Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 132438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 31, 2014, 08:45:14 am »
Wystarczy zapoznać się z 13. XIII i wszystko będzie jasne ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 31, 2014, 08:47:29 am »
@maxi
pewnie znowu się nie przyznasz, ale nawet ty musisz dostrzec, że jest różnica między wznawianiem 19! tomów, z których pierwsza połowa wala się na allegro a wznowieniem tych trzech tomów Blacksada, z których 2 nie ma tam prawie kompletnie...

Offline maximumcarnage

Odp: XIII
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 31, 2014, 08:52:43 am »
jest różnica między wznawianiem 19! tomów, z których pierwsza połowa wala się na allegro

Daj mi link do tej aukcji na której można kupić tę walającą się pierwszą połowę.

trzech tomów Blacksada, z których 2 nie ma tam prawie kompletnie...

Są i to bardzo często tylko w zaporowych dla większości cenach.

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 31, 2014, 09:02:27 am »
ok, przyznaję, może akurat teraz się nie "wala".

no to pewnie oznacza, że nie mam racji. w takim razie napiszę do Taurusa, że są głupi, nie szanują klienta i nikt im tego gówna od 20 tomu nie kupi...

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 31, 2014, 09:02:47 am »
Daj mi link do tej aukcji na której można kupić tę walającą się pierwszą połowę.
Czepiasz się.
Jeszcze kilka miesięcy temu było można kupić rzeczy z Siedmiorogu (komplet 13 tomów + inne tytuły) w okolicach 100 pln.
A tu masz trochę droższe propozycje:
http://allegro.pl/13-komiksow-z-serii-xiii-vance-hamme-i4630066669.html
http://allegro.pl/xiii-tomy-1-13-van-hamme-vance-trzynastka-i4609604731.html
Więc jak pisze fragsel - tylko głupi wydawałby serię od początku.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: XIII
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 31, 2014, 09:16:10 am »
Czepiasz się.

Nie czepiam się tylko przedstawiam fakty.

Jeszcze kilka miesięcy temu było można kupić rzeczy z Siedmiorogu (komplet 13 tomów + inne tytuły) w okolicach 100 pln.
A tu masz trochę droższe propozycje:
http://allegro.pl/13-komiksow-z-serii-xiii-vance-hamme-i4630066669.html
http://allegro.pl/xiii-tomy-1-13-van-hamme-vance-trzynastka-i4609604731.html

Spróbuj kupić je teraz w takiej cenie. Obstawiam, że niedługo pojawi się wysyp sztuk identycznych ale o wiele droższych. Tak jak wspominałem, rynek się zmienia, a wznowienie powoduje skok cen.


Więc jak pisze fragsel - tylko głupi wydawałby serię od początku.
Forrest Gump miał na to odpowiedź. Ja uważam za głupie stwierdzanie, że coś jest głupie, nie znając specyfiki rynku.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 31, 2014, 09:19:48 am »
Spróbuj kupić je teraz w takiej cenie. Obstawiam, że niedługo pojawi się wysyp sztuk identycznych ale o wiele droższych. Tak jak wspominałem, rynek się zmienia, a wznowienie powoduje skok cen.
To nie mój problem, że jak było po taniości to ktoś nie kupił. Wyprzedały się miliony ofert po 5 złotych, więc w związku z obecnie pojawiającymi się pojedynczymi aukcjami cena rośnie. Ot, cała tajemnica!
Forrest Gump miał na to odpowiedź. Ja uważam za głupie stwierdzanie, że coś jest głupie, nie znając specyfiki rynku.
Dobrze piszesz. Specyfika rynku pokazuje, że kontynuowanie serii ma sens. Wznowienia (np. Largo Winch) już nie za bardzo.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: XIII
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 31, 2014, 09:25:51 am »
To nie mój problem, że jak było po taniości to ktoś nie kupił.


Trudno inwestować w serię, która została zawieszona.


Wyprzedały się miliony ofert po 5 złotych,


Masz jakieś dane statystyczne na ten temat? Sprzedaż na takim poziomie zawstydzi pewnie Marvela i DC.


więc w związku z obecnie pojawiającymi się pojedynczymi aukcjami cena rośnie. Ot, cała tajemnica!


W związku ze wznowieniem cena rośnie.


Dobrze piszesz. Specyfika rynku pokazuje, że kontynuowanie serii ma sens. Wznowienia (np. Largo Winch) już nie za bardzo.

Aha, czyli rozpatrujemy "specyfikę" rynku w oparciu o to co działo się 5 lat temu i wcześniej. Dosyć ciekawa metoda badawcza. Mam tylko nadzieję, że wydawcy jej nie stosują.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 31, 2014, 09:32:42 am »
Trudno inwestować w serię, która została zawieszona.
Też nie mój problem.
Blacksad też był w pewnym momencie serią "zawieszoną".
Poza tym można tak pisać o każdej serii, która pojawia się na naszym rynku. Bo kto ma pewność, że będzie ona kontynuowana?

W związku ze wznowieniem cena rośnie.
Masz na ten temat jakieś dane statystyczne, że to właśnie jest tego przyczyną?

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 31, 2014, 09:35:02 am »
Aha, czyli rozpatrujemy "specyfikę" rynku w oparciu o to co działo się 5 lat temu i wcześniej. Dosyć ciekawa metoda badawcza. Mam tylko nadzieję, że wydawcy jej nie stosują.

to się maxiu nazywa "uczenie się na błędach"...
koncept Tobie, niestety, całkowicie obcy...

i jeszcze powiesz teraz pewnie, że wznowienie XIII teraz byłoby sukcesem, bo przecież WKKM...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: XIII
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 31, 2014, 09:39:42 am »
mam wrażenie, że nie wszyscy są w stanie myśleć logicznie...

wydawca (Taurus) nie jest głupi. Zna rynek polski pewnie lepiej niż ktokolwiek na tym forum. Więc jeżeli uważałby, że wydawanie od początku serii jest opłacalne bardziej niż wydawanie od numeru 20 to pewnie by tak zrobił.
Jeżeli tak nie robi.... to chyba wie co czyni.

Prawda max?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: XIII
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 31, 2014, 09:44:04 am »
Masz na ten temat jakieś dane statystyczne, że to właśnie jest tego przyczyną?

Do tego wystarczy zwykła umiejętność łączenia faktów, nie każdemu dana. Ale już do przedstawienia tych milionów aukcji po 5 złotych potrzebne są niestety dane statystyczne. Swoją drogą to nie wiedziałem że Siedmioróg miał tak ogromne nakłady. To był chyba potentat na skalę europejską a nawet światową.

to się maxiu nazywa "uczenie się na błędach"...

No tak, bo wszystko stoi w miejscu. Ciekawa teoria.


koncept Tobie, niestety, całkowicie obcy...

Widzę, że dużo o mnie wiesz. Już na privie starałeś się udowodnić ile rzeczy jest mi całkowicie obcych. Przykro mi, że czujesz się taki malutki i niedowartościowany.

Prawda max?

Niekoniecznie. Nawet dysponując odpowiednią wiedzą, nie zawsze wiemy co czynimy. Ale swoje wypowiedzi odnosiłem do osób, które specyfiki rynku nie znają (podobnie jak ja) bo nie mają dostępu do konkretnych danych. Nie przeszkadza im to jednak wypowiadać się w tej sprawie i stwierdzać, że coś jest "głupie".

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 31, 2014, 09:53:36 am »
przecież moje stwierdzenie że coś jest głupie nie czyni tego automatycznie głupim... to tylko opinia...
a ty się zawsze zacietrzewiasz jakbym Ci zbluzgał największą świętość... "A gdy zabrakło słów" rodem z "krzyku Orła" to ty wtedy obrażasz albo jakieś brudy znowu wyciągasz zamiast argumentować - to taka stała metoda na wszystko u Ciebie. I ta metoda mi wszystko o Tobie wyjaśnia...

W moim pierwszym komentarzu po Twoim pierwszym wpisie wyraźnie napisałem, że szanuję Taurusa za ich decyzję, bo inną uważam za głupią. i tyle...
I tyle jeszcze tylko dodam, że taka własnie polityka sprawia, że Taurusa 80% komiksów stanowi zawsze 60% moich wishlist...

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 31, 2014, 10:02:33 am »
Do tego wystarczy zwykła umiejętność łączenia faktów, nie każdemu dana. Ale już do przedstawienia tych milionów aukcji po 5 złotych potrzebne są niestety dane statystyczne. Swoją drogą to nie wiedziałem że Siedmioróg miał tak ogromne nakłady. To był chyba potentat na skalę europejską a nawet światową.
Na allegro tyle było aukcji. Sprawdzałem kiedyś. Może to były jakieś rzeczy co się nie sprzedawały i ponownie ktoś wystawił? O nie!!! :( Tego to już nie śledziłem, bo wydawało mi się to już mało istotnym faktem... Poprawię się.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: XIII
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 31, 2014, 10:11:04 am »
to taka stała metoda na wszystko u Ciebie. I ta metoda mi wszystko o Tobie wyjaśnia...

Tak jak napisałem ci na privie. Nie widzę sensu dyskutowania z człowiekiem, który "wie" już o mnie wszytko, a pytania zadaje wcale nie w celu uzyskania odpowiedzi. Mam nadzieję, że w życiu pozaforumowym chociaż tak nie postępujesz.