trawa

Autor Wątek: Strefa przy overrunie  (Przeczytany 7357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoluS

Strefa przy overrunie
« dnia: Grudzień 14, 2005, 05:38:39 pm »
Jezeli juz jestesmy przy overrunie:


RR - oddzial overrunujacy
cc - oddzial wdeptany w ziemie
\\\  - oddzial, w ktorego wpada overrun
ppp - oddzial wkurzajacy :P
... - trawa/pole bitwy/nic :)

Sytuacja 1.
R wybija c do nogi i overrunuje w \\. Czy powinien zwheelowac, by zaszarzowac od przodu (w koncu jest w przedniej strefie) czy leci po prostej (w koncu to overrun) i wpada w bok?

..........RRR
...........cc
               

\\\\\\\
.\\\\\\\
..\\\\\\\

Sytuacja 2.
Jesli wheeluje to co sie dzieje w nastepujacej sytuacji? (p - jakis inny oddzial)

...........RRR
............cc
               
ppppp
\\\\\\\
.\\\\\\\
..\\\\\\\

pozdrawiam
Marek

p.s. na strategikonie kilku sedziow powiedzialo, ze wheeluje (Szafy, Zbyszek), ale ja jestem przekonany, ze nie. Przy zasadach overruna jest napisane wyraznie, ze wheelowac mozna tylko po to, by dostawic wieksza ilosc modeli. Zwlaszcza ze w sytuacji drugiej nie ma rozsadnego wyjscia. Co reszta osob na ls o tym sadzi? Co sie dzieje w przypadku sytuacji drugiej? :)
alo

Offline Scimitar

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2005, 05:46:47 pm »
Ja zawsze grałem, że lecę możliwie po prostej i dopiero jak wpadnę we wroga to robię align, albo dostawiam wheelem max modeli (chodzi o to, że w mojej wersji punkt w który wpadam decyduje czy jest to od boku, flanki, tyłu).
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline pingus

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2005, 06:00:35 pm »
Uważam że masz Marku rację.. zwykły align - strefa nie ma znaczenia. Można to udowodnić na przykładzie baaaardzo długiej lancy - tam działanie dostawiania do przodu powoduje niepotrzebne komplikacje i może doprowadzić do sytuacji gdzie overrun nie jest możliwy. ;)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Jerzyn

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2005, 08:28:05 am »
ja tez jestem bezwzglednie za wypowiedzia golusa. zawsze tak gralem i bede gral i uwazam ze tak jest i powinno byc. jedziesz po prostej i jesli czegos dotykasz to sie alajnujesz i juz. strefa sie nie liczy w zaden sposob. a to co mowili ci zbyszek i szafa na strategikonie to chyba ich wlasna interpretacja nie wiadomo z kad wyciagnieta
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Offline Scimitar

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2005, 10:43:41 am »
Jedyne co można dodać to jak już wiadomo, że overrun wyszedł, to można zrobić wheela jeśli starcza ruchu by dostawić max modeli. A tamta interpretacja ze strefami to gdzieś jest poparta literaturowo ??
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Jankiel

  • Gość
Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2005, 11:51:43 pm »
Cytuj
a to co mowili ci zbyszek i szafa na strategikonie to chyba ich wlasna interpretacja nie wiadomo z kad wyciagnieta

Zbyszek nie był sędzią - organizatorzy nie biorą za niego odpowiedzialności :)
ZSgadzam się z resztą - gdzie wjedziesz, tam jesteś, początkowa pozycja jest bez znaczenia.

Offline Szaman

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2005, 09:18:39 am »
popieram przedmowcow - w rulebooku jest tylko mowa o wpadaniu w przeciwnika w momencie dotkniecia i wtedy robimy align. jak dla mnie nadzwyczaj proste. chyba, ze ktos (Szafa? Barb?) znalazl inna interpretacje - niech powie gdzie...
Nie po to jadę 350 [km] żeby sobie po prostu pograć" - zasłyszane.
"W ponurych mrokach odległej przyszłości znajdziesz tylko Wojnę. Wojnę oraz... Niezwykłych Gentlemenów!"
Już na www.350xg.pl .

Offline szafa

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2005, 02:09:16 am »
Cytuj
all the rules governing charges apply

Tylko o to chodzi.
Skoro manewrujesz po to zeby spelnic jeden z podstawowych warunkow szarzy jak maksymalizacja ilosci modeli walczacych to na jakiej podstawie masz olewac inny, niemniej wazny, jak strefa?
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

szafa@poznań

  • Gość
Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2005, 08:15:37 am »
zdecydowqnie zgadzam sie z szafą.

Overrun to szarza - jak kazda inna. Ma swoje wyjatki - nie ma testów ani odpowiedzi - reszta działa jak zwykle. I nie ma ze sobie na boczek podjada skoro stali z przodu...

JJ

  • Gość
Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2005, 08:24:54 am »
Cytat: "szafa@poznań"
zdecydowqnie zgadzam sie z szafą.

Overrun to szarza - jak kazda inna. Ma swoje wyjatki - nie ma testów ani odpowiedzi - reszta działa jak zwykle. I nie ma ze sobie na boczek podjada skoro stali z przodu...


Przykro mi - overrun to nie szarża - to overrun.

Offline mlepkows

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2005, 11:36:47 am »
Cytuj
Przykro mi - overrun to nie szarża - to overrun.

Cytuj
all the rules governing charges apply

Jakieś problemy z czytaniem  :? . W momencie stwierdzenia, że zasięg overruna wystarcza na szarżę, wszystko odbywa się na normalnych zasadach (poza wyjątkami jak brak reakcji). Jak się w odpowiedniej strefie nie dostawisz to żadnego wpadania nie ma.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

JJ

  • Gość
Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2005, 12:07:41 pm »
Cytat: "mlepkows"
Cytuj
Przykro mi - overrun to nie szarża - to overrun.

Cytuj
all the rules governing charges apply

Jakieś problemy z czytaniem  :? . W momencie stwierdzenia, że zasięg overruna wystarcza na szarżę, wszystko odbywa się na normalnych zasadach (poza wyjątkami jak brak reakcji). Jak się w odpowiedniej strefie nie dostawisz to żadnego wpadania nie ma.

Maciek


Przestań - jak szarża jest niemożliwa to co robisz? Nie dekjlarujesz jej prawda?
A co zrobisz z overunem?
NIe wykonasz go?

Offline szafa

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2005, 12:22:15 pm »
Jak nie mozesz sie dostawic legalnie to przesuwasz laleczki o tyle ile mozesz.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline GoluS

Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2005, 12:37:51 pm »
Cytat: "szafa"
Jak nie mozesz sie dostawic legalnie to przesuwasz laleczki o tyle ile mozesz.
Szafa, a co sie dzieje w przypadku sytuacji drugiej (moj pierwszy post)?

All rules govering charges - wg mnie dotyczy takich rzeczy jak to, ze ci szarzujacy pierwsi atakuja i lance im daja +2 do sily... Nie dotyczy samego przesuwania szarzujacego, bo to jest opisane wczesniej i jest inaczej niz w szarzy.
alo

JJ

  • Gość
Strefa przy overrunie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2005, 12:43:29 pm »
Cytat: "szafa"
Jak nie mozesz sie dostawic legalnie to przesuwasz laleczki o tyle ile mozesz.


Na jakiej podstawie?

Bo to szarża? Jeśli tak to jej nie wykonujesz.

Zasady szarży zaczynają obowiązywać przy overrunie w momencie kiedy overrun dochodzi do wroga.

To co? Teraz cofasz laleczki? Bo doszedł niezgodnie z zasadami szarży? Ktoś w innym temacie pisał, że prawo nie działa wstecz?