trzeba mieć zawsze 4. Wystarczy 3 (puzniej dokupujemy 4).
Róznica w exploracji niewielka a kasa i tak dzięki specjalnym zasadą tej bandy sama do nas napływa.

Dłógo grywałem 3 bochaterów i zawsze byłem najbogatszy :)

Natomiast naljepszym rozwiązaniem jest pozyczenie od kogoś figsów i kilkakrotnie zagranie nimi z różnymi bandami (mogę Ci pożyczyć moich :))

CHESUS:
tylko trzeba wziąść pod uwage to że krasnoludy nie należą do najtańszych i 4 bochater zawsze pomoze i pragnoł bym przypomnieć że zawsze bochaterowie mogą być OOA i nie biorą udziału w eksploracji

co do thunderersów wystarczy ich dwuch + inżynier + tileański strzelec daje to 4 kusze to jest wystarczające wsparcie za reszte kasy dobić do 9 modeli i uzbroić ich i banda jest gotowa 2 modelom mozna dać halabardy +1 do S na jakies większe potwory i tym sposobem masz zrównoważoną bande i postrzelasz troszke i w walce masz spore szanse tileański strzelec nieźle sie w niej spisuje chociaz ma 3 WS ale ten jego mieczyk :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej