trawa

Autor Wątek: Niejedzenie.  (Przeczytany 10207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pimpek

  • Gość
Niejedzenie.
« dnia: Grudzień 11, 2005, 11:35:47 am »
Kiedyś czytałem o ludziach,którzy przestali jeść, odżywiają sie niejako światłem.Jak to wytłumaczyć naukowo?
Podobno takich ludzi jest coraz więcej.Czy to możliwe.?
W sumio ostatnio słyszałem też że naukowcy odkryli że 80% energii potrzebnej człowiekowi do życia pochodzi ze światła.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Niejedzenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2005, 11:41:42 am »
Nie wierzę w to, bo nigdy nie zostało bezsprzecznie udowodnione. Zawsze jakieś niejasności były. A same osoby wyglądają na lekko nawiedzone.

ps. to raczej do gildii tajemnic się nadaje.

pimpek

  • Gość
Niejedzenie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2005, 02:10:05 pm »
Ale do gildi naukowej się nadaje.
Ale tak samo nikt nieudowodnił że to niejest możliwe ,więc niewyciągaj pochopnych wniosków.
A np.robiono takie doświadczenia że wkłądano do żołądka balonik napompowany i człowiek taki niejadł albo jadł dużo mniej.Podawano mu tylko niektóre składniki i witaminy.
Może to jest też wina że w dzieciństwie większości z nas było wpychane na siłę jedzenie i pózniej takze w dorosłym życiu jemy ciągle za dużo niż wystarczyłoby nam do życia.

Offline Tomsik

Niejedzenie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2005, 02:20:46 pm »
Ci ludzie to umieją bzdury wymyślac... :roll:

Gigantyczna większość procesów zachodzacych w ciele człowieka to reakcje chemiczne, światło jest potrzebne do życia(do otrzymywania witaminy D), ale bez przesady!
emoniszcze! Tysiacletnia wskazówka i krewetki!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Niejedzenie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2005, 02:33:03 pm »
Cytat: "pimpek"

Ale tak samo nikt nieudowodnił że to niejest możliwe ,więc niewyciągaj pochopnych wniosków.
A np.robiono takie doświadczenia że wkłądano do żołądka balonik napompowany i człowiek taki niejadł albo jadł dużo mniej.Podawano mu tylko niektóre składniki i witaminy.


No nie wiem, zawsze mi się wydawało, że ludzie potrafili umierać z głodu/pragnienia. Choć nie wiem czy to się na dowód naukowy nadaje :roll:

A ten balonik mógł co najwyżej oszukiwać organizm o tym, że żołądek był pełny i nic ponad to. A jak sam zaznaczyłeś niezbędne do życia składniki podawano prawdopodobnie kroplówką.

Argument przeciw dla wierzących ;) : nawet Jezus cierpiał na pragnienie i głód (pustynia i kuszenie przez Diabła).

ps. swoją drogą ciekawe czy ten gość od balonika w brzuchu się po eksperymencie wrzodów nie nabawił, bo te soki żołądkowe coś tam trawić musiały (chyba że balonik zabijając uczucie głodu blokował też wydzielanie enzymów przez trzustkę i wątrobę).

Yax

  • Gość
Niejedzenie.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2005, 02:52:58 pm »
Osobiście baardzo wątpie w takich nawiedzonych nic nie jedzących... Pachnie mi to jakimś picem... Pomyślmy. Człowiek rośnie/zużywa różne enzymy itp. Skądś musi brać cząstki do tego potrzebne, nie wydaje mi się żeby z cząstek powietrza i fotonów organizm człowieka produkował odpowiednie białka żeby organizm mógł działac.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Niejedzenie.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2005, 02:54:28 pm »
Zapomniałeś o "energii z kosmosu" :roll:

Yax

  • Gość
Niejedzenie.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2005, 03:02:12 pm »
Taaaa.... Ja wiem że m = E/ c^2 i takie tam, ale nie wierze w to że organizm ludzki dokonuje czegos takiego. A nawet jeśli to na pewno nie w takim stopniu żeby produkować wszystkie potrzebne aminokwasy.
I co to w ogole jest ta 'energia z kosmosu'?  :lol:

Z tymi balonami w żołądku to po to żeby człowiek sie nie przejadał. Jak ktoś waży 150kg to naprawde taki balonik to przydatna rzecz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Niejedzenie.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2005, 03:42:03 pm »
Cytat: "Yax"

I co to w ogole jest ta 'energia z kosmosu'?  :lol:


Myślisz, że ja wiem? ;) Ale niektórzy podobno tym się żywią :lol:

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Niejedzenie.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2005, 04:05:44 pm »
Ha! Kolejny ciekawy temat!

Cytat: "Wilk Stepowy"
Myślisz, że ja wiem? ;) Ale niektórzy podobno tym się żywią  :lol:


No przecież rozpędzone neutrino są bardzo pożywnym składnikiem każdej zdrowej diety! Tak samo promieniowanie rengenowskie, gamma, podczerwone, ultrafioletowe oraz elektrony mogą zapewnić nam bardzo dużo energii ( tak na miesiąc ;) ).

Cytat: "pimpek"

Może to jest też wina że w dzieciństwie większości z nas było wpychane na siłę jedzenie i pózniej takze w dorosłym życiu jemy ciągle za dużo niż wystarczyłoby nam do życia.


Teoretycznie do życia wystarczyło by nam po kromce chleba i jabłku na tydzień. Tylko co to było by za życie? Poza tym jeśli chciałbyś swoje dzieci głodzić, by w przyszłości były zdrowsze, to muszę cię rozczarować. Jeśli rozwijające się ciało nie otrzymuje odpowiednich składników na czas, moze to doprowadzić do poważnych implikacji w przyszłości. Brak pewnej witaminy może spowolnić, lub zahamować produkcję hormonów i enzymów. Nie muszę dodawać, że najbardziej cierpi na tym mózg dziecka.

Cytat: "Yax"
Z tymi balonami w żołądku to po to żeby człowiek sie nie przejadał. Jak ktoś waży 150kg to naprawde taki balonik to przydatna rzecz.


Mów, co chcesz, ale ja wolałbym walczyć z głodem niż wciskać sobie jakiś balon przez przełyk.  :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Tomsik

Niejedzenie.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2005, 04:46:33 pm »
Cytat: "Sajuuk'Khar"
No przecież rozpędzone neutrino są bardzo pożywnym składnikiem każdej zdrowej diety! Tak samo promieniowanie rengenowskie, gamma, podczerwone, ultrafioletowe oraz elektrony

Nie zapominaj o grawitacji! ;)
emoniszcze! Tysiacletnia wskazówka i krewetki!

pimpek

  • Gość
Niejedzenie.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2005, 05:47:32 pm »
Ten argument że "Jezus też cierpiał i odczuwał głód i był kuszony" jest bezsensowny.
To że odczuwał głód i był kuszony niepodważa tego że przez 40 dni i nocy nic niejadł.
A poza tym tzw. post ma własciwości zdrowotne.więc nawet dla ludzi niewierzących post jest pożyteczny.Gdy niejemy przez dłuższy czas nasze ciało oczyszcza się usuwając zbędne składniki i toksyny ,które gromadzą się w naszym ciele..
A jeszcze nie wszyscy wiedzą że było sporo świętych i błogosławionych,którzy niejedli nic nawet przez kilkladziesiąt lat.Przyjmowali tylko raz dziennie komunię świętą.U niektórych doszło do zaniku żołądka i funkcji trawiennych.
Prawda że dziecko potrzebuje niezbędnych skłądników do życia ale niektózy rodzice to pchają za dużo w dzieci.
Czyli z tego wniosek że cżłowiek dorosły już niepotrzebyje tak dużo składników jak dziecko ,które musi się rozwijać.Nielicząc kobiet w ciąży.
A to światło to naprawdę jest ważniejsze niż nam się wydaje.Człowiek dłuższy czas będący bez Słońca zapada w deprseję i wogóle stan jego zdrowia sie pogarsza.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Niejedzenie.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2005, 06:13:35 pm »
Cytat: "pimpek"
Ten argument że "Jezus też cierpiał i odczuwał głód i był kuszony" jest bezsensowny.
To że odczuwał głód i był kuszony niepodważa tego że przez 40 dni i nocy nic niejadł.

ale nie żywił się powietrzem a jedzenie i woda były Mu potrzebne. Jak dla mnie to argument, że nawt Syn Boży nie łamie praw natury ustanowionych przez Jego Ojca.

Cytat: "pimpek"

A poza tym tzw. post ma własciwości zdrowotne.więc nawet dla ludzi niewierzących post jest pożyteczny.Gdy niejemy przez dłuższy czas nasze ciało oczyszcza się usuwając zbędne składniki i toksyny ,które gromadzą się w naszym ciele...

ale jak wiele lekarst w zbyt wysokim stężeniu jest zabójczy ;)

Cytat: "pimpek"

A jeszcze nie wszyscy wiedzą że było sporo świętych i błogosławionych,którzy niejedli nic nawet przez kilkladziesiąt lat.Przyjmowali tylko raz dziennie komunię świętą.U niektórych doszło do zaniku żołądka i funkcji trawiennych.

przytocz przykłady, proszę, bo jakoś nie obił mi się o uszy żaden święty niejedzący, względnie nawet patron niejedzących/głodujących. Zazwyczaj słyszało się o głodówkach o charakterze medytacyjnym (wygłodzenie i osłabienie organizm ma wpływ na pracę mózgu). I osoba taka odczuwała głód oraz jego skutki i umarłaby gdyby głodować nie przestała. Ale jak masz inne informacje to podziel się nimi z nami.

Cytat: "pimpek"

Prawda że dziecko potrzebuje niezbędnych skłądników do życia ale niektózy rodzice to pchają za dużo w dzieci.
Czyli z tego wniosek że cżłowiek dorosły już niepotrzebyje tak dużo składników jak dziecko ,które musi się rozwijać.Nielicząc kobiet w ciąży.
A to światło to naprawdę jest ważniejsze niż nam się wydaje.Człowiek dłuższy czas będący bez Słońca zapada w deprseję i wogóle stan jego zdrowia sie pogarsza.

ale nim się nie żywi, a żywieniu (lub głodowaniu) tym tu rozmawiamy :roll:  Równie dobrze moglibyśmy zacząć mówić, że atmosfera jest potrzebna do życia. Wszyscy o tym wiemy, uwierz nam.
A co do tego ile kto potrzebuje kalorii to naprawdę można wyliczyć i zależy od trybu życia. Ale nawet leżący człowiek z zanikiem mięśni ileś tam kalorii dziennie potrzebuje na podtrzymanie samych funkicji życiowych. I nijak to nie przeskoczysz. A czy pokarm będzie podawany do żołądka, czy odrazu w formie roztworu substancji odżywczych do krwi, to już nie ma większego znaczenia.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Niejedzenie.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2005, 06:22:45 pm »
Cytat: "Pimpek"
A to światło to naprawdę jest ważniejsze niż nam się wydaje.Człowiek dłuższy czas będący bez Słońca zapada w deprseję i wogóle stan jego zdrowia sie pogarsza.


No wcale nie kwestionuję znaczenia światła dla organizmu, ale jedzenie jest  jednym z podstawowych czynników wymaganych do życia, a bez światła można przetrwać.

Cytuj
Ten argument że "Jezus też cierpiał i odczuwał głód i był kuszony" jest bezsensowny.


Bo to nie był argument na serio jeśli mój zmysł wykrycia ironii nie stępił się jeszcze.

Cytuj
A poza tym tzw. post ma własciwości zdrowotne.więc nawet dla ludzi niewierzących post jest pożyteczny.Gdy niejemy przez dłuższy czas nasze ciało oczyszcza się usuwając zbędne składniki i toksyny ,które gromadzą się w naszym ciele..


Powiedział bym, że raczej stara się zsyntezować niezbędne do przeżycia związki z własnego ciała. W wypadku niezaspokojonego głodu, bądź pragnienia organizm przestawia się na tryb 'kanibalistyczny' - kosztem masy organów i reszty ciała dostarcza związki odżywcze: w tym cukry i białka tam, gdzie to jest najpotrzebniejsze.
Nie jestem pewien, czy głodowanie ma jakieś pozytywne aspekty, chyba tylko oszczędność i trenowanie siły woli. Zdrowy człowiek nie ma żadnych toksyn w organizmie, wszystko, co szkodliwe usuwają przeznaczone temu narządy...  :roll:

Cytuj
A jeszcze nie wszyscy wiedzą że było sporo świętych i błogosławionych,którzy niejedli nic nawet przez kilkladziesiąt lat.Przyjmowali tylko raz dziennie komunię świętą.U niektórych doszło do zaniku żołądka i funkcji trawiennych.


Czy ta informacja jest potwierdzona przez jakieś wiarygodne źródło? Jakoś nie mogę uwierzyć, by pośród tylu bajek Kościoła uchowała się tak niewiarygodna prawda.

Cytuj

Prawda że dziecko potrzebuje niezbędnych skłądników do życia ale niektózy rodzice to pchają za dużo w dzieci.


Niektórzy tak, ale nie wszyscy. Jakoś sam nie opychałem się strasznie w dzieciństwie, ani nie zauważyłem, aby jakaś matka karmiła swoje dzieci smalcem.  :shock: Z reguły matki mają fioła na punkcie zdrowego odżywiania swoich pociech.

Cytuj
Czyli z tego wniosek że cżłowiek dorosły już niepotrzebyje tak dużo składników jak dziecko ,które musi się rozwijać.


Ale musi pracować, dostarczać swojemu ciału energii do pracy, odbudowywać komórki, walczyć z mikrobami, utrzymywać temperaturę ciała, po prostu żyć! Wszystkie żywe istoty w jakiś sposób odżywiają się, nie można tego zastąpić samym oddychaniem, bądź gapieniem się w słońce.

Najrozsądniejszym argumentem w tej dyskusji był by chyba fakt, że człowiek, który nie odżywia się, umiera. Chyba nie ma sensu tego kwestionować.

Edit:

Hm.. chyba za dużo tej krytyki dla pimpka. Z drugiej strony trudno nie reagować na tak oczywiste - nie bójmy się użyć tego słowa - bzdury.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Yax

  • Gość
Niejedzenie.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2005, 06:31:13 pm »
pimpku jeżeli chcesz nas przekonac do istnienia ludzi którzy żyją samym światłem/powietrzem to przytocz udokumentowane przypadki. A nawet jeżeli nie aż tak bardzo udokumentowane to powiedz o kogo chodzi itp. bo argumenty typu 'był jakiś tam ktoś' nie bardzo mają sens IMHO.