Autor Wątek: Wzory budynków  (Przeczytany 2569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lorgoth

Wzory budynków
« dnia: Grudzień 08, 2005, 11:47:50 am »
Witam,
Przeczyałem gdzieś że można ściągnąć z sieci do "druku" wzory budynków które później można nakleić na tekturę i skleić razem. Chciałbym szybko zrobić kilka budynków a inne sposoby są trochę bardziej pracochłonne ( z czasem zrobie lepsze). Czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć takie wzory?

Kolejne pytanie to czy jakiś sklep w polsce sprowadza figurki do MH?
Interesuje mnie szczególnie banda CoC. Lepiej kupić na miejscu niż płacić za przesyłkę.
Pozdrawiam,

Offline mecenasik

Wzory budynków
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:05:18 pm »
A nie lepiej samemu powycinac z tekturki(choc bardziej polecam karton jak od TV,tasme malarska-na zaklejenie "harmonijki" i piach z wikolem)?przeciez to jest miasto "sredniowieczne" tam niewiele bylo budynkow "masowych" i wygladajacych tak samo. w dodatku spadl na nie wielki kamien z nieba:) wiec teoretycznie jak wytniesz budenek krzywo z wielkimi dziurami, brakiem dachu itd bedzie dobrze
kiedys takie cuda mozna bylo zdobyc na Kuzni Vazyla(?) ale nie wiem czy ta strona jeszcze dziala..w kazdym razie IMO samorobki sa lepsze

a co do zakupow figsow do mordki w sklepach w Polsce..praktycznie zerowe sznase-chyba ze ktos Ci zamowi specjalnie(jak np ja namawiam Karola z warszawskiego Morionu:)ale wiem ze to tez nie jest takie latwe, w wawie kiedys walaly sie jakies resztki u faberow ale wieki tam nie bylem.
nawet w Angli nie w kazdym GW store sa te figsy - szukac trzeba w tzw grand (Londyn, Nothingam)
zawsze tez pozostaje Mail Order - w kilka osob wychodzi tanio(pamietaj ze funt w rzeczywistosci kosztuje znacznie mniej niz nasze sklepowe 7pln:)
pzdr

Offline Motorek

Wzory budynków
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:49:54 pm »
Warsztat ostatnio nie działa :?  stamtąd ściągałem kiedyś ruinki do wydrukowania, a orginalne mordheimowe znalazłem jakimś programem do ściągania chyba emule, tak czy siak Mecenasik ma racje makiety własnej roboty są o niebo lepsze ;)

Offline Mistrz wałków :)

Wzory budynków
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2005, 01:55:39 pm »
Na początku (jesli zalezy Ci na czasie) najlepiej wziąść pudło np. po butach i wycinając liczne zęby tworzyąc ruiny zbudowane z kilku postrzępionych ścian.

Z czasem dojdziesz do większej wprawy i pojawią sie pierwsze pietra, okna i drzwi.

Jesli interesuje cię natomiast bardziej profesjonalen podejście do sprawy to polecam artkuł na stronce TH-owców.
Mogą Ci oni równierz na zamówienie wykonać takie budynki.

Ja natomiast służe wszelką radą (ale to już na priva aby niezaśmiecać specjalnie forum).

pozdrawiam Miszczu
Kamil. (miszczu)

Offline skolo

Wzory budynków
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2005, 02:14:36 pm »
z DC+, z torrenta. sciagniesz tam skany budynkow w formie jpeg albo pdf. wyciac, nakleic na cos porzadnego i juz

Offline Drachu

Wzory budynków
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2005, 02:39:54 pm »
Jasne, karton, albo pianka, farba z piachem (chociaż ja używam szpachlówki gipsowej do tynków), trochę kociego żwirku, czy mielonej kawy (gruz i ziemia) i voila. Potem możesz pomalować zwykłymi farbami, ba... gips to nawet plakatówkami trzyma.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline MiSiO

Wzory budynków
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2005, 10:12:18 pm »
Tak... TH ma największe doświadczenie w robieniu terenów. Polecam galerie terenów na stronie klubowej. Opis ich wykonania [banalny] jest też na stronie TH.

 

anything