Autor Wątek: Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę  (Przeczytany 85326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 17, 2005, 10:13:12 am »
Nie da się ukryć... dobrze, że slayerzy nie latają w hełmach... jednak Noble z istoletami i hełmem to masakra! :D

Offline Moze

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 17, 2005, 09:09:09 pm »
To moze jakies propozycje rozpisek z helmami? Nie tyle co skuteczne a udowadniajace ze krasnale sa twarde :D i moga przyprawic o zawal serca  :badgrin:?

Offline Zielony

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 18, 2005, 08:55:09 am »
na poczatku nei opłaca sie kupowac hełmów. po paru bitwach dokupujsze, ja teraz mam juz prawie cała banda w hełmach :D
IMP  :O

Offline Pollon

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 18, 2005, 10:49:08 am »
Moglibyście mi przybliżyć trochę kto to jest Dwarf Noble? Jakby to przetłumaczyć to Szlachetny Krasnolud, ale kto to konkretnie jest? To jakiś dowódca czy co? I kim są Beardlings?

Znalazłem już stronę z podręcznikiem do Mordheim po polsku, jednak jest to ten starszy nieco rolebook. Czy w tym nowszym wydaniu są jakieś istotne zmiany?

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 18, 2005, 01:12:24 pm »
Dwarf Noble? Hmm, może to być Wysoko Urodzony, może też Krasnoludzki Szlachcic. Fluffowo jest to na przykład syn jednego z krasnoludzkich VIPów, który udał się do Mordheim w poszukiwaniu bogactwa, przygody, albo zmycia hańby (jest nawet taka miniaturka literacka w zasadach do krasnali).
Beardlings - ja to tłumaczę jako "krótkobrodzi" - są to młodzi, jeszcze niedoświadczeni wojownicy, którzy dołączyli do grupy doświadczonych, krasnoludzkich poszukiwaczy przygód.
Zmiany znajdziesz w erracie.

BTW. Przetłumaczyłem kawał czasu temu zasady do Dwarf Treasure Hunters, nawet przesłałem je do Skola, ale na adres, na który moje maile nie dochodzą. Mogę je przesłać jeszcze raz :).

Offline MiSiO

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 18, 2005, 01:28:58 pm »
E... gdzie jest mój post? Przecież pisałem o Krasnoludzkim Szlachcicu wysoko postawiony  społeczeństwie.

Offline Motorek

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 18, 2005, 03:00:35 pm »
Cytat: "MiSiO"
E... gdzie jest mój post? Przecież pisałem o Krasnoludzkim Szlachcicu wysoko postawiony  społeczeństwie.
Takie życie, moderatorzy nie mają w zwyczaju informować o usuwaniu postów nawet jak są na temat i nie łamią regulaminu forum, napisz Pw do moda chociaż wątpie, żeby to pomogło. Za to jak się pisze offtopicowe posty to nie reagują.
Pozdro ;)

Offline MiSiO

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 18, 2005, 04:16:55 pm »
Najgorzej, że tak ładnie koledze wytłumaczyłem :D

Ciakawi mnie co kupujecie za skille [jakie listy] dla awansowanych na erosów Beardlingów/Clansmenów... i czy ktoś wogóle clansmenami gra?! Kiedyś miałem 4-5 clansmenów z 2x pistol i innymi bajerami ale to było dawno, a do teg ow długiej kampanii.

Offline Pollon

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 18, 2005, 07:47:58 pm »
Dzięki za wytłumaczenie.  :) Czy to najbardziej opłacalny heros, bo zauważyłem, że w waszych rozpiska najczęściej on piastuje urząd dowódcy. ;)

Co radzicie kupić w pierwszej kolejności (jakie figurki)? Na razie mam 3 Zabójców i niewiem co dalej. Chyba zwykłych Beardlingów z młotkami? Czy lepiej Rangerów?

(sorry, że zamęczam was pytaniami, ale do tej pory miałem doczynienia tylko z figurkowym Władcą - więc o Mordheimie za wiele niewiem).

Offline Zielony

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 18, 2005, 08:04:06 pm »
kup sobie boxa dwarfów. zapłacisz 90zł a bande złozysz kompletną! i to jaką!! dwarfy znowej edycji są poprostu genialne!!
IMP  :O

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 18, 2005, 08:06:59 pm »
Noble jest obowiązkowy w poczatkowej rozpisce. Tylko on startowo moze pełnić funkcje dowódcy. Wszystko znajdziesz w zasadach bandy.

Ja polecam jednak metale z v ed. Sa duzo ładniejsze niz plastiki i wygladaja prawdziwi krasnoludzko (okrągłe brzuszki, długie brody! :D )
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 18, 2005, 10:21:58 pm »
Za metalowe dwarfy zapłaci STRASZNIE dużo. Za plastiki nowe... malutko. Do tego sąnaprawdę ładne i jeszcze nikt nie ma bandy z noych dwarfów... do tego można kupić je w sklepie i nie trzeba robić mail ordera.

Offline Drachu

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 18, 2005, 10:57:00 pm »
A skoro już o składaniu dwarfiszonów z nowych warriorsów mowa... takie pytanko, może ktoś się orientuje.
W starych krasnalach były opcje - broń 1-ręczna, dwuręczna, kusze. Jak to wygląda w nowych? Bo coś plotki mnie doszły, że kusze mają wylecieć. Czyżby zatem do boxa nowych brodaczy trzeba było kombinować bitzy od starych warriorsów?
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline mecenasik

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 19, 2005, 08:04:35 am »
z nowych warriorow zlozysz wylacznie dwa rodzaje - hand wapon+ shield, great wapon..ale za to dorzucili maseczki ktore mozesz przykleic do helmow..i wtedy IMO dwarfy wygladaja dosc komicznie
za to z boxa thundererow/querels zrobisz albo strzelcow z handgunem albo kusznikow..za to tam nie ma nawet hand waponow
wiec chyba dla potrzeb mordheim lepiej kupic "starych" wariorow i wtedy mozna sklecic wszystko (nawet pistole sa:) do tego 1-2 slayerow i ma sie bande

Offline MiSiO

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 19, 2005, 10:47:36 am »
Zawsze można kupić box strzelców i box warriorów i się z kimś 50/50 podzielić.

 

anything