Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: XIII
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:01:31 pm »
Po doskonałej serii XII z nieufnością podszedłem do albumu MANGUSTA. Bałem się, że te poboczne wątki będą robione na siłę i bez polotu, który cechował scenariusze Van Hamme. Jestem już po lekturze i wszystkim, którzy się wahają polecam! Bardzo dobry komiks, czyta się jednym tchem - w znakomity sposób łączy się z serią (no, może forma opowieści snutej w tym kontekście sytuacyjnym jest trochę na siłę). Z niecierpliwością czekam na kolejne albumy - oby były równie emocjonujące.

Offline matty46

Odp: XIII
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:50:42 pm »
Chyba sobie poczekamy na kolejny odcinek XIII w zapowiedziach egmontu na ten rok go nie ma. Wie ktoś może kiedy premiera nowego odcinka

Offline graves

Odp: XIII
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:54:05 pm »
Chyba sobie poczekamy na kolejny odcinek XIII w zapowiedziach egmontu na ten rok go nie ma. Wie ktoś może kiedy premiera nowego odcinka
Daj szansę, żeby na zachodzie wydali. Mangustę dostaliśmy superekspresowo.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: XIII
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2009, 10:36:50 pm »
Z niecierpliwością czekam na kolejne albumy - oby były równie emocjonujące.

Przyznam, że częścią 19 - "Ostatnia runda" byłem naprawdę zniesmaczony. Jak dla mnie najgorsza część tego komiksu.

No ale XIII Mystery - Mangusta. Miodzio. Liczę tylko na to, że druga część będzie równie dobra
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 11, 2009, 05:18:10 pm »
"Mangusta" - rasowy, profesjonalnie zrobiony komiks. Wciąga, nie popuszcza ani na milimetr, wdech możliwy dopiero po ostatnim kadrze. Ostatnie tomy "XIII" Van Hamme'a i Vance'a to przy tym albumie małe myszki polne...

Offline gość

Odp: XIII
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 11, 2009, 06:04:48 pm »
Gdy kupiłem pierwszy tom (chyba był z Orbity), zakochałem się w serii. Potem była długa przerwa w kontynuacji i kiedy już się pokazały kolejne części kupowałem wszystko jak leci do 12 tomu. Wtedy się poddałem, bo zdałem sobie sprawę z tego, że ten komiks mnie nudzi, że jestem za stary na niego i że kupowałem dalsze części z sentymentu do tego pierwszego tomu...
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: XIII
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 11, 2009, 06:32:49 pm »
A co jest zlego w kupowaniu z sentymentu? :)

Caly rynek superhero sie na tym opiera.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: XIII
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2009, 07:04:29 pm »
Gdy kupiłem pierwszy tom (chyba był z Orbity),
Z Korony (Orbita nie wydała nic w twardej oprawie- poza cousteau).
Ja bez sentymentu kupiłem wszystkie części. Około części 12- również miałem chwile załamania. Końcówka jednak, a szczególnie album przedostatni - świetny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 11, 2009, 07:05:48 pm »
kiedy już się pokazały kolejne części kupowałem wszystko jak leci do 12 tomu. Wtedy się poddałem, bo zdałem sobie sprawę z tego, że ten komiks mnie nudzi
A konkretnie od którego tomu seria zaczęła Cię nudzić? Bo dla mnie pierwszych dwanaście tomów to kult.

Offline Julek_

Odp: XIII
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2009, 12:01:42 am »
"Mangusta" - rasowy, profesjonalnie zrobiony komiks. Wciąga, nie popuszcza ani na milimetr, wdech możliwy dopiero po ostatnim kadrze. Ostatnie tomy "XIII" Van Hamme'a i Vance'a to przy tym albumie małe myszki polne...

I wszystko by się zgadzało, tylko szkoda, że w "Manguście" zostaje odkryte to, co powinno pozostać tajemnicą, niedostępną wiedzy czytelnika, bo nagle ten nieludzki i intrygujący zabójca staje się mniej intrygujący i mniej nieludzki...

Offline gość

Odp: XIII
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 12, 2009, 07:17:35 am »
Xionc nic nie ma złego, ja przecież tego nie neguję, stwierdziłem tylko, że ja tego nie potrzebuję.

Nie potrafię Ci teraz dokładnie, Dariuszu, odpowiedzieć. Wydaje mi się, że kryzys przyszedł gdzieś, przy 4- 5 tomie
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Mefisto76

Odp: XIII
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:29:26 am »
Nie potrafię Ci teraz dokładnie, Dariuszu, odpowiedzieć. Wydaje mi się, że kryzys przyszedł gdzieś, przy 4- 5 tomie

O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie AKTA JASONA FLY i NOCĄ 3 SIERPNIA to opus magnum tej serii (obok PROCESU) - uwielbiam "zimę wg Vance'a", ma się ochotę założyć szaliczek i kalesonki, bo chłód dosłownie bije po oczach :)

Z w/w powodu najlepsza okładka serii to wg mnie zdecydowanie album nr 2.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 12, 2009, 12:13:43 pm »
I wszystko by się zgadzało, tylko szkoda, że w "Manguście" zostaje odkryte to, co powinno pozostać tajemnicą, niedostępną wiedzy czytelnika, bo nagle ten nieludzki i intrygujący zabójca staje się mniej intrygujący i mniej nieludzki...
A cóż to za komiksowe podejście? :)
Tragiczny los, pełen ambiwalencji i cuchnącego fermentu jest mniej intrygujący?
Tajemniczy i moim zdaniem lekko przeszarżowany Mangusta spełnił swoją rolę w głównej serii. Teraz pozwólmy mu na trochę ludzkiej niejednoznaczności. :)

Offline badday

Odp: XIII
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 12, 2009, 12:43:58 pm »
A ja pierwsze dwanaście tomów przeczytałem w dwie noce i mnie nie znudziło :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: XIII
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 09, 2009, 02:06:38 pm »
Na stronie

http://www.lemonde.fr/

szkice z nowego albumu "Le Soir" w formacie pdf pod linkiem:

avant-première
Les esquisses du prochain album de "XIII" ("Le Soir")
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything