Autor Wątek: Kilka pomysłów  (Przeczytany 4570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janek Pietkiewicz

Kilka pomysłów
« dnia: Marzec 09, 2003, 12:00:08 pm »
Podczas "chwilowej nieobecności" Mojego Ulubionego Forum, w poszukiwaniu nędznego Forum Zastępczego, gdzie mógłbym się wyładować aż do powrotu NG, odwiedziłem sporo (a przez to rozumiem naprawdę dużo) innych polskich forów internetowych - nie tylko tych zbliżonych tematyką do tego. I, prawdę mówiąc, trochę pozazdrościłem tego, co tamte mają, a My nie mamy (wiem, że jako zakała i spamer nie powinienem tak bardzo utożsamiać się ze społecznością NG, ale od października jestem uzależniony od postowania tutaj). Dlatego chciałbym zgłosić kilka propozycji / postulatów, dotyczących zmian na Forum Nowej Gildii. Nie wiem, czy zyskają one poparcie innych użytkowników, nie mówiąc już o moderatorach i administratorach, sądzę jednak, że przynajmniej większość z nich uprzyjemniłaby nam życie i uczyniłaby je piękniejszym.

:arrow: 1. Dane o użytkowniku.
Część forów ma ustawione wyświetlanie pod awatarami jakichś ogromnych ilości niepotrzebnych rzeczy - kolorowe ikonki, oznaczające "stopień zaawansowania", datę urodzenia (prawdopodobnie w celu możliwości złożenia życzeń urodzinowych przez PM?) itp. Zauważyłem jednak obecność raczej przydatnego moda do phpBB, a mianowicie czegoś, co nazywa się bodaj "GG i Tlen" - dodaje on możliwość, jak sama nazwa wskazuje, umieszczeniu w "desce" pod postem buttonów rozpoczynających połączenie z klientem Gadu-Gadu albo Tlen. Co prawda część użytkowników tego forum (np. Surmik) w celu pochwalenia się swoim statusem umieszcza po prostu ikonkę statusu  w sygnaturce, jednak - nie każdy tak umie, nie każdy chce zajmować dodatkowe miejsce sygnaturką. A skoro jest opcja AIM, Yahoo i ICQ, to czemu nie dać tych najpopularniejszych w Polsce "instant messengerów"?

:arrow: 2. Strona główna forum.
Możnaby wprowadzić sporo bajerków - np. podświetlanie "paska" z nazwą działu - tylko po co. Myślałem za to o innej rzeczy, mianowicie o czymś takim: w kolumnie "ostatni post", oprócz daty i nicka, mógłby być także wyświetlany tytuł danego wątku - uniknęłoby to sytuacji, kiedy ktoś się śpieszy, chce zobaczyć, czy napisano coś nowego w topicu, który go interesuje, ale musi zagłębiać się w podgrupy, żeby to wybadać.
Miałoby to wyglądać tak:

Pią Mar 07, 2003 12:45 am
NICK w temacie TEMAT


Nie wiem tylko, czy istnieje taki mod do phpBB...

:arrow: 3. Działy, poddziały itp.
Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale według mnie zamiast działu SPAM (tu obrywam od jachu_ka, szajbusa, marchewy i sopla) utworzyć dział "Off-topic". Nie mam tu na myśli tylko zmiany nazwy, ale zamiast

> Wszystko o niczym i nic o wszystkim... Piszcie tu co chcecie...
wolałbym ujrzeć
> Wszystko, co nie pasuje do pozostałych działów...

Nie wiem, czy zostałem zrozumiany, prawdopodobnie nie.


Na razie tyle, być może przypomnę sobie coś jeszcze...

Offline Gollum

Kilka pomysłów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2003, 01:24:13 pm »
Szersze dane o użytkowniku można wprowadzać w profilu, np. data urodzenia, zawód, zainteresowania itp. Można też wyświetlać, kto z forumowiczów ma dziś urodziny.
Moim zdaniem nie warto tym zaśmiecać forum ogólnego. Natomiast do profilu zagląda ten, kto jest zainteresowany.

 

anything