Autor Wątek: blogi i strony z twórczością...  (Przeczytany 315155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 23, 2007, 10:12:00 pm »
Po pierwsze, zamiast zakladac autolansiarski temat w dziale ogolnym, zoe najpierw wypadaloby zapoznac sie z forum i "wkleic sie" W ODPOWIEDNIM MIEJSCU ?
A po drugie, moze zamiast publikowac "prawie codziennie" kolejny pasek, lepiej troche przysiasc faldow, posiedziec troche nad kartka papieru (zamiast nieudolnie myszka po ekranie) i zrobic cos przynajmniej w miare nadajacego sie do upublicznienia?
Szczerze mowiac na chwile obecna nie potrzebujesz "reklamy" tylko odrobiny pokory tak wobec samego siebie jak i potencjalnych czytelnikow :roll:

Offline holek

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:32:53 am »
Wygląd komiksu jak narazie nikomu nie przeszkadza, a najważniejsza w nim jest treść. Robię go w programie graficznym, ponieważ tak mi jest wygodniej.
Nie rozumiem, dlaczego miałbym potrzebować pokory?
url=http://godslife.freeblogsite.com/]God's Life[/url]

Offline andruth

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:37:46 am »
Cytuj
Nie rozumiem, dlaczego miałbym potrzebować pokory?


Może dlatego, że to straszna kupa jest? :?

Offline turucorp

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:58:40 am »
Cytat: "holek"
Wygląd komiksu jak narazie nikomu nie przeszkadza


"jak na razie" to masz u siebie 4 anonimowe komentarze jakichs oszolomow, a teraz wlasnie dostales informacje, ze i owszem, wyglad przeszkadza.
I dostales ta informacje rownoczesnie od dwoch kolesi, ktorzy komiksem zajmuja sie kilkanascie lat.
Jesli masz zamiar sluchac jedynie pochwal anonimowych nerdow to pomyliles adresy z ta swoja "reklama" :roll:

Cytat: "holek"
a najważniejsza w nim jest treść

jak juz tam bedzie jakas "tresc" to sobie pogadamy, a na razie to mamy kolejne "odkrywcze" pitu-pitu jakich pelno na sieci.


Cytat: "holek"
Robię go w programie graficznym, ponieważ tak mi jest wygodniej.


A co to? Ze niby jak w programie graficznym to juz nie mozna dobrze tylko trzeba bazgrolic jak trzylatek?:roll:


Cytat: "holek"
Nie rozumiem, dlaczego miałbym potrzebować pokory?


Andruth ci to juz chyba wystarczajaco wyjasnil?

Offline andruth

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:15:05 am »
Zapraszam do oglądania:

http://rechot.blogspot.com/


 :D

Offline Vertigus

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 24, 2007, 09:31:41 am »
Hej, Andruth
Nie wiem czemu, ale żadnych pasków tam nie widzę. Może to u mnie problem, ale jakby co, to daję znać.

Offline holek

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 24, 2007, 11:39:28 am »
Cytat: "turucorp"

"jak na razie" to masz u siebie 4 anonimowe komentarze jakichs oszolomow, a teraz wlasnie dostales informacje, ze i owszem, wyglad przeszkadza.


Dlaczego anonimowe? Przeciez się podpisali. I Blog to nie jedyne źródło komentarzy jakie otrzymuję na temat tego komiksu.

Cytat: "turucorp"

Jesli masz zamiar sluchac jedynie pochwal anonimowych nerdow to pomyliles adresy z ta swoja "reklama" :roll:


Słucham wszystkich ocen i je przemyślam, nawet twojej, mimo, że jesteś do mnie negatywnie nastawiony. Ale to nie znaczy, że odrazu zmienię cały komiks, bo komuś się nie podoba.

Cytat: "turucorp"
jak juz tam bedzie jakas "tresc" to sobie pogadamy, a na razie to mamy kolejne "odkrywcze" pitu-pitu jakich pelno na sieci.


Skoro tak mówisz. W końcu to ty masz wieloletnie doświadczenie.

Cytat: "turucorp"
co to? Ze niby jak w programie graficznym to juz nie mozna dobrze tylko trzeba bazgrolic jak trzylatek?:roll:


Nie, ale tak chcę.

Cytat: "holek"
Nie rozumiem, dlaczego miałbym potrzebować pokory?


Cytat: "turucorp"
Andruth ci to juz chyba wystarczajaco wyjasnil?


Tak, wyjaśnił mi to bardzo charyzmatycznie.
url=http://godslife.freeblogsite.com/]God's Life[/url]

Offline turucorp

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:05:29 pm »
Cytat: "holek"
Cytat: "turucorp"

"jak na razie" to masz u siebie 4 anonimowe komentarze jakichs oszolomow, a teraz wlasnie dostales informacje, ze i owszem, wyglad przeszkadza.

Dlaczego anonimowe? Przeciez się podpisali. I Blog to nie jedyne źródło komentarzy jakie otrzymuję na temat tego komiksu.


No jasne, ze sie podpisali: patern, rado i pawel, dobrze, ze nie zyczliwy1, 2 i 3  :roll: , i jestem pewien, ze blog to nie jedyne zrodlo komentarzy, przeciez sa jeszcze koledzy ze szkolnej lawki i kuzyn ze strony matki :roll:

Cytat: "holek"
Cytat: "turucorp"

Jesli masz zamiar sluchac jedynie pochwal anonimowych nerdow to pomyliles adresy z ta swoja "reklama" :roll:


Słucham wszystkich ocen i je przemyślam, nawet twojej, mimo, że jesteś do mnie negatywnie nastawiony. Ale to nie znaczy, że odrazu zmienię cały komiks, bo komuś się nie podoba.


Nie jestem do Ciebie nastawiony ani pozytywnie ani negatywnie, zapytales co mysle o Twoim komiksie, wiec uczciwie napisalem.
Jesli ci to przeszkadza to nie pytaj :roll:
Ludzie robiacy zawodowo komiksy od wielu lat maja prosta rade, najpierw wyrysowac pare ryz papieru a dopiero potem brac sie za robienie komiksu.
Jesli jestes ponad takie rady, to wybacz, ale po co wogole bierzesz sie za komiks?
Tylko i wylacznie ku wlasnemu samozadowoleniu?

Cytat: "holek"
Cytat: "turucorp"
jak juz tam bedzie jakas "tresc" to sobie pogadamy, a na razie to mamy kolejne "odkrywcze" pitu-pitu jakich pelno na sieci.

Skoro tak mówisz. W końcu to ty masz wieloletnie doświadczenie.

Moze sie zdziwisz, ale tak :roll:
Cytat: "holek"
Cytat: "turucorp"
co to? Ze niby jak w programie graficznym to juz nie mozna dobrze tylko trzeba bazgrolic jak trzylatek?:roll:

Nie, ale tak chcę.

Slyszales o krowach, ktore chcialy latac?

Cytat: "holek"
Cytat: "holek"
Nie rozumiem, dlaczego miałbym potrzebować pokory?


Cytat: "turucorp"
Andruth ci to juz chyba wystarczajaco wyjasnil?


Tak, wyjaśnił mi to bardzo charyzmatycznie.


Chyba dosadnie?
Charyzma to cos troche innego :roll:

Offline holek

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:31:41 pm »
Cytat: "turucorp"

Nie jestem do Ciebie nastawiony ani pozytywnie ani negatywnie, zapytales co mysle o Twoim komiksie, wiec uczciwie napisalem.


Doceniam to.

Cytat: "turucorp"

Jesli ci to przeszkadza to nie pytaj :roll:


Nie przeszkadza.

Cytat: "turucorp"

Ludzie robiacy zawodowo komiksy od wielu lat maja prosta rade, najpierw wyrysowac pare ryz papieru a dopiero potem brac sie za robienie komiksu.
Jesli jestes ponad takie rady, to wybacz, ale po co wogole bierzesz sie za komiks?
Tylko i wylacznie ku wlasnemu samozadowoleniu?


Ale ja nie chcę rysować ręcznie, chciałem żeby ten komiks taki był i wiem, że nie musi się to wszystkim podobać, szanuję to, ale zrozum, że są ludzie, którym komiks się podoba i nie jest to moja mama, tata czy kuzyn. Niektórym kolegom z ławki się podoba, ale nie tylko im.


Cytat: "holek"
Skoro tak mówisz. W końcu to ty masz wieloletnie doświadczenie.

Cytat: "turucorp"
Moze sie zdziwisz, ale tak :roll:


Nie nie dziwię się, wierzę ci i wiem, że komiksów w sieci jest pełno oraz że ten nie musi ci się podobać.

Cytat: "holek"
Cytat: "holek"
Nie rozumiem, dlaczego miałbym potrzebować pokory?


Cytat: "turucorp"
Andruth ci to juz chyba wystarczajaco wyjasnil?


Tak, wyjaśnił mi to bardzo charyzmatycznie.

Cytat: "turucorp"

Chyba dosadnie?
Charyzma to cos troche innego :roll:


Masz rację. Źle się wyraziłem.
url=http://godslife.freeblogsite.com/]God's Life[/url]

Offline turucorp

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:01:37 pm »
Cytat: "holek"

Ale ja nie chcę rysować ręcznie, chciałem żeby ten komiks taki był i wiem, że nie musi się to wszystkim podobać, szanuję to, ale zrozum, że są ludzie, którym komiks się podoba i nie jest to moja mama, tata czy kuzyn. Niektórym kolegom z ławki się podoba, ale nie tylko im.
... wiem, że komiksów w sieci jest pełno oraz że ten nie musi ci się podobać.


Moze zacznijmy od tego, ze nie tyle chciales zeby ten komiks wygladal jak wyglada, co po prostu inaczej nie potrafisz/nie chce ci sie?
Co innego swiadomie wybrana konwencja a co innego olewanie tematu.
Wiesz, z komiksami na sieci jest jak ze smieciami na wysypisku, moze jeden na 10 tysiecy ma jakas wartosc, ale czy to oznacza, ze kazdy, kto wyprodukuje od niechcenia kolejnego smiecia, automatycznie musi sie reklamowac i namawiac ludzi do oceny jego wartosci?
Szacunek i pokora wobec czytelnika wymaga zeby podac mu to co najlepsze, a nie to co walniete byle jak i bez wiekszego wysilku i sensu.
A szacunek i pokora wobec samego siebie wymaga tego zeby miec swiadomosc, ze zrobilo sie cos, co w danym momencie bylo maksimum umiejetnosci i nakladu pracy.
Nie chce cie obrazic a jedynie uswiadomic, ze pokazywanie publiczne swoich prac to cos wiecej niz kizianie z kumplami.
Oczywiscie mozesz to olac, ale pamietaj, ze w koncowym efekcie zawsze dostajesz tyle ile dajesz.

Offline andruth

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:09:39 pm »
Cytuj
Nie wiem czemu, ale żadnych pasków tam nie widzę. Może to u mnie problem, ale jakby co, to daję znać.


A to nie wiem, u mnie wszystko widać :(
Ale ja sie nie znam na tym, pozostaje mi mieć nadzieję, że to przejściowe :(

Offline Vertigus

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:09:50 pm »
Jeśli można się wtrącić,
holek
Faktycznie paski nie powalają wykonaniem, choć rozumiem, że z założenia miało to być bardzo oszczędne graficznie. Niemniej mogłoby być oszczędne z większym smakiem. Co do dowcipu, to nie jest zły, choć są (moim zdaniem) momenty raczej marne, jak ten z zagadką i bajką. Okropny banał.
Generalnie, to wygląda jak rysunki na marginesie zeszytu od matematyki. I to zrobione na lekcji. Możesz się reklamować, ktoś się może i uśmiechnie, ale kariery to raczej na tym nie zrobisz. I o to chodzi chyba z tym brakiem pokory. Wkurzasz "starych wyjadaczy", którzy męczą się żeby zrobić coś dobrego, złoszczą się jak im nie wyjdzie i wogóle dążą do doskonałości. A ty sobie coś nabazgrolisz i jesteś nieco bezkrytycznie zadowolony. Można ich zrozumieć.

Andruth, już zobaczyłem  :D  Więc był u mnie problem. Sorki, za zamieszanie
Bardzo fajne  :lol:  Czekam na następne

Offline głowonuk

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:27:58 pm »
Cytat: "turucorp"

Moze zacznijmy od tego, ze nie tyle chciales zeby ten komiks wygladal jak wyglada, co po prostu inaczej nie potrafisz/nie chce ci sie?
Co innego swiadomie wybrana konwencja a co innego olewanie tematu.


czekaj, czekaj... a dlaczego uważasz, że to jest nieświadomie wybrana konwencja i, że on inaczej nie potrafi?
rzucając na to okiem ja założyłem, że jest wręcz przeciwnie.

(w tym co tu napisał też nie widzę ku temu przesłanek)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline turucorp

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:29:11 pm »
Cytat: "Vertigus"
JeśWkurzasz "starych wyjadaczy", którzy męczą się żeby zrobić coś dobrego, złoszczą się jak im nie wyjdzie i wogóle dążą do doskonałości. A ty sobie coś nabazgrolisz i jesteś nieco bezkrytycznie zadowolony. Można ich zrozumieć.


To nie do konca tak.
Ja po prostu lubie czytac dobre komiksy, a w momencie, w ktorym 99,9% komiksow na sieci sprowadza sie do takich rzeczy jak robi Holek, to z calym szacunkiem, ale krew mnie zalewa.
Nie lubie jak ktos mi pluje do zupy, no nie lubie i juz :?

Cytat: "głowonuk"

czekaj, czekaj... a dlaczego uważasz, że to jest nieświadomie wybrana konwencja i, że on inaczej nie potrafi?
rzucając na to okiem ja założyłem, że jest wręcz przeciwnie.
(w tym co tu napisał też nie widzę ku temu przesłanek)


Cytat: "turucorp"
nie potrafisz/nie chce ci sie

W tym przypadku czy potrafi czy tez tylko mu sie nie chce, wychodzi na jedno.

Offline Vertigus

blogi i strony z twórczością...
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:37:49 pm »
Cytat: "turucorp"

Nie lubie jak ktos mi pluje do zupy, no nie lubie i juz :?

O.k. ale zwróć uwagę, że jesz tą śmieciową zupę za darmo i wogóle masz taką możliwość.
Czyli nie należy narzekać na te 99,9 procenta, ale cieszyć się z tego 0,1%  :)

Co nie zmienia faktu, że Holek powinien jeszcze sporo popracować. I kto wie, może kiedyś coś z tego będzie?

 

anything