Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 132197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: XIII
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 11, 2014, 12:59:45 am »
Fajnie, ze takie serie jak XIII beda kontynuowane. Na razie mystery ukazalo sie chyba tylko 5-6 tomow, jakos tak. Nie ma ryzyka pakowania sie w dluga serie.
pzdr
PS na largo tez czekam  :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: XIII
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 11, 2014, 02:00:43 pm »
Tiall, czyżby Taurus już tłumaczył XIII? ;)

nie mam takiej informacji...

Offline kapitan Żbik

Odp: XIII
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 12, 2014, 11:12:20 am »
Chętnie powitałbym kontynuację XIII - serii głównej i serii MYSTERY.
Pytanie kiedy się ukażą i czy nie skończy się na zapowiedziach.

Offline Nawimar

Odp: XIII
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 12, 2014, 11:16:28 am »
Ja również, ale mam nadzieję, że jeśli w ogóle to raczej w przyszłym roku. Bo ten to już i tak komiksowe El Dorado.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 13, 2014, 07:00:35 am »
Trochę tego do wydania jest tylko pytanie jaki sens jest ciągnąć serię, która zniknęła z rynku jakiś czas temu, dużo młodych czytelników nie zacznie przecież od 20-go numeru. sam się omęczyłem, żeby dostać komplet 1-19 (1-13 ma gość na allegro chyba dość dużo kompletów wychodzą po ok. 10zł/szt ale numery 14-19 to ponad 50zł). W sprzedaży taki pełny komplecik pojawia się "raz na ruski rok". Sama kontynuacja nie przyniesie im klientów chyba, że rozpoczną od początku ale i tutaj jest problem bo seria sprzedawała się podobno słabo. Może faktycznie najlepszym rozwiązaniem byłoby wypuścić integral od początku tylko nie po 3 numery a po 5 (szybciej by seria poszła) a ewentualnie niewydane numery wypuścić w dwóch wydaniach tak jak Ongrys Bruce Hawkera (zeszytówki do uzupełnienia do starego wydania coś jak Egmont pociągnął Blacksad a dla nowych klientów kontynuacja w integralach). Wydanie z Siedmiorogu było super więc raczej nikt nie będzie miał zamaru przeskakiwać z zeszytówek HC na integrale. Myślę że top rozwiązanie jest akceptowalne "i wilk syty i owca cała".
A do wydania pozostało:
Cykl główny:
  • Le jour du Mayflower (Dzień Mayflower) (2011)
  • L'appât (Przynęta) (2012)
  • Retour à Greenfalls (2013)
  • La Flèche Wampanoag (tom zapowiedziany na 2014)
Cykl poboczny Mystery
3. Little Jones (2010; scenariusz: Yann le Pennetier, rysunki: Éric Henninot)
4. Colonel Amos (2011; scenariusz: Alcante, rysunki: François Boucq)
5. Steve Rowland (2012; scenariusz: Fabien Nury, rysunki: Richard Guérineau)
6. Billy Stockton (2013; scenariusz: Laurent-Frédéric Bollée, rysunki: Steve Cuzor)
7. Betty Barnowsky (2014; scenariusz: Sylvain Vallée, rysunki: Joël Callède)

Offline Nawimar

Odp: XIII
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 13, 2014, 07:15:23 am »
Bosssu: "Sama kontynuacja nie przyniesie im klientów"
 
Podejrzewam, że liczba czytelników "zainfekowanych" ta serią jest i tak wystarczająca by podźwignąć koszt jej dalszego spolszczania. Może nie dla korporacji wydawniczej typu Egmontu, ale dla mniejszego wydawnictwa już tak. Także spokojnie. Nie liczyłbym natomiast zbytnio na kontynuacje "Mystery".

Offline pioma10

Odp: XIII
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 13, 2014, 07:27:13 am »
Nie liczyłbym natomiast zbytnio na kontynuacje "Mystery".

Chyba, że zgoda na wydanie serii głównej jest uzależniona od wydania serii pobocznej. I słyszałem, że tak może być w tym przypadku.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 13, 2014, 08:54:26 am »
Sama kontynuacja nie przyniesie im klientów chyba, że rozpoczną od początku ale i tutaj jest problem bo seria sprzedawała się podobno słabo. [...]
A do wydania pozostało:
Cykl główny:
  • Le jour du Mayflower (Dzień Mayflower) (2011)
  • L'appât (Przynęta) (2012)
  • Retour à Greenfalls (2013)
  • La Flèche Wampanoag (tom zapowiedziany na 2014)
Cykl poboczny Mystery
3. Little Jones (2010; scenariusz: Yann le Pennetier, rysunki: Éric Henninot)
4. Colonel Amos (2011; scenariusz: Alcante, rysunki: François Boucq)
5. Steve Rowland (2012; scenariusz: Fabien Nury, rysunki: Richard Guérineau)
6. Billy Stockton (2013; scenariusz: Laurent-Frédéric Bollée, rysunki: Steve Cuzor)
7. Betty Barnowsky (2014; scenariusz: Sylvain Vallée, rysunki: Joël Callède)
Czyli podobnie racji bytu nie miałby mieć np. taki Skorpion. Wg mnie jest tyle fanów serii XIII, że główny cykl na pewno znalazłby swojego odbiorcę. A ja na pewno brałbym MYSTERY.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 13, 2014, 09:10:25 am »
nie wyobrażam sobie nie mieć MYSTERY... wznowienie z mystery bardziej radosne niż to bez....

Offline Grzesiek744

Odp: XIII
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 13, 2014, 09:41:05 am »
vision2001: Czyli podobnie racji bytu nie miałby mieć np. taki Skorpion. Wg mnie jest tyle fanów serii XIII, że główny cykl na pewno znalazłby swojego odbiorcę. A ja na pewno brałbym MYSTERY.
 
 
Cykl główny i Mystery we mnie na pewno znajdzie odbiorcę. 

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 13, 2014, 12:18:29 pm »
Czyli podobnie racji bytu nie miałby mieć np. taki Skorpion. Wg mnie jest tyle fanów serii XIII, że główny cykl na pewno znalazłby swojego odbiorcę. A ja na pewno brałbym MYSTERY.
I tutaj się z tobą nie zgodzę. Skorpion to krótka seria, tomy 7-9 są dostępne. Tomów 1-6 brak na aukcjach- więc komiks jest wart swojej ceny a co najważniejsze jest wydawany cały czas przez jedno wydawnictwo Egmont-czyli to zwykła kontynuacja serii bez wznowień.
XIII jak wiadomo 1-13 Siedmioróg później 14-19 (+2 tomy Mystery) Egmont a teraz trzecie wydawnictwo. Tomy 1-13 były za grosze wyprzedawane w supermarketach i wiele osób może je posiadać albo zakupić na allegro. Tomy 14-19 ciężko dostępne (ponad 50zł i to rzadko na allegro). Seria jest porozwalana różnymi nakładami i wydawnictwami tak, że jak ktoś zacznie wydawać kolejne części to nikt z nowych klientów raczej się nie pokusi o końcówkę serii bez żadnych widoków na całość.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 13, 2014, 12:23:03 pm »
I tutaj się z tobą nie zgodzę. Skorpion to krótka seria, tomy 7-9 są dostępne. Tomów 1-6 brak na aukcjach- więc komiks jest wart swojej ceny a co najważniejsze jest wydawany cały czas przez jedno wydawnictwo Egmont-czyli to zwykła kontynuacja serii bez wznowień.
Wydawanie tej serii kontynuuje Taurus a nie Egmont. Zatem tutaj się mylisz.
XIII jak wiadomo 1-13 Siedmioróg później 14-19 (+2 tomy Mystery) Egmont a teraz trzecie wydawnictwo. Tomy 1-13 były za grosze wyprzedawane w supermarketach i wiele osób może je posiadać albo zakupić na allegro. Tomy 14-19 ciężko dostępne (ponad 50zł i to rzadko na allegro). Seria jest porozwalana różnymi nakładami i wydawnictwami tak, że jak ktoś zacznie wydawać kolejne części to nikt z nowych klientów raczej się nie pokusi o końcówkę serii bez żadnych widoków na całość.
I tutaj się z Tobą nie zgodzę. Są wydawnictwa, których zadowala sprzedaż rzędu kilkuset sztuk danego tytułu (i tyle wydają) i są takie, które wydają komiksy w tysiącach i nawet sprzedaż więcej niż połowy danego nakładu jest dla nich wynikiem słabym i zamykają daną serię.
Blacksad też był wydany przez dwa wydawnictwa. Wcześniejsze tomy z Siedmiorogu też było można kupić po taniości i o dziwo! Potentat Egmont zaryzykował i sprzedaż jest chyba co najmniej dla nich zadowalająca.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 13, 2014, 12:24:22 pm »
Pewnie, że jest sens w kontynuowaniu XIII. Wypaliło z Skorpionem i Mureną, to i z XIII wypali. Wznowienie całej serii moim zdaniem jest nierealne, za dużo tego do wznawiania. Jeszcze wznowienie tych tomów wydanych przez Egmont, to nie byłby zły pomysł, ale ja w to nie wierzę.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 13, 2014, 12:42:52 pm »
Wydawanie tej serii kontynuuje Taurus a nie Egmont. Zatem tutaj się mylisz.
Fakt dałem plamę z rozpędu. Blacksad przejął Egmont jako komiks jak najbardziej rentowny i aktualny na tamten czas po prostu nie było co wydawać bo komiks powstawał. Z nowymi seriami które się ukazują na bieżąco to różnie jest, np. Egmont wydał wszystko o Trollach do momentu "na dzień dzisiejszy" a teraz nie chce już wydawać najnowszych tomów a zostało im raptem 2
  • La guerre des gloutons (2010)
  • L'Histoire de Waha (2010)

Offline Grzesiek744

Odp: XIII
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 13, 2014, 01:27:52 pm »
Fakt dałem plamę z rozpędu. Blacksad przejął Egmont jako komiks jak najbardziej rentowny i aktualny na tamten czas po prostu nie było co wydawać bo komiks powstawał. Z nowymi seriami które się ukazują na bieżąco to różnie jest, np. Egmont wydał wszystko o Trollach do momentu "na dzień dzisiejszy" a teraz nie chce już wydawać najnowszych tomów a zostało im raptem 2 
  • La guerre des gloutons (2010)
  • L'Histoire de Waha (2010)

Dodaj, że historia z ostatniego albumu wydanego przez Egmont Trolli ma zakończenie w kolejnym albumie, którego wydania nie wiadomo czy się doczekamy :cry: