Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 131828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: XIII
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:09:40 pm »
Dzięki, mam specjalny prywatny słownik do dekodowania opisów:
delikatne = wali po oczach
magazynowanie = często brud, zniszczenia okładek

Jak są delikatne to mało kto o nich wspomina, a magazynowanie stało się słowem wytrychem zamiast opisu wad towaru.
Hehe, no dokładnie. :biggrin: Kupiłem kiedyś Potwora z bagien "w stanie bardzo dobrym minus" i z "niewielkimi rysami". Komiks wyglądał jakby robił radzieckiemu żołnierzowi za osłonę pod Stalingradem, a niewielkie ryski to wywiercone nożem do filetowania ośmiornic dziury, w tym jedna o średnicy 3 cm, które sprzedawca zamalował czarnym markerem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:10:44 pm »
Rozumiem, że postanowiłeś powkurzać ludzi  :wink: zachęcając do poznania komiksu którego nigdzie nie można u nas kupić, a obecny Wydawca serii nie ma zamiaru wznawiać.
Cóż, 2rcfrt, jak sam się teraz możesz przekonać na własnej skórze, ciężkie jest życie samuraja ;-)

W odniesieniu zaś do linka podanego przez Ramireza powiem tylko, że Ramirez obiecał mi jedynie 25 zł, o ile w ogóle moje zachwalanie Mangusty bedzie miało jakikolwiek wpływ na to, że uda mu się ten komiks pchnąć na tej aukcji. A to sknera!

ramirez82

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:13:04 pm »
Ramirez obiecał mi jedynie 25 zł

Nie potrafisz zachować dyskrecji?

Kupiłem kiedyś Potwora z bagien "w stanie bardzo dobrym minus" i z "niewielkimi rysami". Komiks wyglądał jakby robił radzieckiemu żołnierzowi za osłonę pod Stalingradem, a niewielkie ryski to wywiercone nożem do filetowania ośmiornic dziury, w tym jedna o średnicy 3 cm, które sprzedawca zamalował czarnym markerem.

Może na tym egzemplarzu w sztuce niszczenia komiksów doskonalił się Cyrklowiec? Jeśli tak, to jest to wręcz kultowy egzemplarz, w przyszłości może być sporo wart!

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 04, 2015, 01:01:00 pm »
nożem do filetowania ośmiornic

KUKI!!! Uważaj!!! NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Tak czy owak, gdy bedziesz miał chwile, to dobrze by było abys skrobnął kilka słów o Manguscie w wątku Dorisona,

czy to z powodów wspomnianego wyprzedania czy też z powodów niskiego stopnia samooceny w stosunku do własnej twórczości pisanej (i obawy przed spoilerami) powstrzymam się od tej recenzji. sorry.

Ale napiszę tutaj że jako wielki fan Dorisona biorący w ciemno wszystko jego (i rozczarowany tylko Asgardem, który nie wiem dlaczego mi nie podszedł) polecam Mangustę.
Czyta się z zapartym tchem, nie sposób się oderwać (czytałem na placu zabaw i nie wiem jak bym zareagował na sińce i krew, ale prośbie o huśtanie odmówiłem)
Bardzo ciekawe spojrzenie na Mangustę i serie główną, ale chyba spokojnie broni się jako samodzielny twór (ja mam z tym jak widać problemy, ale na ile sobie mogę wyobrazić to tak myślę, że "normalna" osoba da radę czytać bez zgrzytów). Dla mnie się czytało lepiej niż pozostający w podobnym temacie Zabójca (ale to może być żaden argument :wink: )
Ja jestem zadowolony z zakupu (a przecież jak kupowałem to nawet nie wiedziałem kto to Dorison) i lektury.



A co do czytania i oglądania mini serii w oderwaniu od głównego świata to pracuję nad tym. Jeszcze daleka droga ale i tak jest lepiej niż było.
Na razie to muszę iść jeszcze raz na Mad Maxa powtarzając sobie "olej szczegóły. po prostu baw się dobrze. olej szczegóły. po prostu baw się dobrze. olej szczegóły. po prostu baw się dobrze. Interceptor? to nie ma znaczenia!!!"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2015, 01:04:50 pm wysłana przez fragsel »

Offline Eieo

Odp: XIII
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 01, 2015, 02:48:02 pm »
Nowy, 24. tom XIII będzie nosił tytuł L'Heritage de Jason Mac Lane (Dziedzictwo Jasona Mac Lane). Projekt okładki znajduje się tu: http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#XIII-24

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 08, 2015, 10:24:47 am »
Okładka świetna.

Offline Eieo

Odp: XIII
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 16, 2015, 05:12:20 pm »
Ostateczna wersja okładki XIII t. 24: http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#XIII

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 13, 2016, 11:02:30 pm »
Wychodzi na to, że w serii "XIII Mystery" męskie postaci mają więcej szczęścia. "Pułkownik Amos" to bardzo udana szpiegowska historia, opowiedziana według klasycznych reguł gatunku, pełna komiksowej werwy i będąca w stanie zaskoczyć czytelnika niebanalną przewrotką.
Ten cykl to za każdym razem naprawdę jedna wielka tajemnica – nigdy nie wiadomo, czy kolejny duet podoła, czy też nie. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 30, 2016, 06:51:25 pm »
A w piątym tomie "XIII Mystery" całkiem znośnie udało się pokazać ludzką twarz Steve'a Rowlanda. Kolejny album na dobrym poziomie, a końcówkę bezpośrednio nawiązującą do tego, co znamy z głównej serii, czytałem ze sporym napięciem. Trochę żałuję, że wielu szczegółów z fabuły "XIII" już nie pamiętam, bo na pewno z tego powodu umyka mi część smaczków w "XIII Mystery".

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: XIII
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 30, 2016, 08:56:50 pm »
Ja z powodu luk w XIII wydawanych przez Egmont (mam braki) ograniczam się do "XIII Mystery".
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline mappy

Odp: XIII
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:38:40 pm »
Rozumiem że śmiało można wchodzić w serię Mystery bez znajomości XIII?
Oczywiście posty wcześniejsze przeczytałem ale właśnie mam lekką zagwozdkę.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 02, 2016, 07:04:18 am »
Rozumiem że śmiało można wchodzić w serię Mystery bez znajomości XIII?
Oczywiście posty wcześniejsze przeczytałem ale właśnie mam lekką zagwozdkę.
Zamysłem Mystery jest opowiedzenie historii o poszczególnych bohaterach serii XIII. Często są to historie sprzed wątków z serii głównej (polecam w szczególności albumy Little Jones oraz Mangustę).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Eieo

Odp: XIII
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 04, 2016, 12:34:18 pm »
Dziennik "Le Figaro" zamieścił na swojej stronie 10 plansz z 24. tomu "XIII", który ukaże się we Francji i Belgii 10 czerwca: http://www.lefigaro.fr/bd/2016/05/27/03014-20160527ARTFIG00021-la-saga-xiii-decouvrez-les-premieres-pages-du-tome-24.php

Offline Eieo

Odp: XIII
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 07, 2016, 12:46:28 pm »
Belgijska strona Spripspeciaalzaak.be informuje, że w 2018 roku ukaże się ostatni, 13. tom "XIII Mystery". Jego scenariusz napisał Van Hamme, który tym epizodem pożegna się ze swoją karierą scenarzysty komiksowego i przejdzie na zasłużoną emeryturę. Tom będzie nosił tytuł "Judith & Jessica". Według wspomnianej strony internetowej wydawca zaoponował, gdy okazało się, że w fabule komiksu Van Hamme umieścił zbyt wiele scen erotycznych - można się domyślać, że chodzi o relację głównych bohaterek, co zresztą sugeruje projekt okładki: http://stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#XIII-Mystery

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 12, 2016, 06:18:47 am »
do usuniecia
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 10:13:42 pm wysłana przez kenji »

 

anything