Autor Wątek: Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę  (Przeczytany 85335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2005, 02:44:49 pm »
Co prawda niepowinno sie zdradzać swioch tajników gry lecz bez tego byłbym mało wiarygodny w dyskusji.

Tak jak pisał Paweł krasnoludy to niezmiernie silna banda pod warunkiem że potrafi się nią grać.
Coprawda nie mam takiego doświadczenia jak Dzisus (tutaj chylę czoła), bo jak wiadomo nie przykładam wiekszej wagi do zanej bandy i co turniej własciwie gram inną, to jednak rozegrywajac dziesiątki gier ta bandą dozucę swoje "trzy grosze".
Najlepiej odczuli to na własnej skurze spotkanie z miomi dwarfami moi przeciwnicy. (najczęsciej :Paweł, Heru, Tomek)
Do tego stopnia im obrzydziłem grę że rozgywając multiplaye rzucali się w 2-3 na mnie jednego i mimo wysiłków przeważnie przegrywali.

Pytanie dlaczego?

Otóż wystarczy wykożystac nasze atuty i zarazem nie dać wykozystac przeciwnikom naszych słabych stron bandy.

A zalety to:
a)4T, hard to kill i wysoki Ws. Dzięki czemu nikt ale to naprawde nikt nie dorówna krasnalowi w pojedynku 1vs1. I dlatego nalerzy niedoprowadzać do szarż łączonych naszych przeciwników.
b)Dodatkowy zasięg z broni strzeleckich. Już w pierwszej turze możemy postraszyć naszych przeciwników kilkoma bełtami :)
Lecz nie nalerzy zapomnieć o tym że niewolno nam się rozdzielać!! (o tym napiszę dalej)
c) Dodatkowy shard Pieniążki sypia sę garściami. Mając nawet  3 bochaterów zarabiamy więcej niż bandy ludzkie posiadające ich az 5 lub 6.

Taktyka:
Działamy zawsze w grupie. Wiem że zasię 36 cali z kuszy jest bardzo kuszący i z chęcia chciało by się z niego skorzystać. Lecz nic bardziej mylnego!
Podchodzimy do przeciwnika jak najbliżej (na bliski zasięg) i w momencie kiedy przygotowywuje się on do szarży łamiemy jego szyk jedną salwą. Teraz nasz wróg ma do wyboru albo kontynułowac szarże osłabonym składem (1-2 model wyswrucone jeśli nie o.o.a) lub wycofywac narażając się na nasze szarże. W pierwszym przypadku zbieramy na przysłowiową klatę(dwarfy najlepiej sobie z tym radzą:)) i kontrszarżujac w nastepnej turze  kusznikami (WS4!) exterminujemy grupę udeżeniową przeciwnika. W drugim przypadku jeśli mamy możliwośc szarży na lezące moedele lub stojace modele wrobga nie maja przewagi 2 do 1 to szarżujemy i podsuwamy kuszników do przodu (nie strzelamy! Bo stracilibyśmy kontr szarże!) A jesli przeciwnik jest jeszcze zbyt silny to "częstujemy" go kolejna salwą.
I wieżcie mi to się zawsze działa! Widziałem jak tym systemem w przeciągu 3-4 tur znikają ze stoły mimo przewagi liczebnej (2 do 1) Baesty lub każda inna banda do kombatu.

Z bandami strzeleckimi jest sprawa wyglada nieco inaczej. W ten czas zajmujemy dogodne pozycje strzeleckie i zasłaniając sie bearlingami prowadzimy wymiane ogniową.
Strzlał sie ktoś z was z Dwarfami? ;)
Beznadzieja! Te pokurcze wcześniej 3 kuszami wystrzelaja całą Twoją bandę niż niezdadzą RT.
W swoich grach rozstrzeliwałem wszystkie bandy strzeleckie począwszy od reiklandy porzez elfy a na avlandzie kończąc!

Na koniec trzy takie Bitwy i na plac wytacza sie inżynier zabjca z 3W weapon expertem, rusznica para duelingów i super prochem! (są to tylko 3 rozwoje- łącznie 7 exp.)- i tutaj koleny nasz atut rozwój T lub W powoduje ze stajemy sie prawie niezniszczalni!

Dlatego drodzy bracia brodacze jedyne co wam moze zagrozić to scenariusze szybkościowe!


I na koniec powiem jeszcze jedno:
Zadna banda nie daje takiego konfortu psychicznego jak brodacze!
Nawet krytyki nie robia wiekszego wrażenia:)
Kamil. (miszczu)

Offline mecenasik

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2005, 03:22:51 pm »
skolo> krasnale sa spoko..co powiesz na kranoludy - dziekujemy Fabera:) -patrz Isza edycja PL army booka DE:)

Offline nahar

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2005, 03:43:08 pm »
Kamil idealnie opisał do czego zdolne są krasnoludy.

Jak zwykle jest chwalipiętą więc i ja się pochwalę. Ano zdażyło się mi że na turnieju wygrałem krasnalami scenariusz szybkościowy.

I to nie z byle kim ale właśnie z panem Kamilem.

Przepięknie wymanewrowałem jego Kislev i zająłem wiecej domków w Occupyu. Było to na Arenie w roku 2004.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2005, 04:44:48 pm »
Zaszczyty twe Pawle bedą wypisywane grybymi złotymi nićmi w księgach mordheima  :D  :D

A pod tym juz małą czcionką bedzie wpis że kislev liczył tylko 9 modeli bez niedzwiedzia i wszyscy przypominali raczej chodzący szpital niz zorganizowana bandę. Jedyny rozwiniety słusznie kapitan dostał bełta w pierwszej turze i zginął. Moim bogiem był młodzik który wybiegł na srodek placu i kiedy zobaczył go inzynier z Qiuck shootem nagle niezdał głupotu i chwyciła 2 bełty. :D
Przeciwko miom kozakom z I4 Paweł wystawił bearlingi z 2A i 4S.
Niespominając że Pawła było więcej.
Jedyne czym sie moge pochwalić to to że wymordowałem większość pokórczów :)

A kogo to wina?? GUMOLA!!! I KINGI!! Czyli takzwanych nieroutowalnych skavenów (kinga 12 zdanych riutów, gumol 13!) Walka z nimi kosztowała mnie istnienie wielu wojowników.. :(
To był mój najgorszy występ i najsłabsze 4 miejsce w karierze mordheima. :(
Kamil. (miszczu)

Offline Moze

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2005, 06:20:40 pm »
:D  Pomysłów mnóstwo.

Gdzies na forum spotkalem sie z taktyka Max Pancerz czyli rozpiska mniej wiecej tak:

Noble: Gromil Armour, Helmet, Shield, Dwarwen Axe, Pistol Bracers
Inzynier: Heavy Armour, Helmet, Shield, Crossbow, Sword
Slayers: Dwarwen Axe, Dagger
Slayers: Dwarwen Axe, Dagger

Czy da sie tym grac? Bo mi sie podoba :D ewentualnie zamiast slayera dalbym thundera z kusza...

Co o tym myslicie?

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2005, 06:26:06 pm »
Jeśli jesteś samobujcom to polecam taki zestaw :lol:
Niestety zbroje w tym systemie nie daja prawie żadnego zabezpieczenia.
Krytyki i multóm zasad powoduje że wielokrotnie pan w gromilu nie ma sava lub jest on obniżony do 6+.
Kamil. (miszczu)

Offline Moze

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2005, 06:38:21 pm »
Moze to i lepiej, bo grogie niesamowicie :)
no to moze tak:
Noble: Dwarven Axe,Axe, Helmet, Pistol Bracers
Inzynier: Crossbow, Hammer
Slayers: Dwarven Axe, Axe
Slayers: Dwarven Axe, Axe
Thunder: Crossbow, Hammer
Thunder: Crossbow, Hammer

Wiec?

Offline Motorek

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2005, 06:45:25 pm »
Mało Ciebie jest - tylko 6 modeli i jak dla mnie masz cholernie drogi ekwipunek :p strata takiego modelu będzie bolała ;) Wyrzuciłbym helmet-y i ze dwa toporki ;) Dokup Tundererom jakąś broń do HtH bo samym sztyletem za wiele nie zdziałają, widziałem co prawda zasztyletowanie Wampira :badgrin: i temu podobne śmieszne sytuacje ;) Niby wszystko zależy do kości :arrow: statystycznie rzecz biorąc masz deep czoko ;)
Kmiń dalej ;)
Pozdro ;)

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2005, 06:57:08 pm »
Kretek ma rację.

Pozatym na początku (dopuki nie masz skilla master of blades) bardziej sie płaca wuposarzyć swoich wojowników w miecze niż w dwarf axe.
A nnajlepiej z powodu wysokiego Ws jeszcze bardziej obniżyć koszta i wykupić zwykłe topory.
Kamil. (miszczu)

Offline Moze

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2005, 07:08:41 pm »
ok, w poprzedniej juz zmienilem na hammery...

Kolejny pomysl:
Noble: Axe,Hammer,Helmet, Pistol Bracers
Inzynier: Crossbow, Hammer
Thunder: Crossbow, Hammer
Thunder: Croosbow, Hammer
Slayer:Axe, Hammer
Slayer:Axe, Hammer
Beard:Axe, hammer

Ale mam jakies awersje... Musi sie dac jakos grac I zestawem...
W dzwiach albo cos... Poza tym tak jakos mi sie fajnie by gralo krasnludem zakutym od stóp po czubek glowy... To chyba kwistesencja bycia krasnoludem, a save na 3+ chyba trudno zredukowac? :)[/b]

Offline MiSiO

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2005, 07:16:44 pm »
Na pytanie czy się ktoś z dwarfami strzelał... averlandem i skavenami wyjątkowo dobrze mi to wychodzi! Po 3-5 grach averland robiz dwarfów SITO. HA+BL+QS i pozamiatane :D

Momo to Dwarfy to baardzo mocna banda! Tylko wolna :D Więcej wad nie ma.

Rozpiska niezłą. Dwarfom nie trzeba dawać 9ciu kolesi. 4 bohaterów to duuza inwestycja w kasę i silnych herosów. Niestety ogranicza to troszkę siłę ognia. TO jednak jest do przeskoczenia. Rozpiska bardzo fajna.

Offline Wojtek_Krz

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 08, 2005, 07:24:38 pm »
Kiedys grałem z kuplem który swojego Nobla "Zaspawał" gromil tarcza + hełm i jeszcze zasada ze miecz i tarcza daja save'a 5+. Wyszedł zbytnio do przodu i wpadł na kogos, chyba na bloodbrothera i zszedł od jednego krytyka (który omija cały pancerz). Przykra sytuacja dla neigo gdy taki nobel warty sporo złota schodzi od byle czego. Neistety tak juz jest w mordheim. Nie opłaca sie brac armourów

PS: Kretek a wampir zabity przez wiewiórki to nie chamstwo?:D

Offline Drachu

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 08, 2005, 11:01:31 pm »
Mistrz Wałków słusznie zauważył, ze trzeba znać doskonale wady i zalety swojej bandy i (co równie ważne) bandy wroga. Tak naprawdę to podstawa (i troszkę farta w grze).
Ja np. dowodząc skavenami mierzyłem się z graczami grającymi jak Mistrz krasnalami i cześciej wracałem z tarczą niż na niej (taktyka ma prosta i prymitywna, ale często kończyła się rozszarpaniem wrogiej bandy na strzępy). Ale moja taktyka opierała sie w znacznej mierza na ukształtowaniu stołu i wiem, że nie wszędzie wyjdzie.
Problemem jest też perwersyjnie wysokie Ld krasnali. Co z tego, że w jednej rundzie położę trzech - czterech (ooa), jak ich noble będzie zdawał raz za razem Ld, a ja zawalę pierwszy rout test jaki nadejdzie.

Prawdę mówiąc jeśli idzie o broń ręczną w początkowej rozpisce, to ja nie wyszedłbym poza nic droższego niż topór.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline Motorek

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2005, 08:46:21 am »
Cytat: "Wojtek_Krz"
PS: Kretek a wampir zabity przez wiewiórki to nie chamstwo?:D
Nie bo to nie był mój Wampir, ten zasztyletowany też nie był mój ;) Mój trzyma się dobrze i dziś będzie mordował Mercenaries Gonza :badgrin: (jak mi Śliwka figurki odda :p )
Pozdro ;)

Offline Zielony

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 09, 2005, 01:51:30 pm »
krasie dobra rzecz! tlyko trzeba sobie taktykę dobrą obrać. Po ostatnim turnieju troche mi zajawka przeszła jak moje dwarfiki schodziły jak halflingi ze stołu (averland to zło) :?
ja zawsze gram:
Unnamed500 GC  -   Dwarves Warband

1 Dwarf Noble @ 105 GC
     Pistol; Axe (x1)

1 Dwarf Engineer @ 75 GC
     Free Dagger; Crossbow

1 Dwarf Troll Slayer @ 60 GC
     Axe (x2)

2 Dwarf Thunderers @ 136 GC
     Free Dagger; Crossbow; Hammer (x1)

3 Beardlings @ 93 GC
     Hammer (x2)

1 Warlock @ 30 GC

Warband Rating: 94

Number of models: 9


Total Warband Cost: 499
sprawdza sie  :D
IMP  :O