trawa

Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapitan Żbik

Odp: XIII
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 13, 2014, 03:27:01 pm »
Też mam wątpliwości, czy ukazałoby się wznowienie serii. Choć wydanie w integralach po pięć tomów to całkiem niezły pomysł. Jak pamiętam to brakujące tomy XIII kupiłem w taniej księgarni po 4,50 sztuka. Tomy 14 - 19 dostałem w prezencie więc nie orientuję się po ile stoją teraz i jaka jest ich dostępność. Kontynuacja serii głównej i pobocznej byłaby mile widziana. Natomiast wznowienie dla tych czytelników, którzy dopiero zarażą się XIII - manią byłoby potrzebne.

Offline adro

Odp: XIII
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 13, 2014, 08:06:46 pm »
Nie jestem zwolennikiem wydawania XIII od poczatku. wole, zeby wydawnictwo kontynuowalo glowna serie i Mystery. Niestety publikacja XIII od poczatku moze oznaczac kolejne zawieszenie serii, a tego bym nie chcial. Ponoc podobnie bylo z largo. To 1 tom zbiorczy sprzedal sie fatalnie i dlatego publikacja LW zostala wstrzymana :sad: .
pzdr   
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 08:13:49 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: XIII
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 13, 2014, 08:20:51 pm »
Nie jestem zwolennikiem wydawania XIII od poczatku.
Myślę, że zwolenników wydawania od początku jest tak mało, że wydawnictwo nie wpadnie na ten głupi pomysł.
To byłoby zabójstwo tej serii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 13, 2014, 09:52:40 pm »
Nie jestem zwolennikiem wydawania XIII od poczatku. . Ponoc podobnie bylo z largo. To 1 tom zbiorczy sprzedal sie fatalnie i dlatego publikacja LW zostala wstrzymana :sad: .
pzdr
Dziwne aby ograniczać klientelę do tych którzy już posiadają część serii. (Nikt przy zdrowych zmysłąch nie kupi 20 numeru nie posiadając poprzednich)
Largo panie kolego wyszły 2 tomy :biggrin: i Kołodziejczyk odpowiedział (jak dobrze pamiętam) na moje pytanie że inne wydawnictwo jest zainteresowane.

Offline graves

Odp: XIII
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 13, 2014, 10:01:45 pm »
Dziwne aby ograniczać klientelę do tych którzy już posiadają część serii. (Nikt przy zdrowych zmysłąch nie kupi 20 numeru nie posiadając poprzednich)
Nie jest to dziwne - to normalna praktyka. Taką samą miał Egmont z Thorgalem.
Co innego później powtórzyć poprzednie tomy, ale to już w drugiej kolejności i znacznie wydłużonym czasie...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 13, 2014, 10:04:55 pm »
Dziwne aby ograniczać klientelę do tych którzy już posiadają część serii. (Nikt przy zdrowych zmysłąch nie kupi 20 numeru nie posiadając poprzednich)
Largo panie kolego wyszły 2 tomy :biggrin: i Kołodziejczyk odpowiedział (jak dobrze pamiętam) na moje pytanie że inne wydawnictwo jest zainteresowane.
Egmont nie chciało wydawać pierwszych 4 tomów Largo, ale licencjonodawca go do tego zmusił.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: XIII
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 13, 2014, 10:36:06 pm »
Od początku? We Wrocławiu nadal leżą niektóre tomy po 4 zł w tanich księgarniach i się kurzą...

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 13, 2014, 10:38:11 pm »
Od początku? We Wrocławiu nadal leżą niektóre tomy po 4 zł w tanich księgarniach i się kurzą...
Podsumowując - kto chciał to mógł jeszcze po wydaniu przez Egmont wszystkich albumów XIII zakupić pozostałą część serii wydaną przed Siedmioróg.
To teraz czekać tylko na kontynuację. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline adro

Odp: XIII
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 14, 2014, 12:05:04 am »
Bossu
stare numery XIII mozna dorwac tu i owdzie, trzeba troche poszukac. Wole powrot do momentu, w ktorym dana seria zostala przerwana. Poza tym wydawanie nowych czesci lezy w interesie wydawnictwa, a my czytelnicy mamy wieksza pewnosc, ze dana seria przetrwa na rynku.
Wiem, ze niestety ukazaly sie tylko dwie zbiorowki LW, ale wlasnie w przypadku tamtej serii ponowne wydanie starego materialu pogrzebalo ten komiks :sad: . BTW z tego co wiem, wtedy zostala do wydania tylko jedna zbiorowka, szkoda ze sie nie udalo :sad:
pzdr
 [size=78%] [/size]
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 14, 2014, 06:50:36 am »

Wiem, ze niestety ukazaly sie tylko dwie zbiorowki LW, ale wlasnie w przypadku tamtej serii ponowne wydanie starego materialu pogrzebalo ten komiks :sad: . BTW z tego co wiem, wtedy zostala do wydania tylko jedna zbiorowka, szkoda ze sie nie udalo :sad:
pzdr
 
Pewnie chcieli ujednolicić serię. W tym wypadku nie wypaliło ale w innych tak np. Aldebaran, Kot Rabina..nie ciągnęli serii do końca zeszytowo tylko walnęli integral. (tutaj akurat był ten minus że wydano wszystkie części zeszytowo z integralu)

Offline kapitan Żbik

Odp: XIII
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 16, 2014, 09:59:24 am »
Integrale XIII mogłyby wychodzić równolegle z kontynuacją serii głównej i serii MYSTERY. Na razie zadowalam się wersją francuską. Może doczekam się polskiej w kolejnym roku? Jestem bardzo ciekawy, jak wyszedł tom 7 Mystery O BETTY BARNOWSKY. Jedna z najbardziej zakręconych postaci w serii :razz: .
Pamiętam jak w cz. 5 STAN CZERWIENI, rozprawiła się z przypadkowymi maruderami ukrytymi w szopie :cool: .  Tekst na końcu: "Spokojnie jak na wojnie, ty szujo!". XIII zdębiał po takim dictum :lol: .

Offline Motyl

Odp: XIII
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 19, 2014, 09:16:25 am »
Nie jestem zwolennikiem wydawania XIII od poczatku. wole, zeby wydawnictwo kontynuowalo glowna serie i Mystery.

Proście, a kiedyś będzie wam dane ;) myślę że jak XIII z powrotem zagości na naszym rynku to nierozerwalnie główna seria plus Mystery.

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:32:33 pm »
Faktycznie tomy wydane przez Egmont osiągają na allegro ceny na poziomie 65 - 70 zł. Mam tylko serię z Siedmiorogu i chętnie usłyszałbym o wznowieniu serii od tomu 14 (pierwszego wydanego przez Egmont).

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: XIII
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:49:25 am »
Trochę dziwnie uczucie, że serii nie robią już oryginalni autorzy. Czy ktoś może czytał odcinki spod pióra Sente, trzyma to poziom, czy odchodzą takie numery jak w "Thorgalu"?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Grzesiek744

Odp: XIII
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 15, 2014, 03:35:09 pm »
Proście, a kiedyś będzie wam dane :wink: myślę że jak XIII z powrotem zagości na naszym rynku to nierozerwalnie główna seria plus Mystery.
Może wiesz kiedy to będzie?

 

anything